Jump to content

takafura

Forum members
 • Content Count

  1541
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

takafura last won the day on April 12

takafura had the most liked content!

Community Reputation

159 Excellent

Recent Profile Visitors

1905 profile views
 1. Może już mnie trochę pamięć zawodzi ale czy nie było w tym czasie ryzyka ( politycznego) przeznaczenia części lasów do reprywatyzacji jako odszkodowania za tzw. mienie pożydowskie ?
 2. Nie że NA PEWNO będzie. Że mogą się nadużycia zdarzyć bo pokusa przy takich milionowych inwestycjach jest spora. Podtrzymuję że idea nie jest zła, diabeł siedzi w szczegółach.
 3. Mam. Dość wyraziste. Tylko nie mam zwyczaju "dyskutować" z automatyczną sekretarką.
 4. Czekałem na jakieś dodatkowe informacje aby zrozumieć czy to samowola drwali czy beztroska leśnika zlecającego prace. Debilizm nie do ogarnięcia. Dodam tylko że w naszej codziennej pracy rzecz nie do pomyślenia.
 5. Lubię te tytuły w onet czy wp - "świat w szoku", "wszyscy mogli zginąć" czy jak powyższy "PiS prywatyzuje lasy państwowe". Projekt jak projekt, diabeł siedzi w szczegółach czyli w rozporządzeniach i regulaminach. Dla efektu Onet insynuuje że zagrożone będą lasy w stylu Puszczy Białowieskiej lub Mazury. A LP państwowe zarządzają także tysiącami hektarów gruntów rolnych.
 6. W sumie... jak przeczytałem jeszcze raz Twoje wypowiedzi to muszę samokrytycznie zacytować klasyka "co ja tam wiem o prymitywnej propagandzie". A z mojej strony to już nie insynuacje a rzeczowa konfrontacja - zestawiłem Twoje wypowiedzi z artykułem z defence24. Wnioski nasuwają się same, nie muszę nic więcej dodawać.
 7. Mówisz że będzie cały czas stał w szeregu na placu czekając na Kalibry ;)
 8. Amerykańska 405. Brygada Wsparcia Polowego poinformowała, że w składach ( w Powidzu) ma się znaleźć 85 czołgów, 190 bojowych wozów piechoty, 35 sztuk artylerii (prawdopodobnie samobieżnych haubic i wozów amunicyjnych) i cztery mosty samobieżne. Dzięki temu brygada zmechanizowana US Army będzie mogła zostać rozwinięta w Polsce po przywiezieniu żołnierzy w ciągu 4-7 dni od podjęcia decyzji. Gdyby ten sprzęt był rozmieszczony w USA czas ten wynosiłby od miesiąca do półtora. Całość ma zostać ukończona w drugiej połowie przyszłego roku a pełną gotowość ma osiągnąć w roku 2023. https://www
 9. Chyba małe nieporozumienie: mój post zawiera zacytowane dosłownie Twoje pogardliwe, propagandowe, jawnie prorosyjskie wrzutki oraz - uwaga - wyłącznie stwierdzenia zawarte w linku: https://www.cyberdefence24.pl/wspolpraca-polsko-amerykanska-pod-rosyjskim-ostrzalem Ps. Nie ma tam ani jednego mojego słowa, opinii, stwierdzenia. Wiec przemyśl co piszesz i do kogo.
 10. Prywatny zameczek w Stobnicy nad jeziorem ma kosztować 400 mln. Ciekawe jakie poparcie uzyska w następnych wyborach partia startująca pod hasłem "a teraz spłacamy długi" czyli obiecująca pot, krew i łzy. Przekroczy 1 % ?
 11. To może jest w tym zestawieniu jednak jakiś plusik ? Mam na myśli wiarygodność finansową, ratingi, poziom bezrobocia, dynamika PKB, itp.
 12. Symbole są ważne. Dlatego powstał Pałac Kultury. Może wielu osobom bardziej odpowiada Pałac Saski ? Ps. Niemcom też nie pasował skoro znaleźli czas i środki na wysadzenie go kilkanaście dni przed zdobyciem Warszawy przez Sowietów.
 13. Myślałem że tam będą same takie kraje jak Bangladesz, Nigeria czy Burkina Faso a tu jesteśmy w całkiem elitarnym towarzystwie :)
 14. Masz jakieś urojenia - polemizujesz sam ze sobą, robisz jakiś banalny wykład na poziomie gimbazy. Pytam, czemu kierujesz te banialuki do mnie - zacytuj jakąś moją wypowiedz i wtedy sie do niej odnieś. A tak mi wpychasz dziecko w brzuch przypisując jakieś ekstrawagancje. Ps. Podsumowując - nie pieprz da hoc co Ci się wydaje tylko polemizuj z tym co faktycznie napisałem.
 15. Nie bardzo rozumiem czemu te propagandowe banały kierujesz do mnie ?
×
×
 • Create New...

Important Information