Jump to content
Sign in to follow this  
bjar_1

Co z figurami II...

Recommended Posts

Po części podałeś już sam przykłady. Dodam do tego wszelkie "postępowe" i happeningi na marszach lgbt, w teatrach czy np koncertach darskiego. Wszelakiej maści "postępowcy" walczą z wiarą i Bogiem , który przecież według nich jest iluzją, jakby Ten istniał realnie. Wojujący ateizm. A przecież powinni mieć wyrąbane na coś co nie istnieje i pozwolić komuś wierzyć w Boga. Co do problemu pedofilii to ten istnieje w każdej grupie społecznej, wyznaniu czy zawodzie i filmów by na ten temat robić bezliku- niestety...

Dla mnie cały ten wojujący ateizm przypomina bolszewię w czystej postaci z przodownikami i aparatczykami...

45 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Nie ma nic gorszego niż wymieszanie  prawdy...."

Ty tak na serio? I na serio wierzysz, że art. 76 z tarczy 2.0 został tam wrzucony przez przypadek? Nie widzisz związku z KGHM, E&K i wieloma, o których dopiero usłyszymy?

Tak, pisałem serio. Zauważ jednak że odnosiłem się wyłącznie do prześmiewczych  przekazów w stylu mema z Szumowskim i Morawieckim.

Misiu, błagam...

Jaki przykład ateizmu podałem? Nie chcesz, chyba, napisać, że Janiak z ateistami jako V kolumna współpracuje?
Darski? Porównywalne ekspresje dawał, choćby KAT trzydzieści prawie, lat temu...

"A przecież powinni mieć wyrąbane na coś co nie istnieje i pozwolić komuś wierzyć w Boga. "

Na tyle, na ile znam to środowisko, to mają wywalone i wcale nie bronią nikomu w swojego boga wierzyć. Co wcale nie oznacza, że mają się na ośmiornicę w Państwie zgadzać.

" Co do problemu pedofilii to ten istnieje w każdej grupie społecznej, wyznaniu czy zawodzie i filmów by na ten temat robić bezliku- niestety.."

Oczywiście, że niestety istnieje- ale tylko w ramach KK udało się systemowo przestępstwa pod dywan zamiatać. 

' ateizm przypomina bolszewię"

A dlaczego bolszewię, a nie kilka podobnych systemów totalitarnych patrz faszyzm czy mutację hitleryzm?

"happeningi na marszach lgbt"

Tu przyznaję, że ktoś rozbrat z umysłem wziął... Choć mogę podać sporo innych przypadków, gdzie uczucia różnej maści są znieważane.

takafura

"przekazów w stylu mema z Szumowskim i Morawieckim"

Znaczy się porównywanie obu do ewangelistów jest jak najbardziej na serio i uprawnione? Nie mówiąc, że samo porównanie jest żenującą jazdą po ostrzu brzytwy. 

A jak dziś zobaczyłem klienta całującego MM po rękach, to poczułem się mocno miękki w kolanach.

Skąd u tylu osób na forum emocje jak u nastolatki co jej właśnie biust rośnie ?

Jedna wrzutka i już wrze - afera, koniec świata, faszyzm, wojna pewna... Nie ogarniam tego.

takafura

Jeśli uważasz, że wypowiedzi Dudy, Czarnka, Terleckiego, Żalka są OK, to Twoja sprawa. 

Pod warunkiem, że są to ich prywatne wypowiedzi z nart czy spod budki z piwem- gorzej, gdy są to stwierdzenia urzędników państwowych, z których jeden udaje, że jest "Prezydentem wszystkich Polaków". Po takich bąkach, nawet dołożenie jeszcze kilkuset milionów PFN nie pomoże...

ec71d2c157a04c0e1531c1c0c9564e9d,750,0,0,0.jpg

A czy pisali takie listy kiedy znieważano wierzących i czy większość tych szmatławców zająknęła się słowem o obrażaniu uczuć religijnych przez lgbt w ich manifestacjach???

Misiu- jak to jest, że co chwilę słyszę, że katolicy* są w Polsce dyskryminowani?
Z tym, że kogoś pogięło umysłowo, przebierając się za funkcjonariuszy Watykanu- przyznałem Ci rację.
Ale możesz jeszcze jakieś przykłady tej dyskryminacji podać?
Pomijając, co Papież na temat LGBT mówi- mam świadomość, że dla prawdziwych Polaków patriotów, to obraza a i sama instytucja po Soborze to już pic na wodę-fotomontaż.

* nie mylić z chrześcijanami

Światowemu proletariatowi finansowemu, ością w oku i solą w gardle każdy przejaw myślenia narodowego i wiara katolicka a nowy ład trzeba zaprowadzić bo sam się nie zaprowadzi... 

Bojówki antify? Bandyterka tak samo jak socjalistyczne brunatne koszule...

Ty na serio, że Antifa/BB* to przejawy dyskryminacji katolików w Polsce?

PS Czyli ja, gdy dobre trzydzieści lat temu zakładałem z ludzikami ANF, dyskryminowałem okolicznych katolików?

* dowodem na jakiś rodzaj skuteczności BB jest fakt, że druga strona sięgnęła po takie rozwiązanie 🙂

I narodowców. 

Ps. Ty z wiekiem chyba młodniejesz;)

Napisałem, ale powtórzę- argumentów na obronę swoich głupot nie masz i wciąż kota ogonem próbujesz...

Więc jak krowie na rowie- przykłady dyskryminacji katolików w Polsce, na przestrzeni ostatnich np 25 lat, proszę.

Posted (edited)

Jeśli się nie mylę to Ty używasz tu słowa "dyskryminacja" nie ja. Pewnie przemęczony jesteś od tego ciągłego moderowania i coś źle przeczytałeś. A przykłady na wojujący ateizm znajdziesz w postaci profanacji obiektów religijnych, obrażanie uczuć religijnych i samych wierzących. Nawet na forum! Wystarczy pogrzebać w necie;)

Edited by Tyr

3 godziny temu, Tyr napisał:

Zgadza się. Duża część niewierzących z ateizmu zrobiła sobie religię a ekstremistyczna część wyznawców tejże "nowej religii" stosuje dawno zaprzestane przez kościół katolicki metody prozelityzmu. Misjonarze  w postaci lewactwa i lgbt wszelkimi metodami próbują nawracać na ateizm i wyrugować wiarę w Boga. To niby ma być postęp? Dobrze, że nie są już u władzy bo pewnie mielibyśmy inkwizycję 2.0 - komuszą i Folwark zwierzęcy. 

Jak na razie, to dominujący u nas KK stara się [skutecznie zresztą] państwo świeckie i neutralne światopoglądowo przerobić na państwo wyznaniowe. Narzucając za pomocą swoich ludzi na najwyższych stanowiskach w państwie, swoją ideologię jako obowiązujące prawo. Prawo, które ma obowiązywać WSZYSTKICH, zarówno wierzących jak i nie wierzących, zarówno praktykujących jak i nie praktykujących. Ot taki katolicki odpowiednik Iranu.

A odnośnie LGBT, to jak zwykle najciemniej jest pod latarnią. Bo to właśnie w KK jest najwięcej przedstawicieli tej orientacji seksualnej, co zresztą nie może dziwić, skoro w tej instytucji obowiązuję nieludzki celibat, a natury oszukać się nie da... Sprawdza się tu i drugie powiedzenie, że ryba gnije od głowy. Całkiem niedawno znany ksiądz [a przed nim jeszcze kilku innych] publicznie potwierdził, że Watykanem rządzą tzw. "Lawendowi", którzy decydują tam o wszystkim, a przede wszystkim o awansach, które w większości dostają ci co są podobnej orientacji seksualnej. Tak więc zanim zaczniecie grzebać innym w majtach i wchodzić im do łóżek z buciorami, to może zacznijcie od siebie.

Balans w jaki sposób cię zmuszają?  

29 minut temu, Tyr napisał:

Balans w jaki sposób cię zmuszają?  

Pytanie źle postawione, bo ja jestem już w tym wieku, że co najwyżej to mnie może irytować debilny zakaz handlu w niedzielę. A do tego mam taką dziwną naturę, że jak mi jakakolwiek władza stara się coś narzucać siłą, to ja się staram robić akurat odwrotnie.

Natomiast problem mają młodsi, bo ich rygory tzw. prawa naturalnego, które w naszym katotalibanie stopniowo zastępuje prawo stanowione i Konstytucję, już bezpośrednio dotyczą i to nawet w najbardziej intymnych sprawach. I to bez względu na to, czy są wierzący czy niewierzący i właśnie w tym jest cały problem, że dominująca religia narzuca swoją ideologię wszystkim. Jakim prawem?

Posted (edited)

W czym jeszcze oprócz handlu i seksu się narzucają 

Katolibany europejskie:

sundayshopping.jpg

I gdzie ta twoja wrażliwość wobec proletariatu muszącego zapierdzielać w niedzielę do pracy?

Edited by Tyr

Posted (edited)
2 godziny temu, Tyr napisał:

I gdzie ta twoja wrażliwość wobec proletariatu muszącego zapierdzielać w niedzielę do pracy?

Zapoznaj się z prawem pracy w tych krajach zanim zaczniesz puszczać bąki.

Można było dostosować nasze prawo pracy i byłoby ok, ale chodziło o PR , no i o mentalność ludu ciemnego, najlepszy jest zakaz a najlepiej jak jeszcze waadza da w pysk, no bo co to za waadza co w mordę nie przypier....?

Z mapki widać że krajów z zakazem handlu w niedzielę jest mniej.

Edited by fala

Prawo do dziedziczenia przez partnerów ( bez wzg. na płeć) 

Prawo ograniczające dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, powszechnej w innych krajach Europy ( bo przecież kobiet nie będą się pytać o zdanie) 

Pseudo prawo tzw. Klauzula sumienia

Pseudo prawo o obrazie uczuć religijnych ( moich uczuć nie chroni ) 

I wiele innych oraz nie pisanych zasad , de facto kalających istotę demokracji i państwa prawa.

ps. Dla przypomnienia , powoływanie się na Orwella w Twoim przypadku jest swoistym kuriozum 😄 , bo nie dość ,że socjalista , to jeszcze bliski anarchistom i walczący w POUM  w Hiszpanii. Do tego wydźwięk jego życia i  twórczości jest czystą antytezą Twoich poglądów...

Jesteś mistrzem odwracania kota ogonem, unikania odpowiedzi i kierowania dyskusji na poboczne wątki. Z jednej strony atakujesz LGBT [nie jestem ich zwolennikiem i nie zamierzam ich bronić], a z drugiej strony przechodzisz do porządku nad tym, że to właśnie w KK jest ich najwięcej i mają największe wpływy. Podobnie traktujesz narzucanie siłą przez KK swojej ideologi również osobom niewierzącym, czy też wątpiącym, albo wyznającym inną wiarę. O dojeniu państwa na miliardy złotych już nie wspominając.

A odnośnie handlu, to przed pandemią w takich krajach jak Niemcy czy Francja poważnie się zastanawiano nad przywróceniem handlu w niedzielę, bo takie było zapotrzebowanie rynku. Natomiast u nas był bardzo logiczny projekt, aby pracownicy [nie tylko handlu] mieli zapewnione dwie wolne niedziele w miesiącu, a za pozostałe mieli mieć płatne godziny 100%. Niestety przeważył głos biskupów, że Polacy zamiast do kościoła, to coraz częściej udają się w niedziele do Galerii i projekt przepadł, tym bardziej, że sam Arcykapłan z Torunia wzywał do niedziel bez handlu.

No cóż, taka gmina...

6 minut temu, szutnik napisał:

Prawo ograniczające dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, powszechnej w innych krajach Europy ( bo przecież kobiet nie będą się pytać o zdanie) 

To chyba logiczne, bo skoro w tej instytucji rządzą "Lawendowi" to się przecież kobiet nie będą pytać o zdanie, bo nie od dziś wiadomo, że kobiety to pomiot szatana i zło wszelakie...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information