Jump to content

les05

Forum members
 • Content Count

  3155
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

les05 last won the day on March 16

les05 had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zajmujesz się jednostkowymi wydarzeniami, jeżeli ktoś z NSZ chciał zastrzelić kogoś z BCh, to jeszcze nie znaczy, że partyzanci ruchu narodowego urządzali polowania na ludzi z oddziałów chłopskich, tak jak to, że ktoś z Wehrmachtu uratował żydowskiego muzyka nie oznacza, że narodowym sportem Niemców było ratowanie żydów. Wyciąganie jednostkowych przypadków i na ich podstawie wydawanie ogólnych ocen jest niestety częstym błędem osób, które kierują się emocjami a nie obiektywną analizą źródeł. Na różnych forach takich przypadków jest multum. W czasie wojny nieporozumienia w organizacjach podziemnych często prowadziły to tragicznego rozwiązania i AKowcy strzelali do AKowców, NSZtowcy do NSZtowców, że o komuchach nie wspomnę. Takie czasy. W moich stronach NSZ był tworzony przez struktury AK, ludzie zanim wstąpili do NSZ wcześniej należeli do AK. Po takiej zmianie być może przez AK byli uważani za zdrajców choć nie słyszałem, żeby z tego powodu kogoś zastrzelono. Do BS było im daleko ale zapewne zazdrościli im bohaterskich czynów i chwalebnego bojowego szlaku. Większość z nich nie doczekała happy endu.
 2. Słyszałem o gościu, który zarobił na Niemcach dużą kasę sprzedając im trumny. Po wojnie nikt go za taką współpracę nie ścigał.
 3. W strefie równikowej parowanie nad Puszczą Amazońską czy w Kotlinie Kongo zwiększa wilgotność powietrza co prowadzi do skraplania pary wodnej i powstania deszczu, woda spadając na lasy równikowe wraca do atmosfery w postaci pary wodnej itd. To działa tylko w klimacie gorącym strefy równikowej. W Polsce deszcz przynoszą masy wilgotnego powietrza znad Atlantyku rzadziej ze Wschodu. Parowanie z naszych lasów zwiększa lokalnie wilgotność powietrza ale nie przyczynia się do powstawania chmur deszczowych. Tak to widzę choć nie wiem co wikipedia na to.
 4. Bjar odporny jest na argumenty. On wie swoje i żadne racjonalne tłumaczenia tego nie zmienią. Nie bo nie.
 5. A z kim miała uciekać, ze Szwedami? Mądrość etapu, jak mówi klasyk.
 6. Nie takim faktom historycznym panowie z UB pomagali się narodzić. Na proces Bohuna do Paryża wysłali tak mocne kwity, że i stu Bohunów można by na ich podstawie powiesić. I jak się skończyło?
 7. O nie, to już nie jest zbrodnia, to jest koniobójstwo połączone z masakryczną hekatombą apokaliptyczną. Tego inaczej nie można nazwać.
 8. Wydarzenie bez znaczenia. Dwie organizacje skonfliktowane ze sobą, oddziały terenowe donoszą centrali, że ta druga jest be a my jesteśmy cacy. Jak tam Ulatowski? Już coś sfabrykował, znalazł, ujawnił, odkrył
 9. Jeśli pozostałe twoje kwity są tego samego kalibru, to wyrazy współczucia. Moja ciekawostka. "Zastanawialiśmy się nad tym, że byłem w organizacji, która miała walczyć z Niemcami a mordowaliśmy Polaków i Żydów, ale mówiono nam, że walka z reakcją [AK] i NSZ jest ważniejsza niż walka z Niemcami, była to taka opinia partii [PPR] ale cicha". Andrzej Flis „Maksym” kpt. AL
 10. Niemcy również mają sukces. http://www.energetyka24.com/niemcy-po-cichu-wlaczyli-nowa-elektrownie-weglowa
 11. Czytałem gdzieś, że Rapacki tylko został wybrany przez Rosjan do przedstawienia planu opracowanego przez Chruszczowa z Żukowem. Przy 55 sowieckich dywizjach pancernych broń atomowa USA była pewną przeszkodą, którą plan miał wyeliminować.
 12. Zacharowej też pomysł się nie podoba więc ja jestem za. "Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oceniła, że ambasador Mosbacher "mówi o możliwości przybliżenia broni jądrowej i towarzyszącej jej infrastruktury bezpośrednio do granic rosyjskich". Taki krok Zacharowa określiła jako "naruszenie jednego z kluczowych zapisów" Aktu Stanowiącego Rosja-NATO z 1997 roku. "Mamy nadzieję, że Waszyngton i Warszawa zdają sobie sprawę z niebezpiecznego charakteru tego rodzaju wypowiedzi" - oświadczyła rzeczniczka."
×
×
 • Create New...

Important Information