Jump to content

abcd

Forum members
 • Posts

  7568
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by abcd

 1. Może wykonana z wytartej monety farbenmarka 601
 2. Na pierwszej fotografii lokalny politischer leiter NSDAP w mundurze sużbowym,
 3. W tym przypadku przy elektrolizie w miejscu osadu na srebrze osadzi się cienka warstwa metalicznej miedzi.
 4. Wiem że na terenie byłego obozu Luft orły na czapki garnizonowe jak i furażerki USAAF były odnajdywane ,nakrycia głowy jak i inne elementy umundurowania trafiły tam głównie w paczkach z USA przez Czerwony Krzyż .Ciężko sobie wyobrażić by lotnik ewakuujący się na spadochronie lub uciekający przed pościgiem po awaryjnym lądowaniu pamiętał o czapce.
 5. Może ktoś z Was bywa w bibliotece gdzie posiadają tę publikacją i sprawdziłby ?
 6. W tym stanie zachowania robią wrażenia,jak się uchowały ? kiedyś miałem w ręku odnaleziony gdzieś na strychu karton pudełek Sportów /tekturowe pudełko z wizerunkiem dyskobola/ z akcyzami Generalnej Guberni były wilgotne i zapleśniałe.
 7. Na rosyjskich stronach w sieci walki o przyczółki nad Narwią 44 są dobrze opisane i poparte archiwalnymi mapami i planami operacyjnymi z epoki przy odrobinie cierpliwości i minimalnej znajomości języka rosyjskiego na ich podstawie dotrzesz dokładnie jaka dywizja WH w tym pasie działała .
 8. Według LdW 125 batalion zapasowy uzupełniał : Stäbe: Transport-Kommandantur z.b.V. 7; XXIV. Armeekorps; XXIV. Panzerkorps; 65. Infanterie-Division; Infanterie-Regimenter: 253; Grenadier-Regimenter: 125; 145; 146; 147; Festungs-Regimenter: 924; Festungs-Bataillone: 904; 923; Festungs-Infanterie-Bataillone: 1006;
 9. Łopata 20 cm ? Złamany pilnik.
 10. Dulag A - Kunau w sieci jest sporo informacji na temat Obozu
 11. Dulag A - Kunau obecnie Konin Żagański obóz przejściowy funkcjonował od X.1939 do wiosny 1940 następnie jeńcy tego obozu trafili do różnych Stalagów Vlll okręgu wojskowego WH.Poszukaj także na wyszukiwarce strony straty.pl gromadzącej informacje o byłych jeńcach.
 12. Czy posiada ktoś z Was tę książkę i sprawdziłby mi dwa nazwiska ?
 13. No i dobrze towar jak każdy inny ktoś sprzedaje ktoś kupuje , a polskie władze niech się pocałują w d. chyba że zapłacą to prosta lekcja gospodarki rynkowej.
 14. - UKG. SAN. ERS. ABT. 11 - numer kolejny 5cio cyfrowy, co ukrywa się pod UKG. bo reszta znana .
 15. Skoro znaleziona 150 km na płn. od Poznania to pewno pamiątka po typku z Dywizji SS Nordland.
 16. Zapytam przy okazji ,czy jednostki bośniackie Armii Austrowęgierskiej walczyły 1914/15 na terenach wchodzących w skład obecnej PL odnajdywał ktoś jakieś klamoty po nich ?
 17. Zapewne od munduru straży przemysłowej ,służby ochrony firmy.
 18. https://www.alamy.com/stock-photo-tilsit-ostpreuen-krematorium-zeno-ansichtskarten-176811562.html
 19. Jeżeli glinka szmotowa to żeton z krematorium znane są analogiczne sygnowane Stettin,nie jest przedmiotem związanym z Holocaustem czy inszą martyrologią po prostu w cywilnym magistrackim krematorium przed spaleniem dołączali do zwłok niepalny identyfikator żeby się prochy nie pomyliły.
 20. Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w W-wie. lata międzywojenne ,była to szkoła żeńska https://liceum7.edu.pl/o-liceum/historia-liceum/
 21. Z książki T.Zawistowskiego "Polskie orły do czapek w latach 1919-1939"
 22. G.J.S - Orzeł z czapki uczniowskiej Gimnazjum J........ S..........
×
×
 • Create New...

Important Information