Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Yesterday
 2. Przecież wszystko jest na zdjęciach, narzędzia i gotowe produkty. Są matryce, są stemple do pobijania idealnie pasujące do matryc oraz gotowe produkty tłoczone z blachy. Nie wiem jaka jest dokładnie nazwa tego zawodu ale na pewno można to podpiąć pod metaloplastykę. Ten rzemieślnik wytwarzał ozdoby z tłoczonej blachy, prawdopodobnie miedzianej i nie jest to drykier bo drykowanie to jest wyoblanie. A Pan Trzonkowski to najprawdopodobniej wytwórca matryc i stempli.
 3. Nie pisałem o strukturach własności lasów. Nie miałem zamiaru analizować "korelacji poziomu rozwoju gospodarki leśnej a własnością prywatną" w lasach Polski i Szwecji. Nie wspominałem także o głodujących dzieciach w Afryce, globalnym ociepleniu i wielu innych ważnych sprawach. Porównałem dwie kwestie, przypomnę: "Ciekawostka - Szwedzi, bardziej od nas ekologiczni pozyskują 90% rocznych przyrostów drewna, a wiek rębności który tu już wałkowaliśmy mają ustalony w przedziałach od 40 lat ( brzoza) do 60 lat ( świerk)." I tak jak trafnie tym razem zauważyłeś, sugeruję że
 4. Granat - szukaj pod hasłem "Belgium MIlitary Police Cap Badge" tu już była ta odznaka
 5. Jeżeli te cuda są wykonane / odlane z mosiądzu to stawiam ,że są foremkami do odlewania ekskluzywnych , małych mydełek. Pozdrawiam! Marek.
 6. Może ktoś będzie coś wiedział. szukam i nie mogę znaleźć, nic na temat nie wyskakuje Taki epolet podobno carycy Elżbiety II - wielkość epoletowa ale bez rangi? I taki Cap Badge - wygląd i rozmiar czapkowy ale te litery MP czy PM nic nie mogę dopasować. Jak brytyjski grenadierów ale nie, może Francja? Dzięki za każde info
 7. Dzięki za Twoją wiedzę, była jeszcze jeden element, postaram się znaleźć, natomiast najprawdopodobniej wszystko pochodzi z jednego, takie mam zapewnienia.
 8. A co będą się szczypać. Przymusu nie ma, można nie kupować. http://www.tysol.pl/a69495-Financial-Times-Pfizer-i-Moderna-podnosza-ceny-szczepionek-przeciw-COVID-19 „Financial Times”: Pfizer i Moderna podnoszą ceny szczepionek przeciw COVID-19 Amerykańskie koncerny Pfizer i Moderna podnoszą ceny szczepionek przeciw Covid-19 w najnowszym kontrakcie zawartym z Unią Europejską, częściowo dzięki skutkom ubocznym szczepionek opracowanych przez konkurencyjne firmy farmaceutyczne - podał w niedzielę "Financial Times".....
 9. To nie ma znaczenia, zaczyna się bój o klimat i tylko on jest ważny. A na wojnie jak to na wojnie straty będą, bo być muszą, trzeba coś poświęcić, żeby ocalić tych, którzy przeżyją. W Europie przeżyją Niemcy, to pewne, co do innych, to rokowania są różne.
 10. Jeżeli uważasz, że po wymordowaniu przez Troglodytów wszelkiej zwierzyny przestaniemy być skansenem, to się grubo mylisz.
 11. Farman F-70 P.POZ.D z linii lotniczych "AERO". Kraksa na trasie z Warszawy do Poznania - kapotaż. 1926 lub 1927 r.
 12. Farman F-70 P-POZ.E z linii lotniczych "AERO". Przymusowe lądowanie podczas lotu z Poznania do Warszawy zima 1927/28 r.
 13. Musisz się zdecydować, czy chcesz żyć w skansenie razem z łosiami, czy tak jak na Zachodzie chcesz zobaczyć dziki, łosie i in. to do zoo iść trzeba. Ślad węglowy i notoryczna, niczym niepohamowana produkcja metanu, który jak wiadomo wrogiem klimatu jest okrutnym, sprawiają że los zwierzą, tak dzikich jak i hodowlanych, w zasadzie jest już przesądzony. Podstępnym trucicielom klimatu UE mówi stanowcze - nie.
 14. Super zdjęcie ! RWD-8pws z zamalowaną rejestracją SP-APA (właściciel: od 1935 r. Ministerstwo Komunikacji - Wojskowe Przysposobienie Lotnicze) i domalowaną szachownicą na sterze kierunku.
 15. A ja pochwalę się najmłodszym wolontariuszem odwiedzającym powstańców w ich domach. Bez kamer, bez fleszy
 16. Szerokość 5cm, wysokość 2,5cm.
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information