Jump to content

formoza58

Forum members
 • Content Count

  42856
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Stary " Wiarus" na " łaskawym chlebie" wśród pancernych " żółtodziobów" w Modlinie, w latach trzydziestych Dziękuję Krzysztof i ja również z całego serducha, składam najszczersze życzenia Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności, oraz Radosnej " mokrej" zabawy, dla wszystkich Koleżanek i Kolegów z portalowej gromadki
 2. O dwóch warszawskich wieżach wiemy. Natomiast trudno jest znaleźć wiadomości o wieży znajdującej się na Młocinach. Kiedy została zbudowana? Może ktoś ma info na jej temat? Wieża w latach powojennych.
 3. W Modlinie. Nie wiem czy 11 Batalionu pancernego, czy centrum wyszkolenia?
 4. Podchorążowie z klasy kawaleryjskiej bydgoskiej Szkoły Podchorążych dla Podoficerów, podczas szkolenia spadochronowego w 1937 roku.
 5. Pokazana wyżej wieża w warszwskim Parku Praskim otwarta została w 1937 roku. Wlaścicielem jej był Kolejowy Okręg LOPP. Miała 28 m wysokości, skakano z 20 metrów. Pod kierunkiem Juliana Gębołysia wyszkoliło się nie mało skoczków, wśród nich min. przyszli żołnierze 1 SBS " Sosaba". Podczas okupacji wieża popadła w ruinę. W 1944 roku jej kikut Niemcy odremontowali i funkcjonowała ona jako osłona przeprawy wiślanej, z wielolufowym działkiem pplot. zamontowanym na jej pomoście. Po wojnie wieża została wyremontowana przez Ligę Lotniczą. Do polowy lat sześćdziesiątych odbywały się szkolenia. Ostatecznie " poszła na żyletki" w 1975 roku.
×
×
 • Create New...

Important Information