Jump to content

takafura

Forum members
 • Posts

  1945
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

takafura last won the day on October 20

takafura had the most liked content!

Recent Profile Visitors

2369 profile views

takafura's Achievements

139

Reputation

 1. Wiele rzeczy było fajniejszych: prawdziwe przyjaźnie, zdrowie, no i obce dziewczyny się do nas uśmiechały ;) Po prostu byliśmy młodzi...
 2. Sporo jest takich fotek w necie. Czasami są to tylko gesty, czasami chwilowe sojusze, mniejsze zło. Ot, polityka. Ps. Co do prorosyjskich sympatii - jak się pominie takie w sumie zabawne "pismo obrazkowe" a zestawi konkretne deale jakie zrealizowano ub deklarowano chęć to już nie jest tak zabawnie.
 3. Ciekawe czy zarobki ma ziemskie czy kosmiczne ;)
 4. Zacytują aby już to tego nie wracać po próżnicy kolejny raz ;) Powiedział pan Profesor o tym, że ustawa, która jest, przyniosła wiele sukcesów. Jakich? Przybyło lasów. Poprawiły się standardowe mierniki ich jakości: miąższość, zasobność lasu. Nastąpiło to równolegle ze wzrostem pozyskania, czyli coraz więcej tniemy, a pomimo tego jest w lesie coraz więcej drewna. To nie jest trend z ostatnich lat. Obserwujemy to od dłuższego czasu. Jeżeli chodzi o przyrodnicze sukcesy, to ubyło w lasach monokultur. Poprawiał się też stan ochrony przyrody w lasach – patrząc na przykład na martwe drzewa w lesie. 30 lat temu nie było takiego tematu, wszystko miało być z lasu usunięte. Od 1991 r. tych martwych drzew w polskich lasach przybywa.
 5. No, porównanie do ludobójstwa jakim była rzeź 1,5 mln Ormian bardzo charakterystyczne dla stanu umysłu trzeźwo oceniającego rzeczywistość. Nie to co pisowski fanatyzm i zaślepienie.
 6. Wygląda na żeliwo. Jedna fota trochę mało ( nie widać detali, grubości...)
 7. I pomyśleć że macki owego biskupa sięgają aż do Niemiec, Anglii, Francji, Austrii, Belgi, Cypru. Jedyne pocieszenie to że po wygranej KO będzie można handlować całą dobę nie będziemy już głodować w niedzielę :)
 8. Napięcie będzie stopniowane - najpierw topielcy na bagnach, potem będą zamarzać... zbiorowe mogiły TVN i GW odkryją na wiosnę. Tylu ludzi z bronią wzdłuż płotu na odludziu. No i w Rosji można kupić mundury, radia Motoroli w pierwszym lepszym sklepie dla zielonych ludzików więc co będzie jak jakiś snajper odstrzeli białoruskiego pogranicznika bez broni a z bukietem kwiatów ? I to wszystko przypadkowo sfilmuje TV ? Będzie widać uciekającego sprawcę w mundurze WP...
 9. No i mamy relację na temat WOT. Na łamach białostockiej edycji „Gazety Wyborczej” można było przeczytać słowa, które rzekomo wypowiedział bohater jednego z reportaży z terenu objętego stanem wyjątkowym. Pan Anatol nie może się z tym pogodzić: Najgorzej ich traktują terytorialsi, gorzej niż bydło. Widzę, jak przy drodze klęczą mokrzy ludzie, ręce im każą trzymać za głową. Co wy wyrabiacie? - pytam. Nic nie odpowiadają. Gdyby na miejscu był Frontex, służby nie mogłyby robić tego, co chcą. W niedzielę tu w lesie było ponad 30 osób, z dzieciaczkami małymi. Wszystkich zapakowali do ciężarówki, wywieźli na Białoruś. Czemu my tacy jesteśmy? Co się dzieje na tym świecie? To tak boli!
 10. Napisałem sakiewka bo w tym kapciuchu ( pachniał tytoniem do końca) bilon nosiłem :)
 11. Ja mam czasami podobne problemy z komunikacją dwustronną :) Ps. Jako uzupełnienie tego co widziałeś napisałem na wszelki wypadek jako podpowiedź:
 12. Miałem kiedyś podobną "sakiewkę" w której tato trzymał tytoń do fajki. To jest chyba większe, podanie wymiarów czasami pomaga... Ps. Zerkałem na torby na obrok, ale same płócienne i inne proporcje.
 13. Szacun, to właśnie miałem na myśli ale nie potrafiłem tak zgrabnie się wysłowić.
 14. Nie żebym się czepiał ale nie masz ciecia wątpliwości że być może nasze służby udostępniają filmy obrazujące ułamek aktywności WOT czy SG ? Tak mi podpowiada intuicja, logika, zdrowy rozsądek. Bo nawet jak wyznawcy totalnego ***** *** wypierają fakt że to co mamy na granicy to agresja, element wojny hybrydowej to na pewno bierzemy aktualnie udział w wojnie informacyjnej.
×
×
 • Create New...

Important Information