Jump to content

takafura

Forum members
 • Content Count

  1282
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

takafura last won the day on December 18 2020

takafura had the most liked content!

Community Reputation

112 Excellent

About takafura

Recent Profile Visitors

1395 profile views
 1. Jak kogoś to kręci...taka prosta wizja świata... Pewnie z rewelacją o bursztynie z mierzei jeszcze nie raz ktoś wyskoczy, w końcu codziennie komuś nowemu podłączają internet :)
 2. Minister aktywów państwowych Małecki mówił o 7 tonach bursztynu ( lipiec 2020) ale szybko to zostało sprostowane przez resort gospodarki morskiej że to dotyczy CAŁEJ Mierzei. Potem że te kilkaset kg nie opłaca się odsiewać z piachu. Ps. Był taki skecz: 90 letni dziadek przy każdym obiedzie trącał żonę chochlą i wypominał " nie mogę sobie tego darować com cię bez cnoty za żonę brał". Krótko mówiąc - ile można tak w kółko... ? Lepiej relację z budowy z 24 lutego zapodać: https://www.youtube.com/watch?v=A1b65b0IeTs
 3. "Wprost" grzeje temat dawno już wyjaśniony. Że te tony to nie na przekopie na całej Mierzei Wiślanej i że tych kilkuset kg nie opłaca sie pozyskiwać podano oficjalnie już dawno temu... Jutro będzie "news" o Misiewiczu ?
 4. To samo skojarzenie po kilku sekundach, jak nakrętka na wentyl z auta pasuje średnicą to będzie to najlepsze potwierdzenie ( bo wymiarów nie znamy- może to rury hydrauliczne 1/2 cala ?).
 5. A takie przybliżone wymiary w metrach można prosić ;)
 6. Przerażenie i bezradność, nigdy nie ćwiczyli takiego scenariusza...
 7. Wyłącznie o tym myślałem. Jednak to jest broń i celem jest 100 % niezawodność w każdych warunkach. Taki kałach jest średni jeżeli chodzi o celność ale idioto odporność i niezawodność ma legendarną ( pomijam made im China). Przez cały pobyt w monie widziałem jedno zacięcie AK74. I nigdy nic nie odpadło czy się złamało. Ps. I podkreślam - to normalne że problemy z "Grotem" były w A0, bardzo źle gdy te same powtórzyły się w A1...
 8. Ok, zgoda. Tym bardziej przy broni modułowej - ewolucję ma że tak powiem w "genach". Ale czy nie zgodzisz się z delikatna sugestią że potrzeba tej konwersji wyszła trochę zbyt szybko ( ile miesięcy ?) jak na nowy nabytek i to odrobinę za duże koszty ( ile mln ?) aby to zupełnie zbagatelizować ?
 9. Wiemy to wszyscy. To w takim razie nawaliła komunikacja czy jak tam nazwać procedurę zgłaszania błędów. No chyba że masz inne wyjaśnienie potrzeby konwersji tylu tysięcy sztuk ?
 10. Wiemy. To tak jak byś napisał że prototyp samochodu elektrycznego z Żerania był testowany przez zawodowych kierowców na torze testowym. Fajnie, ale to nie dowód że z tego auta będzie zadowolony Kowalski - emeryt, przedstawiciel handlowy czy świeżo upieczony kierowca. O blondynkach nie wspominając ;)
 11. Spierając się o detale traci się szerszą perspektywę. Ważne że "Grot" powstał, dobrze że jest produkowany, bardzo dobrze że jest ulepszany, świetnie że dzięki modułowej budowie jest to konstrukcja perspektywiczna. Główny błąd to to, że nie kupiono pierwszej wersji A0 (w sumie testowej) w ilości np. 1000 szt. i nie rozdzielono ich do "zajechania" zawodowcom i żółtodziobom z WOT. A po roku można by było rozmawiać to poprawić i od kiedy prawdziwe zakupy. Ps. Wydaje się pewne że prędzej przy później wersję A1 zmodernizuje się do nowszej wersji, nikt z MON nie chce sie przyznać ile
 12. Kuźwa jakie logiczne i intelektualne szpagaty... Kurski komentował wyłącznie domniemane motywacje polityczne jakimi kierował się sprawca zabójstwa - nie jest to tożsame z ich akceptacją jak dość dziecinnie insynuujesz.
 13. Jakoś chciało mi się poszukać źródła. Po prostu jak coś pasuje do naszych wyobrażeń to łykamy przynętę, haczyk i czasami spławik ;)
 14. Parę "minut" ( może godzin - nie pamiętam) po katastrofie już wszystko było wiadome "Były szef GROM w rozmowie z Wprost24.pl ujawnił również, że tuż po katastrofie smoleńskiej czołowi politycy PO otrzymali SMS-y z instrukcją na temat tego, jak mają się wypowiadać na temat katastrofy. Brzmiał on tak: "Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił" Ps. Dodajmy do tego "kłótnię" na płycie lotniska, "pijanego" Błasika za sterami lub przynajmniej krzyczącego na pilotów, itp. itd.
 15. Tak jak pisałem - dziesiątki odbić w lustrach - coraz trudniej ustalić jedną wersję kto co i kiedy powiedział, kto kogo tylko cytował a kto zmyślał czy pomawiał. Pomieszanie z poplątaniem - a do tego jeszcze AM chyba z PTSD - łagodnie go oceniając po tym co napisał Jorgensen.
×
×
 • Create New...

Important Information