Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Lepiej nie bo jeszcze zażądają zwrotu miasta. Inna sprawa, że ono już ukraińskie jest...
 3. A czymże ci się kosmos naraził że taką plagę chcesz nasłać ?
 4. @bert.F - masz rację,że nie jest to narzędzie rzeźnicze,tylko element zastawy stołowej (kuchennej), na targach Polagra widziałem kiedyś porcjowanie pieczonego prosięcia przez dwóch kucharzy, jeden dzielił tuszę nożem przytrzymując ją "szpikulcem", drugi porcjował i podawał do degustacji korzystając z noża i dużego widelca. Jak napisał Cyrograf15 "stalką da się przytrzymać kawał mięsa", być może niezgodnie z jej przeznaczeniem ale całkowicie funkcjonalnie.
 5. Yesterday
 6. Co to za pojazd ? I raczej nie wojskowy, żołnierzy to na tejże fotografii nie ma, to chyba PW albo Związek Strzelecki, ale w sumie to też jakby przybudówka ówczesnego wojska.
 7. "Organizacja Piechoty w 1939 roku cz. 5 Łączność Dywizji" Autorzy Paweł Janicki i Jędrzej Korbal. Dobry tomik, dużo ciekawych fotografii w tym sprzętu łączności.
 8. Wkradł się błąd, chodziło mi o Tomasza Zarembe ;D
 9. 20. Stefan Pasławski ur. 25 IV 1885 w Warszawie, s. Karola i Marii z d. Litauer. W 1905 ukończył w maturą IV Gimnazjum Klasyczne we Lwowie, po czym podjął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Lwowskiego. Od 1905 brał udział w pracach „Zet”-u, następnie w Związku im. J. Kilińskiego oraz w NZR. We Lwowie był prezesem Czytelni Akademickiej. W okresie od 1 X 1909 do 30 IX 1910 odbył obowiązkową służbę wojskową w armii austriackiej w charakterze jednorocznego ochotnika, uzyskując z czasem stopień oficera rezerwy. Po zakończeniu służby pracował jako dziennikarz. Był jednym z organi
 10. Por. Nerlich Dąbski podczas skoku przez przeszkodę z jednym strzemieniem.
 11. Tak jest, wywijać może prawie każdy. Tyle, że w przypadku Kawalerzystów nie tylko o to chodzi. Więc może " pożyteczni" min. Pilecki, któremu może marzyło się o koniku i szabelce, ale wybrał sobie drogę życiową, do której się nadawał, wybrali jak wybrali. I chwała im. I tym co szabelką i tym co lancetem.
 12. Wreszcie generał o pożytecznej specjalności, żaden tam kawalerzysta - w końcu wywijać szablą każdy potrafi. Nr 14 Pilecki Oktawian - ur. 15 lipca 1870 w Potoku, w powiecie rohatyńskim, zm. 1941 w Poznaniu - doktor medycyny, generał brygady Wojska Polskiego. Oktawian Pilecki urodził się 15 lipca 1870 w Potoku, w powiecie rohatyńskim ówczesnego Królestwa Galicji i Lodomerii. Ukończył studia w Krakowie. W 1894 odbył jednoroczną ochotniczą służbę wojskową w Przemyślu. Od 1897, jako lekarz, pełnił zawodową służbę w cesarskiej i królewskiej armii. W I wojnie światowej lekarz garnizon
 13. Gen.Pożerski na święcie unitów podlaskich w 1927 roku.
 14. Medalion Komitetu Floty Narodowej
 15. Faktycznie, nie wygląda to dobrze... Natomiast nadal poproszę o zdjęcia pochwy w całości. Akurat ona, nawet jeżeli to kopia, bardzo mi się podoba!
 16. Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o przedmiocie ze zdjęć. Wygląda na przypinkę z gwintem, przypuszczalnie ze srebra. Można tu zauważyć parowiec z 3 kominami i tekst "KOM FLO NARODOWEJ DAR WARSZAWY" (tak przynajmniej go rozczytuję)
 17. Erih, Tyr- saren na DŚ od groma. A jak się poszuka źródeł, to wychodzi, że ok 850 tys sztuk i raz w górę, raz w dół liczebność, choć odstrzał wzrasta. Szarego już dawno nie widziałem, ale może to kwestia np wielkości i kamuflażu.
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information