Jump to content

takafura

Forum members
 • Content Count

  617
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

takafura last won the day on September 3

takafura had the most liked content!

Community Reputation

57 Excellent

Recent Profile Visitors

748 profile views
 1. Lepsza by była relacja na żywo
 2. Raczej obciążniki do kół ciągnika rolniczego. Tu Ursus c-330
 3. Amerykańska baza w Polsce powodem do wojny z Rosją ? A nasze Kraby, Raki, Wisła, Narew, Rosomaki, F-35 ? Przecież to namacalne dowody że szykujemy się do ataku ! Dzisiaj rocznica gdy Sowieci 17 września uznali "że państwo polskie stało się bankrutem, którego rozkład uwidoczniła wojna, Warszawa nie pełni już funkcji stolicy, a rząd przestał istnieć. W związku z powyższym strona sowiecka musi wziąć "pod opiekę" ludność". A co będzie jak Rosjanie uznają "że taka ograniczona, zastępcza wojna z Polską będzie w ich globalnym interesie" ? Ps. I tak najbardziej mi sie podobają argumenty przedstawiające działania Rosji jako kraju pragmatycznego, racjonalnego i przewidywalnego. Że nie wspomnę o "lubieniu się" czy obrażaniu się jako ważnego elementu polityki zagranicznej.
 4. To działka Starostwa Powiatowego. U nas raz na dziesięć lat zlecają specjalistycznej firmie przegląd lasów prywatnych i powstaje "uproszczony plan urządzania lasu" z zaleceniami i nakazami gdzie, ile i co można lub trzeba. Niejako przy okazji grunty faktycznie zalesione sztucznie czy naturalnie figurujące w ewidencji gruntów nadal jako rola są zgłaszane do przekwalifikowania na las. Ale słusznie podejrzewasz że sporo takich spontanicznie powstałych lasów unika jeszcze wciągnięcia do statystyk.
 5. U mnie na gruntach porolnych i borach świeżych zasobność na ha spora a i przyrosty niezłe - sam się dziwię że po 10 latach znowu 40 m3 z hektara wyciągamy ( no, kilkanaście m3 z tego to zakładane szlaki operacyjne). Ps. "Prawdziwe" drzewa to ja na kursie brakarskim oglądam
 6. Też pisałem na forum o rozkopanym grobie na zapomnianym cmentarzyku śród lasów. I też powiązałem to podświadomie z gówniarzami z wykrywką. Tak jak piszesz sprawcą mogła być zwykła hiena, jakiś żulik z kumplem co złotych zębów szukali. Biję się w piersi, mea culpa.
 7. A co, w ustawie jest coś o kotach
 8. USA to duży kraj, każdy znajdzie newsa aby dowolną sprawę udowodnić - tu źli policjanci, tu dzieciak strzelający do policjanta lub jeszcze coś niepoprawnego politycznie przemilczane w ichnich mediach: https://www.wprost.pl/zycie/10352376/zastrzelil-5-latka-ktory-jezdzil-na-rowerku-przed-jego-domem-wszystko-na-oczach-innych-dzieci.html
 9. Sprawdź dobrze czy to nie palety na których będą transportowane podzespoły do rakiet
 10. Nie mam ambicji przekonać tu wszystkich. Powtórzę: to co pisałem rozpatruj w kontekście lansowanej tezy że tniemy w amoku co popadnie i że taką Puszczę Białowieską przed wycięciem do zera uratowała Komisja Europejska
 11. To w kontekście przekazu że "tniemy bez opamiętania", "dewastacji" i "gospodarki rabunkowej". Laicy nie mają pojęcia jak bardzo sformalizowana jest sprawa gdzie, kiedy i ile wytniemy. Pozdr !
 12. Ps. Znam działkę leśną z drogą oznakowaną znakiem z nazwą miejscowości, były przypadki zawłaszczania fragmentów gruntów prywatnych przez budowane drogi czy przystanki. Więc same znaki, tablice czy przebieg gruntowej drogi niczego jeszcze nie przesądzają.
 13. Trochę zakręcony ten opis. Kto jest właścicielem działki ustalisz sprawdzając zapisy w ewidencji gruntów. Jeżeli ustawiono tam znak drogowy z inicjatywy gminy lub powiatu to można przypuszczać ( choć pewności 100 % nie ma) że działka jest własnością którejś z tych instytucji i droga ma charakter drogi publicznej. Nawet jak nie jest dokładnie wydzielona - wystarczy że grunt należy do gminy czy powiatu.
 14. W trakcie nagrywania programu o cmentarnym szabrze "przypadkowo" ekipa filmowa natrafia na świeżo rozkopany grób ? Dla mnie to 200 % ustawka. Druga sprawa: rozreklamowanie mitu o niesamowitych ukrywkach w poniemieckich grobach wśród gówniarzy może zaprocentować eksplozją dewastacji starych cmentarzy. Ja na terenie swojego leśnictwa mam takich kilka, ciekawe czy ktoś się skusi.
×
×
 • Create New...

Important Information