Jump to content

takafura

Forum members
 • Content Count

  461
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

takafura last won the day on June 16

takafura had the most liked content!

Community Reputation

42 Excellent

Recent Profile Visitors

566 profile views
 1. Nawet nie trochę ale na pewno imadło kowalskie jednak niekompletne.
 2. Wiesz, jak cytuje to staram się przekazać sedno problemu w sposób nie wypaczający treści. Nie zawsze to wychodzi ale Twój cytat to jakaś pomyłka mam nadzieję: Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów, która nie ma opłaty reprograficznej [ oraz ciąg który pominąłeś] dotyczącej nowoczesnego sprzętu. "To jest absolutnie rzecz zrozumiała, żeby od nowego typu technologicznego nośników, autorzy otrzymywali swoje tantiemy. W Polsce od wielu lat to nie jest uregulowane" - stwierdził wówczas Gliński. Ps. Widzisz różnicę czy mam jeszcze coś objaśnić ?
 3. Czy trochę prawdy, półprawdy i bzdury to kłamstwo czy manipulacja ? Opłata reprograficzna funkcjonuje od roku 2003. Cały czas w cenie komputerów, smartfonów, kopiarek, a nawet czystych nośników danych jest zawarty "podatek" stanowiący od 1 do 3 % ceny. A jak doszły nowości typu blu-ray to rozporządzenie nowelizowano. Smartfonów w 2003 też nie było. No i ta opłata nie jest zgodna z unijną dyrektywą - więc przy okazji dwie pieczenie na jednym ogniu, nowelizacja wg unijnych zasad i większe wpływy do budżetu.
 4. Im lepsze siedlisko ( klasa gleby) tym ciekawszy skład gatunkowy i z każdym dziesięcioleciem zaciera się ten grzech pierworodny czyli sadzenie pod sznurek. "Już" po ok. 50 latach cieszy oko z wyjątkiem oczywiście sosny na piachach a to niestety więcej jak połowa mojego leśnictwa.
 5. Słabo zachowane. Może jak często tu sugerują "konina" czyli część końskiej uprzęży ?
 6. Podajesz suche cyfry, coś sugerujesz że to ma związek ale nie piszesz wprost. Wiec pytam jako laik: pisowce ukradli, złe zarządzanie czy to są ogólnoeuropejskie trendy w gospodarce związane z Covidem ?
 7. Bzdura. Równie dobrze możesz napisać że istnienie i modernizowanie naszych sił zbrojnych jest bez sensu bo Rosja ma broń atomową a w wojskach konwencjonalnych ma 10-krotną przewagę ( zmyślam bo może i większa, nie chce mi sie sprawdzać). Ps. Pytanie: ile razy Rosja atakowała Polskę ? Nigdy nie liczyłem ale kilkanaście razy czy więcej ?
 8. Sorry. przegapiłem pytanie. "Do Polski przeniesione zostanie również Dowództwo V Korpusu US Army z Kentucky" https://www.defence24.pl/wtorek-z-defence24pl-jak-bedzie-wygladal-fort-trump-wywiad-z-szefem-bbn-wojsko-w-kampanii-wyborczej-kandydatow-na-prezydenta-wywiad-z-prezesem-leonardo-poland-i-pzl-swidnik
 9. Jak sie słabo zna temat i cytuje wybrane mocno rozbieżne opinie to można pobłądzić. Faktem jest że "Fort Trump" to był skrót myślowy lub nawet chiński chłyt mekekingowy. Bo to co ma w Polsce powstać to nie kopia np. Fortu Bragg tylko infrastuktura ma być rozproszona - będą to magazyny, centrum logistyczne, lotnisko z kilkudziesięcioma F-16, samoloty transportowe, dowództwo korpusu itp. Więc określenie fake news dotyczy powstanie wielkiej, imponującej bazy o powierzchni wielu km2. A żołnierzy i żelastwa ma systematycznie przybywać, 1000 juz uzgodniono, liczymy na dwa.
 10. Zapewne podobna do ilości kontaktów jakie zawarliśmy będąc solidnym i dość gorliwym koalicjantem w trakcie wojny w Iraku. Nadzieje i oczekiwania z naszej strony były spore...
 11. 4 osoby... masakra, faszyzm w Polsce rośnie w siłę, a jak się połączą z tym od wafelków to już po nas.
 12. Nigdzie. Dlatego westchnąłem że "wielu nie widzi" a nie że Ty nie widzisz
 13. Nadal mnie to dziwi że wielu tego nie widzi tylko idealizuje czas kiedy byli młodzi, piękni i umawiali się z dziewczynami...
 14. W pracy tzn. "pod telefonem" bo kierowca się spóźnił ze 2 godziny. Pracujemy na 20 % mocy więc na forum mam czas zerknąć... Najśmieszniejsze w Twojej argumentacji ( opisującej jakie to szczęście i dobrobyt nam Sowieci przynieśli ) jest to że tam gdzie nie dotarli też sie poprawiło tyle że 20 razy więcej ( ma na myśli wczesny PRL). I to wszystko prawda co piszesz co do faktów, ale stało się to dzięki harówie zwykłych ludzi i mimo tego że byliśmy pod Sowieckim butem. A ile tego potencjału i entuzjazmu zmarnowano nacjonalizując, tworząc namiastki kołchozów czyli nie wdając się w szczegóły budując komunizm.
 15. Ja wiem że nas wyzwolili spod okupacji Niemieckiej. To jest fakt i nikt tego tutaj nie neguje. Ale piszę "wyzwolenie" bo to co nam zafundowali Sowieci także koszmar. Katyń, zesłania, brak suwerenności, faktyczna okupacja. W skrócie: jeden bandyta co nas chciał zadźgać nożem został przegoniony przez "wybawcę" co naz ograbił, bił i trzymał za twarz.
×
×
 • Create New...

Important Information