Jump to content

traper6

Forum members
 • Posts

  4047
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

traper6 last won the day on April 21

traper6 had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

1017 profile views

traper6's Achievements

22

Reputation

 1. Hmmm...... Trufli szukał ? Jak pragnę podskoczyć, to grzybiarza z łopatą jeszcze żem nie widział
 2. Robisz konkurencję Bjarowi. I tak Cię przebije.....
 3. ID na prośbę znajomej. Tematyka jest mi całkowicie obca. Płaskorzeźba wykonana z drewna. Umieszczona jest na standardowej sztaludze, tak że na podstawie tego w przybliżeniu można określić wielkość. Na pewno ponad 1 m. długości i z 30 cm. wysokości. Osobiście obstawiałbym na Birmę, Laos, Kambodżę. Znaleziono w USA ukryte w piwnicy podczas remontu domu w pod schodami, szczelnie zapakowane. Przywiezione do Polski z 15 lat temu. Czyżby jakiś amerykaniec zajumał ze świątyni na pamiątkę ? Co to jest i co to przedstawia ?
 4. Pany Oksydowanie znam, bo przerabiałem to na innych rodzajach "klamek". Ale to nie o to chodzi, gdyż. to ma mieć naturalny kolor żelaza. Piaskowanie jest drogie, a tym bardziej jeżeli wchodzi w rachubę ....siąt, czy też ....set elementów. Ale wiem co potrafi zrobić kwas azotowy. Testowałem go na na lakierni proszkowej przy czyszczeniu zawiesi pod malowane elementy. Ze 20 - 40 warstw farby o różniastych kolorach i kwas czyścił pięknie i szybko do żywego żelaza. Testowałem go też na nieczyszczonym wykopku 98k. Reakcja chemiczna była gwałtowna. Kwas się po prostu "gotował". Rdzę usunęło aż za bardzo, do ostatniej drobiny, ale po kilku dniach pojawiła się ruda. Ale przetestuję to co poleca Predi. Tego jeszcze nie przerabiałem.
 5. Chodzi mi o jak najszybsze usuwanie wielowarstwowych powłok lakierniczych z żelaznych elementów w ilości niemalże hurtowej (przedwojenne klamki i okucia od drzwi i okien). I tu jest moje pytanie. Czym zabezpieczyć powierzchnie tych elementów przed ponownym osadzaniem się korozji. Jeżeli kąpiele, to w czym ?
 6. To będzie to. Punca imienna jest wybita do góry nogami i to mnie zmyliło. Dzięki za pomoc. Człowiek się uczy przez całe życie, a i tak głupi umiera ? Pozdrawiam
 7. Powiększ sobie zdjęcie. Probierz jest bardzo wyraźny i czytelny. Ale punca imienna jest dla mnie całkowicie nieczytelna. Nie rozpoznaję żadnych z ruskich liter. Bardziej mi to przypomina wieże jakiegoś miasta.
 8. Fota jest zrobiona Olympusem SZ-31MR w programie Supermakro. Przejrzałem neta, przejrzałem "biblię" - Ukazaciel ruskich klejm.... i poległem :(
 9. Wiem że wyrób (sitko do herbaty) powstał w Moskwie w latach 1908 - 17. Ale kto je wykonał ? Punca nie jest mi znana.
 10. A nie mówiłem ??! Uderz w klawierkę, a Yeti się odezwie.
 11. Życie naumiało. Pewnie zaraz tu wpadnie (bo widzę że jest na Forum) i jak zwykle dostanie mi się po łbie, albo telefon się mój zapali...
 12. No to miałeś farta, bo trafiłeś na Jego dobry dzień. Pewnikiem wcześniej kogoś rozszarpał / pożarł. Ile razy jechałem na spotkanie z Nim to żegnałem się z żoną, rodziną, przyjaciółmi, tak jakbym to robił po raz ostatni.
 13. Gdybyś spotkał Yetiego w lesie, to portfel, telefon, kluczyki od auta położył byś sam grzeczniutko i bez słowa na drodze i uwierz mi, pobił byś swój rekord życiowy w biegu na 100 m.
 14. Czy mi się wydaje, czy ja tu widzę flagę Rosji. Jeżeli tak to co ona tam robiła !? Jakim prawem się tam znalazła !? Gdzie byli nasi "bojcy" !?. Pewnie tutaj ?
×
×
 • Create New...

Important Information