Jump to content

Spirit of Warsaw

Forum members
 • Content Count

  2045
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Spirit of Warsaw last won the day on May 2

Spirit of Warsaw had the most liked content!

Community Reputation

58 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. - No tak, fakt, nie byłem na tej lekcji, byłem na wagarach u Hari Matis Dobrze, że Mr. Cierva nie na dużo kombinował z kątach zwichrzenia i skręcenia aerodynamicznego tych stateczników. Nooo, to by była jazda... Ale tak na poważnie, nie wiem co jest na zdjęciu kol. Wojtka… myślę jednak to „coś”, raczej przyrządem do szkolenia załóg, jaki miał rolę analogicznie, jak Messerschmitt Bf 109E "Idiotenbock" tzn. podpórki. http://www.modellversium.de/galerie/9-flugzeuge-ww2/13255-messerschmitt-bf-109-e-trumpeter.html Na zdjęciu francuski Le0 C.30. Dobrze widać asymetrię stateczników.
 2. Wow, nie wiedziałem, że ta konstrukcja była o …zmiennej geometrii …skrzydeł, prrr…stateczników
 3. Jego gra w „Golden Brown”, na klawesynie, to czysty odlot. There's always the sun, Dave https://www.youtube.com/watch?v=cYQTL-ws6p4&list=RDcYQTL-ws6p4&start_radio=1&t=9
 4. Z serii „Pokaż lekarzu, co masz w garażu”…
 5. Kluczowy jest w tej konstrukcji …układ wydechowy. W silnikach Kröber M-3 „wydechy” były w kierowany ku dół i Sarolea Albatros „wydechy” były w kierowany ku góry a w tej konstrukcji widać kolektory wydechowe jak u m.in. w Mercedes Benz F-7502, kanały wydechowe były „skręcone” o 90°… to znaczy w poziomie. Ponoć jeden Bąk był wyposażony w silnik polski dwusuwowy Steinhagen & Stransky SS-20 (20 KM) w Aeroklubie Warszawskim, który miał w podobny układ. Jednak SS-20 był silnikiem z reduktorem, dowcip polega na tym, na zdjęciu Horneta nie ma reduktora. I ten kadłub… Kadłub Bąka był o przekroju owalnym (jak PZL.37) a tu kadłub jest trochę inny, burta jakaś …pionowa jak w starym Klemmie… a spód zaokrąglony. Moim zdaniem to nie Bąk. Nieznany Bąk sfotografowany w wrześniu/październiku 1939 na lotnisku Mokotowskim przed hangarem Aeroklubu Warszawskiego przy ul. Rakowieckiej.
 6. …Aviatiku C.III nr 12250/17 z silnikiem Mercedes D.III. https://muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=6&w=p
 7. Antoinette V8 ca. 1908/1909 https://muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=100&w=p
×
×
 • Create New...

Important Information