Jump to content

Erih

Forum members
 • Content Count

  4995
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Erih last won the day on December 22 2020

Erih had the most liked content!

Community Reputation

92 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ladszaft, chwilę temu sam wywaliłem dwie butelki po zupełnie współczesnym winie z wypukłymi denkami. Cały czas są w użyciu, zwłaszcza w przypadku win z co najmniej średniej półki. Natomiast podwójny rant na tej wskazuje że mogła zawierać wino musujące, raczej białe - dodatkowy rant służy do zamocowania drucików na korku. Całkiem fajne szkło.
 2. Prawie na pewno planował powrót, po to starannie zabezpieczył depozyt. A że po poważnym zranieniu został skierowany do służb pomocniczych, to nic dziwnego. PS Nie ma tu mowy o zwykłym żołnierzu, którego bez dania racji wzięto w kamasze. To był niemiecki oficer, służący w czasie DWS. A skoro tak starannie zacierał za sobą ślady, to jest wysoce prawdopodobne, że liczył się że zwycięzcy będą mieli przeciw niemu trochę więcej niż sam fakt służby wojskowej.
 3. A ja tam mam nadzieję że jednak nie zdążył i poleśnikował sobie na Czukotce. To nie był cywil, tylko żołnierz , oficer WH. PS. Kaburę zostawił, ale nie broń, tak?
 4. Prędzej pędzelkiem, a to coś to nie lakier tylko szkliwo . Powinno być widać ślady pozostawione przez pojedyncze włoski pędzla.
 5. Fajny ten gruz, po takim znalezisku przetrząsnąłbym go po ziarnku ;) Dodam że - na ile jest to widoczne, mała łyżeczka i widelec mogą być z jednego kompletu, duża łyżka raczej nie.
 6. https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/trasa-s3-zaskakujace-odkrycie-na-budowie-tunelu/98csvx3 Zaskoczenie czy nie za bardzo?
 7. Czy mnie się wydaje, czy szabla już pozbawiona obłęków?
 8. No ale że co? Ewangelicy zapłacili? Nie zapłacili. No to kopara i robimy miejsce pod nowe, wysoko płatne kwatery. Zdziwiony?
 9. No generalnie, do pewnego momentu teren nawet w miejscach osadniczych bywał wyboisty, w zależności od uwarunkowań lokalnych. W dodatku działalność człowieka, przynajmniej dawniej, sporo dodawała. Tu coś podsypano, tam wywalono ziemię z wykopu ówdzie gromadziły się odpady. Natomiast centra miejscowości - rynki, ulice - starano się z czasem równać. W Krakowie znajdź ulicę Dietla - jeszcze nieco ponad 100 lat temu to było starorzecze, a obecny wiadukt kolejowy nad nią - był po prostu mostem (też kolejowym).
 10. Jak już wrócimy do normalności to wpadnij do Krakowa i obejrzyj sobie podziemia Rynku Głównego. 1 metr to niewiele. Oczywiście, miąższość warstwy kulturowej zależy mocno od 2 czynników - intensywności życia miejskiego oraz od momentu kiedy ulice zaczęły być sprzątane.
 11. Może tak, może nie. Duża część krytyki wykazuje zupełne niezrozumienie tego, jak się przyroda rządzi. Chciałbyś żeby za lat kilka podobni durnie o losie lasów decydowali?
×
×
 • Create New...

Important Information