Jump to content

Cypis

Forum members
 • Posts

  134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Cypis

 1. Super , dziękuję , właśnie o to mi chodziło.
 2. Bartee , dzięki ale to mam. Szukam takiej tabelki ze zmianami.
 3. Potrzebuję pomocy z danymi dotyczącymi Sturmgeschutz 40 Ausf.G . Kiedyś w internecie lub w jakiejś książce widziałem zestawienie /tabelę z datami wprowadzanych zmian i ulepszeń tego pojazdu. Czy ktoś kojarzy gdzie mogę znaleźć tą tabelę ?
 4. Dziękuję za info , czyli wyraźniejszych zdjęć nie ma się co spodziewać ?
 5. Bartee to raczej nie jest Plac Wilsona. Cypis
 6. Może ktoś ma wyraźniejsze zdjęcia.
 7. Kadry z programu TVP "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2021" (tylko do dyskusji w temacie. Kadr 1 kolorowy - od lewej Sturmpanzer IV , StuG III , Sturmpanzer IV , za nim prawdopodobnie StuG III , kolejny Sturmpanzer IV , przed nim pojazd na podwoziu Panzer III lub IV , skrajnie z prawej trochę z przodu StuG III , a przed nimi chyba Borgward. Kadr 2 czarno-biały , widać na nim trzy Sturmpanzer IV 4 serii oraz 2 StuG III i przed nimi jakiś mały pojazd (prawdopodobnie Borgward), obłok kurzu to prawdopodobnie kolejny StuG III po wystrzale.
 8. Dobry pomysł Tyr, już obrabiam kadry z tego programu. Wygląda na to ,że to zdęcia z jakiegoś filmu.
 9. Nie w tym wątku , nie ma tego zdjęcia. Szukałem na stronie Muzeum PW też nie ma . Darek
 10. Wydaje mi się , że na zdjęciu były Sturmpanzer IV. Tyr , nie ma potwierdzenia w dokumentach , że pojazdy te miały nadaną nazwę Brummbär. Darek
 11. Wczoraj w czasie koncertu z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego , w pewnym momencie jako tło wyświetlane było kolorowe zdjęcie przedstawiające grupę pojazdów na tle ruin (na jakimś placu). Były tam na pewno StuG-i i Sturmpanzer. Szukam w niecie i nie mogę znaleźć tego zdjęcia. Może ktoś z koleżanek i kolegów może mi w namierzeniu tego zdjęcia. A może są jeszcze jakieś inne zdjęcia przedstawiające tą grupę pojazdów . Cypis
 12. Znalazłem takie zdjęcie, wg mnie Panzerbefehlswagen I ma jakąś niestandardową Kugelblende i lufa też nie wygląda na MG34. Ma może ktoś jakiś pomysł z jakiego to pojazdu ?
 13. Edmundo , a jaka to była miejscowość ? Bo jednostki 16 DPanc były rozlokowane w kilku miejscowościach Polski północno-wschodniej.
 14. zapytałem o ten emblemat na innym forum , dostałem taką odpowiedź : "To była prawdopodobnie 16 Kaszubska Dywizja Pancerna. Ale ona została rozformowana w 1989r. "
 15. czy ma ktoś dobre zdjęcia lub rysunki niemieckiego peryskopu panoramicznego , stosowanego z jednostkach z Bogwardami ? Jak nazywał się ten peryskop ? Poniżej przykładowe zdjęcie tego peryskopu na Panzer I. I rysunek z Militariów (do użytku w dyskusji)
 16. Salieri16000 , to , że takie pojazdy były to wiem sam mam kilka zdjęć , pytanie czy to atrapy wież , czy jednak zamontowane orginalne wieże (tak jak pojazd z wieżą od R35) ? poniżej moje zdjęcia SdKfz 251 z wieżami
 17. czy to zdjęcie to prawdziwe pojazdy czy fotomontaż ?
 18. Grzesio i Mirku dziękuję za info , zostały jeszcze do identyfikacji zdjęcia 4-7. Mirku czy na zdjęciu 4 może to być własnie s.MG-Lafette tylko bez KMu , czy w SdKfz 250 ta podstawa była ustawiana na nóżkach , czy była jakoś przymocowana do kadłuba ?
 19. Prośba o pomoc w identyfikacji modyfikacji polowych uzbrojenia i wyposażenia transporterów SdKfz 250. Zdjęcie 1/2 czy to jest zwykły karabin maszynowy MG-34 ? Zdjęcie 3 Co to za działko ? Zdjęcie 4 Jakie dodatkowe wyposażenie jest w środku tego transportera ? Zdjęcia 5/6 Czy to są polowe przebudowy , czy też są to warianty SdKfz 250/12 Zdjęcie 7 Czy to jest prawdziwy pojazd , czy też jest to fotomontaż ?
 20. Proszę o pomoc w identyfikacji działka / karabinu użytego do przezbrojenia samochodu pancernego BA-10.
 21. Też tak myślę , chociaż chodził mi po głowie jeszcze pocisk Stielgranate 41 umieszczony na lufie PaK 37
 22. Czy ktoś może pomóc mi w identyfikacji działka na tym SdKfz 251 ?
×
×
 • Create New...

Important Information