Jump to content

szutnik

Forum members
 • Content Count

  522
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

szutnik last won the day on May 11

szutnik had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Taaa, problem niewielki . Wystarczy wprowadzić grzywnę za "omyłkowe " ubicie wilka , najlepiej absurdalnie wysoką i po kłopocie . Gdyby inny " inwazyjny " ( choć nie gatunek ) musiał zapłacić za pomyłkę ze 100k nie byłoby problemu I szakal złocisty i wilki miałyby dobre i spokojne życie .
 2. No i co mnie tu z ruiną wyskakuje To nie wie ,że jest pięknie i na bogato , jak nigdy nie było
 3. A o jakież to ekstra prawa walczy wg. Ciebie, drogi Balansie ta nieprawdziwa lewica? Spadkowe? Rodzinne? Równość wobec prawa wszystkich obywateli? Adolf też walczył o prawa ludzi pracy najemnej I to skutecznie . I na wiele lat zapewnił im względny dobrobyt, tak że oślepli i nie zauważyli jak ich sąsiedzi żydzi, komuniści, socjaldemokraci , księża , geje wylądowali w KL 'ach. W latach 90 Sławek Starosta założył chyba pierwszy klub dla gejów w Wawie. Gdy został kilkukrotnie zdemolowany ( chyba też podpalony ? ) odpuścił sobie . Policja nie reagowała . Pewnie też uważali ,że chodzi o specjalne traktowanie a nie zwykłą przyzwoitość i poszanowanie prawa.
 4. Zacytuje klasyka "i ślepy by dostrzegł" , że to gniot intencjonalny, który ani z opracowaniem historycznym ani nawet z publicystyką nie ma nic wspólnego. I wcale nie trzeba czytać tej "tfurczości " . Wystarczy kilka kilka słówek od autora . Ubawił mnie taki cytat "Olbrzymia część tych ludzi to byli osadnicy, których wysłano na Wołyń w dwudziestoleciu międzywojennym. A więc Polska rzuciła ich na trudną, wschodnią placówkę. A w najczarniejszej godzinie – pozostawiła ich samym sobie."
 5. Biar_1 nie bez echa , tylko co tu komentować ? Nepotyzm i układziki? Wypas na korycie państwowym? Czepiacie się wykształcenia (którego jakość zeszła tak na psy ) a nie kompetencji.Czy uważacie ,że bzdurny papier z marnej szkoły takowe zapewni ? Mój klonik zawiesił studia , bo jak twierdzi niczego go nie uczyły i wylądował w jednej z firm z Wielkiej Czwórki ( ironia losu ) , a żeby było zabawniej w tym samym czasie do tej samej firmy aplikowała nasza krewna z dwoma fakultetami i niezłymi osiągnięciami zawodowymi i ... dostała kopa . Dziennikarzyny tak już mają . Zamiast popracować , poszukać i wykazać brak kompetencji pokazują brak papiera , którym można sobie d... podetrzeć we współczesnym świecie.
 6. Problemem jest raczej to ...zapukali do drzwi domu 26-latka z gminy Łopuszno, który ich zdaniem zajmował się nielegalnym poszukiwaniem zabytków.... No cóż , nie znamy ani dnia ani godziny
 7. http://lublin.onet.pl/lublin-tomasz-pitucha-winny-znieslawienia-organizatora-marszu-rownosci/b8eds82 Wyrok cieszy ale ten drobiazg , to już wali na kolana - " Przed drzwiami rozsypano sól, co miało pomóc w wypędzeniu diabła. "
 8. Zasadniczo , to nie wina sędziów a procedur. To ,że nikt nie chce być ( z sędziów ) posądzony o stronniczość powoduje odmowę prowadzenia sprawy, a że procedury wymagają odmowy konkretnie wybranej osoby prowadzi do totalnego chaosu. Takich porąbanych przepisów wydłużających każdą sprawę jest sporo i całe to śmierdzące odium spada zwykle na biednego sędziego, który nie stanowi prawa.
 9. I do tego , sądząc po stanie huśtawki z rozwolnieniem
 10. Biar_1 bez jaj , to nie Pacanów . A poważnie podkowa ośla ( patrz na wymiary ) http://katalog.muzeum.krakow.pl/pl/work/MNK-V-2269-Podkowa-ośla . Były podobne Kiedyś znalazłem jeszcze mniejszą ( obcas damskiego lub dziecięcego buta? ) . Nie bez powodu mamy porzekadło "idzie luty , podkuj buty" A to mały dodatek dla szukających kozich podków http://www.archeopraha.cz/files/wybrane_znaleziska_podkówek.pdf
 11. Zasadniczo homo sapiens
 12. Drogie dziecię , powołując się na zaliczenie dwóch semestrów mamuśki nauk nie uprawnia Cię do sugerowania ,że coś miałeś wspólnego z filozofią . Może jeszcze dorzuć , że jesteś "wybitnym" nauczycielem , bo miałeś egzamin z pedagogiki ( dla opornych ) Wierzę ,że na owych zajęciach ( zakończonych egzaminem ) zaznajomiłeś się "Erystyką " Schopenhauera ale aż bije w oczy ,że nic z tego nie zrozumiałeś , poza metodami prowadzenia dyskusji , co do których A.S. odczuwał wyjątkowy absmak. Stosowanie w dyskusji zasady per fas et nefas siłą rzeczy automatycznie wyklucza Cię z jakiejkolwiek wymiany poglądów. Wyrazy współczucia.
 13. A która to wieś? Bo na tym obszarze dworków było jak "mrówków " i jedna mapa nie pomoże.
 14. Dobre .Przypomniała mi się autentyczna historia. Połowa lat osiemdziesiątych , na Dębie kolega Georg, gdy skończyło się "paliwo" odpalił czołg i na skróty w środku nocy wyrąbał ok. 1,5 km drogi przez las do najbliższej wioski. Podjechał pod remizę ( trwała jakaś zabawa ) i panika - Ruskie wkroczyli . Szybko wyjaśnił , że ma beczkę ropy na wymianę i wrócił z kanistrem bimbru. Następnego dnia afera, bo droga przez las wyrąbana ewidentnie przez czołg ale nikt pary nie puścił i rozeszło się po kościach.
 15. Erni1979, a nie wpadłeś czasem na to ,że spora część ( o ile nie większość) środowiska traktuję taką aprobatę tego prawa jak kolaboracje? Sankcjonując obowiązujące prawo tak naprawdę potwierdzasz jego zasadność.Znalezione błyskotki ,może i należałoby zbadać i opisać ale chyba nawet na Twojej półce w domu byłyby częściej oglądane niż w jakimś zapyziałym magazynie . Alfred Miodowicz mi się przypomina - też chciał ponoć dobrze
×
×
 • Create New...

Important Information