Skocz do zawartości

Co z figurami II...


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
9 minut temu, szutnik napisał:

Ponadczasowy? Może przeczytaj sobie coś innego dla równowagi. Platon , Arystoteles czy choćby Marek Aureliusz. A na odtrutkę Synopczyka ? 

Co do półprawd itp. , to rozumiem ,że mentalność Kalego się włącza - O poprzednikach można na takich podstawach pisać źle a "swoi" to muszą się co najmniej przyznać i włosiennice ubrać , żeby można krytykować ? 

 

Za wysoko poprzeczka, ja tam skromny inż. jestem.

Ps. Oceniając mema krytykowałem płytkość i emocjonalność ocen i wniosków formułowanych na podstawie tak spreparowanych "informacji". I nigdzie nie pisałem ani nawet nie sugerowałem że "o poprzednikach można na takich podstawach pisać źle" więc daruj sobie wpychanie mi dziecka w brzuch. To Twoje wizje i sobie z nimi polemizuj ale mnie do tego nie mieszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

"spreparowanych "informacji""

Dość odważna teza...

   Nie ma nic gorszego niż wymieszanie  prawdy, półprawd, pomówień i kłamstw. Miałem kiedyś najciekawsze Polskie Kroniki Filmowe z początków budowy PRL i świetnie się bawiliśmy słuchając o imperialistach co zrzucali na socjalistyczne pola żuka z Colorado. Jednak dla 10-letniego syna był to materiał toksyczny,  łykał wszystko jak pelikan.

Ps. W temacie rozdzielności majątkowej - zwykła rzecz, normalna w biznesie. Sąsiadom pomagałem załatwić separację bo żyli poniżej granicy ubóstwa a tak do alimentów doszła im jeszcze renta socjalna. Albo brat szwagra, ma ciężarówkę w leasingu za 800 000 zł i  tez przed założeniem jednoosobowej działalności załatwili sobie rozdzielność majątkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szutnik napisał:

Za porównanie do JP2 , to bym się na miejscu Trzaskowskiego obraził.

Zgadza się. Duża część niewierzących z ateizmu zrobiła sobie religię a ekstremistyczna część wyznawców tejże "nowej religii" stosuje dawno zaprzestane przez kościół katolicki metody prozelityzmu. Misjonarze  w postaci lewactwa i lgbt wszelkimi metodami próbują nawracać na ateizm i wyrugować wiarę w Boga. To niby ma być postęp? Dobrze, że nie są już u władzy bo pewnie mielibyśmy inkwizycję 2.0 - komuszą i Folwark zwierzęcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wszelkimi metodami próbują nawracać na ateizm i wyrugować wiarę w Boga"

Po pierwsze- merytoryczne przykłady?
Po drugie- piszemy wierze, czy KK?
Po trzecie- w sumie, to nie muszą się specjalnie starać i wymyślać, jakiś fajerwerków...

Wystarczy poczytać:

"Potwierdzam, że bp Edward Janiak rozesłał do Księży Biskupów w Polsce list, który - jak Pani sformułowała w swym mailu - dotyczy prymasa Wojciecha Polaka, filmu dokumentalnego "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich, a także Fundacji Świętego Józefa" - ks. Marcin Papuziński, rzecznik prasowy kurii odnośnie listy Janiaka rozesłanego wszystkim biskupom, gdzie stoi między innymi:

"abp Wojciech Polak w dzień przed ukazaniem się filmu „Zabawa w chowanego” udał się do braci Sekielskich, którzy są wrogami Kościoła i po spotkaniu zlecił prawnikom Kurii Gnieźnieńskiej zadanie opracowania swojego stanowiska."

"Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę jako bym miał ukrywać księdza pedofila"

 

 

 

PS
38 proc. katolików uczestniczyło w 2018 r. w niedzielnej mszy świętej, a 17 proc. przystępowało do komunii – poinformował Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce.

W 2018 r. około 94% mieszkańców Polski mających 16 lat i więcej identyfikuje się z Kościołami i związkami wyznaniowymi. Najliczniejszą zbiorowość tworzą wierni Kościoła rzymskokatolickiego (91,9%).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części podałeś już sam przykłady. Dodam do tego wszelkie "postępowe" i happeningi na marszach lgbt, w teatrach czy np koncertach darskiego. Wszelakiej maści "postępowcy" walczą z wiarą i Bogiem , który przecież według nich jest iluzją, jakby Ten istniał realnie. Wojujący ateizm. A przecież powinni mieć wyrąbane na coś co nie istnieje i pozwolić komuś wierzyć w Boga. Co do problemu pedofilii to ten istnieje w każdej grupie społecznej, wyznaniu czy zawodzie i filmów by na ten temat robić bezliku- niestety...

Dla mnie cały ten wojujący ateizm przypomina bolszewię w czystej postaci z przodownikami i aparatczykami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Nie ma nic gorszego niż wymieszanie  prawdy...."

Ty tak na serio? I na serio wierzysz, że art. 76 z tarczy 2.0 został tam wrzucony przez przypadek? Nie widzisz związku z KGHM, E&K i wieloma, o których dopiero usłyszymy?

Tak, pisałem serio. Zauważ jednak że odnosiłem się wyłącznie do prześmiewczych  przekazów w stylu mema z Szumowskim i Morawieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, błagam...

Jaki przykład ateizmu podałem? Nie chcesz, chyba, napisać, że Janiak z ateistami jako V kolumna współpracuje?
Darski? Porównywalne ekspresje dawał, choćby KAT trzydzieści prawie, lat temu...


"A przecież powinni mieć wyrąbane na coś co nie istnieje i pozwolić komuś wierzyć w Boga. "

Na tyle, na ile znam to środowisko, to mają wywalone i wcale nie bronią nikomu w swojego boga wierzyć. Co wcale nie oznacza, że mają się na ośmiornicę w Państwie zgadzać.

" Co do problemu pedofilii to ten istnieje w każdej grupie społecznej, wyznaniu czy zawodzie i filmów by na ten temat robić bezliku- niestety.."

Oczywiście, że niestety istnieje- ale tylko w ramach KK udało się systemowo przestępstwa pod dywan zamiatać. 

' ateizm przypomina bolszewię"

A dlaczego bolszewię, a nie kilka podobnych systemów totalitarnych patrz faszyzm czy mutację hitleryzm?
 

"happeningi na marszach lgbt"

Tu przyznaję, że ktoś rozbrat z umysłem wziął... Choć mogę podać sporo innych przypadków, gdzie uczucia różnej maści są znieważane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"przekazów w stylu mema z Szumowskim i Morawieckim"

Znaczy się porównywanie obu do ewangelistów jest jak najbardziej na serio i uprawnione? Nie mówiąc, że samo porównanie jest żenującą jazdą po ostrzu brzytwy. 

A jak dziś zobaczyłem klienta całującego MM po rękach, to poczułem się mocno miękki w kolanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Jeśli uważasz, że wypowiedzi Dudy, Czarnka, Terleckiego, Żalka są OK, to Twoja sprawa. 

Pod warunkiem, że są to ich prywatne wypowiedzi z nart czy spod budki z piwem- gorzej, gdy są to stwierdzenia urzędników państwowych, z których jeden udaje, że jest "Prezydentem wszystkich Polaków". Po takich bąkach, nawet dołożenie jeszcze kilkuset milionów PFN nie pomoże...

 

ec71d2c157a04c0e1531c1c0c9564e9d,750,0,0,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu- jak to jest, że co chwilę słyszę, że katolicy* są w Polsce dyskryminowani?
Z tym, że kogoś pogięło umysłowo, przebierając się za funkcjonariuszy Watykanu- przyznałem Ci rację.
Ale możesz jeszcze jakieś przykłady tej dyskryminacji podać?
Pomijając, co Papież na temat LGBT mówi- mam świadomość, że dla prawdziwych Polaków patriotów, to obraza a i sama instytucja po Soborze to już pic na wodę-fotomontaż.


* nie mylić z chrześcijanami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na serio, że Antifa/BB* to przejawy dyskryminacji katolików w Polsce?

 

PS Czyli ja, gdy dobre trzydzieści lat temu zakładałem z ludzikami ANF, dyskryminowałem okolicznych katolików?

 

* dowodem na jakiś rodzaj skuteczności BB jest fakt, że druga strona sięgnęła po takie rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to Ty używasz tu słowa "dyskryminacja" nie ja. Pewnie przemęczony jesteś od tego ciągłego moderowania i coś źle przeczytałeś. A przykłady na wojujący ateizm znajdziesz w postaci profanacji obiektów religijnych, obrażanie uczuć religijnych i samych wierzących. Nawet na forum! Wystarczy pogrzebać w necie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie