Jump to content

Tomasz70

Forum members
 • Content Count

  1124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Amerykańskie elementy umundurowania (kurtki M41, M44, sweter) sugerują Zgrupowanie Piechoty Polskiej we Francji (tu jednak brak odpowiednich oznak) lub kompanie wartownicze (najbardziej prawdopodobne).
 2. Kubek jak najbardziej amerykański, ale manierka nie wygląda typowo. Raczej jak hybryda między M1910 a CRS. Czy ma jakies sygnatury (np na dnie)?
 3. Turystyczna, harcerska powojenna - lata '80 (mozliwe, że ZSRR - mialem podobną na wykopki, kupioną na bazarze u Ruskich". Straszny badziew...)
 4. No wlaśnie, skrzynka i taśma nie zasługiwały na utylizację...
 5. Wygladają na wrześniowe, wpisujące sie w dzisiejszą rocznicę. Szkoda, że tak banalnie potraktowane...
 6. Ku pomocy, gdyby sie ktoś zastanawiał nad oryginalnością oryginalnych szyldów niemieckich" (a jest wysyp, jak maślaków po deszczu): Tu oryginalny oryginał": http://allegro.pl/szyld-niemiecki-iii-rzesza-waffen-ss-i7353083415.html?reco_id=72dfa310-5b6a-11e8-a826-6c3be5bb21e8 A tu, tylko oryginał": http://www.amazon.com/Waffen-Ss-Organization-Ideology-Function/dp/0631140735 ;)))
 7. Eugene J. Bender w swojej książce Military holsters of World War II" na stronie 106 porusza podobny problem, opisując kaburę do Walthera PP, z przybitym" stemplem o zbliżonej formie (nota bene kabura ze zdjeć Kolczyka zblizona jest kształtem do kabury od Walhera PP - różnica to przede wszystkim pętle do zakladania na pas - nie szeroka, pojedyncza, ale dwie i to z koluszkami). Bender konkluduje jednocześnie, że zawsze w takim przypadku należy brać pod uwagę możliwość fałszerstwa. Decyzja należy do kolekcjonera i zawsze trzeba byc ekstermalnie ostrożnym. Mój osobisty komentarz do posiadacza: jeśli znasz pochodzenie tego egzemplarza i masz 100% pewności, że to absolutna prawda, to nic, tylko pogratulować fanta. Nam, pozostalym obserwatorom wypada albo uwierzyć, albo wsiąść do serca slowa Eugena J. Bendera.
 8. Zapiaszczacz - ochraniacz wylotu lufy karabinka Mauser wz.1888.
 9. Gdyby Bóg powiedział: Pomyliłem się. Potrzebuję siedmiu, a nie sześciu dni na stworzenie świata", to mimo wszystko nadal jest Bogiem. Woodhaven, jesteś Bogiem wiedzy o lotnictwie. Podzielam zdanie poprzednika. Pelen szacunek.
 10. Też jestem ciekaw na jakiej podstawie prawnej policja podjęła opisane działania??? Kluczowa zasada funkcjonowania organów publicznych: działanie na podstawie i w granicach prawa. Jeśli się do tego nie stosujesz, twoje działanie jest bezprawne.
 11. Niezidentyfikowany element to blokada komory starego żelazka - tam umieszczano tzw. duszę.
 12. Dla uzupełniania: kontrakt z firmą PROGRESSIVE CLOTHING MFG CO został zawarty 16 kwietnia 1945 r.
 13. Wykonanie, materiał, kształty wskazują, że pokrowiec pochodzi z wyposażenia LWP, lata 70-80. Rozmiarem i kształtem niezwykle podobny do ładownicy na magazynki bębnowe do RPD / RPK. Jedburgh ma rację - plecaki, torby, ładownice piechoty US Army okresu IIWŚ nie miały skórzanych elementów (poza paskiem w tzw. pack carriers z plecaka M1928). Jednak trzeba pamiętać, że nie wykluczono całkowicie skóry z użytkowania, pozostawiając ją m.in. w obuwiu, potnikach hełmów, furażerek, czapek garnizonowych (a także w daszkach i podpinkach), w kaburach pistoletów i rewolwerów, okładzinach noży bojowych i bagnetów (M4), w pochwach noży bojowych i maczet, w pokrowcach na lornetki i na części do BAR’a, w pasach munduru garnizonowego (używanych w marginalnych przypadkach), w rękawicach zimowych, donaszano legginsy M1917 dla kawalerii itd. Pozdrawiam! T.
 14. Od pewnego czasu na znanym portalu aukcyjnym pojawiają się pseudo-hiszpańskie kupony zaopatrzeniowe z okresu wojny domowej lub II WŚ. Nie miałem zamiaru pisać tego posta, ale widzę, że mimo absolutnie śmierdzącego fejka", ludzie to kupują. Miesiąc temu ktoś nawet wpakował w nie ponad 300 PLN, biorąc nurtem jedenaście sztuk. Tak więc tych, którzy nie znają angielskiego lub hiszpańskiego i nie są w stanie sami zweryfikować odpowiednich informacji w necie a rozważają zakup, ostrzegam - lepiej zainwestowac w rekodzieło z Cepelii. Wartość tego ostatniego jest zdecydowanie bardziej realna. W razie wątpliwości polecam hasło w googlach cupon de racionamiento falsificados". Tomasz
 15. Takie cudo ;)))) http://allegro.pl/plaszcz-wermacht-3-rzesza-swastyka-okazja-i7079223382.html#thumb/2 Guziki z koronami, jak u lokaja, więc toż to pewnie sam Keitel w tym chodził! Nieprzypadkowo nazywano go Lokeitel"...
×
×
 • Create New...

Important Information