Jump to content

karpik

Forum members
 • Content Count

  5432
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

karpik last won the day on December 26 2020

karpik had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

Recent Profile Visitors

698 profile views
 1. Mikroskop vel super macro. Pewnie dopiero w sobotę będę miał czas coś pokombinować za dnia.
 2. Państwo wykupi za grubą kasę i wszyscy będą zadowoleni
 3. Aparacik doszedł. Dodaję fotkę. Na szybko, na auto i w sztucznym świetle ( wbudowane podświetlenie LED). Efekt nie powala ale to pewnie kwestia ustawień i światła.W końcu mogę ściągać fotki z aparatu bez kabla
 4. Kolejny przykład na to, że Polska jest do tego stopnia nadpraworządna, jak żaden kraj na świecie. Bo przecież politycy rządzący, jak wiadomo są już najwyższym wzorem i wykładnią praw wszelakich i logiczne, że czerpiący z tej bezdennej wiedzy policjanci omylni być nie mogą. W takim wypadku możliwość odmowy przyjęcia mandatu jest absolutnie niepotrzebna i chwała władzy, że odciąża i tak głupszą stokrotnie kastę sędziowską. Szczególnie i przypadkowo w czasie gdy sądy odrzucają niedorzeczne skargi do sądu przeciwko ludziom protestującym. Jeżeli to nie jest przykład na państwo opresyjne to nie wiem jaki może być wyraźniejszy...ale Tyr czy Les mnie oświeci.
 5. Nie przypadkowo wszystkie miniaturowe armatki jakie znalazłem wychodziły właśnie w sąsiedztwie dużej ilości łusek, w rejonie strzelnic, poligonów i obozowisk.
 6. Nie wiem czego tu ma być szkoda. Żeby się dowiedzieć i tak musisz otworzyć. Parę dni temu była na forun tak samo zagięta łuska. Był w niej pocisk. Nożyce do blachy i jechane.
 7. Ta karykatura prezydenta odchodzi w hańbie i Ameryka mu tego nie zapomni. Mimo to, mówiąc teraz do milionów ludzi kłamie twierdząc, że to on wysłał gwardię na kapitol. Wstydu nie ma, żeby w kwestiach, które łatwo sprawdzić łgać jak pies. Polityka zmienia się na gorsze właśnie od czasu kiedy kłamstwo nie jest już czymś co hańbi i dyskwalifikuje polityka z życia publicznego ( nawet takiego z wyrokami za w.w.) tylko jest częścią walki politycznej. Na nieszczęście ta pełzająca zaraza stała się tak powszechna, że ludzie są już na nią ślepi. Przykład polski- już to kiedyś pisałem- to prowadzi do sytuacji komicznych i strasznych zarazem. Mogę w Polsce podejść do premiera i w twarz przy kamerach powiedzieć, że jest kłamcą. Nikt mi nic za to nie zrobi. Mam to na kwicie.
 8. Kolejny przykład co można zrobić z szarym człowiekiem gdy metodą na rządy jest kłamstwo, naginanie prawa( w stanach akurat głównie próby) i sianie nienawiści. Widać, że działa to tak samo na całym świecie.
 9. Nie znam się na monetach ale to chyba szeląg Zygmunta III Wazy
 10. Jasne, że można zrobić znośne zdjęcie telefonem. Te robione jakimś xiomi za 5,5zł. Tak czy siak, wyzwanie przyjmuję
 11. Kupiłem tg-4. Jak coś to będzie na Sowę
 12. Na izbie przyjęć jeżeli się zdąży (nie każdy dożywa przyjęcia, rekord jaki widziałem na własne oczy to 30 sek po przywiezieniu do szpitala z dusznością- wjechał na wózku przytomny, chwilę później zamknął oczy )pierwszy po teście jest tomograf płuc. Tu nie można się pomylić. To nie jest szukanie plamki na płucach tylko szukanie płuc w krwawej masie. Ten emeryt, cukrzyk czy ciśnieniowiec jeszcze by żył kupę lat gdyby nie covid. Ps. Przykład mojego dziadka- ma 94 lata. Postępująca demencja ale fizycznie zdrowy jak byk. Przeszedł covid jak przeziębienie. Gdyby się ciotka nie upierała to by nawet testu nie zrobili.
 13. Na w końcu XIX i na początku XXw. w Europie w sile była moda na naśladownictwo wzornictwa starożytności. Szczególnie w gadżetach typu figurki, kamea, dewizki zegarka z pieczątkami, sygneciki itd. To tak informacyjnie bo nadal myślę, że to nie jest stare. Pokazałbym przykłady pieczątek z tego okresu ale szukanie starszych wątków w tej wyszukiwarce mija się z celem.
×
×
 • Create New...

Important Information