Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

formoza58

Forum members.
 • Content Count

  44340
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

Everything posted by formoza58

 1. Ciężarówka pułkowa podczas wyprowadzania sztandaru 1 PSK na ćwiczeniach letnich, w pierwszej połowie lat trzydziestych.
 2. Jw. Patrząc na rysunek Kazimierza Mitery przedstawiający dwa składy " Smoka", to może tutaj podobnie. W pierwszym planie skład bojowy, w głębi gospodarczy?
 3. Z Allegro. Z albumu Kazimierza Mitery. Prawdopodobnie załoga " Smoka"...
 4. Jw. Na rysunku znalezionym w FC, wykonanym przez Kazimierza Miterę widoczny jest za składem bojowym " Smoka" budynek stacji ( ?). Więc może " dworek" z poprzedniego zdjęcia, to budynek stacyjny w Medyce?
 5. Z Allegro. Z albumu żołnierza PP 7 " Smok", Kazimierza Mitery, opisane jako " dworek".
 6. Ciężarówka 1 PSK na trasie rajdu konnego Warszawa- Dęblin, w pierwszej połowie lat trzydziestych.
 7. Okazuje się, że są dwie części wątku o ciężarówkach WP. Przejrzałem wczoraj obie i z tą ilością dubletów to naprawdę lekka przesada. Dubletów jest 6 na 30 .
 8. W przypadku tego zdjęcia, podpis jest zastanawiający. Choćby 1919 rok, biorąc pod uwagę korpusówki na kołnierzach kurtek. Wg mnie przedstawia drużynę jakiejś szkoły podoficerskiej nieustalonej jednostki, w pierwszej połowie lat dwudziestych.
 9. Sygnalista 1 PSK, w pierwszej połowie lat trzydziestych.
 10. Pomocne przy zdjęciach do identyfikacji pułków biorących w rewii... Wzory bandolierow podoficerów sztandarowych 12 pułków.
 11. Ciężarówka 24 Pułku Ułanów z oficerami pułku udającymi się na konne zawody brygadowe.
 12. Kuchnia 1 PSK w transporcie kolejowym, podczas powrotu pułku z krakowskiej rewii kawalerii w październiku 1933 roku.
×
×
 • Create New...

Important Information