Jump to content

les05

Forum members
 • Content Count

  3335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by les05

 1. Donbas: separatyści ostrzelali sanitariuszy w akcji na polu walki Prorosyjscy separatyści w Donbasie ostrzelali trzech ukraińskich żołnierzy próbujących zabrać z pola walki ciało ukraińskiego żołnierza - poinformował sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy. W ostrzale zginął ukraiński sanitariusz. http://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2549496,Donbas-separatysci-ostrzelali-sanitariuszy-w-akcji-na-polu-walki
 2. A to nie ona chciała przed wojną o Donbas zamykać się w kuchni a po triumfie demokracji wysłać córkę za granicę?
 3. Człowieku, nie popadaj w rozpacz.
 4. Pozowane? A gdzie tam, Budka przechodził z aparatem i cyknął.
 5. Demokracja się nie sprawdziła, znowu wygrał PiS.
 6. Skoro prawie każdego dnia giną tam żołnierze, to wojna jednak jest, nie na pełną skalę ale jednak. to tyle co u nas.
 7. Warunki geogr. są istotne ale nie najważniejsze, większe znaczenie ma chęć walki z wrogiem i środki do jej prowadzenia. Ukraina prowadzi od kilku lat wojnę z Rosją, co stanowi poważne obciążenie dla finansów kraju i psychicznie dla ludzi. Ale daje radę. Rosja może pokonać militarnie Ukrainę ale nie byłaby w stanie utrzymać zajętego terytorium i w tym sensie powtórzyłaby się historia z Afganistanu. To, że Putin może na czołgach dojechać do granicy z Polską w jeden czy dwa tygodnie jest bardzo prawdopodobne. Tylko co dalej? Koszty takiej wycieczki byłby dla niego osobiście i Rosji jako państwa nie do udźwignięcia. Ale oczywiście plany takiej operacji Rosja na pewno ma, bo nie raz udowodniła, że jest nieprzewidywalna i koszty nie są wyznacznikiem kierunków jej działania.
 8. Interesujące choć uważam, że powinien powstać nowy duży port między Darłowem a Ustką. Powstanie Gdyni było uwarunkowane przyczynami, które dziś nie istnieją a rywalizacja miedzy portami położonymi blisko siebie jest niepotrzebna a nawet szkodliwa. Dziś gdyby podejmowano decyzję o budowie portu, to na pewno nie powstałby w Gdyni, bo są korzystniejsze lokalizacje.
 9. Niestety, w MSZ zawsze byli ludzie słabi albo beznadziejnie słabi, zbyt wielu profesorów albo ludzi nijakich i zakompleksionych a nie twardych graczy.
 10. Ale w ten sposób nie dowiesz się.
 11. Z pomocą Zachodu Ukraina może być dla Rosji tym, czym Afganistan dla ZSRR. Już dziś Putin wydaje rocznie mld $ na utrzymanie Donbasu i Krymu a budżet Rosji nie jest z gumy.
 12. Im pomaga, to i Tobie pomoże. Zainwestuj a nie będziesz żałował.
 13. Gdzie zaczyna się polityka kończy się merytoryka, liczą się emocje. Ale Ty tego nie wiesz i mnie wcale to nie dziwi.
 14. Który kraj kupił F-35 z offsetem? Offset ma również swoje złe strony, nie zapominaj o tym. U nas się raczej nie przyjął. "Ale Indie to cywilizowany kraj...." Chyba sobie jaja robisz. Kraj, w którym ludzie wierzą w święte krowy, dzielą się na kasty, rodzą się i umierają na ulicach, mieszkają w domach z krowiego g...., kąpią się rytualnie w Gangesie, w którym chowają zmarłych, kobiety są niewolnicami a faceci rżną wszystko co się rusza, może był ostoją cywilizacji ale w czasach barbarii.
 15. Biden wszystko podtrzyma, gdy tylko jego ktoś podtrzyma, bo bez podpórki zaczyna się rozkładać.
 16. Ani nie idiota ani nie wasal, takie są ceny i po takich cenach wszyscy kupują z wyjątkiem wiadomo kogo.
 17. Tzn. mają nam broń i gaz sprzedawać za połowę ceny albo najlepiej dawać za darmo? Może jednak zejdź na ziemię.
 18. Niemcy, po raz pierwszy od II wojny światowej, są gotowi na bezpośrednie zwarcie z Waszyngtonem http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/7769635,niemcy-rosja-usa-nord-stream-ii-polityka-zagraniczna-putin-trump-gospodarka.html
 19. To ile tych "grubych miliardów" zapłaciliśmy? Masz jakieś tajne wyliczenia?
 20. jakieś dowody, źródła czy jak zwykle w Twoim wypadku szarża lekkiej brygady.
 21. Ale ani Orban ani Berlin lepszych kontaktów z USA niż my nie mają. Nie można być dobrym dla wszystkich na kogoś trzeba się zdecydować nawet Brytania musi wybierać a co dopiero my jacy tacy krakowiacy.
×
×
 • Create New...

Important Information