Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Zdaje się że są tam także ujęcia we wnętrzu zapełnionego pasażerami autobusu, tak to pamiętam (ale pamięć bywa zawodna), tu trzeba by obejrzeć film czy też jego fragment. A w roli aktora odtwarzającego widoczną w kadrze z autobusem postać Tadeusza Kościuszki wystąpił Stanisław Gronkowski czyli niejaki Kugel z któregoś tam odcinka serialu "Czterej pancerni i pies".
 3. Yesterday
 4. 1. gen. Anders na Służewcu, w czerwcu 1929 roku 2. gen. Dembiński na wystawie koni w Lublinie, w 1938 roku 3. gen. Roman Górecki 4. gen. Grzmot Skotnicki na prezentacji remontów w Toruniu, w 1939 roku 5. gen. Rómmel na zawodach konnych w Zakopanem, w 1933 . ---------------------------------------------------- Literę " T" proponuję zacząć jutro o północy.
 5. Niekoniecznie. Jeżeli byłby to wyrób znajomego jubilera , to tylko kwestia zaufania. Mam kilka takich drobiazgów a nie mam wątpliwości. Ale w wypadku takiej znalezionej bardziej spodziewałbym się jednak tombaku... ps. Jeżeli zdjęcia nie przekłamują , to wygląda na tombak lub rosyjskie złoto - czerwony kolor wskazuje na domieszkę miedzi.
 6. Foto 1 - Komendant Legionów Polskich gen. Stanisław Puchalski odznaczający kpt. Włodzimierza Ostoję-Zagórskiego Orderem Żelaznej Korony w obecności oficerów sztabu. W pierwszym rzędzie: z prawej kpt. Franciszek Kleeberg i ppłk Henryk Minkiewicz, z lewej kpt. Juliusz Kleeberg (trzeci), kpt. Zygmunt Dzwonkowski, płk Marian Januszajtis, w głębi widoczny por. Alojzy Przeździecki. Legionowo na Wołyniu, 14 marca 1916 r. Foto 2 - Msza święta polowa odprawiana przez księdzia biskupa Władysława Bandurskiego w intencji pułku. Widoczni m.in.: pułkownik Władysław Sikorski (1. z lewej), generał Stanis
 7. Dzięki za link, faktycznie znam ten silnik tylko nie skojarzyłem z tej perspektywy no i nie wiedziałem że ma polski gaźnik. Tak, to tłok i korbowód nr 3, niestety bez stopy. Za to w denku korbowodu znalazłem dwie bryłki metalu, które po wyczyszczeniu okazały się nakrętkami stopy korbowodu. Przy rozbiórce mojego silnika wychodzą różne ciekawostki, dwie załączam. Pierwsza to numer 892, cudem zachowany na dolnym półkarterze. Oczywiście połówki karteru były numerowane po to, żeby nie pomylić ich przy składaniu (dla niezorientowanych - otwory korpusu dzielonego w osi są obrabiane w złożeniu, p
 8. Powtórzę... za zasługi, rzecz jasna! Powtórzę..........za jakie zasługi i dla kogo? Tylu wybitnych generałów WP w Wielkiej Brytanii po zakończeniu wojny dostało po prostu kopa w d......ę i musieli pracować jako magazynierzy, kreślarze, barmani, tapicerzy itp a Świrski wylądował z emeryturką!!! Powtórzę..........za jakie zasługi i dla kogo?
 9. Rok 1939, Warszawa... Rtm. Janusz Komorowski z 1 P.Ul. Krechowieckich na " Zbiegu II".
 10. Rok 1926, Warszawa... Płk. Sergiusz Zahorski z 16 P.Ul. Wielkopolskich.
 11. 1. gen. Litwinowicz na wystawie koni w Lublinie w 1938 roku 2. na wystawie koni w Lublinie w 1938 roku 3.gen. Rachmistrzuk 4. na Międzynarodowych Zawodach Konnych w 1937 roku, na warszawskim hipodromie łazienkowskim 5. gen. Sawicki w 1939 roku 6. gen. Sikorski w 1924 roku 7. generałowie Dzierżanowski i Zahorski w 15 P.Ul. Poznańskich, w 1930 roku.
 12. Witam, da się coś więcej powiedzieć od czego to jest? Guzik 18,7 mm, blaszka 10,2 mm
 13. Witam jeśli by ktoś chciał obejrzeć to zapraszam .Stare monety Guziki itp
 14. Belgia eksportowy wz 24/48
 15. Rok 1922, Warszawa... Ppłk. Zygmunt Podhorski, dca 1 P.Uł. Krechowieckich na " Krechowiaku".
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information