Jump to content

formoza58

Forum members.
 • Content Count

  52949
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

Everything posted by formoza58

 1. Oj tam, oj tam, w Twoich komentarzach absolutnie tego nie widać No w końcu to Ty zaproponowaleś, aby zacząć . Okazuje się jednak, że "... jak ćma, co w ogień się pcha" Mnie jest obojętnie, odnośnie 25 stycznia, czy innego dnia. Niech się wypowiedzą inni Koledzy.
 2. Uzupełnienie do zdjęcia... W głębi od prawej rozprowadzający warty honorowej brygady, wachm. Izydor Janiszewski z 4 szwadronu.
 3. Powrócę do tego wydarzenia, bowiem jest kilka spraw do uzupełnienia. Wiadomo, ze nasi ułani otrzymali szelki prosto z magazynu. Na zdjęciu z krypty św. Leonarda, szelki wyglądają faktycznie jak " nówki sztuki". Jednak na zdjęciu przed katedrą wawelską wygląda, że przed wyjazdem z koszar chyba je nieco pociemnili.
 4. Te poczty sztandarowe to święto pułkowe w 1934 roku. Podobnie jak ze zdjęciem pocztu przy Pomniku Poległych, zamieszczonym przez Ciebie jako pierwsze w cyklu. Sprawdzę skład pocztu, to uzupełnię... Odnośnie zdjęcia na bydgoskim dworcu, wysoki to pchor. wachm. Stefan Gołasz, niski mjr. Witold Czaykowski. Major odwiedzał w szkole swojego protegowanego, który w XII promocji klasy kawaleryjskiej 1933- 1936 ukończyl z 3 lokatą na 10 uczestników. Do Pułku nie wrócił, skierowany do służby w również elitarnym 7 P.Ul. Lubelskich. Czaykowski mógł być dumny ze swojego wachmistrza, który potwierdził swoją klasę we wrześniu, dowodząc plutonem ppanc. Lubelskich Ułanów.Zawsze odwiedzam Jego grób, będąc na Starych Powązkach.
 5. Jakoś po maratonie z literą " K", doszedłem do wniosku, że nie ma się co śpieszyć. Ale Ty, świeży , wypoczęty, pełen energii i humoru ... Więc, jeśli godziny lecą a nie płyną, to może zacznij i poczynaj, nawet w pierwszej parze
 6. Pozdrawiam -------------------------------------------------------------------------------------------- Szkoła podoficerska pułku, przed 1935 rokiem.
 7. Przed stajnią szwadronową, w drugiej połowie lat trzydziestych.
 8. Piękne zdjęcie amatorskie 8 x 6 cm. I co najważniejsze, ma " duszę", bowiem bez opisu wiadomo, kto na nim... Ułan Jazłowiecki, potem długoletni podoficer Pułku, zmotywowany podchorąży kawaleryjskiej klasy bydgoskiej szkoły podchorążych i oficer kawalerii. Obok Jego mentor, Jazłowiak "pełną gębą", jeden z pierwszych, dzierżący szabliment od początku do praktycznie końca
 9. Faktycznie, wyglądało na monogram, a tutaj w powiększeniu, faktycznie jakby cyfra 23 P.Ul.
 10. Przemarsz weteranów podczas obchodów święta pułkowego.
×
×
 • Create New...

Important Information