Jump to content

Mirosław Jastrzebski

Forum members
 • Content Count

  742
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Mirosław Jastrzebski last won the day on July 27 2020

Mirosław Jastrzebski had the most liked content!

Community Reputation

27 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ziemia "zadba" o siebie, pod jednym warunkiem. Największy pasożyt, przez pomyłkę nazywany istotą rozumną, czyli człowiek, zniknie z jej powierzchni. Jest jeszcze jedna opcja. Człowiek zacznie spełniać kryteria istoty rozumnej.
 2. @takafura To nie jest recenzja książki, tylko wstępniak autorów. Kolejna rzecz, dzieci nie otrzymają szczepionki na COVID-19. Lekarze niemieccy w trakcie procesu norymberskiego nie byli sądzeni za bezprawne działania. Panowie autorzy nic nie ujawniają, w charakterystyce produktu leczniczego dostępnego na stronie EMA znajduje się informacja o alkoholu etylowym ( COVID-19 Vaccine AstraZeneca zawiesina do wstrzykiwań zawiera 2 mg alkoholu etylowego w dawce).
 3. Jedburg_Ops Zdjęcie jak wstępnie sugerujesz nie pochodzi z okresu operacji „Market Garden”. Pagóry z tyłu kadru za diabła nie pasują do plaskatej Holandii. Operacja „Dragoon” druga opcja, którą bierzesz pod uwagę, to w kontekście jednostek spadochronowych 517 Parachute Regimental Combat Team - popraw jak coś mieszam. Ta ekipa dotarła w ciągu wojny w okolice Aachen, wcześniej walczyli w Hürtgenwald.
 4. Karl Tiegel w Rimberg ( obecnie Rościsławice) miał manufakturę produkującą noże. Został zarejestrowany przez RZM München jako producent noży i kordzików dla SA i HJ. I co miał wspólnego z zegarem kominkowym? Czy zegar był naprawiany, wymieniono jakiś element? Autorze, pokaż zdjęcie gdzie, na jakiej części zegara wybite są punce odbioru technicznego.
 5. Powyżej kanadyjski Grizzly wyposażony w 20 mm Polsteny.
 6. Laweta była przymocowana do blachy kadłuba, tak jak podstawa z osłoną. Zdjęcie nr.4 - duże pole do domysłów. Zdjęcie nr.5 i 6 - polowa przebudowa, ten typ nadbudówki nie był produkowany seryjnie. To może być Sd.Kfz.250/5 lub 12.
 7. Zdjęcie 1 i 2. Sd/Kfz. 250/1 wysłane do jednostek na początku 1942 były wyposażone w Mg- 34 zamontowany na s.MG- Lafette ( bez osłony).
 8. Reichsarbeitdienst der weiblichen Jugend. Pamiątkowa brosza dla dziewczyn, po odbyciu służby.
 9. W skład jednostki transportowej Kampfgruppe zur besonderen Vervendung 108 wchodził Trans-Ozean Staffel wyposażony min. w samoloty Dornier Do26.
 10. Z początkiem marca 1945 s.H.Jg.Abt.664 raportował osiem dział samobieżnych na stanie z czego trzy w naprawie. ( żródło: Panzer Tracts No.7-3).
 11. @takafura Bezmiar tragedii dotknął Polaków i Żydów. Narracja o wyższości cierpień jednej grupy nad drugą jest obłędem. Przywołałem przykład getta warszawskiego, z prostej przyczyny. Jest najbardziej spektakularny. Przeczytałem jakiś czas temu wspomnienia Perechodnika. Losy części Żydów w gettcie otwockim to przykład w małym stopniu, lecz zbieżny z tym co mówi Kurek. Bogaci Żydzi kupili sobie życie, do czasu. Cała reszta była mordowana, umierała z głodu, na tyfus i z zimna. Kurek na żydowską narrację o wyłącznym cierpieniu tej społeczności posuwa się w swojej wypowiedzi do ab
 12. @takafura W gettcie warszawskim zmarło w ciągu pierwszych dwóch lat, między innymi z powodu głodu ponad 90 tys. ludzi. Zaiste "żyli".
 13. @Tyr Polacy jadący do obozu w Auschwitz w 1940 zapewne mieli nadzieję, że całą wojnę spędzą w kuchni lub przy struganiu wykałaczek.
×
×
 • Create New...

Important Information