Jump to content

les05

Forum members
 • Posts

  5103
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40

Everything posted by les05

 1. I kamień spadł mi z serca. Czyli jednak komuniści.
 2. Nareszcie coś pocieszającego. http://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-raport-w-ostatnich-latach-ponad-318-mln-ludzi-zostalo-uchodz,nId,5643099 Całe kraje, takie jak Holandia, mogą nawet zniknąć
 3. Zdecydowanie. Łatwiej napisać niż powiedzieć.
 4. To już koniec, czy będzie jeszcze trzęsienie ziemi?
 5. Może niedługo wymyślą broń przyszłości przeznaczoną tylko do obrony. F-35 z włączoną tylko opcją obronną, taki latający cel.
 6. I od razu lepiej to wygląda. A więc można. Taką optymalizację zgonów powinny wprowadzić wszystkie kraje i wtedy wirus nie będzie groźny. Włochy zmniejszają liczbę ofiar katastrofy Corona z 130.000 do 3.783 Duże zamieszanie w raporcie o zgonach. Według włoskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, większość zgonów nie była spowodowana przez Coronę, jak początkowo sądzono.
 7. Ludzie robią różne rzeczy żaby tylko zaistnieć w mediach. Gdyby naprawdę chciała komuś pomóc, to robiłaby to bez oprawy medialnej. Ale ona jest aktorką ona musi grać, dlatego te miny, gesty, rekwizyty. Dla niej to jest teatr i gra swoją rolę dla koleżanek, znajomych, widzów i dla siebie samej.
 8. Te kolory na moro teraz się sprawdzają.
 9. Wypadki z bronią zawsze będą się zdarzać czy to na poligonie w koszarach czy na służbie. Tak to już jest i nie ma na to rady.
 10. Udostępniła wpis o „Polakach je**nych psychopatach”. To córka komendanta, u którego zakatowano Przemyka Mnóstwo wulgarnych wpisów dotyczących Marszu Niepodległości pojawiło się w sieci. Jeden z nich - o treści "Polacy to psychopaci j***ani" - udostępniła wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Warto przypomnieć, że jest to - jak ustaliła "Gazeta Polska" - córka milicjanta, na którego komisariacie zakatowano Grzegorza Przemyka. http://niezalezna.pl/418511-udostepnila-wpis-o-bdquo-polakach-je-nych-psychopatach-rdquo-to-c-oacute-rka-komendanta-u-kt-oacute-rego-zakatowano-przemyka
 11. Mają być odporne na miny, czyżby więc szykowała się ekspedycja karna z naszym udziałem?
 12. Jak podają, Hiszpanie kupują F-35 Lightning II: - 25 szt. w wersji CTOL F-35A - zastąpią część EF-18A/B; - 25 szt. w wersji STOVL F-35B - zastąpią część AV-8B Matador Rozpoczęcie dostaw - wg Hiszpanów - w 2027 roku. Te Hiszpany to jednak głupie są, przecież na forum jeden z drugim udowodnił, że F-35 jest słaby z licznymi nie usuniętymi wadami, za drogi no i te kody, co to można pstryknąć i z samolotu robi się fortepian.
 13. Nikt ze świata tego badziewia nie chce, takie to cuda techniki.
 14. To nowe rekordy odnotowane przez Instytut Roberta Kocha (RKI): w ciągu jednego dnia zarejestrowano 50 196 nowych zakażeń koronawirusem, odnotowano 235 zgonów a w Polsce 18 550 zakażeń, 269 osób zmarło. Jaka jest przyczyna tak dużej liczby zgonów u nas i kto za to odpowiada?
 15. Czekają na ciepłe gacie albo kuriera, który by ich do Reichu zawiózł.
 16. Autor z problemami psychicznymi, to przez te covidy mózgi ludziom wysiadają.
 17. Komuś zalazł za skórę. Tylko dobry prawnik może tu pomóc.
 18. PILNE: USA ostrzegają Europę, że Rosja może zaatakować Ukrainę Stany Zjednoczone alarmują sojuszników Unii Europejskiej, że Rosja może rozważać potencjalną inwazję na Ukrainę. Wszystko ze względu na napięcia w związku z kryzysem migracyjnym i dostawami energii - przekazała agencja Bloomberg.
 19. Nie przesadzajmy z ich skrupulatnością. Złej jakości stal do budowy amerykańskich okrętów podwodnych Amerykanka Elaine Thomas przyznała się do winy w czasie procesu, w którym była oskarżona o fałszowanie wyników badań jakości stali, z której budowano amerykańskie atomowe okręty podwodne. Thomas ma teraz 67 lat, a proces dotyczy lat 1985-2017, gdy pracowała w odlewni Bradken z Kansas City. Dochodzenie wykazało, że Thomas sfałszowała wyniki badań 240 partii produkcyjnych stali przeznaczonej dla okrętów podwodnych. Śledczy przedstawili jej dowody świadczące o fałszowaniu wyników co najmniej od 1990. W jej zeznaniach znalazło się twierdzenie, że fałszowała wyniki, ponieważ wymóg testowania stali w temperaturze –73℃ uznawała za głupi. Oszustwo wyszło na jaw w 2017, gdy metalurg przyuczany do przejęcia obowiązków Thomas po jej spodziewanym przejściu na emeryturę odkrył podejrzane rezultaty. Nie ujawniono, do budowy których okrętów podwodnych wykorzystano stal ze sfałszowanymi wynikami badań jakości. Wiadomo, że po ujawnieniu oszustwa wszystkie jednostki przeszły dodatkowe przeglądy mające stwierdzić czy kadłuby są w dobrym stanie. Spowodowało to wzrost kosztów prac obsługowych przy tych okrętach, ale wykazało, że wszystkie podejrzane jednostki są w pełni bezpieczne. W ramach osobnego postępowania ugodowego z Departamentem Sprawiedliwości USA spółka Bradken zapłaciła 10,9 mln USD kary. Po odkryciu oszustwa sama zawiadomiła US Navy (marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych Ameryki), a po jego ujawnieniu współpracowała z marynarką wojenną i innymi agencjami rządowymi w wyjaśnianiu sprawy. Bradken wprowadził dodatkowy nadzór nad badaniami jakości. Jeśli przedsiębiorstwo wywiąże się ze zobowiązań zawartych w postępowaniu ugodowym, w 2023 Departament Sprawiedliwości wycofa, zawieszone w tej chwili, zarzuty kryminalne wobec niego. http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=35226
 20. "Sąd Apelacyjny w Turynie podtrzymał wyrok 30 lat dla migranta, który z zimną krwią zadźgał nożem 34-latka . Zapytany, dlaczego zabił, odpowiedział: był biały, był Włochem, miał dzieci, przyjaciół, krewnych i był szczęśliwy. Chciałem takiego faceta zabić, zabrać mu wszystko."
 21. Jeśli byli z Radomia, to mogli. Radom rządzi.
×
×
 • Create New...

Important Information