Jump to content

takafura

Forum members
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

takafura last won the day on January 5

takafura had the most liked content!

Community Reputation

21 Excellent

Recent Profile Visitors

269 profile views
 1. To nie ja a Juliusz Sabak, autor zalinkowanego powyżej artykułu z defence24.
 2. https://www.defence24.pl/rosyjskie-smiglowce-wczesnego-ostrzegania-na-krymie-rakietowe-zagrozenie-dla-morza-czarnego Ps. Fajna zabawka ale w powietrzu może przebywać max. 2,5 godziny.
 3. Mi laikowi z historii wpojono tezę że Rosjanie prowokowali wybuch PW ( odezwy w radio i ulotki ), cieszyli się z jego wybuchu i mieli dobry pretekst aby poczekać na prawym brzegu Wisły na jego koniec. Dla mnie wszystko pasuje. Nie pasuje mi z kolei twierdzenie, że Sowieci nie zakazali lotów Aliantom ze zrzutami nad zdobytymi terytoriami ani to że udostępnili by lotnisko do międzylądowania. Wiele razy się z tym zarzutem wobec Sowietów spotkałem - w końcu Anglicy latali ze zrzutami 1500 km z Włoch cały czas nad wrogim terytorium. Nie mam wiedzy o sytuacji lotnictwa jednych i drugich w czasie trwania PW i nie denerwuj się jak nie dowierzam nagłym problemom lotnictwa które miało 7-krotną przewagę w samolotach nad Niemcami.
 4. Proste i logicznie: nie dlatego nie latali nad Warszawą w czasie PW bo lotnisko mieli na granicy zasięgu ale mieli lotnisko tak daleko od Warszawy bo nie było rozkazu aby zapewnić panowanie w powietrzu nad Warszawą. Więc po co się przenosić bliżej ?
 5. Historia "Kraba" jest ciekawym przykładem wielu lat walki i ogromnych kosztów. Koncepcja powstała w latach 90-tych, prototyp w 2000 roku, a gotowe armatohaubice powstały ... 2012 r. Podwozia miał dostarczyć Bumar-Łąbędy ale konstrukcja pękała ( gówniane blachy pancerne bez atestu, spawacze wypożyczani z innych zakładów, awarie silników w czasie testów) i wojsko poddało sie w 2015 roku. Kupili za ciężką kasę podwozie z Korei. 20 lat zajęło stworzenie tego zlepka z zagranicznych części, wszystko na drogich licencjach. 20 lat budowaliśmy korwetę marzeń a wyszedł słabo uzbrojony patrolowiec "Ślązak" za 1,2 miliarda zł. A "Grot" "Rak" czy "Piorun" to za mało aby być optymistą.
 6. Jakaś młoda biurwa nie ogarnia korespondencji seryjnej w MS Office. Ps. W Gorzowie parę lat temu Wojewoda Osos 1 sierpnia, z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem ofiar stalinizmu na gorzowskim cmentarzu, zamiast we właściwym miejscu poświęconym powstańcom.
 7. Kasjerka Centralnego Biura Antykorupcyjnego Katarzyna G. i jej mąż Dariusz G. usłyszeli zarzuty karne i trafili do aresztu - poinformowała sekcja prasowa warszawskiego sądu okręgowego. Zarzuty dotyczą przywłaszczenia mienia o znacznej wartości - ok. 5,0 mln zł. KO ?
 8. Podaj jakiś przykład udanej modernizacji czy inwestycji w WP. Gdzie czas i wydaną kasę wykorzystano z efektywnością bliską 100 %.
 9. Oczywiście że uda się wykorzystać. Na dzień Wojska Polskiego i 11 listopada ( defilady). Pokazy lotnicze dla ludu miast i wsi. Chyba że chodzi Ci o zaawansowane ćwiczenia lub co gorsze akcje w warunkach konfliktu symetrycznego - to nie mam bladego pojęcia czy to będzie 1, 10 czy 50 % tego co praktycznie można z niego wycisnąć.
 10. Uśmiałem się jak norka Link do strony "Młodego Technika" abyś bzdur nie powielał: https://mlodytechnik.pl/technika/29807-mysliwiec-to-o-wiele-za-malo-powiedziane
 11. LesO5 ma niestety rację - w polityce zagranicznej są tylko wspólne lub rozbieżne interesy, nie ma czegoś takiego jak zdrada. Mamy teraz 5 minut gdy jesteśmy użyteczni dla USA lecz gdy nowy prezydent w stylu Obamy zacznie reset z CCCP to będziemy co najmniej izolowani...
 12. Nie wchodząc w szczegóły to ja się szczerze dziwię że pewien forumowicz pisząc po polsku przyznaje się do jakichś związków z "tym krajem". W każdym poście samobiczowanie, kompleksy, a sentyment do czasów świetności PRL, RWPG i UW aż bije po oczach.
 13. Przeoczyłem to. Zmieniam na 3:1
 14. 17.01.2020 Oświadczenie CBA W nawiązaniu do doniesień medialnych Centralne Biuro Antykorupcyjne oświadcza, że :nie informuje o decyzjach kadrowych, podejmowanych wobec funkcjonariuszy i pracowników Biura. Nie jest prawdą, jakoby Centralne Biuro Antykorupcyjne utraciło jakiekolwiek środki finansowe. T. Brodowski, CBA Ps. Czekamy na kolejne rewelacje, na razie 1:1 ale to dopiero pierwszy set.
 15. Znam z miesięcznika "Raport" historię budowy i testów podwozia do "Kraba" przez nasz przemysł zbrojeniowy, męczarnię z "Gawronem" i wieloletni paraliż w sprawie polonizacji Leopardów kupionych w 2003... Pomijając detale mam taki sam obraz chaosu i niekompetencji w naszym wojsku.
×
×
 • Create New...

Important Information