Jump to content

Woodhaven

Forum members
 • Content Count

  11782
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Woodhaven last won the day on April 18

Woodhaven had the most liked content!

Community Reputation

81 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

1628 profile views
 1. " Znacie to uczucie, gdy pomimo nawału pracy i intensywną walką z zaległościami czujecie, że po prostu musicie pomóc? Dokładnie tak było w tym przypadku... Mikulin AM-38F z kolekcji Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zrobił na nas fantastyczne wrażenie. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na nas postawa Dyrektora i pracowników muzeum. To bardzo fajne uczucie, gdy spotyka się na wolontaryjnej drodze ludzi, którym zależy na historii! A, że realia muzealne nie rozpieszczają... Co było robić? Odpowiedź jest prosta - pomóc Bardzo szybkie ustalenia z Dyrekcją Muzeum, określenie zadania, zakresu i jedziemy na gościnne występy do Dęblina - kolebki Polskich Skrzydeł. Nasz cel był prosty - przeprowadzić demontaż silnika w celu konserwacji podzespołów i elementów wewnętrznych. Nie ma co ukrywać - bez rozebrania nie da się wymyć z wnętrza szlamu i błota z jednostki napędowej, no i zapobiec korozji. Praca realizowana przez pracowników dęblińskiego muzeum i nasz wolontariat (a od strony wydatków przez wolontaryjną Fundację Pro Militaris) była bardzo intensywna i owocna. A że drugiego dnia było prześliczne słońce to i nie tylko fantastyczne wspomnienia zostały na skórze. W trakcie naszego wyjazdu dużo udało się nam zrobić, ale do pełni szczęścia zabrakło nam czasu. Na szczęście nie mamy zbyt daleko. Oglądając zdjęcia zwróćcie uwagę na stan zachowania silnika. Zestrzelony w 1944 roku, pogięty, rozbity, ale... jest w zaskakująco dobrym stanie technicznym. A to rozbudza wyobraźnię "
 2. Takie skarby są w prywatnych zbiorach - w Kanadzie.Proporzec pamiątkowy Polish Fighting Team zaprojektowany i wykonany przez Władysława Macieja DRECKIEGO - pilota "Cyrku Skalskiego".POLISH FLIGHT czyli Polska Eskadra bo faktycznie PFT był eskadrą C w 145. Dywizjonie Myśliwskim RAF.Władysław Maciej DRECKI zginął 13 września 1943 roku w katastrofie lotniczej - był wówczas dowódcą Eskadry B w 152. Dywizjonie Myśliwskim "Hyderabad".
 3. Tymczasem w Krakowie Caudron odzyskłał konstrukcję wiatrochronu, która przed restauracją była praktycznie destruktem. Wypożyczenie Caudrona z Finlandii nieoficjalnie zostało przedłużone o kolejne 5 lat. (foto. K. Lenczowski)
 4. Puk, puk. To nasz Stug Wkrótce Wielka Odsłona
×
×
 • Create New...

Important Information