Jump to content

balans

Forum members
 • Content Count

  6747
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

balans last won the day on March 31

balans had the most liked content!

Community Reputation

264 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za ciekawe informacje - faktycznie te pierwsze F-13 były nietypowo pomalowane i oznaczone. Gdzieś się spotkałem z informacją, że te, które na zdjęciach są w ciemnych kolorach, to były pomalowane na żółto? Tak przy okazji chciałem zapytać, czy ten samolot ze zdjęcia był "gdański", czy tylko okazjonalnie tam bywał?
 2. A ten dr hab. inż. to jakiś ekspert od badania wypadków lotniczych jest? No i jak taki specjalista, to aby pokazać jaka jest różnica pomiędzy eksplozją a implozją, to mógł ustawić na przeciw widowni stary kineskop TV i walnąć w niego młotkiem, a nie ośmieszać się parówkami... I jeszcze jedna sprawa - gdyby skrzydło zostało "odstrzelone" 100 metrów nad ziemią, to po pierwsze samolot by zdążył zrobić ze dwie beczki w powietrzu, a po drugie na skrzydle byłyby ślady eksplozji, których nijak by się nie dało usunąć. Więc może zostawmy już ten bełkot o zamachu.
 3. Jakiś banderowiec, jakich podobno już 3 mln ściągnęli nasi durnie do Polski.
 4. Widziałem różne stare guziki, ale nigdy nie widziałem ołowianego
 5. Antek wygłaszając te brednie tylko udaje głupiego, czy faktycznie ma mocno zryte pod beretem?
 6. Prawda o Smoleńsku jest taka, że żyjemy w państwie z dykty, w którym rządzący w swojej arogancji mają wszelkie procedury w doopie, co w przypadku lotnictwa ma zawsze tragiczne skutki. I tyle w temacie.
 7. Ale nie zadbali o jednolity przekaz, bo komisja Millera próbowała częścią winy za katastrofę obarczyć Ruskich. Tak jakby wieża już na początku nie ostrzegała: NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA.
 8. Aby z niezliczonych fragmentów ludzkich szczątków "skompletować" pochówki, to by wymagało wielu miesięcy badań DNA, a na to nie było zgody strony polskiej, bo domagano się jak najszybszego sprowadzenia zwłok do kraju i uroczystego pochówku. Samolot woził wcześniej naszych żołnierzy z Afganistanu, a więc ślady MW były tam wszędzie w kabinie, praktycznie nie do usunięcia. Gdyby, jak twierdzi Antoni-uciekinier, dokonano zamachu na skrzydło wcześniej, czyli na większej wysokości, to samolot zamiast "pół beczki" zrobiłby kilka "beczek" nim by się rozpadł. A taka sytuacja nie miała miejsca
 9. Ad.1 Widzę, że świetnie znasz Rosję. Ja nigdy tam nie byłem... Ad.2 Zasady fizyki, a raczej aerodynamiki są takie, że jak samolot traci 1/3 płata podczas lądowania, to robi klasyczne "pół beczki" i dachuje. A to oznacza, że wali o glebę najsłabszą konstrukcyjnie częścią kadłuba. No i w takiej sytuacji niewiele z niego zostaje [wybrałem najmniej drastyczne zdjęcie].
 10. Żaden prezydent USA by nawet nie śmiał sugerować pilotom, aby za wszelką cenę lądowali na nieczynnym lotnisku i to w gęstej mgle. Myślę, że nawet w krajach afrykańskich by do takiej sytuacji nie doszło. To tylko w bantustanie polin było możliwe, bo u nas, zapewne po szlacheckich przodkach, na porządku dziennym panuje hierarchizacja władzy. A to oznacza, że nawet jak ktoś w prostej linii pochodzi od chłopów pańszczyźnianych, to jak dostanie trochę władzy, to od razu wydaje mu się, że jest Bogiem, który wszystko może i jego żadne ograniczenia nie dotyczą. I tak jest od samego dołu do samej góry.
 11. Znowu ZERO ARGUMENTÓW i tylko jakieś prymitywne insynuacje. Ale czego innego można się spodziewać po prostackim PiSlamiście?
 12. Świetny link zapodałeś @srbm, doskonale ilustruje to co tu na forum sobą reprezentujesz. ------------------------------------------------------------------------------- Ale wracając do tematu - MW praktycznie już nie posiadamy, ba nawet słychać głosy, że jest nam niepotrzebna. Z czym się nie zgadzam, bo jednak posiadamy dość dużą* strefę ekonomiczną na Bałtyku, której ktoś powinien pilnować [*acz sporo mniejszą niż rok temu, bo nasze durnie dużą jej część oddały Duńczykom w zamian za ich zgodę na Baltic Pipe]. Co więc można zrobić? Niewiele, bo pieniądze poszły na mocno kontrowe
 13. To koniec kosztownego cyrku i ośmieszania państwa? https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-smolenska-macierewicz-zegna-sie-ze-sledztwem-smolenskim/s3qmmc5,79cfc278
 14. Fregaty to nie są okręty na Bałtyk, a tym bardziej dla nas, bo my nie mamy szkierów jak Szwedzi aby je ukryć, a więc staną się łatwym celem. Motywem zapewne tego programu, oprócz propagandowej otoczki jak to partia dba o MW, jest chęć przypodobania się Wielkiemu Wujowi, że jak zacznie wprowadzać demokrację w Chinach albo Iranie, to będziemy mieli co wysłać w ramach sojuszniczego wsparcia. Na szczęście dla nas nasze stocznie nie są w stanie zbudować tego typu okrętów, acz zapewne i tak miliony program będzie kosztował. Oczywiście jak zostanie skierowany do realizacji, bo na razie mają być
×
×
 • Create New...

Important Information