Jump to content

hipolit-O4

Forum members
 • Content Count

  4456
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Własow był głupkiem.Dał się skaptowac gdy Niemcy na wschodzie brali tęgo w doopę a i na zachodzie nie bardzo im szło.Powinien wiedzieć ze nawet 100 000 najlepiej wyszkolonych i bitnych żołnierzy nie zmieni toku wojny w 1944r. Może nie miał wyboru?Niemcy grozili śmiercią? Módł godnie skonczyć w szwabskich łapach ale wybrał źle i skończył publicznie na stryczku.
 2. Los żołnierza który przechodzi na stronę wroga jest jasny od wieków. Zdrajców nie chronią konwencje. "Żołnierz może umrzeć.Zdrajca musi umrzec"(a.h.) "Zdrajcę można wynagrodzić ale nie można honorować" Napoleon
 3. Niemcy zużytą amunicję mogli uzupełnić w zdobytych Stawach i wielu mniejszych składach.Mogli także uzupełnić swoją uszkodzoną artylerię czy zużytą broń strzelecka. Moze ktoś oświeci uczonego pana Szermietiewa jakie zapasy wpadły w łapy Niemców w samych tylko Stawach?
 4. Wrak pojazdu pancernego stał na ul.Klimasa jeszcze w 1963r. Su-76 wojsko wyciągnęło z rzeki Oławy przy pogotowiu ratunkowym.Było to jak pamiętam w 1975r. Niemiecki czołg bez wierzyczki jeszcze w 1970r.był używany przez kolejarzy do przeciągania wagonów na Paczkowskiej przy jednostce OTK w pobliżu "baniaków". Kratownica skrzydła lub ogona samolotu w rzece Oławie za Polleną była jeszcze na początku lat 70-tych XXw.Może na dnie jest jeszcze coś z tego samolotu?
 5. Jak w tytule https://efiltry.pl/pl/filtry-knecht
 6. Coś podobnego widziałem w muzeum WSWInż we Wrocławiu na ul.Obornickiej.Służyło do czasowego odpalania ładunków.Napisz do nich maila.
 7. Ja stawiam na resztke obudowy zamka drzwi,szafy?Fragment dziurki klucza pozostał?
 8. Może w twojej miejscowości jest oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego?Może wśród nich znajdziesz znawce tych monet.
 9. suwmiarka i sprawdź np.
 10. Stożek zaworu.Myślę że nie stal a mosiądz.
 11. M.Wańkowicz w "Szkicach" pisał"dobre zegarki można kupić w kompanii grabarzy" i nikogo to nie szokowało.
×
×
 • Create New...

Important Information