Jump to content

les05

Forum members
 • Content Count

  4083
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Everything posted by les05

 1. Powołaj się może na trochę mniej koszernych, chyba że tylko jedna nacja bliska jest twemu sercu.
 2. Stąd to wycie w Berlinie i tutejszych Volksdeutschów, gdy PiS od 5 lat próbuje zmienić zasady gry, które Niemcy nam narzucili 30 lat temu. http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-30/niemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej/ Niemiecki ekspert: zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej Reinhard Petzold, który od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich na polski rynek, w jednej ze swoich wypowiedzi dla portalu kurt.digital powiedział, że "Niemcy zbudowały Polskę jako kraj taniej siły roboczej". Mówił też, że niemieccy dystrybutorzy wykorzystują popyt Polaków na niemieckie towary i podnoszą ich ceny. Petzold, który jest szefem Niemiecko-Polskiego Towarzystwa na Rzecz Współpracy Gospodarczej (DePoWi) powiedział dla niemieckiego portalu kurt.digital, że "Polacy zostali rozjechani przez kapitalizm. Również przez nas. Niemcy bardzo mocno przyczynili się do zmian w Polsce, tak by były one dla nas korzystne" "Zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej. Polsce było bardzo trudno pozbyć się tego wizerunku" - kontynuował Petzold. ..........
 3. Szczecin został zniszczony przez nalot RAF-u (zwłaszcza stare miasto), my miasto odbudowaliśmy jako tako, bo Niemcy wymordowali 30% naszych inżynierów i nie dało się ich zastąpić innymi.
 4. Ale swoją drogą najcenniejsze pomniki przyrody, zwłaszcza te łatwopalne, powinny być monitorowane na okrągło, bo szajbusy wykończą te cuda, to nie pierwszy raz kiedy spłonął setletni zabytek.
 5. Niedługo co niektórzy udowodnią, że to Polacy dzwon ukradli (skoro Niemcy nie) i zawieźli do Munster.
 6. Niezbyt mundry, różnice są ale wzór jest i wystarczy chcieć coś zrobić przy tamtejszej trójce ale zapału nie widać. W przyszłym roku minie 30 lat od wydobycia i słychać tylko, że wieża jest "w zasięgu".
 7. Ludzie z MWP mogliby wziąć wymiary wieży z Pz III i postarać się o dorobienie podobnej do podwozia trójki, którą mają u siebie. Byłoby trochę zachodu przy tym ale nie jest to niewykonalne. Niestety tłustym kotom się nie chce.
 8. Skradziony przez nazistów dzwon wraca do Polski po 77 latach Dzwon, który w czasie II wojny światowej został skradziony przez nazistów z polskiej parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, po 77 latach powróci do kraju. Gdy pandemia koronawirusa to umożliwi, 400-kilogramowy dzwon z 1555 roku zostanie przewieziony do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, skąd ukradziony został przez nazistów 77 lat temu. Obecnie znajduje się on na dziedzińcu sądu kościelnego w Muenster. Tamtejsza diecezja podpisała z polską parafią umowę o jego trwałym wypożyczeniu. Dzwon, który przez polską parafię poszukiwany był od dwóch lat, został odnaleziony przez pastora Mariana Bednarka. Przez dziesięciolecia znajdował się na dziedzińcu wraz z dwoma innymi dzwonami. - Po 77 latach czekania miesiąc czy dwa nie mają znaczenia - powiedział były mieszkaniec Sławięcic. http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/201229472-Skradziony-przez-nazistow-dzwon-wraca-do-Polski-po-77-latach.html
 9. Każdy ratuje się jak może, jeszcze jakąś dotację na te kursy mógłby sobie załatwić z UE.
 10. "Rosja nigdy na nikogo nie napadała" http://dorzeczy.pl/kraj/166765/rosja-nigdy-na-nikogo-nie-napadala.html
 11. "Dąb Rzeczypospolitej" spalony. Nagroda za wskazanie sprawcy http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/201229673-Dab-Rzeczypospolitej-spalony-Nagroda-za-wskazanie-sprawcy.html
 12. http://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-niemcy-podano-pieciokrotna-dawke-szczepionki,nId,4953422 Ośmiu pracownikom domu opieki w Stralsundzie omyłkowo podano pięciokrotną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Cztery osoby trafiły do szpitala na obserwację - informuje niemiecki dziennik "Bild". Jak poinformował w poniedziałek szef władz okręgu Pomorze Przednie-Rugia Stefan Kerth, cztery z tych ośmiu osób, przyjęte zapobiegawczo do szpitala na obserwację, wykazywały objawy grypopodobne. ...........
 13. Tysiące zmarłych ludzi będzie największym obciążeniem i oskarżeniem dla rządu. Służba zdrowia i rząd robią zbyt mało, by ratować zakażonych.
 14. Komuchy od Bermana uważały podobnie, patrz co za zgodność opinii. Przypadek?
 15. Wiadomo, Polska im zagraża. Ostatnio zwiększyliśmy budżet MON do 2,2 % PKB, organizujemy kolejną DZmech, zmówiliśmy nowe samoloty, rakiety, samochody dla trepów. Szwedzi to widzą i muszą jakoś zareagować na polskie zbrojenia.
 16. Ostatnio hitem eksportowym są trumny, Niemcy kupują każdą ilość.
 17. Oj tam, oj tam przyroda ścieki lubi, bo gdyby nie lubiła, to przecież Greenpeace i inne zielone i otumanione powiedzieliby, żeby Rafał nie truł Wisły. Skoro miłośnicy przyrody nie protestują, to widocznie jest super.
 18. Onet, krynica mądrości co niektórych forumowiczów wie czego oczekujecie i specjalnie dla Was nostalgicznie wraca do przeszłości, kiedy to niemiecka armia pilnowała prawa i bezpieczeństwa wszystkich europejczyków. Żołnierze Wehrmachtu, z dala od rodziny, przeżywali tu w Polsce najsmutniejsze swoje święta. Współczujcie im, bo robili to dla Was.
 19. W artykule nie napisali jakiej narodowości są ci, którzy próbują kopać na terenie obozu. To ludzie, łowcy skarbów, skąd oni są trudno powiedzieć ale 200 km na wschód mieszkają Polacy a ci wiadomo, rozkopywanie takich miejsc, to ich sport narodowy. Może mój przypis będzie inspiracją dla panów GG.
 20. Chińczyki trzymają się mocno! Pandemia im nie straszna.
 21. Szkoda Rafała, ugrzązł w Warszawie i powoli wypala się. Zasługuje na dużo więcej, ma potencjał by zostać autorytetem nie tylko tu w Polsce ale i w Europie. Mówią, że z samym Geremkiem był na ty a z Wajdą po francusku konwersował, taki diament powoli zatapiany przez polskie g..wno i jak ma być u nas dobrze skoro brylanty muszą zajmować się ściekami zamiast reprezentować elitę narodu na salonach świata.
×
×
 • Create New...

Important Information