Jump to content

traper6

Forum members
 • Content Count

  3893
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

138 profile views
 1. Rosja, lata 1899 - 1908 Probierz sygnowany przez moskiewskiego inspektora / kontrolera Iwana Sergiejewicza Lebiedkija Punca imienna J.A. - mistrz nieznany . A chłopaki powyżej już Ci wycenili :)
 2. "... Konserwa wojewódzka nie robiła żadnego problemu z wywozem- bez trudu potwierdzili ze są to co prawda pierwszorzędnie wykonane, dosyć stare, ale bez wątpienia kopie - i jako takie mogą być wywiezione...." No i już mamy następnego patenta jak można artefakty przemycać za granicę.
 3. Soldier. Skrócę cytaty z pierwszego śnurka i się do nich ustosunkuję: Odpowiedzialność karna "....Określone w art. 109a i 109b ustawowe zagrożenie karą za powyższe czyny przewiduje sankcję grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat...." oraz: " ...Możliwe jest również nadzwyczajne złagodzenia kary (art. 60 k.k.) oraz warunkowe umorzenie postępowania..." Art.60 k.k. to tzw. "sześćdziesiona". To są ludzie którzy poszli na pełną współpracę z policją. Wsypali wspólników, rodzinę, znajomych, przyjaciół, itd dla ratowania własnego dupska. Zarówno na wolności jak i w kryminale mają przej...e. W więzieniach są separowani od innych skazanych (nie mają z nimi kontaktu) i odbywają karę na tzw. "ochronkach". Siedzą razem z gwałcicielami, pedofilami, ninjahaus i innymi poprańcami. Normalnie by ich zatłuczono. " ...Warto podkreślić, że udowodnienie fałszerstwa w zakresie art. 109a jest problematyczne dla organów, ponieważ wymaga wykazania, iż sprawca działał z intencją użycia falsyfikatu w obrocie. ..." Jest 75 milionów wytłumaczeń, dlaczego sprzedaję kopię. Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to to, że dany przedmiot odkupiłem w dobrej wierze od jakiegoś Ukraińca jako oryginał po atrakcyjnej cenie i chciałem na tym zarobić.Panie ja się na tym nie znam, ale widziałem na Allegro po ile są takie rzeczy sprzedawane. A że Stasiu trzy garaże dalej klepie nadal klamry, odznaczenia czy też nabija waffenamty to już szczegół..... O ! I takich producentów bym ścigał z całą zajadłością do upadłego. I jeszcze bym im dokopał artykuł za szerzenie i propagowanie ideologi nazi.
 4. Jakże jest piękna "korelacja" między tymi dwoma wątkami Kopałem ponad 20 lat, w tej chwili już tylko kibicuję. Z perspektywy czasu i moich obserwacji średnio co rok, co dwa lata pokazują się podobne wątki "ku pokrzepieniu serc". A finał ich jest zawsze taki sam... do życi. O !
 5. Mało tego, że szpon jest większy... Ma zrośnięte palce, to dopiero unikat!! Edytowane 7 godzin temu przez sqr Sqr. Nie ma zrośniętych palców, tylko ma błonę między szponami (tak jak kaczka) i właśnie to go czyni niepowtarzalnym i unikatowym. Ta błona podnosi jego wartość wg. mnie przynajmniej 5-o krotnie.
 6. Też coś dodam od siebie. Na początku lat `90 będąc na urlopie kopałem na Tannenbergu. Miałem mapy jakimi drogami wiali Rosjanie i gdzie Niemcy im "przeszkadzali". Piękny piaseczek i łapie na Smętku głęboki i duży sygnał. Na głębokości ok. metra pojawiło się coś czarnego na wzór prostokątnej masywnej puszki. Szwarzlose, kurde Szwarzlose adrenalina mało łba nie rozerwała. Już nie powiększałem otworu, tylko na siłę podważam to by wyrwać na powierzchnię. Zahaczyłem o górną pokrywę tej puszki i odpadło wieczko. Jakież było moje rozczarowanie gdy w środku były współczesne kabelki elektryczne. W nerwach pierdykłem szpadlem po kablach i wróciłem do Szczytna. Siedzę wieczorem przed telepatorem i oglądam wiadomości lokalne. A tam podają że jakiś wandal odkopał i zniszczył łącznicę telefoniczną pozbawiając kilka wiosek łączności ze światem :)
 7. Cieszcie się tym co macie marudy. Zawsze mogło być (może być) gorzej
 8. Jeżeli w ogóle miało by to udawać srebro to punca jest nieprawidłowa. W okresie międzywojennym Polska jak i ZSRR / Ukraina, oraz Austria używały innych, zupełnie niepodobnych punc. "Samo" 800, to moje pierwsze skojarzenie oznaczenie dla sreber niemieckich po 1933 r.
×
×
 • Create New...

Important Information