Jump to content

Mirosław Jastrzebski

Forum members
 • Posts

  788
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Mirosław Jastrzebski

 1. Skoro można polewać wodą święconą zasieki, armaty, karabiny maszynowe itd. Zastanawiam się, czy poświęcili bomby atomowe przed użyciem? Co do meritum, czyli jaj. Wystarczy woda z kranu i mydło.
 2. Zamiast święcić lepiej myć, przynajmniej na Wielkanoc.
 3. @bjar Ostrożnie. Panowie z „Reduty Dobrego Imienia” czuwają.
 4. Pan Morawiecki nie tak dawno opowiadał dyrdymały o budowanych z pieniędzy unijnych wyłącznie chodnikach. Polska dostała od UE na czysto 130 miliardów €, drogie te chodniki jak diabli. Teraz broni tej „kulawej” Uni Europejskiej jak Rejtan i szczerzy ząbki, bo ta wspiera Polskę w obecnej sytuacji. Miesza się facetowi pod deklem i to poważnie, czy jednak uważa mieszkańców kraju nad Wisłą za debili?
 5. @takfura ”pod tlenem”- osoby wymagające tlenoterapii na oddziałach ogólnych to jedna odsłona dramatu, kolejna nastąpi gdy zabraknie miejsc na oddziałach intensywnej terapii dla tych którym to już nie wystarczy. Tak było.
 6. Nie w testach sprawa. Tylko w ludziach, którzy będą wymagać ( oby nie) leczenia szpitalnego, w tym na oddziałach intensywnej terapii. W zeszłym roku o tej porze była cisza, dramat zaczął się dziać w październiku.
 7. @bjar Zapewne przeczytałeś ostatnie kilka zdań artykułu, dotyczące czasu trwania hospitalizacji pacjentów, którzy otrzymali szczepionkę. Jeżeli uważasz, że nie jest to wymierny efekt szczczepień to chyba nic nie zmieni Twoich przekonań. O ile szpitale znów przepełnią się chorymi na Covid-19, wszyscy inni, także ludzie z innymi chorobami zapłacą wysoką cenę.
 8. @takafura Terenów zdewastowanych, pokopalnianych, niezalesionych jest na Śląsku od groma i ciut ciut. Jeden właściciel. Do tego dobra siatka dróg i wykwalifikowana kadra.
 9. @balans Gwoli ścisłości. Jaworzno nie jest śląskim miastem, leży na terenie województwa śląskiego. Zaorano śląski przemysł - w większości - z powodu dramatycznego stanu infrastruktury. W hutach i kopalniach pracowały maszyny z XIX wieku. Widziałem na własne oczy np. w Hucie „Batory” obrabiarki sprowadzone przez Niemców w trakcie wojny z Francji, w Hucie „Baildon” prasę z 1908 roku. Fabryka samochodów może powstać na Śląsku w wielu miejscach, zdewastowanych rabunkową gospodarką. Lokalizacja Jaworzno jest decyzją polityczną i szlus. Słowa prezydenta Jaworzna są zrozumiałe, istnienie fabryki spowoduje znaczny napływ pieniędzy do kasy miejskiej.
 10. @Czlowieksniegu Myślisz, że pan w czarnym przyodziewku lepszy? Pokaże i objaśni.
 11. Polecam przeczytanie zaleceń WHO. Jest tylko jeden szkopuł. To jest tekst dla rozgarniętych osób, potrafiących czytać i zrozumieć sens przekazu. A tu interpretacja, z punktu widzenia osoby, którą trudno powiązać z tzw. lewactwem. https://klubjagiellonski.pl/2019/03/19/who-ani-nie-promuje-pornografii-ani-nie-uczy-dzieci-masturbacji-polemika/
 12. @szutnik Syn jazzmana zapchał sobie głowę pierdołami, czyli art.53 Konstytucji RP a to teraz mocno podejrzane. I to w kraju gdzie co niektórzy wierzą, że Adam i Ewa to byli Polacy i jeszcze katolicy. @Erich Monotlenek diwodoru kiedyś był uważany za samo zło. Używali go w Europie ze dwa razy w roku. Co niektórym zostało do dziś. W składzie szczepionki DTP obecna jest etylortęć ( Tiomersal).
 13. @szutnik Spinoza to za wysoka półka.
 14. Wolność tak. Tylko później ponosić tego konsekwencje.
 15. @srbm Tusk od 2014 wielokrotnie wracał do domu. Taka to była logika.
 16. Pan Ozdoba winien zapytać specjalistę od odszkodowań, czyli posła Mularczyka. Co słychać w sprawie raportu,który ten drugi próbuje wysmarować od kilku lat?
 17. Departament Obrony USA przyblokuje lub będzie wydłużał wydanie zgody na zakup Abramsów jeżeli rząd dalej będzie majstrował w sprawie TVN. Czytelny sygnał a właściwie ostrzeżenie dla dobrozmieńców - USA dogadały się z Niemcami w sprawie Nordstream2.
 18. @takafura Polecam książkę Adama Leszczyńskiego "Ludowa historia Polski". Jej lektura zmieni perspektywę wobec wydarzeń historycznych vide Konstytucja 3-maja i Uniwersał Połaniecki. Co więcej, ich słabe strony. To były wydarzenia z cyklu tonący brzytwy się trzyma. Zresztą zapisy w nich zawarte pozostały w sferze czysto teoretycznej.
 19. Przyszło nam żyć w czasach gdy słowo " państwowiec" nabrało nowego znaczenia.
×
×
 • Create New...

Important Information