-
Zawartość
8 063 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
15
Zawartość dodana przez abcd
-
Pięknie dziękuję za identyfikację, mój egzemplarz pachnie mi oznaką z nakrycia głowy biorąc pod uwagę zamiłowanie do mundurów w Carskiej Rosji członkowie klubu pewno mieli swoje galowe uniformy .
-
Obecnie nie mam możliwości wykonania foto rewersu ,
-
Na odwrocie ślad po sztyfcie mocującym na nakrętkę ,wypukła forma bita w grubej blasze mosiężnej , ewidentne odznaka/oznaka ,kontekst Warszawa przed 1915.
-
Od maja 1945 minęło już 81 lat mam zaszłości historyczne ,gdzie kto wówczas służył w przysłowiowym „miękkim miejscu” mi to zwisa , jakiś czas temu poznałem człowieka który był szychą PRLowskiej SB gdybym go spotkał w poł. lat 80tych ub. wieku miałbym pragnienie żeby unicztożyć obecnie to staruch z demencją którego los jest mi obojętny.
-
Solidnie oskrob nożem ten wystający element i zobacz czy to nie drewniany szpunt.
-
Intrygująca jest wypustka w dolnej części kuli nie przypadkiem drewniany szpunt , doczyścić
-
Każdy chwali czasy w których był młody;)
-
Jest jeszcze Lewenberg obecnie dzielnica Schwerin może kiedyś stanowił oddzielną jednostkę miejską.Gdzie pozyskano to cudo?
-
Lewenberg ?
-
Łuska od pocisku przeciwlotniczego
temat odpowiedział abcd → na Lebensgefahr → Towarzyskie - Hyde Park
Nie pisz Pan przez Pacanów ;) tylko powiedz że chcesz sprzedać tę łuskę to jest towar w 100 proc. legalny pusta ,spłonka zbita. -
Niekoniecznie zdeformowana może być tak kuta.Wzór siekiery gospodarskiej od kowala się nie zmieniał mogą mieć 600 lat jak i pochodzić z pocz XX w.
-
W NRD było podobnie no może mniej obscesowo .
-
Mnóstwo ich służyło po wojnie w Bw czy powojennym Lw . Mieli do oficjalnego noszenia zdenazyfikowane odznaki wz.57 oryginalne trzymali w domu . Zjazdów kombatanckich nikt nie ukrywał nawet byli ss owcy posiadali oficjalną gazetkę kombatancka „Der freiwillige”
-
3 sztuki z tych szpang zgodnie z wykazem zamieszczonym powyżej plus krzyż stanowią zapewne jego nagrody .
-
Szpangi Lw w gablotce to ładna kolekcja z zakupów albo dostał od kolegów kombatantów ,nie sposób by był nagrodzony wszystkimi stopniami różnych specjalności.
-
Kiedyś widziałem podobny egzemplarz i był opisany jako wyprodukowany dla polskich kompanii wartowniczych w Niemczech 1945.
-
"Tow. Zdrowie" aluminiowy kapsel zrywka zamknięcie butelki.
pytanie odpowiedział abcd → na abcd → Identyfikacja (bez numizmatów)
Dziękuję. -
"Tow. Zdrowie" aluminiowy kapsel zrywka zamknięcie butelki.
pytanie odpowiedział abcd → na abcd → Identyfikacja (bez numizmatów)
-
Placówkę Straży Granicznej w Ustrzykach to powinni nazwać im. Gen . Karola Świerczewskiego ;) ,UPA - dupa , Wołyń - srołyń , ludzie to chyba większych problemów nie mają.
-
Oprawka ołówka , szminki , coś w ten deseń.
-
Niemiecka tabliczka od jakiegoś ustrojstwa, lotnictwo ?
pytanie odpowiedział abcd → na abcd → Identyfikacja (bez numizmatów)
Po numerze fabrycznym 4095 He111/H6 http://histaviation.com/he-111-production.html ale Land na tabliczce nie daje mi spokoju ;) -
Niemiecka tabliczka od jakiegoś ustrojstwa, lotnictwo ?
pytanie odpowiedział abcd → na abcd → Identyfikacja (bez numizmatów)
Podobny klimat https://stalingradfront.com/catalog/t1n4193.product -Land - raczej nie od firmy nazwy firmy Landis & Gyr -
Niestety nie znam dokładnego miejsca pozyskania tych tabliczek , orientacyjnie woj. lubuskie ,większość nie ma nabitych numerów seryjnych wiec podejrzewam że są to półprodukty które pochodzą z miejsca gdzie mieściła się siedziba producenta lub filia MR Sp.
-
MR Sp. Co to za firma mogła być. ?
