Jump to content

ptasznik

Forum members
 • Content Count

  498
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ptasznik last won the day on April 24

ptasznik had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może to jakaś wczesna postać kutrów meldunkowych ? Jestem ciekaw nowego numeru WLU poświęconego KM 12 - KM 15.
 2. W starej wersji Forum były trzy strony/części poświęcone polskim okrętom. Okręty 39'', cz.2 i cz. 3, czy też jakoś podobnie się to pisało. Nie potrafię teraz odnaleźć. Przepadło ?
 3. Kolejne dwie miejscówki zlokalizowane. Od lewej, Jana Sobieskiego 9, 7, 5 i narożny Zabrska 16. Niski na końcu po prawej nie istnieje.
 4. W ostatniej książce M. Borowiaka kapitan z tego zdjęcia to Aleksander Olszewski, szef sztabu flotylli. Tu zaś zdjęcie z przypuszczalnie drugim od prawej oficerem, podczas kręcenia filmu ''Zew Morza'' (1927), Janem Giedroyciem. Siedzi po lewej.
 5. Panowie, porównajcie komin i nadbudówkę. Może akurat ten fragment nie jest najlepszy, gdzieś jest pełniejsze zdjęcie.
 6. ''Sierpinek'' w PMW, a kiedy w niej nie był ?
 7. Która ? ''Broń strzelecka i sprzęt artyleryjski ...'' A. Konstankiewicza. 84 pp, czyli 30 DP i 30 pap. Z treści nie wynika by 30 pap miał mieć coś innego niż wz.14, ani kiedy zostały one wymienione na wz.14/19 (były w 1932). Coś mi jednak podpowiada, że to K 10 artyleryjska z lat 1930 - 31 z własną haubicą, a nie 30 pap z Brześcia.
 8. Tak, piechocińskie odpadają, tam armaty 75 mm. Pozostaje jeszcze PAL / PAP, też piechociński. Gdzie ta książka ?
 9. Większa rzecz na krypie, ciekawe który to rok ? Może coś po mundurach można określić ? Widoczny po lewej kuter typu ''Linz'' ma opancerzenie jak na zdjęciach z 1939 roku, po wydobyciu przez EPRON.
 10. Działa widoczne na krypach to haubice 10 cm M.14, czyli 100 mm wz.14. Teraz pytanie czy któregoś z pułków piechoty, czy własne. Krypy artyleryjskie wszak były tym czym później kanonierki typu ''Z'', które początkowo też miały być krypami, bez napędu.
 11. Pozwalam sobie przenieść od marynarzy flotylli, kryp ci u nas nigdy dostatek. K10, do 1929 wymieniana w taborze portowym jako przewozowa, od 1930 do 1932 wśród jednostek dywizjonu sztabowego jako krypa artyleryjska. Druga to prawdopodobnie K 6, tak samo umiejscawiana w tych samych latach. Jakie to działa ?
 12. Mnie też nic innego nie przychodzi do głowy jak T 1 - T 3, a wygląd ... W sumie to obecne rysunki trałowców pancernych są kompilacją planu stoczniowego i domniemanego wyglądu wieży ''Ursus''. Następny rozdział historii PMW do poprawki ? Wodnosamolot to chyba Schreck FBA-17 HE 2.
 13. Nie dość że nie było, to jeszcze co przedstawia ?
×
×
 • Create New...

Important Information