Jump to content

Czlowieksniegu

Moderators
 • Content Count

  20988
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kee- a jak myślisz, dlaczego zdjęcia są robione nie dość, że klaserach, to w dodatku tosterem lub ziemniakiem? Choć może tosterem dałoby się lepsze zrobić.
 2. Wojewoda wielkopolski potwierdził, że decyzja starosty obornickiego ws. budowy tzw. zamku w Stobnicy została wydana z naruszeniem prawa - informuje "Głos Wielkopolski". Jednocześnie nie stwierdzono nieważności owej decyzji, tak więc przynajmniej na razie kontrowersyjna budowa może być kontynuowana. "Starosta wydał decyzję [o zatwierdzeniu projektu budowy zamku - red], pomimo że inwestor nie przedłożył decyzji środowiskowej dla projektowanych parkingów i nie potwierdził prawa inwestora do dysponowania Kanałem Kończak na cele budowalne. Kanał Kończak jest własnością skarbu państwa - powiedział w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. Jednak z uwagi na dotychczasowe orzecznictwo sądów administracyjnych, znowelizowane prawo budowlane i upływ czasu służby wojewody nie stwierdziły nieważności decyzji wydanej przez starostę obornickiego. A to oznacza, że budowa tzw. zamku w Stobnicy (wsi na granicy Puszczy Noteckiej, znajdującej się na obszarze Natura 2000.) może być kontynuowana. Przypomnijmy, że w lipcu na polecenie poznańskiej prokuratury policja zatrzymała siedem osób powiązanych z budową zamku w Puszczy Noteckiej. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26562143,zamek-w-stobnicy-po-decyzji-wojewody-kontrowersyjna-budowa.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink
 3. Kto? Je...? Akurat On nie do końca wiem, po co o tym pisał.. Ale można o różnych zainteresowaniach Polaszczyka sporo poczytać, wliczając w to częste wizyty w Pałacu Prezydenckim.. Preferencje obu mnie dokumentnie nie interesują- bardziej uwiera hipokryzja przedstawicieli przewodniej partii narodu...
 4. Tyr... Wymieniony Piotruś Pan ostro był w SKOK Wołomin- przy okazji mocne zarzuty paru podnóżkom JKaczyńskiego postawił. Jak myślisz- dlaczego Aneksu do dziś nikt nie widział? Jak myślisz, co w raportach ze spotkań z przedstawicielami, m.in. przewodniej partii narodu opisywał? Jak myślisz- dlaczego SKOK Wołomin do dziś nie został rozliczony? Jak myślisz, dlaczego Człowiek z obłędem w oczach tak gnał do Warszawy? "Tylko" ze strachu?
 5. Tyr "No mam jeszcze jeden powód do zmartwień 447 ale jak chyba wiesz to nie Amerykańce napadali nas cyklicznie jak to robili nasi sąsiedzi a sojusz ze Stanami to tylko zabezpieczenie przed jawną i kwitnącą miłością Niemców do Ruskich... Dla nas to nigdy dobrze nie wróżyło. " Wiesz doskonale, że Trump rozegrał naszą socjalistyczną Ojczyznę zachęcając do konfliktu z Berlinem i Brukselą. Widać, w ramach osłabienia UE/wzmocnienia USA chciał mieć i Londyn, i Warszawę. I teraz on będzie miał więcej czasu na sprawy sądowe, a my jako "sojuszników" w Europie mamy... Węgry. Szkoda "tylko", że Orban z Putinem w jednej drużynie gra, nie mówiąc o jakości sojusznika. O traktowaniu Polski jako ważnego sojusznika Ameryki w Europie sam możesz sobie poczytać... Zwłaszcza, że fascynuje mnie, że jesteś tak w USA zapatrzony, mając jednocześnie świadomość kto i jak tam ma spoooooro do powiedzenia.
 6. Wszyscy się za głowy łapią, skąd taki znaczący spadek liczby wykrytych osób zarażonych. Minister Niedzielski sam coś o znakomicie mniejszej liczbie testów wykonywanych w weekend/niedzielę wspomina. Lekarze są przerażeni liczbą osób, które odwiedziły centra handlowe. Zdjęcia ze stoków pokazują przestrzeganie reżymu sanitarnego. Ale co tam: "I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści. Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek" - oświadczył premier.
 7. Tyr "zestawiając Waszyngton z komuchami to wzieneś i przegieneś. No, chyba, że teraz... " Nie zestawiałem z komuchami, jak wiesz, ale o wasalizm 3.0 pytam... Który z wielu, wielu powodów będzie nas kosztował dosłownie i w przenośni więcej niż wersja 2.0 patrz Bruksela PS To ty strasznie cierpieć musisz... Nie dość, że wszędzie Żydzi, cykliści, weganie, LGBT, takie różne, to ani Konfederacja, ani PiS, ani różnej maści ONR'y i podobne... fiu fiu- już rozumiem, dlaczego ty taki czepliwo-marudny jesteś...
 8. Tyr " Ja nie lubię komuchów bo zawsze muszą być pachołkami i popychlami Moskwy a jak nie Moskwy to eurokołchoźników. " Znaczy się nie lubisz sporej części prawej sceny politycznej, wliczając w to tuzy partii niepodległościowo-patriotycznych? Znaczy się nie lubisz farbowanych z przewodniej partii narodu, którzy wcześniej do poprzedniej przewodniej partii narodu należeli? Znaczy się ... wróć- a jak nazywać tych, co łaskę robili w nadziejach wielkich Waszyngtonowi?
 9. Tyr "No ale co? Uwiera Cię, że nie opublikowali? " Z przynajmniej kilku powodów wprost przeciwnie... Pomysłodawca wrzucił g...o w wentylator przeceniając swoją osobę i mit genialnego stratega. Ekipa, która nie dopuściła do wydrukowania, doczeka się kary. Kolejny raz przewodnia partia narodu pod światłym przewodniczącym pokazała, gdzie ma obywateli- i z jednej, i z drugiej strony cyrku.
 10. Tyr- ja wiem, rozumiem, że nie sposób, nawet ty nie potrafisz pewnych zdarzeń uzasadnić.. Zwłaszcza, jeśli nie da się winy na wegan, cyklistów, Żydów, Sorosa, UE i podobnych zrzucić... Nie szkodzi, możemy ci co najwyżej współczuć, choć nie łączymy się z tobą w żalu...
 11. Tyr Kończąc wasz ulubiony analny wątek... "nienawidzący wszystkich ludzi, którym cokolwiek w życiu się udało i którzy mają fajne rodzinne życie" Patrząc, że Je... miał na myśli JKaczyńskiego zapewne, chcesz napisać, że on spełnia wymagania- "którym cokolwiek w życiu się udało i którzy mają fajne rodzinne życie" Zwłaszcza z tym życiem rodzinnym mnie ubawiłeś jak norkę... Ale- co tam z tym obowiązkiem wydrukowania podpisanych ustaw?
 12. Dla miło (?) zaskoczonych liczbą wyłapanych zarażonych... " [...] - Z kolei testy antygenowe są wykonywane poza laboratorium, jako tzw. badanie przyłóżkowe albo w karetkach pogotowia. Jak się okazuje, wyniki tych testów nie muszą być zgłaszane do sanepidu. Według rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie raportowania wyników badań w kierunku czynników zakaźnych nie ma podstaw do zgłaszania do sanepidu wyników testów antygenowych, ponieważ przepisy jasno wskazują, że zgłaszać należy wyłącznie wyniki badań w kierunku SARS-CoV-2, które wykonano metodą rRT-PCR - opowiada Bukowska-Straková. Ekspertka zwraca uwagę, że połowie listopada nastąpiło bardzo nagłe obniżenie dziennej liczby wykonywanych testów. - Polskie laboratoria doszły do tego, że wyrabiały z wykonaniem 70-80 tys. testów dziennie, ale nagle te liczby zmalały o połowę - do 30-40 tys., a czasem nawet 25 tys. Nie wykluczamy, że był to właśnie efekt braku wytycznych co do raportowania wyników z testów antygenowych, które zastąpiły testy molekularne. Ratownicy medyczni dostali od Ministerstwa Zdrowia wytyczne co do raportowania wyników do bazy EWP dopiero 19 listopada – podkreśla Bukowska-Straková. 2. Opanowana epidemia koronawirusa? "To złudna radość" - Cieszymy się, że spada liczba zakażeń, ale ta radość jest złudna. Powinniśmy patrzeć nie tylko na to, ile testów wykonano, ale również na odsetek dodatnich wyników. W tej kwestii wypadamy po prostu fatalnie na tle innych krajów. Od kiedy dzienna liczba testów spadła o ponad połowę, bywały dni, kiedy odsetek dodatnich wyników wynosił nawet 60 proc. - opowiada Karolina Bukowska-Straková. Jak podkreśla ekspertka, te liczby po prostu są niebywałe. - Według zaleceń WHO, próg określający, że procent wyników dodatnich nie powinien wynosić powyżej 5 proc. Wskaźnik ten jest o tyle ważny, że pokazuje, jak rozpowszechniona jest infekcja oraz czy liczba wykonywanych testów nadąża za poziomem transmisji zakażeń. Jeśli wykonujemy niedostateczną liczbę testów i badamy wyłączenie osoby hospitalizowane, odsetek "trafień" będzie wysoki. Taka właśnie jest sytuacja w Polsce. Przy naszej liczbie wykonywanych testów, możemy mieć pewność, że nic nie wiemy o realnej sytuacji epidemiologicznej w kraju – tłumaczy Bukowska-Straková. [...] https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-diagnosci-mowia-wprost-mamy-dosyc-tego-zamieszania
 13. Tyr "Wyższa konieczność konstytucyjna, związana z konfliktem wartości konstytucyjnych, prowadzi do wtórnej legalności decyzji procesowych podjętych przez Trybunał Konstytucyjny, o ile zmierza on do uchylenia obiektywnie zachodzącego, bezpośredniego niebezpieczeństwa dla prymatu ustawy zasadniczej w warunkach czyniących zadość przesłance subsydiarności bezwzględnej. W rezultacie powołania się na instytucję stanu wyższej konieczności konstytucyjnej Trybunał Konstytucyjny realizować może swoje kompetencje także z naruszeniem przepisów ustawy regulującej problematykę jego funkcjonowania, stanowiących podstawę orzekania w procesie kontroli konstytucyjności tej właśnie ustawy. " A teraz, skoro tak sprawnie obsługujesz Ctrl V i Ctrl C, znajdź, gdzie w powyższym jest mowa o przeciąganiu w nieskończoność terminy druku w Monitorze, poza terminem określonym jak "niezwłocznie". Podpowiem, że nawet przychylni przewodniej partii narodu i rządowi prawnicy konstytucjonaliści uznają ten termin za maks 10-12 dni. Pamiętaj, lub zrozum, jeśli nie wiesz, że ważność przepisy nabierają z momentem druku, a nie głosowania lub podpisania przez prezydenta.
×
×
 • Create New...

Important Information