Jump to content

abcd

Forum members
 • Posts

  7570
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

abcd last won the day on September 11

abcd had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

abcd's Achievements

47

Reputation

 1. Podejrzewam związek z Akademią Rolniczą w Dublanach
 2. Jeżeli artyleryjska 4 funtówka to winna mieć średnice 7,6 cm ale trzeba wziąść poprawkę na korozje ,skoro okol.Ostrołęki to może 1831
 3. Może wykonana z wytartej monety farbenmarka 601
 4. Na pierwszej fotografii lokalny politischer leiter NSDAP w mundurze sużbowym,
 5. W tym przypadku przy elektrolizie w miejscu osadu na srebrze osadzi się cienka warstwa metalicznej miedzi.
 6. Wiem że na terenie byłego obozu Luft orły na czapki garnizonowe jak i furażerki USAAF były odnajdywane ,nakrycia głowy jak i inne elementy umundurowania trafiły tam głównie w paczkach z USA przez Czerwony Krzyż .Ciężko sobie wyobrażić by lotnik ewakuujący się na spadochronie lub uciekający przed pościgiem po awaryjnym lądowaniu pamiętał o czapce.
 7. Może ktoś z Was bywa w bibliotece gdzie posiadają tę publikacją i sprawdziłby ?
 8. W tym stanie zachowania robią wrażenia,jak się uchowały ? kiedyś miałem w ręku odnaleziony gdzieś na strychu karton pudełek Sportów /tekturowe pudełko z wizerunkiem dyskobola/ z akcyzami Generalnej Guberni były wilgotne i zapleśniałe.
 9. Na rosyjskich stronach w sieci walki o przyczółki nad Narwią 44 są dobrze opisane i poparte archiwalnymi mapami i planami operacyjnymi z epoki przy odrobinie cierpliwości i minimalnej znajomości języka rosyjskiego na ich podstawie dotrzesz dokładnie jaka dywizja WH w tym pasie działała .
 10. Według LdW 125 batalion zapasowy uzupełniał : Stäbe: Transport-Kommandantur z.b.V. 7; XXIV. Armeekorps; XXIV. Panzerkorps; 65. Infanterie-Division; Infanterie-Regimenter: 253; Grenadier-Regimenter: 125; 145; 146; 147; Festungs-Regimenter: 924; Festungs-Bataillone: 904; 923; Festungs-Infanterie-Bataillone: 1006;
 11. Łopata 20 cm ? Złamany pilnik.
 12. Dulag A - Kunau w sieci jest sporo informacji na temat Obozu
×
×
 • Create New...

Important Information