Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Pod tym to się mogę podpisać. Dodam jedynie, że dla rządzący jest to kolejny pretekst, aby jeszcze bardziej zwiększyć kontrolę nad masami, w obawie przed wybuchem społecznych protestów, a nawet rewolucji. Do czego zresztą doprowadził neoliberalizm ze swoim generowaniem zysków za wszelką cenę, kosztem upadku klasy średniej i biedą pozostałych obywateli. Jeżeli ta pandemia potrwa dłużej, to właśnie widzimy koniec kapitalizmu w dotychczasowej postaci.
 3. Na ciężarówce 1 PSK, w drugiej połowie lat trzydziestych.
 4. Pluton juczny szwadronu KM 2 P.Ul. Grochowskich w końcu lat dwudziestych...
 5. Today
 6. W 7 P.Uł. Lubelskich, w lecie 1939 roku.
 7. Witam, odnawiam temat. Czy ktoś pomoże mi z identyfikacją właściciela KPMC o numerze 10291?
 8. To musi być prawda bo ktoś, kto powiedział :"Szczery to ja jestem tylko w stosunku do moich zmarłych przodków i do swojej żony..." nie może kłamać;)
 9. Yesterday
 10. Ciekawe , jak długo można tuszować https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-rafal-trzaskowski-wedlug-mojej-wiedzy-w-warszawie-byly-juz-32-ofiary-smiertelne-epidemii-6497774307899521a i oficjalne dane za ten sam dzień https://www.worldometers.info/coronavirus/. Jak rozumiem , "brakujących " 10 osób było z Bangladeszu i tam zostali zaliczeni do statystyki
 11. Klamerka, raczej niekompletna. Może spinka do krawata? Pokaż drugą stronę.
 12. Witam, proszę o pomoc w id, czy jest to jakaś wpinka z rakietą czy możne jakaś zwykła klamerka? 77mmx16mm
 13. Wg. opisu ciężarówka 22 P.Ul. Podkarpackich w Radymnie, w 1924 roku...
 14. Juk amunicyjny w szwadronie KM 201 Ochotniczego Pułku Szwoleżerow ( późniejszy 3 Pułk Szwoleżerów Mazowieckich) w 1920 roku.
 15. Witam serdecznie. Poszukuję informacji o posiadaczu tej legitymacji.Czy jest jakaś szansa ustalić np szlak bojowy w 1939r ? Przeszukuje internet ale nic znaleźć nie mogę.Z góry dziękuję za pomoc.
 16. Dlaczego? Bo wszyscy możni byli zajęci inżynierią społeczną i biznesową a takie pierdoły jak korona to nawet na rękę im były. Troszkę beznamiętnej oceny sytuacji u nas- oby się sprawdziła albo nie sprawdziła na korzystne... https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-04-08/szczyt-zakazen-koronawirusem-w-polsce-sztuczna-inteligencja-podala-termin/
 17. Tyr

  ZOMBIES GUN

  Coś musi być w tym co mówisz!
 18. Fotka TKS-a wklejona przez Bodzia 31 marca. Czy widoczna we włazie bocznym jest to wypalona twarz plutonowego Marcina Wieliczko???
 19. balans

  ZOMBIES GUN

  Zapomniałeś dodać, że zmiany klimatu na ziemi, susza w Polsce i problemy z miesiączką u pingwinów - wszystko to wina Włodka Putina.
 20. Witam. Poszukuje wszelakich informacji na temat mojego pradziadka Franciszka Preisa urodzonego w Prusach 7.12.1912r. Z opowiadań rodziny : Franek stawia się do obrony ojczyzny w lwowskim pułku piechoty, walczy w obronie Lwowa w pierwszych dniach września 1939r. Jego jednostka otrzymuje rozkaz przedostania się w kierunku granicy i przejścia na teren Rumunii. 17 września, po wkroczeniu Sowietów na nasze wschodnie tereny, dostaje się do ich niewoli. Jako jeniec przebywa w obozie jenieckim pracy przymusowej w Antopolu i Babinie, najpierw do grudnia 1939 r. w obozie lwowskim zwany rówieńskim, potem od grudnia 1939r. w obozie rówieńskim zwany lwowskim, wykorzystywany do budowy w morderczym tempie drogi strategicznej Nowogród Wołyński – Lwów przez Równe, Dubno i Brody. Skierowano tu 15 500 osób, z czego w grudniu 1939 r. Polaków było 14.211, w tym 12.482 szeregowców. Gdy Niemcy napadają na Sowietów, po 22 czerwca 1941r. szwagra przewożą do Starobielska w obwodzie woroszyłowgradzkim. 12 kwietnia 1944r. przybył do Neapolu. Wcześniej, 1 lipca 1943 r., batalion przemianowano na 6 Pułk Pancerny "Dzieci Lwowskich". 17 maja 1944 roku w rejonie S. Michele otrzymał zadanie zamknięcia ogniem przeprawy na rzece Rapido. Od 20 do 25 maja brał udział w walkach o Piedimonte. Droga do Rzymu została otworzona przez zdobycie tego właśnie miasta. Bił się o Anconę walczył o wzgórze Monte Casino, a potem pod Monte Maggiore, nacierał na Delle Forche. Brał udział w walkach nad rzeką Senio. Od 13 do 20 kwietnia 1945 r. walczył o Bolonię. Działania bojowe zakończył nad kanałem Quaderno. Z Włoch drogą morską wszystkich żołnierzy przetransportowano do Wielkiej Brytanii – Szkocja (York, Edynburg). Plutonowy Franciszek Preis za swoje zasługi na polach bitewnych podczas II wojny światowej odznaczony został Krzyżem Walecznych, Krzyżem Pamiątkowym Monte Cassino, Medalem Wojska, włoskim Medalem Gwiazda Italii (Italy Star), brytyjską Gwiazdą. Lecz nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia tych wszystkich informacji. Nie posiadam żadnych pamiątek po pradziadku ponieważ wszystko zabrało powódź w 1997 r. Kto ktokolwiek wie gdzie mogę odszukać potwierdzonych informacji , może jakiś zdjęć proszę o kontakt !! Dziękuje
 21. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-naukowcy-ostrzegali-przed-pandemia-dlaczego-ich-nie-posluchano/4bq8wlr
 22. Ciężarówka 1 PSK na oficerskim biegu myśliwskim, w pierwszej połowie lat trzydziestych.
 23. Pluton juczny szwadronu km 2 P.Szwol. Rokitniańskich...
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information