Jump to content

Czlowieksniegu

Moderators
 • Content Count

  17716
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. " Ja wiem że ty z natury strachliwy jezdeś i wszelakiego huku się boisz ..." A kiedy Ty miałeś okazję poznać moją koleżankę małżonkę, która że z metra cięta powtarza jak mantrę "Skoro mnie nie widać, musi mnie być słychać". A co do rozrywek- nawet najlepiej wymyślone Forum nie zastąpi zdrowego rozsądku i objawów instynktu samozachowawczego.
 2. Toska- na Forum, idąc tym tropem, brakuje sporej ilości informacji... Dwa- jest takie cuś: " Uwaga, zabronione jest zamieszczanie próśb o identyfikację niewypałów, niewybuchów, zapalników, części, elementów lub przedmiotów których posiadanie jest prawnie zabronione" Trzy- ja się w takich wątkach gościnnie udzielam- kabumy nigdy mnie nie interesowały.
 3. Bjar- a co będzie, jak ktoś sprytny inaczej postanowi, powołując się na Ciebie, faktycznie w ten sposób?
 4. https://forum.odkrywca.pl/forum/7-medale-guziki-pieczęcie-i-inne/
 5. Znaczy się co? Pytania przekroczyły możliwości?
 6. Barbapapa Napisz mi chłopie (?) z łaski swojej dwie rzeczy: - co cię na O. trzyma, poza jak rozumiem masochizmem? Strasznie cierpisz, jak widać po wpisach - skoro uważasz, że np Regulamin jest od czapy, kto ci broni udzielić się w https://forum.odkrywca.pl/forum/104-nowe-forum-dyskusje-i-problemy/ i zgłosić koncert życzeń?
 7. Sowa- a to widziałeś? Czytałeś? Ze zrozumieniem? 6. Każdy post mający na celu identyfikację pod kątem odsprzedaży musi zostać oznaczony tagiem [Sprzedaż]. W ten sposób osoby które poświęcają czas na identyfikację będą mogły same podjąć decyzję czy chcą pomóc czy nie. Jeżeli znajdzie się osoba która ten nakaz będzie łamała zostanie usunięta z forum.
 8. balans- właśnie czytam pewne wrześniowe wspomnienia i poza masą rabunków dokonywanych przez Wehrmacht, nader częstym pokwitowaniem jest stwierdzeni "Beck zapłaci".
 9. Marcin- a ja podałem N przykładów/dowodów na współpracę NSZ-ZJ/BŚ z Niemcami. Nie bardzo na to-to odpowiedziałeś, a teraz wyższa szkoła erystyki i rozejm taktyczny. Który sam wcześniej opisałem, jako wybór mniejszego zła i uratowanie kilkuset żołnierzy.
 10. Marcin- a nie sądzisz, że argument o związku z partią kilku autorów jest dość słabe, w momencie, gdy spora grupa funkcyjnych dzisiejszej przewodniej siły narodu tak samo bardzo, jeśli nie bardziej klaskało na zebraniach PZPR? Dwa- autor wpisu podał jakiekolwiek argument uzasadniające brak współpracy NSZ-ZJ/BŚ z Niemcami? Bo ja... nie zauważyłem
 11. Sowa74 " Znalazł przypadkowo czyli nie posiadał pozwolenia na prowadzenie poszukiwań " Dość ciekawe założenie. Wydawało mi się, że przypadkowo oznacza, że nie wiedział, że w pod takimi a nie innymi współrzędnymi będzie pieczęć.
 12. les- kilku rzeczy w życiu żałuję. Jedną z nich jest to, że nie wyciągnąłem wielu ciekawych informacji od swojego śp Dziadka, który był wysoko w NOW. Nie opowiadał, nie chwalił się, a o kilku szczegółach dowiedziałem się na pogrzebie. Co ważniejsze, przez całą II WŚ mieszkał w Częstochowie i bliskich okolicach. Nakoniecznikoff miał wyrok za... dezercję z AK i przyjęcie funkcji w NSZ. Inna sprawa, że po śmierci Kurcyusza mocny bałagan się w NSZ zrobił, skoro dwóch komendantów się kłóciło, który jestem ten pierwszy i ważniejszy. A, gdy się N-K koncepcja zmieniła, spotkał Jurę i zachorował śmiertelnie na ołowicę. " AL przyznaje się do likwidacji..." Podejrzenia na AL starała się skierować Tadeusz Boguszewski ps. „Wacław. Równie (nie)prawdopodobne jest, że wyrok na N-K wykonała Grupa Szańca,. Tak na marginesie, przy okazji czegoś innego trafiłem na cytat z rozkazu Kurcyusza... kilka tygodni przed śmiercią ( 9.03.1944 vs 22.23.04.1944 ) "Stwierdziłem, że niemieckie władze bezpieczeństwa w GG, a szczególnie w dystrykcie radomskim i lubelskim, usiłują nawiązać kontakt z polskimi organizacjami powstańczymi celem zorganizowania wspólnej akcji antykomunistycznej. Aczkolwiek usiłowania te nie doprowadziły i doprowadzić nie mogły do konkretnych wyników, zdarzyć się może że poszczególni dowódcy niższych szczebli dadzą się nakłonić do podobnej 'współpracy'. Pod groźbą oddania pod sąd wojenny zabraniam żołnierzom NSZ nie tylko współpracy z Niemcami w akcji zwalczania komunistycznych band, lecz nawet godzenie się na pertraktacje będę uważał za zbrodnię przeciw Państwu". Jak wiadomo rozkaz niekoniecznie został respektowany.
 13. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/promocja-oficerska-w-akademii-wojsk-ladowych-we-wroclawiu-wisiala-na-wlosku/96cftq5
 14. Fakt- pomyliłem, przyznaję i przepraszam. PS Jakaś mała krucjata?
×
×
 • Create New...

Important Information