Jump to content

takafura

Forum members
 • Content Count

  940
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

takafura last won the day on September 26

takafura had the most liked content!

Community Reputation

92 Excellent

Recent Profile Visitors

1034 profile views
 1. Co chciano osiągnąć tym fotomontażem ? Nie znam się na umundurowaniu - jakie jest "pochodzenie" tej części od paska w dół a jakie samej bluzy ?
 2. Tak, to prawda że Niemcy w maju nową elektrownię węglową Datteln IV. Kosztowała 1,5 mld i produkuje sobie spokojnie 1,1 GW mocy z węgla kamiennego. Nadal maja 33 % energii z węgla kamiennego i brunatnego. Aż osiem z 10 miejsc w rankingu największych europejskich trucicieli powietrza zajmują niemieckie elektrownie. Nieźle, prawda ? Ale zmierzam do czegoś ważnego - jak to jest to my jesteśmy chłopcami do bicia a oni są stawiani za wzór rozwiązań energetycznych ? Bo jednocześnie potrafią lansować się na deficytowych OZE, powinniśmy też sporo zmienić w naszej niedoinwestowanej energetyce opartej na gierkowskich inwestycjach. Walczmy o swoje mądrze, skutecznie, długofalowo i nie na oślep bo "jakoś to będzie"
 3. Policjanci stali przy starym płocie za obskurnymi garażami na podwórzu uczelni. Jaka "eksterytorialność" ? Naruszyli przepis ustawy o szkolnictwie wyższym mówiący o autonomii uczelni. Fajnie się czyta komentarze dyżurnych siewcy strachu nakręcających zbiorową histerię. Choć już to monotonne się robi
 4. Gdybyśmy żyli na wyspie to tak ale jesteśmy opleceni siecią zależności z UE. Możemy i musimy się twardo targować ale nie możemy ignorować zmian wokół nas. A ze ideologia wygrywa często z ekonomią to jedno, ale to za potężne procesy (myślę o ekologi, CO2, OZE, itp.) aby je lekceważyć... Za mali na to jesteśmy.
 5. Nie dziwi Cię to odrobinę ? Ludność Ziemi liczy 7,5 mld, a taki "Bantustan" nic nie produkujący przecież (nie licząc palet) emituje 1 % CO2 w skali kuli Ziemskiej ? Ktoś nam tu systematycznie bzdury wciska
 6. Cytuję: "policjanci weszli na podwórko Wydziału" Normalnie brak słów, to nie ZOMO bo przecież milicja nigdy przenigdy by sobie na takie pogwałcenie ustaw, Konstytucji i Konwencji Genewskiej nie pozwoliła. Jako zajadły, nieprzejednany i mściwy pisior zaczynam się martwić stanem ducha niektórych tu piszących. Mam nadzieję ze to rutynowe napierdalanie PiS a nie autentyczne emocje czy przemyślenia.
 7. Starosta obornicki ma bardzo miękkie serce jak na urzędasa.
 8. Pewnie od dnia jak dostał przydział do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej
 9. Plotki, codziennie pilnujemy czy drzewa w naszych leśnictwach rosną prosto
 10. Dla mnie to tak samo egzotyczne jak płukanie złota. Nawet nie stałem w pobliżu. Seminarium zdalnie przez Zoom. Może się wpiszę
 11. W Instytucie Badawczym Leśnictwa będzie w grudniu seminarium na temat: Gospodarowanie truflą letnią (Tuber aestivum Vittad.)w lasach i plantacjach. Opracowanie zasad użytkowania i promocji trufli jako specjalnego produktu leśnego.
 12. Nigdy nie byłem w zarządzie, nie wiem ile się zarabia w zarządzie szpitali i nie wiem ile jest osób w składzie ? Może 30 i wyjdą grosze na łeb Ten szpital to ostatnia linia obrony, układanka większej całości. Czy powinien przyjąć więcej pacjentów już teraz ? Nie mam bladego pojęcia. Jednego jestem pewien: Budka z Jachirą niczego nie wyjaśni... Ps. Taki szczegół - ten kto za to płaci powinien nam co nieco wyjaśnić.
×
×
 • Create New...

Important Information