Jump to content

Erih

Forum members
 • Content Count

  4057
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Erih last won the day on August 16

Erih had the most liked content!

Community Reputation

12 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A dziękuję, smacznie jest. Z testamentem nie muszę się spieszyć, żona na grzybach zna się doskonale.
 2. Takie logo miał producent. Na moim paradniaku widnieje dokładnie to samo.
 3. Może precyzując, to jest nie tyle bagnet, co kordzik wzorowany na bagnecie KS-98, brak mu możliwości założenia na lufę.
 4. Podziękował. Znajomy się ucieszy, restauruje warczyburga, będzie jak znalazł:) No i w międzyczasie szwagierka się przyznała do zakupu w latach osiemdziesiątych na koloniach w DDR.
 5. GaGa, chwała bohaterom. Obi, oba, śmierć cywilizacji.
 6. Średnio 60 lat. Osobiście typowałem dekadę niżej. Lasy ponad stuletnie to niewiele ponad 13% (nie chce mi się liczyć). A tak na marginesie, jakby myśliwi zabijali tylko dla przyjemności zabijania, to zatrudnili by się w rzeźni. No ale skoro najwyraźniej nie rozumiesz że samo zabicie zwierzyny to tylko ułamek z bycia myśliwym, to nie mam zamiaru poprawiać ci światopoglądu. Skoro nie masz zamiaru zrozumieć czyjejś motywacji, trudno. PS Poprzednio z braku czasu odpisałem lakonicznie, teraz trzy srajtaśmy się moczą więc tylko przypomnę drobny fakt :pisałeś o zaawansowanych celownikach termowizyjnych u myśliwych. Otóż myśliwym nie wolno ich używać. Co moim zdaniem jest głupie, gdyż w termowizji dużo łatwiej jest odróżnić dzika od klienta co na czworakach lezie przez pole kukurydzy. Druga sprawa: piszesz czy tu, czy w sąsiednim wątku o polowaniu z oszczepem. Otóż chętni by się znaleźli, sam znam takich 2 koksów co to by chcieli na dzika z oszczepem a na jelenia z łukiem. Niestety: ustawodawca wziął i zabronił.I nie dlatego że myśliwy ponosiłby zwiększone ryzyko.
 7. Skrzynka borowików (same zdrowe) w tym trzy spore dublety, ze 3 litry kurek. Jakaś drobnica jeszcze - nie znam się.
 8. Ok, ale z której strony Muru? Może nazwa firmy? Nie będzie to coś z NVA powiązane? Kolorek raczej taki okołowojskowy.
 9. jak w temacie- niemiecki kanister 5l, kolor szaro rdzawy,;) poza przetłoczeniami brak widocznych oznaczeń (ale szukałem tylko z grubsza). Jaki może być okres produkcji? NRD, RFN?
 10. Typowe i powszechne. sam jadę jutro w takie rejony, gdzie spuszczanie piesków na noc jest powszechne, a do koła myśliwskiego non stop idą petycje o odstrzał jastrzębi, choć ostatni przypadek porwania kaczki z podwórka był tak z pięć lat temu. Toska, ja bym to raczej ujął jako konflikt interesów. Przyrodnicy kontra hodowcy.
 11. Przed wojną ten park miał "trochę" inaczej wyglądać, bo też w granicach Polski było "trochę" więcej Karpat. A dwa, leśnicy jeżeli coś tną, to na tym miejscu od razu sadzą. I to od pewnego czasu już nie monokulturę, ale lasy mieszane. Dopasowane do miejscowych warunków. W Karpatach są ciekawe siedliska, z pięknym drzewostanem, i tam istnieją od dawna rezerwaty. Obszary chronione się rozszerza- stopniowo. Ale z jednym masz rację: żywię przekonanie, że mleko bierze się od krowy, nie z kartonu, a schab to mięso ze świni, a nie z chłodni w spożywczym.
 12. Balans, no tak się składa że trochę o przyrodzie wiem, w rejonie Karpat jestem kilka razy w roku, a i nad Rospudą bywałem. I tylko się dziwię, że ekologia która za moich czasów młodości była nauką, teraz stała się wiarą.
 13. Toska, bardzo prawidłowo. Ja bym się bał tak trzymać broń jak na lewym dolnym.
 14. Prace były, a najciekawsze że od początku było wiadomo że to mieszaniec. I między innymi dlatego taki interesujący. Miejscowi hodowcy od dawna na niego pomstowali-właśnie dzięki obroży było wiadomo, że chudobę im wyżera. Mieszańce tak lubią. A że za szkody robione przez gatunki nie będące łownymi nikt odszkodowań nie wypłaca, no to się miejscowym cierpliwość skończyła. Skłusowali.
 15. Po pierwsze, nie basior a kundel, po drugie miejscowi i tak wykazali się dużą cierpliwością. Ale miarka się przebrała.
×
×
 • Create New...

Important Information