Jump to content

les05

Forum members
 • Content Count

  4090
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

les05 last won the day on December 30 2020

les05 had the most liked content!

Community Reputation

118 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie ma powodów przesadnie inwestować w MW, bo przyszła wojna rozstrzygnie się na lądzie i w powietrzu a nie na Bałtyku. Bogatszych od nas nie stać na rozbudowę i utrzymanie wszystkich rodzajów SZ. Kolejna lekcja z ostatniej wojny nie jest brana pod uwagę, chcąc zadowolić wszystkich sprawiamy tylko prezent wrogom.
 2. Czyli jeszcze nie został przyjęty. Dziwi mnie to, że Macierewicz pokazał i w różny sposób udokumentował pewne fakty, ważne dla wyjaśnienia tragedii, posługując się również symulacjami stworzonymi przez Amerykańców, które potwierdzają jego wersję wydarzeń. Ja nie znam się na tych sprawach ale pewnie są w kraju ludzie, którzy potrafią udowodnić, że zaprezentowane grafiki i symulacje mogą być w tym czy w innym założeniu błędne oraz są w stanie wyjaśnić na czym polegał błąd Amerykanów, Biniendy, Macierewicza et consortes. Nie przesądzam kto ma rację ale liczę, że druga strona merytorycznie od
 3. Jeśli znasz Raport to wrzuć na Forum a sława Twoja będzie trwać między Bugiem a Odrą i nie tylko.
 4. "eskalowali swoje żądania, upominając się dodatkowo o całe Karkonosze wraz z Jelenią Górą i Wałbrzych." - kiedyś pisałem jak to Czesi penetrowali Śląsk w niecnych celach.
 5. To jest choroba na którą cierpi większość, nie jesteśmy tu wyjątkiem. Nie ma linii lotniczej, nie ma państwa, w którym nie było lub nie będzie wypadków lotniczych z powodu ludzkich błędów. Taki jest urok siłowania się z grawitacją.
 6. Tak jak do dziś nie wyjaśniono przyczyn katastrofy w Gibraltarze i Anglicy do dziś nie odtajnili wszystkich dokumentów na ten temat, tak prawdopodobnie nigdy nie poznamy prawdy o Smoleńsku a Rosjanie o to zadbają.
 7. "Albo zadbamy o jednolity przekaz, albo ukręcimy sobie bicz na własne plecy", to najlepiej określa rzetelność prac komisji Millera i nic tu się nie zmieniło od 11 lat.
 8. Powołaj się może na trochę mniej koszernych, chyba że tylko jedna nacja bliska jest twemu sercu.
 9. Stąd to wycie w Berlinie i tutejszych Volksdeutschów, gdy PiS od 5 lat próbuje zmienić zasady gry, które Niemcy nam narzucili 30 lat temu. http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-30/niemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej/ Niemiecki ekspert: zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej Reinhard Petzold, który od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich na polski rynek, w jednej ze swoich wypowiedzi dla portalu kurt.digital powiedział, że "Niemcy zbudowały Polskę jako kraj taniej siły roboczej". Mówił też, że niemieccy dystrybutorzy wy
 10. Szczecin został zniszczony przez nalot RAF-u (zwłaszcza stare miasto), my miasto odbudowaliśmy jako tako, bo Niemcy wymordowali 30% naszych inżynierów i nie dało się ich zastąpić innymi.
 11. Ale swoją drogą najcenniejsze pomniki przyrody, zwłaszcza te łatwopalne, powinny być monitorowane na okrągło, bo szajbusy wykończą te cuda, to nie pierwszy raz kiedy spłonął setletni zabytek.
 12. Niedługo co niektórzy udowodnią, że to Polacy dzwon ukradli (skoro Niemcy nie) i zawieźli do Munster.
 13. Niezbyt mundry, różnice są ale wzór jest i wystarczy chcieć coś zrobić przy tamtejszej trójce ale zapału nie widać. W przyszłym roku minie 30 lat od wydobycia i słychać tylko, że wieża jest "w zasięgu".
 14. Ludzie z MWP mogliby wziąć wymiary wieży z Pz III i postarać się o dorobienie podobnej do podwozia trójki, którą mają u siebie. Byłoby trochę zachodu przy tym ale nie jest to niewykonalne. Niestety tłustym kotom się nie chce.
×
×
 • Create New...

Important Information