Skocz do zawartości

Co z figurami II...


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
4 godziny temu, Tyr napisał:

W sumie to nie wiem po co Trzaskowski startuje na prezydenta Polski. Przecież w Niemczech jest już prezydent;)  

Śmieszy mnie bardzo panika w jaką wpadliście po wyborze Trzaskowskiego na kandydata KO. Najpierw był wściekły atak na LGBT, który miał go pogrążyć, ale Żorżeta pogroziła i podkuliliście ogon. No to zaczęło się straszenie Niemcami i Brukselą, przemilczając to, że gdyby nie fundusze spójności z Brukseli, otwarcie tamtejszego rynku pracy dla Polaków, zachodnie montownie u nas i bezcłowy rynek zbytu dla naszych eksporterów, to dziś bylibyśmy na poziomie Ukrainy, a i to w najlepszym przypadku. A przy tym wszystkim na każdym kroku robicie laskę [słowa ministra] Wielkiemu Wujowi i dla ratowania jego gospodarki pompujecie za ocean miliardy dolarów, aby tylko zostać poklepanym po plecach i zrobić sobie fotkę z Trumpem. A do tego mając gęby pełne frazesów o niepodległości, ściągacie do Polski bardzo kosztowne dla nas wojska okupacyjne, które zapewne będą pilnowały realizacji S.447 i jeszcze nawołujecie do wojny z Rosją i Niemcami jednocześnie. Niezły odlot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, balans napisał:

(...) ściągacie do Polski bardzo kosztowne dla nas wojska okupacyjne, które zapewne będą pilnowały realizacji S.447 i jeszcze nawołujecie do wojny z Rosją i Niemcami jednocześnie.

   Oburzyłem sie trochę na tą wojnę z Rosją co Macierewicz miał ja zacząć już 7 lat temu ale przyznają że masz sporo racji. Każda analiza związana z przyszłą potencjalną wojną, każdy zakup nowego uzbrojenia i każda modernizacja zakłada agresję jednego państwa. Nie Chin, USA czy Niemiec...

  Ps. Tak przez analogię: ściąganie żołnierzy NATO do Polski to taka "okupacja" jak "wyzwolenie" w 1945 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans z muszę przyznać, że ciebie nastajaszcij politruk ale śmieszy mnie, że cały czas sobie przeczysz… Uciskany korpoludek agitujący za liberałami a przeciw najbardziej socjalnej partii. Antyglobalista i semitosceptyk popierający międzynarodowy kapitał unijny który dąży do likwidacji państw narodowych na rzecz platformizmu społecznego poprzez inżynierię społeczną. Niby opozycjonista w prl a co chwila przebija przez twoje wpisy komuno wróć… Niby Polak a tęsknoty za ruskimi rządami lub przynajmniej strefie wpływów. Niby Polak a cały czas zmyślasz jakieś „fakty”, które jedynie stawiają w złym świetle Polskę. Niby Polak a cały czas używasz obraźliwych określeń na Polskę. Jedyne w czym sobie nie przeczysz to zajadła nienawiść do USA wręcz wprostproporcjonalna do miłości do cccp. Myślisz, że starsi górale w cccp mają jakieś inne plany niż ci w z USA?

Z tymi funduszami to per saldo d.py nie urywa... I zrozum wreszcie, że zapóźnienia cywilizacyjne jakie zafundowali nam twoi ulubieńcy- ruski z naszymi kolaborantami w prl-u nie da się nadrobić w jedno pokolenie. 

szutnik- to co mam fakenews-ownie czytać i oglądać- gazetę wyborczą i tvn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"Z tymi funduszami to per saldo d.py nie urywa"

Podałem specjalnie dla Twojej matematyki-inaczej, że jest to 107 MILIARDÓW euro. Znaczy się mało?

 

"Jedyne w czym sobie nie przeczysz to zajadła nienawiść do USA wręcz wprostproporcjonalna do miłości do cccp."

Odwracając sytuację- jak się czujesz, wraz z kilkoma podobnymi, gdy popierasz USA, gdzie lobby żydowskie* decyduje kto i co w naszej socjalistycznej Ojczyźnie?

 

* którego przetrawić nie możesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczając z tym przewagę importu nad eksportem i zwolnienia podatkowa dla firm unijnych nadal twierdzę, że nie urywa. 

Co do starszych górali to i owszem. Jednak, chyba największe zgrzyty i napięcia z nimi, skądkolwiek by nie byli, są za tej ekipy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs trwa i konkurencja jest niesamowicie mocna...

 

"„Należy się cieszyć, że gdy świat wychodzi z pandemii, prezydent USA szuka wsparcia i rady u prezydenta Polski” – powiedział dziś były szef resortu spraw zagranicznych Witold Waszczykowski."

 

https://www.fronda.pl/a/witold-waszczykowski-prezydent-usa-szuka-wsparcia-i-rady-u-prezydenta-polski,146187.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, takafura napisał:

Ps. Tak przez analogię: ściąganie żołnierzy NATO do Polski to taka "okupacja" jak "wyzwolenie" w 1945 ?

Gdyby nie to "wyzwolenie" w 1945 to by dziś nas już nie było - poszukaj sobie Generalplan Ost. Ja wiem, że to nie jest po linii rządzącej partii, ale taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyr napisał:

Balans z muszę przyznać, że ciebie nastajaszcij politruk ale śmieszy mnie, że cały czas sobie przeczysz… Uciskany korpoludek agitujący za liberałami a przeciw najbardziej socjalnej partii. Antyglobalista i semitosceptyk popierający międzynarodowy kapitał unijny który dąży do likwidacji państw narodowych na rzecz platformizmu społecznego poprzez inżynierię społeczną. Niby opozycjonista w prl a co chwila przebija przez twoje wpisy komuno wróć… Niby Polak a tęsknoty za ruskimi rządami lub przynajmniej strefie wpływów. Niby Polak a cały czas zmyślasz jakieś „fakty”, które jedynie stawiają w złym świetle Polskę. Niby Polak a cały czas używasz obraźliwych określeń na Polskę. Jedyne w czym sobie nie przeczysz to zajadła nienawiść do USA wręcz wprostproporcjonalna do miłości do cccp. Myślisz, że starsi górale w cccp mają jakieś inne plany niż ci w z USA?

Z tymi funduszami to per saldo d.py nie urywa... I zrozum wreszcie, że zapóźnienia cywilizacyjne jakie zafundowali nam twoi ulubieńcy- ruski z naszymi kolaborantami w prl-u nie da się nadrobić w jedno pokolenie. 

szutnik- to co mam fakenews-ownie czytać i oglądać- gazetę wyborczą i tvn?

Tyr, muszę przyznać, że z Ciebie jest nastajaszczij cadyk, co mnie nie śmieszy, bo mi to za przeproszeniem lotto. Odnośnie korpo, to nie byłem uciskany, bo już za stary byłem, aby mi jakiś młodzian podskoczył. PIS nie jest najbardziej socjalną partią, bo gdy rządzili to garściami dawali najbogatszym [np likwidacja III progu podatkowego i proporcjonalnej składki na ZUS]. PIS tylko po ośmiu latach zrozumiał, że jak chce się dorwać do milionów w Spółkach Skarbu Państwa, to musi coś dziadom ["spieprzaj dziadu"] rzucić z pańskiego stołu. Owszem uważam, że neoliberalizm i globalizm wykończył wiele państw, nawet tak potężnych jak USA i wcale mi ich nie żal. Wiem, że jesteś zagorzałym zwolennikiem wyjścia Polski z UE [Polexit], ale nie wiem jak sobie wyobrażasz biedny kraj bez własnego przemysłu, własnego kapitału, własnych technologi, a do tego już beznadziejnie zadłużony, bez kapitału unijnego i dotacji unijnych np na rolnictwo? Nigdy nie napisałem "komuno wróć", ale po latach zrozumiałem, że to oni wyprowadzili Polskę z feudalizmu i zapewnili awans społeczny milionom Polaków, dając im pracę, mieszkania, darmową możliwość kształcenia się i dostępną dla wszystkich darmową służbę zdrowia. Uważam, że Polska nie powinna być w żadnej strefie wpływów, ani rosyjskiej, ani amerykańskiej. Natomiast z uwagi na to, że znajdujemy się w Europie, w której jesteśmy średnim krajem, to powinniśmy stawiać właśnie na UE, gdzie umiejętnie szukając sobie sojuszników możemy coś ugrać dla siebie. Bo dla USA z ich globalną polityką, jesteśmy tylko nic nie znaczącym pionkiem, który czasem jest przydatny aby komuś wsadzić kij w szprychy. Insynuacje o rzekomej mojej miłości do CCCP przemilczę,  bo są bardzo prymitywne. Acz uważam, że ze wszystkimi sąsiadami powinniśmy żyć w zgodzie i na tym zarabiać, bo dziś na naszej polityce zagranicznej tylko tracimy. Odnośnie USA to już się tu wcześniej wypowiadałem - traktowałem ich jak święty obrazek, ale po tym jak oni zaczęli nas traktować od czasu transformacji, a zaczęli nas traktować jak jakąś Republikę bananową, to miłość do Wielkiego Wuja mi całkiem przeszła. I na koniec, zdaję sobie sprawę z tego, że koniecznie chcecie zaprowadzić w naszym kraju rządy wzorowane na przedwojennej Sanacji, ale pomijając już to, jak tamte rządy skończyły, to taką polityką doprowadzicie do całkowitej izolacji Polski w Europie, tym łatwiej, że i tak nikt nas tu specjalnie nie kocha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj lewackich gazet- tuby finansowego proletariatu górali. To one nas nie lubią a ludzie w innych państwach lubią, szanują i zazdroszczą, że nie daliśmy się wmanewrować w postępowy debilizm lewackich władców Europy. Jak znasz języki to poczytaj komentarze na YouTube lub pod artykułami, jeśli te szmatławce na nie pozwalają, do filmów dotyczących polskiej polityki i historii. Aż serce rośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balans napisał:

Gdyby nie to "wyzwolenie" w 1945 to by dziś nas już nie było - poszukaj sobie Generalplan Ost. Ja wiem, że to nie jest po linii rządzącej partii, ale taka jest prawda.

  Ja wiem że nas wyzwolili spod okupacji Niemieckiej. To jest fakt i nikt tego tutaj nie neguje.

Ale piszę "wyzwolenie" bo to co nam zafundowali Sowieci także koszmar. Katyń, zesłania, brak suwerenności, faktyczna okupacja. W skrócie: jeden bandyta co nas chciał zadźgać nożem został przegoniony przez "wybawcę" co naz ograbił, bił i trzymał za twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

" Jak znasz języki to poczytaj komentarze na YouTube lub pod artykułami, jeśli te szmatławce na nie pozwalają, do filmów dotyczących polskiej polityki i historii."

Się aż tak bardzo nie rozpędzaj- poznasz wtedy, jak dużo jest przeciwników "sojuszu" z Człowiekiem z pomarańczą na głowie. I w tym także na różnej maści "patriotycznych" i patriotycznych portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, takafura napisał:

  Ja wiem że nas wyzwolili spod okupacji Niemieckiej. To jest fakt i nikt tego tutaj nie neguje.

Ale piszę "wyzwolenie" bo to co nam zafundowali Sowieci także koszmar. Katyń, zesłania, brak suwerenności, faktyczna okupacja. W skrócie: jeden bandyta co nas chciał zadźgać nożem został przegoniony przez "wybawcę" co naz ograbił, bił i trzymał za twarz.

Jesteś na urlopie, czy w pracy? Bo jak w pracy to się zaniedbujesz pisząc na forum. A tam jeszcze zapewne kilka drzew się ostało i proszą się wycięcia...

A wracając do tematu, to tak nas zniewolili, że ludność Polski prawie się podwoiła [pomimo aborcji na życzenie], odbudowano kraj ze zgliszcz, a przy tym w krótkim czasie zlikwidowano plagi II RP, czyli bezrobocie, bezdomność, analfabetyzm, gruźlicę i wszawicę. A do tego w tym "zniewolonym kraju", Gierek wybudował naftoport aby się uniezależnić od dostaw ropy z ZSRR, a po cichu jeszcze kombinował z własną bomba "A", a nawet "H" [zapalnik laserowy]. Jak myślisz, gdyby obecnie Polska kombinowała z własną bombą "A", to kto pierwszy by nałożył sankcje na nasz kraj?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, balans napisał:

Jesteś na urlopie, czy w pracy? Bo jak w pracy to się zaniedbujesz pisząc na forum. A tam jeszcze zapewne kilka drzew się ostało i proszą się wycięcia...

A wracając do tematu, to tak nas zniewolili, że ludność Polski prawie się podwoiła [pomimo aborcji na życzenie], odbudowano kraj ze zgliszcz, a przy tym w krótkim czasie zlikwidowano plagi II RP, czyli bezrobocie, bezdomność, analfabetyzm, gruźlicę i wszawicę.

  W pracy tzn. "pod telefonem" bo kierowca się spóźnił ze 2 godziny. Pracujemy na 20 % mocy więc na forum mam czas zerknąć...

 Najśmieszniejsze w Twojej argumentacji ( opisującej jakie to szczęście i dobrobyt nam Sowieci przynieśli ) jest to że tam gdzie nie dotarli też sie poprawiło tyle że 20 razy więcej ( ma na myśli wczesny PRL).

I to wszystko prawda co piszesz co do faktów, ale stało się to dzięki harówie zwykłych ludzi i mimo tego że byliśmy pod Sowieckim butem. A ile tego potencjału i entuzjazmu zmarnowano nacjonalizując, tworząc namiastki kołchozów czyli nie wdając się w szczegóły budując komunizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"W skrócie: jeden bandyta co nas chciał zadźgać nożem został przegoniony przez "wybawcę" co naz ograbił, bił i trzymał za twarz. "

Generalnie zmiana, jak się okazało, dżumy na dyzenterię.

  Nadal mnie to dziwi że wielu tego nie widzi tylko idealizuje czas kiedy byli młodzi, piękni i umawiali się z dziewczynami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"  Nadal mnie to dziwi że wielu tego nie widzi tylko idealizuje czas kiedy byli młodzi, piękni i umawiali się z dziewczynami... "

Gdzie w moim wpisie widzisz tą mityczną idealizację?
 

Nigdzie. Dlatego westchnąłem że "wielu nie widzi" a nie że Ty nie widzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie