Jump to content

Erih

Forum members
 • Posts

  5212
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Everything posted by Erih

 1. Wystarczy że zobaczyłem znaczek znanego związku zawodowego na dole...
 2. Prawdę mówiąc nie mam. W dodatku nie widzę co coponiektórych razi w takim sposobie noszenia broni.
 3. Na starość poczucie humoru chyba mi zanika.
 4. No dobra, stary jestem, od rana przy monitorze, oświećcie mnie gdzie wy tam strzelbę widzicie?
 5. To się nazywa objawy nieswoiste.
 6. Znowu wklepali jakiejś licealistce?
 7. Na moje oko, grzbiet jakiegoś skorupiaka, może nie do końca odsłonięty trylobit? Ewentualnie ogon skrzypłocza.
 8. Poszukaj pod metalowy kabaret do przypraw. https://www.google.com/search?q=antyk+kabaret+do+przypraw&client=firefox-b-ab&sxsrf=AOaemvKRcAMGG-vQjcgrOvBLlslhAaJ6Hw:1638053810949&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi62Zj80bn0AhUWzYsKHVokBR8Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1360&bih=635&dpr=1#imgrc=D8VcU-ScMEGGSM
 9. Moim zdaniem - stara lornetka pryzmatyczna. Ten niby-gwint miał zapobiegać odblaskom od obudowy.
 10. Z aparatu. Tylko chyba raczej chodzi o głębię ostrości, poziomo u góry wartości przysłony, pionowo po lewej odległości w metrach. Trzeba by rozczytać niemiecki.
 11. "Wzorek" na zdjęciu po lewej, to jest grzyb rosnący pomiędzy dwiema soczewkami sklejonymi balsamem kanadyjskim. Odpadają więc proste urządzenia typu kalejdoskop. Okular mikroskopu to też raczej nie jest, te były osadzane w dłuższych tulejach. Obstawiałbym obiektyw lornetki pryzmatycznej, z tych małych i raczej starej. Pomogło by zdjęcie z drugiej strony.
 12. No i co w tym dziwnego? Stare katalizatory to bardzo chodliwy towar ze względu na dużą zawartość cennych metali. Kilka tysięcy złotych za takowy to wcale nie żart.
 13. Kojarzy mi się to z metalową podstawką pod żelazko - stosowaną by nie stawiać gorącego sprzętu na drewnianych blatach bezpośrednio. Cztery występy to mocowania nóżek.
 14. Dlatego właśnie jest nam w obecnym czasie dokładnie po nic, i każdy grosz na niego wydany to stracona złotówka.
 15. Nie zgodzę się. Przy mostku króciutkim, nad jakimś strumykiem o szerokości metra czy dwóch, nacisk na oś jak najbardziej ma znaczenie.
 16. Wojsko do ochrony granicy jest wykorzystywane awaryjnie, żeby nasycić mundurowym pas graniczny - sama SG jest zbyt nieliczna. Więc nie ma się co dziwić że trzeba ściągać pewne materiały "na panikę". Oczywiście można by do kompletu doszlusować jednostki inżynieryjne, które... które będą potrzebowały surowców i materiałów, których wojsko normalnie w ogóle nie używa. PS Koksowniki w obecnej sytuacji były by bardzo przydatne.
 17. Zadyma jest o to, że Forum w przeszłości było wykorzystywane nie dosyć że do bezwysiłkowego pozyskiwania wiedzy, wykorzystywanej potem w celach handlowych, to jeszcze do uwiarygodniania fantów wątpliwej autentyczności. Z tej przyczyny wielu użytkowników reaguje alergicznie na pytania o wycenę.
 18. Bardziej widzę w tych przedmiotach podstawki pod pojemniki na przyprawy, do cokolika mógł być mocowany uchwyt.
 19. Nacisk jednostkowy na podłoże poproszę. Albo inaczej, po prostu - mamy lub możemy mieć od groma sprzętu który przewyższa Coguary po każdym względem - poza odpornością na IED. Których raczej nie należy się spodziewać - działamy na swoim terenie.
 20. Przy czym to drugie jest daleko bardziej prawdopodobne niż to pierwsze, nie wspominając nawet o nośności wiejskich mostków, które pod takim perszeronem po prostu się załamią. A na punkcie kontrolnym o wiele większe wrażenie zrobi poczciwy BTR, o ROSOMAKU nie wspomnę. Reasumując, kupowanie z demobilu tego typu specjalistycznych pojazdów - przygotowanych na cokolwiek odmienne warunki i sposób użycia, jest bez sensu. I pachnie mi kolejnym defiladowym pucowaniem hełmów pastą Nivea.
 21. Okrutnie zmęczony, "bagnet" wyjściowy/pamiątkowy. "Bagnet" w cudzysłowie, bo choć go zewnętrznie przypomina to na lufę karabinu zamocować go się nie da.
 22. Z małego żelazka. Bywały takie.
 23. No bez żartów, abordaż i pozyskanie takiego kloca? Już prędzej podejrzewałbym że coś jest na rzeczy gdyby Niemcom czołgi zaczęły znikać z parkingów...
×
×
 • Create New...

Important Information