Jump to content
Sign in to follow this  
bjar_1

Co z figurami II...

Recommended Posts

3 godziny temu, takafura napisał:

Ps. Tak przez analogię: ściąganie żołnierzy NATO do Polski to taka "okupacja" jak "wyzwolenie" w 1945 🙂

Gdyby nie to "wyzwolenie" w 1945 to by dziś nas już nie było - poszukaj sobie Generalplan Ost. Ja wiem, że to nie jest po linii rządzącej partii, ale taka jest prawda.

3 godziny temu, Tyr napisał:

Balans z muszę przyznać, że ciebie nastajaszcij politruk ale śmieszy mnie, że cały czas sobie przeczysz… Uciskany korpoludek agitujący za liberałami a przeciw najbardziej socjalnej partii. Antyglobalista i semitosceptyk popierający międzynarodowy kapitał unijny który dąży do likwidacji państw narodowych na rzecz platformizmu społecznego poprzez inżynierię społeczną. Niby opozycjonista w prl a co chwila przebija przez twoje wpisy komuno wróć… Niby Polak a tęsknoty za ruskimi rządami lub przynajmniej strefie wpływów. Niby Polak a cały czas zmyślasz jakieś „fakty”, które jedynie stawiają w złym świetle Polskę. Niby Polak a cały czas używasz obraźliwych określeń na Polskę. Jedyne w czym sobie nie przeczysz to zajadła nienawiść do USA wręcz wprostproporcjonalna do miłości do cccp. Myślisz, że starsi górale w cccp mają jakieś inne plany niż ci w z USA?

Z tymi funduszami to per saldo d.py nie urywa... I zrozum wreszcie, że zapóźnienia cywilizacyjne jakie zafundowali nam twoi ulubieńcy- ruski z naszymi kolaborantami w prl-u nie da się nadrobić w jedno pokolenie. 

szutnik- to co mam fakenews-ownie czytać i oglądać- gazetę wyborczą i tvn?

Tyr, muszę przyznać, że z Ciebie jest nastajaszczij cadyk, co mnie nie śmieszy, bo mi to za przeproszeniem lotto. Odnośnie korpo, to nie byłem uciskany, bo już za stary byłem, aby mi jakiś młodzian podskoczył. PIS nie jest najbardziej socjalną partią, bo gdy rządzili to garściami dawali najbogatszym [np likwidacja III progu podatkowego i proporcjonalnej składki na ZUS]. PIS tylko po ośmiu latach zrozumiał, że jak chce się dorwać do milionów w Spółkach Skarbu Państwa, to musi coś dziadom ["spieprzaj dziadu"] rzucić z pańskiego stołu. Owszem uważam, że neoliberalizm i globalizm wykończył wiele państw, nawet tak potężnych jak USA i wcale mi ich nie żal. Wiem, że jesteś zagorzałym zwolennikiem wyjścia Polski z UE [Polexit], ale nie wiem jak sobie wyobrażasz biedny kraj bez własnego przemysłu, własnego kapitału, własnych technologi, a do tego już beznadziejnie zadłużony, bez kapitału unijnego i dotacji unijnych np na rolnictwo? Nigdy nie napisałem "komuno wróć", ale po latach zrozumiałem, że to oni wyprowadzili Polskę z feudalizmu i zapewnili awans społeczny milionom Polaków, dając im pracę, mieszkania, darmową możliwość kształcenia się i dostępną dla wszystkich darmową służbę zdrowia. Uważam, że Polska nie powinna być w żadnej strefie wpływów, ani rosyjskiej, ani amerykańskiej. Natomiast z uwagi na to, że znajdujemy się w Europie, w której jesteśmy średnim krajem, to powinniśmy stawiać właśnie na UE, gdzie umiejętnie szukając sobie sojuszników możemy coś ugrać dla siebie. Bo dla USA z ich globalną polityką, jesteśmy tylko nic nie znaczącym pionkiem, który czasem jest przydatny aby komuś wsadzić kij w szprychy. Insynuacje o rzekomej mojej miłości do CCCP przemilczę,  bo są bardzo prymitywne. Acz uważam, że ze wszystkimi sąsiadami powinniśmy żyć w zgodzie i na tym zarabiać, bo dziś na naszej polityce zagranicznej tylko tracimy. Odnośnie USA to już się tu wcześniej wypowiadałem - traktowałem ich jak święty obrazek, ale po tym jak oni zaczęli nas traktować od czasu transformacji, a zaczęli nas traktować jak jakąś Republikę bananową, to miłość do Wielkiego Wuja mi całkiem przeszła. I na koniec, zdaję sobie sprawę z tego, że koniecznie chcecie zaprowadzić w naszym kraju rządy wzorowane na przedwojennej Sanacji, ale pomijając już to, jak tamte rządy skończyły, to taką polityką doprowadzicie do całkowitej izolacji Polski w Europie, tym łatwiej, że i tak nikt nas tu specjalnie nie kocha...

Nie czytaj lewackich gazet- tuby finansowego proletariatu górali. To one nas nie lubią a ludzie w innych państwach lubią, szanują i zazdroszczą, że nie daliśmy się wmanewrować w postępowy debilizm lewackich władców Europy. Jak znasz języki to poczytaj komentarze na YouTube lub pod artykułami, jeśli te szmatławce na nie pozwalają, do filmów dotyczących polskiej polityki i historii. Aż serce rośnie...

1 godzinę temu, balans napisał:

Gdyby nie to "wyzwolenie" w 1945 to by dziś nas już nie było - poszukaj sobie Generalplan Ost. Ja wiem, że to nie jest po linii rządzącej partii, ale taka jest prawda.

Ja wiem że nas wyzwolili spod okupacji Niemieckiej. To jest fakt i nikt tego tutaj nie neguje.

Ale piszę "wyzwolenie" bo to co nam zafundowali Sowieci także koszmar. Katyń, zesłania, brak suwerenności, faktyczna okupacja. W skrócie: jeden bandyta co nas chciał zadźgać nożem został przegoniony przez "wybawcę" co naz ograbił, bił i trzymał za twarz.

takafura

"W skrócie: jeden bandyta co nas chciał zadźgać nożem został przegoniony przez "wybawcę" co naz ograbił, bił i trzymał za twarz. "

Generalnie zmiana, jak się okazało, dżumy na dyzenterię.
Ale, z ciekawości- kto była za i dlaczego?

Tyr

" Jak znasz języki to poczytaj komentarze na YouTube lub pod artykułami, jeśli te szmatławce na nie pozwalają, do filmów dotyczących polskiej polityki i historii."

Się aż tak bardzo nie rozpędzaj- poznasz wtedy, jak dużo jest przeciwników "sojuszu" z Człowiekiem z pomarańczą na głowie. I w tym także na różnej maści "patriotycznych" i patriotycznych portalach.

6 minut temu, takafura napisał:

Ja wiem że nas wyzwolili spod okupacji Niemieckiej. To jest fakt i nikt tego tutaj nie neguje.

Ale piszę "wyzwolenie" bo to co nam zafundowali Sowieci także koszmar. Katyń, zesłania, brak suwerenności, faktyczna okupacja. W skrócie: jeden bandyta co nas chciał zadźgać nożem został przegoniony przez "wybawcę" co naz ograbił, bił i trzymał za twarz.

Jesteś na urlopie, czy w pracy? Bo jak w pracy to się zaniedbujesz pisząc na forum. A tam jeszcze zapewne kilka drzew się ostało i proszą się wycięcia...

A wracając do tematu, to tak nas zniewolili, że ludność Polski prawie się podwoiła [pomimo aborcji na życzenie], odbudowano kraj ze zgliszcz, a przy tym w krótkim czasie zlikwidowano plagi II RP, czyli bezrobocie, bezdomność, analfabetyzm, gruźlicę i wszawicę. A do tego w tym "zniewolonym kraju", Gierek wybudował naftoport aby się uniezależnić od dostaw ropy z ZSRR, a po cichu jeszcze kombinował z własną bomba "A", a nawet "H" [zapalnik laserowy]. Jak myślisz, gdyby obecnie Polska kombinowała z własną bombą "A", to kto pierwszy by nałożył sankcje na nasz kraj?

4 godziny temu, balans napisał:

Jesteś na urlopie, czy w pracy? Bo jak w pracy to się zaniedbujesz pisząc na forum. A tam jeszcze zapewne kilka drzew się ostało i proszą się wycięcia...

A wracając do tematu, to tak nas zniewolili, że ludność Polski prawie się podwoiła [pomimo aborcji na życzenie], odbudowano kraj ze zgliszcz, a przy tym w krótkim czasie zlikwidowano plagi II RP, czyli bezrobocie, bezdomność, analfabetyzm, gruźlicę i wszawicę.

W pracy tzn. "pod telefonem" bo kierowca się spóźnił ze 2 godziny. Pracujemy na 20 % mocy więc na forum mam czas zerknąć...

Najśmieszniejsze w Twojej argumentacji ( opisującej jakie to szczęście i dobrobyt nam Sowieci przynieśli ) jest to że tam gdzie nie dotarli też sie poprawiło tyle że 20 razy więcej ( ma na myśli wczesny PRL).

I to wszystko prawda co piszesz co do faktów, ale stało się to dzięki harówie zwykłych ludzi i mimo tego że byliśmy pod Sowieckim butem. A ile tego potencjału i entuzjazmu zmarnowano nacjonalizując, tworząc namiastki kołchozów czyli nie wdając się w szczegóły budując komunizm.

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"W skrócie: jeden bandyta co nas chciał zadźgać nożem został przegoniony przez "wybawcę" co naz ograbił, bił i trzymał za twarz. "

Generalnie zmiana, jak się okazało, dżumy na dyzenterię.

Nadal mnie to dziwi że wielu tego nie widzi tylko idealizuje czas kiedy byli młodzi, piękni i umawiali się z dziewczynami...

Warto sprawdzić w jakim tempie PRL rozwijała się w okresie komunizmu. Nawet Rumunia i Bułgaria pod tym względem nas wyprzedzały. Zmarnowane 40 lat.

Pol50-89.jpg

Rumunia i Bułgaria to i teraz nas wyprzedzają 😉

takafura

"  Nadal mnie to dziwi że wielu tego nie widzi tylko idealizuje czas kiedy byli młodzi, piękni i umawiali się z dziewczynami... "

Gdzie w moim wpisie widzisz tą mityczną idealizację?

18 minut temu, bjar_1 napisał:

Rumunia i Bułgaria to i teraz nas wyprzedzają 😉

Co to znaczy wyzwolić się z ograniczeń komunizmu, nawet Rumunia pędzi do przodu jak szalona. 

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"  Nadal mnie to dziwi że wielu tego nie widzi tylko idealizuje czas kiedy byli młodzi, piękni i umawiali się z dziewczynami... "

Gdzie w moim wpisie widzisz tą mityczną idealizację?

Nigdzie. Dlatego westchnąłem że "wielu nie widzi" a nie że Ty nie widzisz 🙂

3 godziny temu, takafura napisał:

Najśmieszniejsze w Twojej argumentacji ( opisującej jakie to szczęście i dobrobyt nam Sowieci przynieśli ) jest to że tam gdzie nie dotarli też sie poprawiło tyle że 20 razy więcej ( ma na myśli wczesny PRL).

I to wszystko prawda co piszesz co do faktów, ale stało się to dzięki harówie zwykłych ludzi i mimo tego że byliśmy pod Sowieckim butem. A ile tego potencjału i entuzjazmu zmarnowano nacjonalizując, tworząc namiastki kołchozów czyli nie wdając się w szczegóły budując komunizm.

Najśmieszniejsze to jest to, że próbujesz nas przyrównać do krajów Europy zachodniej, w stosunku do której byliśmy zacofani o co najmniej 300 lat. Bo gdy tam podstawą rozwoju i dobrobytu było mieszczaństwo, handel i produkcja, to w beznadziejnie zacofanej I RP/RON była to niewolnicza praca chłopa pańszczyźnianego, a ekonomia [jeżeli to tak można nazwać] była w rękach Żydów. A do tego wszystkiego, na nasze nieszczęście zresztą, nie przechodziliśmy etapu tzw. Absolutyzmu Oświeconego, który stworzył fundamenty pod nowoczesne państwa w Europie. I z tym dziedzictwem przyszło się nam zmagać zarówno po 1918 roku jak i w 1945. Pomijam tu teorię, która głosi, że prawdziwa Europa to kraje, które wcześniej wchodziły w skład Cesarstwa Rzymskiego, bo cała reszta to jakieś dzikie pola i Azja...

To prawda, że odbudowę kraju ze zgliszcz i likwidację plag, które gnębiły do końca II RP zawdzięczamy harówie naszych ojców i dziadków i to pomimo tego, że przez kilka pierwszych lat po wojnie "wyklęci" przeszkadzali. Ale przed wojną ludzie też ciężko harowali [np. dniówka od świtu do zmroku na pańskim lub u plebana to było całe 1 złoty], a za przeproszeniem jakoś gówno z tego przez 20 lat wyszło dla ludzi. Bo jak była bieda i bezrobocie, to niewiele się na lepsze wtedy zmieniło. A tu w 10 lat i to w systemie, który miał liczne wady, a do jeszcze pod sowieckim butem był i się udało. Jak to wytłumaczyć?

3 godziny temu, les05 napisał:

Warto sprawdzić w jakim tempie PRL rozwijała się w okresie komunizmu. Nawet Rumunia i Bułgaria pod tym względem nas wyprzedzały. Zmarnowane 40 lat.

Pol50-89.jpg

Nie bardzo wiem co ten wykres ma udowodnić? Chyba tylko to, że amerykańskie sankcje z lat 80-tch były bardzo skuteczne i wykończyły PRL, aby go po 89 roku złupić. Nie takie kraje Amerykanie wykańczali i wykańczają sankcjami, aby je później złupić...

Osie są opisane to powinno być zrozumiałe.

Taką gospodarkę rozwalił Reagan już Smoleń ubolewał. A tam, cicho być!

Prezydent poleciał do Waszyngtonu, dziś spotka się z Trumpem, a u nas ruska agentura będzie miała dużo pracy do wykonania już od rana słychać jej wycie.

Dość ciekawa wolta umysłowa, że piszących o osłabianiu NATO w Europie i jako całości, przyrównuje się do ruskiej agentury...

PS Ale jedno należy przyznać- trafił jeden tytan intelektu na drugiego, mocno podobnego:

"– Kiedy robi się testy aż w takim zakresie, to znajduje się więcej przypadków – powiedział Trump podczas sobotniego wiecu. – Będzie po prostu więcej przypadków. Więc powiedziałem moim ludziom, »proszę, żebyście zwolnili tempo testów«."

58 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Ale jedno należy przyznać- trafił jeden tytan intelektu na drugiego, mocno podobnego:

Rozumiem, że Ty ze swojego intelektu jesteś zadowolony?

14 godzin temu, les05 napisał:

Osie są opisane to powinno być zrozumiałe.

Taką gospodarkę rozwalił Reagan już Smoleń ubolewał. A tam, cicho być!

Za pomocą statystyki i wykresów można wszystko udowodnić, wystarczy tylko odpowiednio dobrać przeliczniki i parametry. Tu masz w miarę sensowny wykres, który pokazuje, , że PRL mimo wszystkich ograniczeń, dużo lepiej sobie radził z gospodarką niż II RP. Co jeszcze możemy wyczytać z tego wykresu? Ano to, że za Gierka mocno poszliśmy w górę, ale miał pecha bo w połowie lat 70-tych trafił się światowy kryzys na wielką skalę [wojna naftowa]. No i to, że w 1981 roku z powodu ogólnej anarchii i strajków dochód narodowy spadł aż 22%. I jeszcze to, że bandycka transformacja z początku lat 90-tych sprowadziła nas do poziomu II RP, no i jeszcze to, że dzięki funduszom unijnym znowu poszliśmy mocno w górę. Wykres oczywiście nie uwzględnia dramatycznego rozwarstwienia społecznego, jakie ma obecnie u nas miejsce [Polska Pana, Wójta i Plebana], ale i tak powinien dać do myślenia różnym kretynom, którzy koniecznie chcą nas z UE wyprowadzić.

indeks.jpg

3 godziny temu, les05 napisał:

Prezydent poleciał do Waszyngtonu, dziś spotka się z Trumpem

Mają rozmawiać w cztery oczy przez 25 minut. No ale jak? Trump zna polski?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information