Jump to content

szutnik

Forum members
 • Content Count

  509
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

szutnik last won the day on May 11

szutnik had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobre .Przypomniała mi się autentyczna historia. Połowa lat osiemdziesiątych , na Dębie kolega Georg, gdy skończyło się "paliwo" odpalił czołg i na skróty w środku nocy wyrąbał ok. 1,5 km drogi przez las do najbliższej wioski. Podjechał pod remizę ( trwała jakaś zabawa ) i panika - Ruskie wkroczyli . Szybko wyjaśnił , że ma beczkę ropy na wymianę i wrócił z kanistrem bimbru. Następnego dnia afera, bo droga przez las wyrąbana ewidentnie przez czołg ale nikt pary nie puścił i rozeszło się po kościach.
 2. Erni1979, a nie wpadłeś czasem na to ,że spora część ( o ile nie większość) środowiska traktuję taką aprobatę tego prawa jak kolaboracje? Sankcjonując obowiązujące prawo tak naprawdę potwierdzasz jego zasadność.Znalezione błyskotki ,może i należałoby zbadać i opisać ale chyba nawet na Twojej półce w domu byłyby częściej oglądane niż w jakimś zapyziałym magazynie . Alfred Miodowicz mi się przypomina - też chciał ponoć dobrze
 3. Mazurkiewicz, bój się Boga..... A propos, jaka umowna granica? Komuś przeszkadza pikujący lotniarz ? http://archidiecezja.lodz.pl/pwp/?p=1485
 4. Raczej nie jednostki. Znakomita większość była zastraszona lub zafascynowana sukcesami ( sukcesy zawsze przekonują ) kaprala. Przypominam , że po rzezi Galii nie brakowało głosów w senacie ,żeby przekazać za mordy Julka Galom ale większość i tak wolała dorwać się do jego łupów .W 1933 do KL skierowano ok . 140 k ludzi i nie byli to innostrańcy , Nota bene chyba pierwszy obóz powstał pod Wrockiem. Co do trwania wojny po eliminacji Adiego , To co Cię dziwi ? Mówimy o etyce czy polityce? Zapomniałeś ,że rzeźnik z Gallipoli też miał na to ochotę ? Wiem dlaczego pomijasz Rote Kapelle ale pamiętaj ,że była to gigantyczna organizacja , składająca się w większości z Niemców walczących z nazizmem nie dlatego, że Ziutek Słoneczko im tak kazał.Miałem okazję kiedyś dosyć dobrze poznać Kurdów- trockistów i mimo że obca jest mi ta ideologia , to dalej ich podziwiam za walkę o własne państwo.
 5. Yeti, chyba za dużo czasu przebywasz polemizując z tymi dwoma osobnikami, skoro zaraziłeś się demagogią . Znam skalę ale to nie powód bym stosował urawniłowkę . Nie oceniam ludzi wg. przynależności narodowej, czy też po tym, kim byli ich dziadowie . Inaczej, jak niektórzy Arabowie musiałbym wspominać rzeź podczas pierwszej krucjaty czy inne barbarzyństwo.Można też stosować zasadę Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius ale to nie moja bajka.
 6. Niby która przewyższa ? Jeżeli porównasz te dwie , na tych samych etapach rozwoju , to raczej Czarnych nic nie przebije....Przypomnij sobie ''dokonania '' KK w XV wieku... nic tego nie przebije
 7. Tyr a Tobie coś odpierwiastkowało ? A co mnie obchodzą inne religie ? To czarni mają tutaj od wieków rządy dusz i oni wpływają na moje życie a nie wyznawcy religii Bon czy innego Islamu.
 8. Les05 bo mi wątroba padnie ze śmiechu . "Prawda historyczna"? Chyba histeryczna , manipulowana z każdej strony i traktowana wyjątkowo instrumentalnie ? Kogo obchodzi ile procent dostał malarz w wyborach , które dały mu władzę ? Kim byli pierwsi ''pensjonariusze'' obozów koncentracyjnych ? A uj z nimi ! Wszak wystarczy ,że należeli do tego narodu, więc się im należało . Może Panowie pora odświeżyć sobie Remarque'a , Brechta , braci Mann? Poczytać o Białej Róży , Rote Kapelle, Kręgu z Krzyżowej i tych ponad 40'tu zamachach , które ktoś zorganizował .
 9. Takie obroże widywałem jeszcze w latach dziewięćdziesiątych u molosowatych a ostre ćwieki sam instalowałem jak zobaczyłem starcie dwóch psów, w trakcie którego jeden o mało nie zadusił drugiego jego własną obrożą . To też było chyba jedną z przyczyn powszechnego kopiowania ogonów i uszu w tamtym okresie( nie koniecznie celowe walki a zwyczajne starcia )
 10. Nie przesadzaj z tą nadwagą. W tej pozycji podkasania nie będzie widać a i mięśnie na obręczy barkowej układają się idiotycznie, pomijając już kwestie ,że dobki w dwudziestoleciu były bardziej kołkowate
 11. To obroża z tzw. grzywą . Czasami były ukryte w niej ostre ćwieki zabezpieczające szyję.
 12. Podobne szpunty były używane w doprowadzeniach gazu do palników bunsenowskich w szkolnych laboratoriach .
 13. Kaziu popatrz na rozmiar, choć podobno nie ma on znaczenia
 14. Element kranika np. paliwa. Ciągnik, motocykl itp.
 15. To chyba będzie to http://www.google.pl/search?q=zabytkowy+opryskiwacz&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwimucCzuKXiAhUD6aQKHb2gBUgQ_AUIDigB&biw=1536&bih=750&dpr=1.25#imgrc=2sBs7MY-t8_G3M:
×
×
 • Create New...

Important Information