Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Erih

Forum members
 • Content Count

  4376
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Erih last won the day on February 8

Erih had the most liked content!

Community Reputation

40 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A co z tymi którzy uciec nie mogą albo nie chcą? Do piachu marsz czy lepiej jednak się postawić?
 2. Oczywiście, choć jeżeli ruda ruszyła przewody luf to z dopasowaniem marnie będzie. No i czy uda się ustalić kto trzymał daną sztukę w rękach?
 3. Zupełnie współczesna bandyterka, którą ktoś zadołował. Do huty z tym !
 4. I w tym leży znacząca część problemu. Większość rodaków cieszy się, jak już dostanie to umorzenie i tyle. Tymczasem należy korzystać z posiadanych praw, i bardzo solidnie przeczołgać nadgorliwych funkcjonariuszy łącznie z ujawnieniem delatorów i publicznym splunięciem im w twarz. Taka edukacja obywatelska.
 5. Jeżeli prorok i smerfy działali na tak wątłych przesłankach, to właściciel zbioru sporo się wzbogaci. Niestety nie durniów, a naszym, podatnika kosztem. Oczywiście jeżeli faktycznie jest czysty.
 6. Bez trudu (i lex Ardanowski w zasadzie niepotrzebny). Sowa74, przewodniczącym koła rzadko zostawał SBek, czasami komendant MO, albo jakiś wyższy partyjny. A już po 81, to negatywnie zweryfikowani nie mieli większych szans pchać się na świecznik. PS I doskonale w kołach wiedziano, komu się ręki nie podaje i na prywatne imprezy nie zaprasza. Przynajmniej w kołach że tak powiem wiejskich.
 7. Jeżeli nie jest to dzik (odstrzał sanitarny)to myśliwy na takim terenie polował nie będzie, chyba że za twoją zgodą.Jeżeli nie zgodzisz się na włączenie twojego terenu do obwodu łowieckiego- to nawet cię nie zapyta, choćby tam żerowały najpiękniejsze rogacze w województwie. Ale! Jeżeli na swoim terenie widząc polujących myśliwych włączysz syrenę płosząc w okolicy wszystko co żywe - to dostaniesz mandat.
 8. Ależ oczywiście! Jeżeli ogrodzisz na tyle skutecznie, ze zwierzyna łowna i szkodniki nie dostaną się do środka! Można też nie wyrazić zgody na włączenie swojego terenu do obwodu łowieckiego- myśliwi będą go po prostu omijać, ale to dotyczy normalnych polowań, nie odstrzału sanitarnego.
 9. I takim tokiem podpadasz pod paragraf.
 10. Czy jesteś po fotkach w stanie ocenić na ile dobra ta kopia? No i pytane do wątkotwórcy: stal nadaje się do czegokolwiek?
 11. Północ i przed Unią była zamożniejsza, lepiej zagospodarowana i zarządzana od południa Włoch.
 12. Mam trochę wyższe wymagania. Jeszcze na co dzień, jak cię mogę... Ale pół doby przerwy w trasie ok klika kilów to nie jest do zaakceptowania. Co do trwałości akumulatorów, to zięć je naprawdę oszczędza (pewnie hybryda) bo li-on puchną zazwyczaj po 5 latach.
 13. Jeszcze jakby można doładować do pełna w akceptowalnym czasie... i koszcie... I żeby akumulatory wytrzymywały REALNIE z 10 lat...
×
×
 • Create New...

Important Information