Jump to content

abcd

Forum members
 • Content Count

  7565
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

abcd last won the day on October 28 2020

abcd had the most liked content!

Community Reputation

46 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W tym przypadku przy elektrolizie w miejscu osadu na srebrze osadzi się cienka warstwa metalicznej miedzi.
 2. Wiem że na terenie byłego obozu Luft orły na czapki garnizonowe jak i furażerki USAAF były odnajdywane ,nakrycia głowy jak i inne elementy umundurowania trafiły tam głównie w paczkach z USA przez Czerwony Krzyż .Ciężko sobie wyobrażić by lotnik ewakuujący się na spadochronie lub uciekający przed pościgiem po awaryjnym lądowaniu pamiętał o czapce.
 3. Może ktoś z Was bywa w bibliotece gdzie posiadają tę publikacją i sprawdziłby ?
 4. W tym stanie zachowania robią wrażenia,jak się uchowały ? kiedyś miałem w ręku odnaleziony gdzieś na strychu karton pudełek Sportów /tekturowe pudełko z wizerunkiem dyskobola/ z akcyzami Generalnej Guberni były wilgotne i zapleśniałe.
 5. Na rosyjskich stronach w sieci walki o przyczółki nad Narwią 44 są dobrze opisane i poparte archiwalnymi mapami i planami operacyjnymi z epoki przy odrobinie cierpliwości i minimalnej znajomości języka rosyjskiego na ich podstawie dotrzesz dokładnie jaka dywizja WH w tym pasie działała .
 6. Według LdW 125 batalion zapasowy uzupełniał : Stäbe: Transport-Kommandantur z.b.V. 7; XXIV. Armeekorps; XXIV. Panzerkorps; 65. Infanterie-Division; Infanterie-Regimenter: 253; Grenadier-Regimenter: 125; 145; 146; 147; Festungs-Regimenter: 924; Festungs-Bataillone: 904; 923; Festungs-Infanterie-Bataillone: 1006;
 7. Łopata 20 cm ? Złamany pilnik.
 8. Dulag A - Kunau w sieci jest sporo informacji na temat Obozu
 9. Dulag A - Kunau obecnie Konin Żagański obóz przejściowy funkcjonował od X.1939 do wiosny 1940 następnie jeńcy tego obozu trafili do różnych Stalagów Vlll okręgu wojskowego WH.Poszukaj także na wyszukiwarce strony straty.pl gromadzącej informacje o byłych jeńcach.
 10. Czy posiada ktoś z Was tę książkę i sprawdziłby mi dwa nazwiska ?
 11. No i dobrze towar jak każdy inny ktoś sprzedaje ktoś kupuje , a polskie władze niech się pocałują w d. chyba że zapłacą to prosta lekcja gospodarki rynkowej.
 12. - UKG. SAN. ERS. ABT. 11 - numer kolejny 5cio cyfrowy, co ukrywa się pod UKG. bo reszta znana .
 13. Skoro znaleziona 150 km na płn. od Poznania to pewno pamiątka po typku z Dywizji SS Nordland.
×
×
 • Create New...

Important Information