Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. A skąd wiesz, że to nie jest malowanie z epoki?
 3. Z manierką z niebieskim kubkiem się spotkałem, ale żeby menażka...
 4. Dobra, wróćmy do starej formuły wątku...
 5. Today
 6. Witam!Ktoś chętny na kopanie?
 7. Dzięki bardzo. Mam rozumieć że na reko mogę normalnie iść w takim mundurze?
 8. Tak. Tylko wydaje mi się że emalia jest mocno obfite dlatego ktoś pomalował, teraz nie wiem co robić. Zostawić tak jak jest czy próbować zmyć tę farbę
 9. Jeżeli jest emalia to śmiało do kreta, soda złuszczy tą farbę,a emalii nie ruszy.A niebieskie menażki produkował Oscar Schindler.
 10. Na razie to typowe meliszcze, może po elektrolizie (delikatnej) coś by z tego dało się wywnioskować.
 11. Pochwa na 99% oryginalna nie jest. W przypadku kordów luftwaffe nie spotkałem się z wersją bez okuć, a te z kolei były (na wszystkich egzemplarzach, które miałem w łapach) lutowane. Nie ma więc możliwości, żeby zniknęły nie pozostawiając najmniejszych nawet śladów.
 12. Leszku o to zdjęcie mi "chodziło", dezynfekcja w wykonaniu KOP-u. Ciekawe czy jest to urządzenie polskiej konstrukcji czy też przejęte z demobilu po I wojnie, ale tego to raczej się nie dowiemy.
 13. Typowo błękitne nie istniały, natomiast szarozielonkawe jak najbardziej tak, moim zdaniem "chodzi" o ten sam odcień. Szyto także kurtki ze zdobycznych materiałów niemieckich, które miały być farbowane na regulaminowy "polski" kolor, jak z tym było możemy się domyślać.
 14. Yesterday
 15. https://fakty.interia.pl/swiat/newsamp-niemcy-wybuch-bomby-z-czasow-ii-wojny-swiatowej,nId,3061037?fbclid=IwAR2ORJnGUUJ2OaTenVvy1tce5qZr0IF6uIdlceBb6AR2euy14owyAk9udVY Na filmie moment detonacji . It was not immediately clear what caused a blast so powerful that it registered as a minor earthquake. The blast, at 03:52 (01:52 GMT) on Sunday, startled residents near the central German town of Limburg, leaving a crater 10m (33ft) wide and four metres deep in a field. A photo taken by a drone later revealed the impact of the night-time explosion. Initially police said "no definitive indication" had been found of a suspected unexploded bomb. But, on close inspection of the corn field in Ahlbach, bomb disposal experts decided it was "with almost absolute certainty" a World War Two bomb. They believed it was a 250kg (550lb) bomb dropped by a plane. Image copyrightEPA Image captionExperts said it was not surprising that no remains of the bomb had been found Unexploded bombs are regularly found across Germany, frequently causing disruption while they are defused by disposal experts. More on unexploded wartime bombs in Germany Media captionThe moment an unexploded WW2 bomb was detonated in Munich in 2012
 16. W tym stanie to raczej jakiś złom Trudno się dopatrywać w tym kształcie jakiegoś konkretnego artefaktu.
 17. No właśnie głownia to nie jest kawałek płaskownika, tylko mocno zniszczona kowalska robota. Produkty pod turystów mają głownie wykonane na glanc, z jednego kawałka. Jak na moje oko, produkt lokalny, składany ze starych i niezbyt starych elementów.
 18. Ok. Dziękuję wszystkim serdecznie za okazaną pomoc. Pozdrawiam!
 19. Marokańska turystyczna fantazja na temat j północnoafrykańskiej wersji dżambli (jambyia - patrz wyszukiwarka google), etnicznego islamskiego puginału. II połowa XX wieku/ XXI wiek. Wersja ta zwana jest także Koummya i pochodzi z południa kraju. Przyznam , że tak wymyślnej rękojeści to jeszcze nie widziałem. Głownia zapewne z kawałka płaskownika.
 20. Każdy żołnierz miał swój numer, który pozwalał go zidentyfikować.
 21. Tego środka raczej w casto nie dostaniesz. Poza tym jest bardzo drogi. Rozpuszczalnik nitro może nie zadziałać tak dobrze jak aceton. możesz na początku spróbować delikatnie zmywaczem do lakieru do paznokci na bazie acetonu.
 22. Przede wszystkim przydałyby się lepsze zdjęcia. być może brak swastyk jest skutkiem denazyfikacji, jednak wygląd pochwy budzi moje wątpliwości. Zastanawiam się, jak mogły zniknąć okucia, bez pozostawienia śladu.
 23. Balans tzn. za ile kupimy? coś wiadomo? czy to twoja tajemna wiedza? Nic w tej sprawie jeszcze nie ustalono nie baw się więc w przepowiednie, bo kariery jako wróżbita nie zrobisz. Nikt rozsądny nie sprzedaje kodów do tak nowoczesnych samolotów, to po co o tym pisać. Co do 447, to strachy na Lachy.
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information