Jump to content

Tyr

Forum members
 • Content Count

  942
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Że niby tyle mogą wypić? Jakiś brytol w służbie sowieckiej 3,7 inch
 2. https://www.sixbid.com/browse.html?auction=1340&category=27510&lot=1232375 bardziej ten
 3. Wanna żeliwna ozdobna noga w stylu secesji.
 4. Marek Aureliusz - szukaj pod hasłem DENARIUS MARCUS AURELIUS AVG TR P XXVII może coś dopasujesz
 5. Trzeba najpierw kliknąć na któryś materiał po prawej stronie, wtedy przeglądarka zapyta czy włączyć Flash Player i można odsłuchać wszystkie audio. Strzelanie do Niemców na spadochronach i owszem było ale za Krasnodębskiego, Szyszkę Gabszewicza, Dzwonka, Kawałkowskiego i wielu innych. Było za bombardowanie i ostrzeliwanie ludności cywilnej już od pierwszych godzin wojny. a tu mentalność Kalego: "My, lotnicy niemieccy, nigdy nie zapomnimy trzydziestu jeden kolegów rozstrzelanych podczas zeskakiwania ze spadochronem."
 6. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/63973/
 7. Woytas i w tym sęk... Już nie ma świadków tamtych wydarzeń i kto chce, może pisać co chce. np niejaki wice Gdańska tak przedstawił przyczyny 2 wś. "Co było na początku? Na początku było słowo, złe słowo. Słowo jednego przeciwko drugiemu. I to złe słowo Polaka przeciwko innemu narodowi, Niemca przeciwko innemu narodowi. Europa została tym złym słowem podzielona" W sali pamięci w w Żuradzie jest część silnika ze śladami po pociskach km. Są zdjęcia dwóch wraków w tym jednego z nr 3Z-FR i kupa części po chałupach. Przynajmniej była;) Emmerlinga to nie przekonuje bo niemieckie propagandowe relacje mówiły, że polskie lotnictwo nie odegrało prawie żadnej roli.
 8. Cyt....”w Polsce powraca moda na publikowanie propagandowych tekstów m.in. o bohaterskich i bogatych zmaganiach polskiego lotnictwa wojskowego z Luftwaffe we wrześniu 1939 r...” Ta cytata bardziej pasuje do Niemiec, Emmerlinga i jego opisu heroicznej walki Luftwaffe z polskim najeźdźcą Relacje świadków, fotografie wraków Do 17 nie przekonają... Emmerlinga ani Balansa...;)
 9. między tymi generałami można rozważać: Osiński, Szeptycki i Leśniewski. Mnie najbardziej wygląda na gen. Szeptyckiego lub ew. Osińskiego. Nie znalazłem zdjęć Osińskiego które można by porównać ale Szeptycki wydaje się bardzo podobny. Zdjęcie klęczącego i fotka portretowa- przerzucona w poziomie.
 10. Po prostu, są na tym świecie ludzie niezwykli;)
 11. Rozejdą się jak świeże bułeczki. Powinien jeszcze przetłumaczyć na języki liczących się agencji wywiadowczych co by sami nie musieli;)
 12. część przyrządu do nawlekania igieł
×
×
 • Create New...

Important Information