Jump to content

Cypis

Forum members
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Cypis last won the day on October 6 2019

Cypis had the most liked content!

Community Reputation

25 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. czy ma ktoś dobre zdjęcia lub rysunki niemieckiego peryskopu panoramicznego , stosowanego z jednostkach z Bogwardami ? Jak nazywał się ten peryskop ? Poniżej przykładowe zdjęcie tego peryskopu na Panzer I. I rysunek z Militariów (do użytku w dyskusji)
 2. Salieri16000 , to , że takie pojazdy były to wiem sam mam kilka zdjęć , pytanie czy to atrapy wież , czy jednak zamontowane orginalne wieże (tak jak pojazd z wieżą od R35) ? poniżej moje zdjęcia SdKfz 251 z wieżami
 3. czy to zdjęcie to prawdziwe pojazdy czy fotomontaż ?
 4. Grzesio i Mirku dziękuję za info , zostały jeszcze do identyfikacji zdjęcia 4-7. Mirku czy na zdjęciu 4 może to być własnie s.MG-Lafette tylko bez KMu , czy w SdKfz 250 ta podstawa była ustawiana na nóżkach , czy była jakoś przymocowana do kadłuba ?
 5. Prośba o pomoc w identyfikacji modyfikacji polowych uzbrojenia i wyposażenia transporterów SdKfz 250. Zdjęcie 1/2 czy to jest zwykły karabin maszynowy MG-34 ? Zdjęcie 3 Co to za działko ? Zdjęcie 4 Jakie dodatkowe wyposażenie jest w środku tego transportera ? Zdjęcia 5/6 Czy to są polowe przebudowy , czy też są to warianty SdKfz 250/12 Zdjęcie 7 Czy to jest prawdziwy pojazd , czy też jest to fotomontaż ?
 6. Proszę o pomoc w identyfikacji działka / karabinu użytego do przezbrojenia samochodu pancernego BA-10.
 7. Też tak myślę , chociaż chodził mi po głowie jeszcze pocisk Stielgranate 41 umieszczony na lufie PaK 37
 8. Czy ktoś może pomóc mi w identyfikacji działka na tym SdKfz 251 ?
 9. Zdjęcie do dyskusji. Jak myślicie , czy ten pojazd w stodole to może być SdKfz 251/23 ?
 10. Odświeżam temat , kilka nowych zdjęć (przynajmniej dla mnie). Razem mam 69 zdjęć SdKfz 251/10.
 11. Nie odzywałem się , bo miałem wyjazd służbowy. KAA Wzniesienia może tak , ale bardziej skupiałbym się na terenie podmokłym, są tam wysepki , wysypuje się tam kamienie , buduje mury itd. a od suchego brzegu prowadzi się do bramy drewniany pomost. W razie ataku wroga podpalasz drewniany pomost i do zamku nie ma dojścia . Dużo takich zamków właśnie tak budowali krzyżacy. Tak jak pisałem , to mógł być mały zameczek , może coś w rodzaju Pucka ? A może taki jak w Bezławkach? pewno nie większy niż 30x30 metrów
 12. Ja też interesuję się zamkami krzyżackimi, też próbowałem zlokalizować ten zamek. Raczej był on jednak murowany, ponieważ znajduje się na skrzyżowaniu ważnych ówcześnie traktów. mamy tutaj przynajmniej dwie możliwości: pierwsza , że był to tylko murowany folwark , będący siedzibą komornika druga , że był to mały murowany zamek , dawno temu rozebrany i dlatego nie ma po nim żadnego śladu W Łukcie byłem dwa razy , szukając śladów , niestety bez rezultatu. Po analizie map lidarowych wg. mnie pozostałości zamku należy szukać w zakolu rzeki Łukta , na końcu ulicy Kościelnej albo po drugiej stronie rzeki w okolicach ulicy Wąskiej/Krótkiej. Kee , popytaj starych mieszkańców , księdza - może mają jakieś stare materiały , rysunki , zdjęcia , zasłyszane informacje. mimo , że zamku już dawno nie ma , ale 50-100 lat temu mogły wychodzić z ziemi jakieś pozostałości cegieł , kamieni itp.
×
×
 • Create New...

Important Information