Jump to content

Czlowieksniegu

Moderators
 • Posts

  23230
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Czlowieksniegu's Achievements

0

Reputation

 1. Orsza... Trzej mężczyźni podejrzani o zamieszczanie na budynkach w Zamościu i gminie Szczebrzeszyn napisów podważających prawdziwość pandemii oraz skuteczność szczepionek przeciw COVID-19 zostali zatrzymani przez policję. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia. [...] Naniesione przez wandali napisy podważały prawdziwość pandemii COVID-19, zawierały również hasła antyszczepionkowe. Treść niektórych z nich stanowiła groźby kierowane wobec członków polskiego rządu.
 2. Bjar "Niedługo będą dźgać w szaletach miejskich, o ile już gdzieś na ten pomysł nie wpadli. " Nie, nie... to by się z Akcją Hiacynt kojarzyło...
 3. Bjar... Blisko, kwiaty na miejscu, zniczy do oporu, tłumy zainteresowanych...
 4. les Czyli nawet ty, nieustanny obrońca przewodniej partii narodu i rodzynków w typie Człowieka z obłędem w oczach nie jesteś w stanie obronić pomysłu? Myślałem, że się choć odrobinę postarasz... a tu znów oczekiwane rozczarowanie...
 5. les "Jak nie trudno zauważyć moje wypowiedzi wręcz ociekają merytorycznością." vs "Masz pomysł skąd-po co-za co zebrać kolejne, na przykład, 100 tys zawodowych? Ale tak wiesz, spróbuj merytorycznie odpowiedzieć... nie wiem, może się uda. " Może jednak spróbuj, wykonaj telefon do przyjaciela, jakieś inne koła ratunkowe wykorzystać... Bo to samo trollowanie już się nudne robi, choć kiedyś może i odrobinę śmieszne było.
 6. les, srbm.... Musicie się zdecydować... Raz piszecie o prezesie, raz odpowiadacie Balansowi*, później coś do mnie... * jak rozumiem, bo to On o stanie wyjątkowym wspomniał...
 7. les.... Masz pomysł skąd-po co-za co zebrać kolejne, na przykład, 100 tys zawodowych? Ale tak wiesz, spróbuj merytorycznie odpowiedzieć... nie wiem, może się uda.
 8. srbm "Co za odlot..." Takie uwagi w stosunku do prezesa... Fiu fiu...
 9. [...] "Projektowana ustawa kompleksowo uporządkuje przepisy dotyczące Sił Zbrojnych, zastępując kilkanaście aktów prawnych w tym m.in. ustawę z 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony" - podaje MON. Konferencja odbędzie się we wtorek o godzinie 13. W sierpniu na antenie Polskiego Radia 24 Mariusz Błaszczak zapowiadał, że dokument stworzy podstawy do zwiększenia liczebnego Wojska Polskiego, zapewni możliwość wyposażenia go w nowoczesny sprzęt, a zasadniczym elementem tej ustawy będzie mechanizm finansowania. MON szacuje, że liczba żołnierzy zawodowych wzrośnie do 250 tysięcy, a żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej do 50 tysięcy. [...] https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27729347,kaczynski-ma-przedstawic-zalozenia-nowej-ustawy-o-obronie-ojczyzny.html#s=BoxOpImg1 Co prawda rozumiem, że 119 tys., 184 tys., itp itd to nadal do 250 tys., ale jak one chcą to zrobić? Przecież już dziś, przy ok 110 tys. wydatki osobowe to niemal 1/4 budżetu MON. Aż tak budżet wzrośnie*, wydatki osobowe będą zjadać dużo wyższą cześć budżetu, czy wariant, gdzie co się da będzie z budżetu MON wypychane na boki, byle tylko udawać, że spełnia wymagania? * niekoniecznie..., zwłaszcza, że w 2020 roku wyniosły 2,37 proc. PKB, a do 2030 roku mają wynieść 2,5 proc. PKB, czyli w sumie niewiele, chyba, że PKB wzrośnie potężnie.
 10. les "Należysz do tych, którzy zrobią wszystko, by przypodobać się nowym dozorcom? " Muszę jakoś na stałe zapisać, gdybym zapomniał a propos i exilibris Polska vs USA przy okazji ustawy o IPN, TVN i wielu zapewne kolejnych :-)
 11. les "Erdogan prowadzi, od pewnego czasu, twardą politykę wobec USA, UE oraz Rosji i właśnie takiego stylu uprawiania polityki powinniśmy uczyć się od Turcji. Ale z powodu słabości naszej klasy politycznej, wystarczy wspomnieć szefów MSZ, powodów do optymizmu raczej nie ma. " "Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział wydalenie z kraju 10 dyplomatów, w tym ambasadorów Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Wszystko w związku z wezwaniem Turcji do wykonania wydanego 4 lata temu wyroku ETPCz, który nakazuje zwolnienie z więzienia jednego z politycznych przeciwników Erdogana - Osmana Kavali. Erdogan polecił uznać za persona non grata ambasadorów Kanady, Danii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Nowej Zelandii, USA, Francji i Niemiec. [...] https://www.fronda.pl/a/szalencza-paranoja-erdogana-turcja-wydala-10-ambasadorow-w-tym-usa-niemiec-i-francji,168606.html To kiedy Polska swojego ambasadora odwoła w geście sojuszu z USA?
 12. Ja.... Nie polecam nikomu... świecą się, jak kotu oczy w nocy...
 13. takafura... A ja, pomijając kilka nazwisk z przewodniej partii narodu i przydawek, nie posądzam ich o pro-rosyjskość. Bardziej prawdopodobne, że wprost przeciwnie, gdzie z jednej strony non-stop straszenie niedźwiedziem i prowokowanie go, ale z drugiej, na złość mamie odmrożę sobie uszy i w walce z UE szukanie sojuszników wśród osób i partii bardzo mocno z Putinem związanych. Trzecim wyjściem byłoby uznanie prezesa za osobę o IQ ameby, a tak nie jest. Co prawda pozbawiony kilku oczywistych cech, ale nie jest upośledzony intelektualnie- wyszło mu, po prostu, że można próbować ucieczki do przodu przez sojusz czy to z pro-rosyjskim Orbanem, może z Zemanem, Salvinim, itp itd...
×
×
 • Create New...

Important Information