Jump to content

Erih

Forum members
 • Content Count

  4683
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Erih last won the day on October 3

Erih had the most liked content!

Community Reputation

56 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z drugiej strony, zwiększa ilość aerozolu wydychanego...
 2. Ale pretekst do traktowania protestujących gazem jest? Jest, jak znalazł! Czy gaz pieprzowy ma właściwości wirusobójcze, zapytuję?
 3. Jeżeli dobrze rozumiem, kord myśliwski?
 4. Nie jest. Orzełek jest "doklejony" na siłę, gwiazdki robione byle jak. Oficer by tego nie założył - obstawiam na kostium. Teatralny, filmowy, na pewno nie element umundurowania.
 5. Ale ino raz. Amunicja 7,62x25 ma większy ładunek prochowy niż mauserowska, wymiarowo z nią zgodna, i mechanizmy Mausera błyskawicznie uszkadza.
 6. Zbierają gdzieś podpisy poparcia? Zgadzam się z 90% tekstu, może z wyjątkiem tego o turystyce - rejon dla 90% turystów krajowych jest zupełnie nieatrakcyjny, bez dużych inwestycji się tego nie zmieni. A kto przytomny po tym co się dzieje będzie w turystykę inwestował? Inna sprawa że temat poległ swego czasu właśnie dzięki indolencji "ekologów", którzy tych cennych przyrodniczo rejonów zwyczajnie nie potrafili wskazać, a doszukiwali się ich tam, gdzie ich nie ma. Oczywiście że są. Tylko o to gdzie faktycznie są, to pytaj miejscowych, a nie "działaczy". No i poza niektórymi obszarami, to w większości właśnie w rezerwatach, tak że tego.
 7. Nawet 10000 "fachowców" mnie nie przekona, jeżeli osobiście byłem i widziałem, że nie ma żadnej " puszczy"tylko typowa monokultura przemysłowa.
 8. Bo ja jestem na tak w stosunku do ochrony przyrody, ale w wykonaniu fachowców którzy wiedzą co i z czym, a nie ekologicznych kononów, co chcą żeby nie było niczego, bo przyroda sobie poradzi. Owszem, poradzi sobie, tylko niekoniecznie tak jak w/w sobie wyobrażają.
 9. Yeti, Balans, moje fobie i starcze urojenia, na które dowody sami przytaczacie Dołożę jeszcze te przydrożne, które nie wiem komu i w czym przeszkadzały. Ale też na tym forum lat temu trochę ile było płaczu że nie można na własnej ziemi ciąć co się komu podoba i kiedy. No to przyszedł niejaki Szyszko i zrobił powtórkę z początku lat 90tych, kiedy np górale też tak cięli radośnie drzewa wzdłuż śródpolnych strumieni, doprowadzając do tych strumieni zaniku. Bagniste łąki przy tych strumieniach co prawda obeschły, ale pola położone kawałek dalej... wyschły na wiór.
 10. Twoje 15% to jest dla działaczy eko program na dziś. Ich celem dalekosiężnym jest wysiudanie leśników i myśliwych z lasu w 100% i niech sobie przyroda sama gospodaruje. Najchętniej hodowców też. Jedzmy zieleninę! Wszyscy i obowiązkowo! Tyle że pozostawienie lasu samemu sobie, w kształcie jak on dziś wygląda, i w warunkach klimatycznych jakie mamy, równa się właśnie stepowieniu.
 11. Przez ostatnie 100 lat świat trochę się zmienił.I zasady dobrego wychowania również.
 12. Przy czym taki wąwóz zazwyczaj staje się nowym korytem strumyka. Chyba że na jakimś odcinku biegnie poziomo, wtedy zamienia się w oczko wodne, czasem okresowe czasem nie. Dwa lata temu w takim wąwoziku w Czechach obserwowałem traszki.
×
×
 • Create New...

Important Information