Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

traper6

Forum members
 • Content Count

  3940
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

302 profile views
 1. W latach mojej prosperity zbierałem profesjonalnie monety. Polska od 1917 (bez Gdańska i Łodzi), po przez okres międzywojenny, okupację, PRL, aż do czasów współczesnych. Do zamknięcia kolekcji brakowało mi 3 monet. Obu Konstytucji i Nike 1932. A tak to miałem wszystko, wszystkie roczniki i odmiany. Osobiście byłem świadkiem w sklepie numizmatycznym. Koniec lat `90 , przyszedł chłoptaś z klaserem pełnym monet, odznaczeń i medali. Powiedział że dostał go jako spłatę zadłużenia i chce to sprzedać.. Osobiście przypuszczam że kolekcja była zajumana. Coś tam oglądałem w sklepie i kątem oka obserwowałem co jest w tym klaserze. Na medalach się nie znałem, ale na monetach owszem i to bardzo. I pokazała się ONA , Konstytucja. Grzecznie i z kulturą chciałem odkupić natychmiast tą monetę ale sprzedawca w sklepie dał mi jasno do zrozumienia (też z kulturą) żebym się nie wpindalał w jego biznes. Za cały klaser gościu dostał 3 tysie i był bardzo happy, gdzie w tym czasie Konstytucja kosztowała około 2 tys. A gdzie reszta monet (drogich które już miałem) i medali.... ?(tam chyba było z 15 odznak pułkowych) Śmiem twierdzić że sprzedawca dostał w sklepie 10% wartości rynkowej, a i w to wątpię.
 2. Mamy tu na forum rzeczoznawcę. Jest wysokiej klasy specjalistą, wycenia wszystko od ręki. To Bjar_1 pisz do niego.
 3. A Wy jedziecie z tą politykierką aż przykro.:(
 4. Pomóż policji. Pobij się / donieś na siebie sam.
 5. Balans " Wart Pac pałaca, a pałac Paca" . Ponad ćwierć wieku temu gdy mieszkałem na Mazurach i interesowała mnie tylko II wojna poznałem na baletach laskę o nazwisku Pac. Śmieszyło mnie to nazwisko. Pac to jak klapnięcie muchy, tak mi się kojarzyło . Z Mazur na Żmudź to nie aż tak daleko. Balety, odprowadziłem do domu , kawa i... wiadomo co. Ok. godz. 5 rano budzie mnie i mówi że muszę spadać bo zaraz jej chłopak wraca z pracy z nocki. No to jeszcze numerek i do domu. Jaki ja byłem głupi. Kto wie, w jaką rodzinę mógłbym się wżenić
 6. A widzisz Kaziu, no to mnie zasmuciłeś. Jak się napindalało z wykrywką ha pól (aż po horyzont) i wyszła taka popierdółka to warto było pobiegać wokół znaleziska za być może innymi fantami, a nie wpierod i napindalać ha.
 7. Posiadam "biblię" dla sreber rosyjskich "Ukazaciel russkich kliejm..." i taki liść tam nie występuje. XIX - XX w. Niemcy i Anglia miały inną formę sygnowania swoich sreber. Francja kojarzy mi się głównie z puncami wpisanymi w romb. Ponadto jestem wzrokowcem i tej puncy z tymi krajami kompletnie nie kojarzę. Ale tak jak pisałem wcześniej. Punca z tym liściem pokazała się na forum z 4-5 lat temu.
 8. Rosję, Niemcy, Francję i Anglię, a więc potężne "kopalnie" punc możesz spokojnie odrzucić. Poszukaj kto posługiwał się łutami w XIX. Obstawiam gdzieś Bałkany, tereny po austryjackie . Puncę z tym liściem na 100% widziałem już na forum kilka lat temu, ale w tej chwili nie kojarzę.
 9. Kowiesznikow zastąpiony / wymienny z UZRGM.
 10. Dalej nie chce mi się kopać w archiwum. Wiele lat temu, sam dawałem takie i podobne elementy do ID. Ale kolega Kazio również może mieć rację.
 11. Kopałem podobne. Jest to połowa ozdobnej haftki od stroju ludowego.
 12. "Broń jądrowa dla Polskiej Armii" No to grubo małolat poleciał. Nasi sąsiedzi byli by obsrani I co, stepy Akermańskie i Zaporoże z powrotem nasze i Polska od morza do morza ?
 13. Dzięki Panowie. A oto ta rzeczona miejscowość.
×
×
 • Create New...

Important Information