Jump to content

Erih

Forum members
 • Content Count

  5089
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Erih last won the day on July 28

Erih had the most liked content!

Community Reputation

111 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Politolodzy mają na to dokładne określenie -populizm.
 2. Mnie to wygląda na pozostałość spinki do włosów.
 3. Yeti, to właśnie ci mądrale przekonali mnie że ekologia nie jest już nauką, a ideologią - i to propagowaną przez nieuków.
 4. No nie jest to prawda. Konflikty lokalne i asymetryczne czy hybrydowe przywróciły znaczenie broni indywidualnej.
 5. No wiesz, za komuny była trochę inna sytuacja dot. wiatrówek. PS To na PO było jak najbardziej obowiązkowe i na ocenę. A sportowo strzelałem wcześniej.
 6. Co do Syberii nie mam danych, ale Sahara była swego nie tak odległego czasu zieloną sawanną całkiem gęsto jak na ów czas zaludnioną, a wzdłuż całej Amazonki i jej dopływów do przybycia Europejczyków wiocha stała przy wiosze i dom przy domu. To był praktyczne jeden wielki indiański ogródek - podobnie jak lasy parkowe APn.
 7. No ja w liceum strzelanie w ramach PO miałem. Oczywiście za komuny to było.
 8. Na miejscu tego pana zadbałbym o nakrycia głowy w rodzaju tego noszonego przez pana Terleckiego, bo dziewczęta w ramach formowania mogą mu przedziałek pogłębić - jakąś dziwną skłonność mają do Mle 1821. Już drugi raz mnie cholernice podkupiły.
 9. Dodajmy, że nowych PN chcą ci, którzy mieszkają daleko od nich, a mieszkańcy terenów przyszłych parków narodowych sobie po prostu nie życzą - bo wiedzą ile na tym stracą. I nie chodzi o to że LP na terenie PN zaprzestaną wycinki - chodzi o to ze okoliczne tereny zostaną zamienione w skansen. Wiesz, o ile lubię skanseny zwiedzać, to mieszkać w którymś niekoniecznie bym chciał.
 10. Prędzej Portugalczycy wrzucili na luz, poszli w ożywianie gospodarki, pootwierali knajpy, odpalili dyskoteki... I właśnie witają się z Deltą - zwłaszcza wśród młodych, zdrowych ... i niezaszczepionych.
 11. Przynajmniej wiadomo co omijać. Ja jak widzę za ladą z kebabem Polkę zamiast ciapatego, to idę do maka - wiadomo że baraniny będzie co kot napłakał, a ostry sos będzie smakował keczapem łagodnym zamiast harrisy. Prawdziwy kebab - tylko u Persa! I psinco mnie obchodzi ze gościu za ladą komentuje z przekąsem - o, Osman przyszedł ;)
 12. A strzelano z broni posiadanej legalnie czy nie bardzo? Tego w artykule nie napisali...
 13. Z poprawnym opisem?
 14. Hipoteza o pseudo-głowicy nawet pasuje. Czy w środku zachowały się jakieś resztki materiału? czy przedmiot jest wykonany z cienkiej blachy, czy też to raczej masywny odlew? Do miecza ceremonialnego/dekoracyjnego dodałbym jeszcze jedno - kord myśliwski. Te miały rozmiary od 30 cm do pół metra całości (najczęściej) więc taka 6 cm końcówka by pasowała - a boczne płaszczyzny są ewidentnie profilowane tak, by dało się całość trzymać w ręku. PS Ważne pytanie - z czego jest ten element zrobiony?
×
×
 • Create New...

Important Information