Jump to content

sqr

Forum members
 • Content Count

  4411
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

sqr last won the day on September 29

sqr had the most liked content!

Community Reputation

63 Excellent

Recent Profile Visitors

788 profile views
 1. Byłem kiedyś świadkiem wydobycia z rzeki przedmiotu uznanego za minę. Oczywiście wszystko wstrzymane, policja wezwana itp. Po przyjeździe policji, panowie dokonali oględzin i uznali, że to mina przeciwpiechotna. Trzeba będzie wezwać saperów i pilnować znaleziska do czasu ich przyjazdu - biadolił jeden z policjantów. Podszedłem do tej miny, popatrzyłem, uśmiechnąłem się, wziąłem ją do ręki umyłem w rzece i oddałem policjantowi zbiornik na naftę z kuchenki /lampy . Pamiętam słowa policjantów "ku.wa, ale byłby wstyd na całe województwo, jak byśmy wezwali saperów do lampy..."
 2. Obstawiam Władysław II Jagiellończyk
 3. Pokaż też zdjęcie drugiej strony.
 4. Dlaczego Austro-Wegry? Guzik carski, ogólnowojskowy, wz.1858.
 5. 8x56R Mannlicher
 6. Nie miałem na celu nikogo bić z liścia. Tylko boli mnie, że w XXI wieku nasz naród nie jest w stanie stanąć po jednej stronie barykady, walcząc ze wspólnym wrogiem. Nasze środowisko ma w tej chwili jednego wroga (chory system) i zamiast bić się pomiędzy sobą, środowisko powinno się zjednoczyć i pokonać wroga, ale niestety nie potrafimy, bo każdy ma rację, a jego racja jest najlepsza. Jako potomka wielkich wojowników, aż dziw mnie bierze, jak nasi przodkowie byli w stanie pokonać wroga, wielokrotnie bardziej licznego i lepiej uzbrojonego ...? Chyba walka pomiędzy sobą jest za trudna, a charaktery i ambicje nie odróżniają wroga od swojego...
 7. PZE, jest w tej chwili jedynym podmiotem, który podejmuje walkę o prawa wszystkich poszukiwaczy i nie oszukujmy się, ma największą siłę przebicia. Jeśli uda im się zmienić przepisy, to będzie to dla wszystkich. Więc ciekaw jestem, jakie zdanie będą wtedy mieć oponenci...? To co robią, robią dla całego środowiska, więc skoro nie jestem w stanie pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzam.
 8. A może, to po prostu pomyłka pisarska, a nie kłamstwo. Czy ty nigdy się nie mylisz? Nie trzeba być geniuszem, żeby wyciągnąć wnioski...
 9. Jak widać, ten gość miał dosyć specyficzne przedmioty, więc jakoś mnie to nie dziwi. Co nie zmienia faktu, że prawo jest chore w tej materii.
 10. Kupiłem kiedyś trochę literatury i dokumentów z okresu międzywojennego, pewnie czas żegnać się z wolnością...
×
×
 • Create New...

Important Information