Jump to content

les05

Forum members
 • Content Count

  2139
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

les05 last won the day on July 1

les05 had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To może państwo nauczy się w końcu nie popełniać błędów, zwłaszcza tych śmiertelnych.
 2. Z drugiej strony, skoro zbrojne ramię władzy zabiło mu ojca, ponoć niesłusznie, a skoro ciągłość państwa nie została przerwana, to syn ma prawo domagać się odszkodowania od obecnych władz. Nie kradnie ani nie oszukuje, domaga się wyrównania rachunków z państwem jako osoba poszkodowana.
 3. Jest okazja by wycisnąć od banderowców wszystko na czym nam zależy. Ale należy to robić bez żadnych skrupułów i obiekcji, tylko czy stać rząd na to? http://www.rp.pl/Historia/307149931-Portret-generala-nie-wroci-do-Polski-z-Ukrainy.html
 4. Oni na pewno pracują dla Jara. To krety. Nie zdziwiłbym się, gdyby sam Schetyna pojawił się na Nowogrodzkiej i zameldował wykonanie zadania. To musi być plan, przecież nikt nie może być taki głupi.
 5. Z tą odbudową StuG-a to ciekawa sprawa, bo różne ekipy wcześniej wydobyły wraki czołgów w podobnym stanie zachowania, ale żadna nie pokusiła się o odbudowę pojazdu. Należy tylko przyklasnąć i życzyć sukcesu. ........Teraz bowiem działo Stug III czeka odbudowa. - W środku znajdował się co prawda silnik i skrzynia biegów, ale były m. in. rozerwane wybuchem, nie nadadzą się do niczego. Obecnie czekamy na decyzję konserwatora zabytków o przyznaniu działa w depozyt Muzeum Techniki Militarnej i historii Pomorza w Kłaninie. Potem przystąpimy do odbudowy - zapowiada Mateusz Deling. Części będzie trzeba zdobywać z różnych źródeł, a odbudowa może pochłonąć dużo pieniędzy. Deling szacuje, że potrwa od roku do dwóch lat. http://gloswielkopolski.pl/eksploratorzy-odnalezli-na-mazurach-wrak-dziala-pancernego-z-ii-wojny-swiatowej-wsrod-nich-byl-poznaniak-to-unikatowe/ar/c1-14271627?fbclid=IwAR0TMCF8aK6Oe0ra80SO94IGRWz0b5HpUi6IdMpzB9cFYnFyfnYmt75AR1E
 6. Ma głowę do interesów. Bo kto potrafiłby stworzyć radio, tv, gazety, szkołę, zbudować kościół i muzeum i to w czasie rządów Tuska, kiedy wydawaną złotówkę oglądano z każdej strony. Wypada docenić a nie się nabijać. http://naszdziennik.pl/polska-kraj/210565,nie-badzmy-bierni.html
 7. Witramowo-bunkier niemiecki wybudowany w latach 1938-39, o masie 464 t przesunięty został o 50 m obok stacji benzynowej k. Nidzicy.
 8. Dziwna sprawa, w innych miejscach przenoszą bunkry, gdy te stoją na miejscu przyszłej inwestycji. Żeby było śmieszniej to chronią w ten sposób bunkry niemieckie, a na Śląsku niszczą bunkry polskie, logiki w tym nie ma.
 9. Wyluzuj Człowieku. Powtórzę raz jeszcze - kraju nie da się wyłączyć poprzez odcięcie od prądu. Państwa upadają z różnych powodów, ale wśród przyczyn nie ma energii elektrycznej, jej całkowitego braku czy przerw w dostawie. Historia nie zna takich przypadków. Chyba sprawę przemyślałeś, świadczą o tym te ostatnie pytania. Zaciskając zęby schodzisz z celownika i tak trzymaj.
 10. Czlowieksniegu Jeśli chodzi o trollowanie, to dużo mógłbym się od ciebie nauczyć. Ale nie chcę. Mam natomiast podejrzenie graniczące z pewnością, że sam się wpakowałeś w bagno i brniesz dalej, zamiast wycofać się na z góry upatrzone pozycje. Wróć do realu.
 11. Człowieku Nic weselszego dziś już chyba nie przeczytam. Zwłaszcza to jest niezłe. Rozumiem, że po czymś takim ludzie masowo rzucają się pod pociąg, dziewice robią sobie seppuku, mąż morduje żonę, bo prąd wyłączyli aż tu niespodziewanie zjawia się Tom Cruise i ratuje ludzkość przed zbiorowym harakiri.
 12. Twoje tłumaczenia mogą cię tylko jeszcze bardziej pogrążyć. Nie jest możliwe wyłączenie państwa – ludzi i instytucji - od tak pstrykając palcami, czy wyłączając prąd. Jeśli tego nie wiesz, to ci powiem, że państwa działały, społeczeństwa rozwijały się, instytucje funkcjonowały w epokach przed wynalezieniem żarówki i prądu. Nie wspomnę tu o czasach komuny, kiedy to braki w dostawach prądu, wody, gazu czy żywności były codziennością a przecież państwo funkcjonowało a upadło z zupełnie innych powodów, jak wiesz. Wyłączenie prądu może zatrzymać przemysł i niektóre inne działy gospodarki ale do tego, żeby wszystko się zawaliło z wielkim hukiem, żeby państwo stanęło, bo o to chodzi, droga jeszcze daleka. Twoje proste sposoby, brzmią efektownie, ale mają się nijak do rzeczywistości. Oni chcieli wyłączyć państwo, ale ten test nie wyszedł najlepiej http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1061057,fundacja-otwart-dialog-kontrola-skarbowa.html PS. Wskaż kogoś (tylko nie siebie, bo przecież wiemy jak jest), kto nie trolluje, z chęcią poznam to divadlo.
 13. Właśnie, ale niektórzy uważają, że im chodzi o sprawiedliwość, zadośćuczynienie, upamiętnienie, a to jest tylko biznes, wyciąganie żywej gotówki przez wmawianie innym, że są winni i muszą płacić.
 14. Człowieku Patrząc na twoje wpisy, to nie tylko Einstein z Lemem mieli rację, ale z całą pewnością Dobrowolski również.
×
×
 • Create New...

Important Information