Jump to content
Sign in to follow this  
bjar_1

Co z figurami II...

Recommended Posts

I Szkocja dostanie szerokie wsparcie od Niemców, Timmermansa et consortes, tak aby w największym stopniu osłabić Anglików. To jest powrót do polityki zapoczątkowanej jeszcze przez Bismarcka. Niemcy hegemonem na kontynencie w sojuszach szachujących Francję i Anglię.

• Sad 1

6 godzin temu, les05 napisał:

Kto następny?

Prezes i przydupasy szachowane kwitami.

Brexit.jpg

• Like 1

[...]

ST3 Offshore powstała w 2015 roku jako Bilfinger Mars Offshore z większościowym niemieckim kapitałem. Po wycofaniu się Niemców firma została przejęta przez fundusz powiązany ze Skarbem Państwa.

W październiku 2017 roku podpisane zostały akty notarialne, na mocy których kontrolowany przez Polską Grupę Zbrojeniową fundusz inwestycyjny MARS objął niespełna 80 proc. udziałów w firmie. Jeszcze wtedy zatrudniała około 500 osób.

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/firma-st3-offshore-oglosila-upadlosc-co-z-pracownikami,1003319.html

https://www.uj.edu.pl/kalendarz/-/journal_content/56_INSTANCE_5De61CKaqzOl/10172/144391392

Jeszcze nie mogę japy domknąć i wytrzeszczu się pozbyć...;) Podmienili Macrona, albo jest to totalna re-definicja polityki UE lub Francji? Jestem pod dużym wrażeniem, jak bardzo szczerze i szczegółowo dokonywał krytyki polityki UE , Francji i własnej w stosunku do Polski i nie tylko. Tyle błędów wytknął w dotychczasowych działaniach, przedstawił wizję dalszych relacji i do tego brzmiał wiarygodnie, że chyba nikt by się tego nie spodziewał...     

• Haha 1

20 godzin temu, fala napisał:

Yety, te warden`s to co w tych kaburach mają?

Dilda.

To dziękuję, że pan nazwisko wymienia, bo czas na to, żeby podawać nazwiska sędziów. To jest władza i niech oni biorą odpowiedzialność za to, co robią i za decyzje, jakie podejmują. Ten wyrok jest moim zdaniem skandaliczny.

Echa bulwersującego wyroku. Kim jest sędzia, który obniżył karę?

„Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził z 25 do 15 lat więzienia wyrok za gwałt i zabójstwo 3-letniego chłopca. Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt, wymierzona wcześniej kara była zbyt surowa. Minister Ziobro zaapelował na antenie radiowej Jedynki o nagłaśnianie nazwiska Eichstaedta. Jak się jednak okazuje, sędzia ten został w 2018 roku nominowanym przez... ministra Ziobrę sędzią dyscyplinarnym.”

https://fakty.interia.pl/polska/news-echa-bulwersujacego-wyroku-kim-jest-sedzia-ktory-obnizyl-kar,nId,4311794

• Like 1

Podwózka do pracy służbowym autem męża i to ma być straszliwa lewizna ?

Naganne etycznie, wyjaśnić, obciążyć itp.

Ale zabawne jest to przewinienie w kontekście nazwy firmy gdzie ta żonusia generała pracuje - "ELWAR". To było rodzinne eldorado.

takafura

" Podwózka do pracy służbowym autem męża i to ma być straszliwa lewizna ? "

Tak- bo pomijając etyczność takiego działania, jest to także nieopodatkowany dochód po stronie żony i podwójna strata po stronie budżetu 🙂

PS https://businessinsider.com.pl/firmy/elewarr-i-nieprawidlowosci-przy-sprzedazy-rzepaku-pytanie-o-role-skarbnika-pis/qmsr0w9

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

" Podwózka do pracy służbowym autem męża i to ma być straszliwa lewizna ? "

Tak- bo pomijając etyczność takiego działania, jest to także nieopodatkowany dochód po stronie żony i podwójna strata po stronie budżetu 🙂

PS https://businessinsider.com.pl/firmy/elewarr-i-nieprawidlowosci-przy-sprzedazy-rzepaku-pytanie-o-role-skarbnika-pis/qmsr0w9

Wszystko to prawda.  Tak jak pisałem wyjaśnić, obciążyć, rozliczyć.

Jednak mam w pamięci aferkę z "Elwarem" z przed dobrej zmiany - to był rozmach - prawie 50 % zatrudnionych było spokrewnionych ( kontrolujący nie uwzględniali niestety kumpli, kochanek i dalszej rodziny 🙂 )

takafura- ja wiem, ja pamiętam... ani jedni, ani drudzy, że o trzecich nie wspomnę, to nie moja bajka...

Ja "tylko" przypominam, że miało być inaczej, a wyszło, chyba, jeszcze gorzej 😞

25 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

ani jedni, ani drudzy, że o trzecich nie wspomnę,

To kto, rwał nać, te czwarte są?

Edited by Tyr
  • Confused 1