Jump to content

abcd

Forum members
 • Content Count

  7560
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

abcd last won the day on October 28 2020

abcd had the most liked content!

Community Reputation

45 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na rosyjskich stronach w sieci walki o przyczółki nad Narwią 44 są dobrze opisane i poparte archiwalnymi mapami i planami operacyjnymi z epoki przy odrobinie cierpliwości i minimalnej znajomości języka rosyjskiego na ich podstawie dotrzesz dokładnie jaka dywizja WH w tym pasie działała .
 2. Według LdW 125 batalion zapasowy uzupełniał : Stäbe: Transport-Kommandantur z.b.V. 7; XXIV. Armeekorps; XXIV. Panzerkorps; 65. Infanterie-Division; Infanterie-Regimenter: 253; Grenadier-Regimenter: 125; 145; 146; 147; Festungs-Regimenter: 924; Festungs-Bataillone: 904; 923; Festungs-Infanterie-Bataillone: 1006;
 3. Łopata 20 cm ? Złamany pilnik.
 4. Dulag A - Kunau w sieci jest sporo informacji na temat Obozu
 5. Dulag A - Kunau obecnie Konin Żagański obóz przejściowy funkcjonował od X.1939 do wiosny 1940 następnie jeńcy tego obozu trafili do różnych Stalagów Vlll okręgu wojskowego WH.Poszukaj także na wyszukiwarce strony straty.pl gromadzącej informacje o byłych jeńcach.
 6. Czy posiada ktoś z Was tę książkę i sprawdziłby mi dwa nazwiska ?
 7. No i dobrze towar jak każdy inny ktoś sprzedaje ktoś kupuje , a polskie władze niech się pocałują w d. chyba że zapłacą to prosta lekcja gospodarki rynkowej.
 8. - UKG. SAN. ERS. ABT. 11 - numer kolejny 5cio cyfrowy, co ukrywa się pod UKG. bo reszta znana .
 9. Skoro znaleziona 150 km na płn. od Poznania to pewno pamiątka po typku z Dywizji SS Nordland.
 10. Zapytam przy okazji ,czy jednostki bośniackie Armii Austrowęgierskiej walczyły 1914/15 na terenach wchodzących w skład obecnej PL odnajdywał ktoś jakieś klamoty po nich ?
 11. Zapewne od munduru straży przemysłowej ,służby ochrony firmy.
 12. https://www.alamy.com/stock-photo-tilsit-ostpreuen-krematorium-zeno-ansichtskarten-176811562.html
 13. Jeżeli glinka szmotowa to żeton z krematorium znane są analogiczne sygnowane Stettin,nie jest przedmiotem związanym z Holocaustem czy inszą martyrologią po prostu w cywilnym magistrackim krematorium przed spaleniem dołączali do zwłok niepalny identyfikator żeby się prochy nie pomyliły.
 14. Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w W-wie. lata międzywojenne ,była to szkoła żeńska https://liceum7.edu.pl/o-liceum/historia-liceum/
×
×
 • Create New...

Important Information