Jump to content

Tyr

Forum members
 • Content Count

  4916
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

Everything posted by Tyr

 1. Następna nadzieja Niemców: "Polska2050 - Ruch Szymona Hołowni", poprzednie nadzieje to: "Ruch Palikota" i "Teraz! Ryszarda Petru" Jestem pewien, że jak powstanie partia "Nie będzie niczego- Krzysztofa Kononowicza" też poprą z całym zaangażowaniem;)
 2. ??? Orzełek? Może też w Prusach bili ichnie gapy jak i u nas orzełki na wojskowych? Oni mieli mieli tych odmian orła od groma: z dziobem w lewo z dziobem w prawo, z koroną i bez... Na młode te kombinerki nie wyglądają i nawet jak cywilne to fajne!
 3. Z taką krzywicą łap to chyba pruski a i korony nie posiada.
 4. Bo setka będzie z Kwaśniewskim;)
 5. Samego herbu nie znam ale kolory pasów to na przemian srebrny i czerwony.
 6. Ale zawsze z nimi się dzielono wynikami badań w innych krajach, nawet o tym nie wiedząc;)
 7. (1) Wziął rosyjską szczepionkę przeciwko Covid-19 - YouTube
 8. O ppanc pisałem a o dymnych nie pomyślałem w kontekście częstych znalezisk tym bardziej o propagandowych bo większość skorup które można zobaczyć w necie to rozbrojone burzące i odłamkowe.
 9. Patrząc po proporczykach i otoku najprawdopodobniej któryś z pułków szwoleżerów. 2 lub3 Pułk Szwoleżerów z okresu wojny polsko bolszewickiej. Barwy jednostek kawalerii Wojska Polskiego – Wikipedia, wolna encyklopedia
 10. Kurtka mundurowa szeregowego piechoty Polnische Wehrmacht po przeróbkach- naramienniki ale ułan proporczyki na kołnierzu. Szabla chyba francuska wz 1822 ale Toyotomi powie na 100%
 11. Na szelki chyba troszkę za szeroka ale kto wie. Może od plecaka? Zasada samozacisku po pociągnięciu paska.
 12. Tylko po szrapnelach można znaleźć w całości. Skorupa pełniła rolę lufy i wystrzeliwała kulki i zdarzało się, że nie ponosiła uszczerbku. Inne skorupy to raczej jeśli puste to rozbrojone. Inne znalezione pociski , nawet bez zapalnika zazwyczaj powiadają MW. Wyjątek lite p.panc.
 13. Ja mówię o tej fotce nr3. Wydaje się, że belemnit z odłupanym stożkiem. Czwarta to jakiś odcisk i raczej nie jest to część od nr3.
 14. Samolot to AEG J.I Mustervorlage für Blankobogen (adl-luftfahrthistorik.de) tu jest wszystko:)
 15. (1) Ursula von der Leyen sidelined to sofa: 'Diplomatic fiasco' during EU presidents' trip to Turkey - YouTube równouprawnienie;)
 16. Ja bardziej jestem ciekaw jak oni zrobią badania balistyczne, czy nie zostały użyte w jakiejś zbrodni;)
 17. @LupusJa też lubię browara ale bardziej wyrywny jestem w realu;). Ty pewnie nie czytałeś takich wpisów balansa, że kampania wrześniowa trwała 7 dni, że polscy piloci zestrzelili w kampanii francuskiej 5 razy mniej szkopów niż w rzeczywistości, że istniało państwo ukraińskie w wieku 17 wieku, że Polska rozpoczęła wojnę z sowietami w 1919, że stalin 17 września wziął pod ochronę mniejszości i lud pracujący... Takie i podobne bzdury znajdziesz w wpisach balansa. Nie mówiąc już, że z upodobaniem nazywa Polskę, bantustanem, republiką bananową i innymi epitetami...
 18. Coś przeoczyłem? "Grozi mu za to grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat"
 19. Jedź zaszczep się a innym nie wciskaj. Możesz nawet tą dla kotów;)
 20. Nie popierduj putinowską propagandą i zacznij pisać coś, co choć odrobinę ma sens i prawdę historyczną i będzie git....
 21. Ta... a 17 września to dla sowieckich pachołków dzień wyzwolenia ludu pracującego... A propagandę o Zaolziu- wbrew temu, że przejęcie było sprawiedliwe historycznie i na podstawie umowy stron, rozpowszechniał sowieckie gnidy, których było pełno na zachodzie.
 22. Argumenty masz wyżej - ślepy? I przestań bredzić o knesetach bo chyba sam jesteś ich pożytecznym...
 23. Takafura ale miejmy nadzieję, że balans nie jest szpiegiem a jedynie pożytecznym akwizytorem ruskich bredni...
×
×
 • Create New...

Important Information