Skocz do zawartości

Rozminowanie pod przekop Mierzei


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tyr napisał:

Są nawet na tym forum ruskie onuce co krytykowały Baltic Pipe, gazoporty, przekop, centralny port lotniczy, WOT i zbrojenie armii...

Prawda balans?

Odniosę się do tego powyżej w kilku punktach:

1. To prawda, że krytykowałem ruskie onuce z PiS'u, ale nie za całokształt, a przede wszystkim za ciągle ponawiane próby wprowadzenia w Polsce systemu autokratycznego i tak przy okazji powszechnego zamordyzmu. No i za niewyobrażalny wręcz NEPOTYZM i służalczość wobec Czarnoksiężnika.

2. Baltic Pipe krytykowałem i dalej krytykuję, bo relacja Koszt - Efekt jest dla nas wyjątkowo niekorzystna. Nie dość, że musieliśmy oddać Duńczykom szmat naszej strefy ekonomicznej na Bałtyku, to jeszcze zasoby gazu są tam oceniane na 6 - 8 max lat, a wydobycie coraz kosztowniejsze.

3. Gazoportu nigdy nie krytykowałem, podobnie ja wcześniej wybudowanego przez Gierka Naftoportu i rafinerii w Gdańsku. Bo warto mieć taką alternatywę, nawet gdy gaz LNG zawsze będzie droższy, niż ten z rury.

4. Co sądzę o Przekopie, to wypowiadałem się już wcześniej.

5. Odnośnie CPK to też zdania nie zmienię, bo uważam to za zupełnie poroniony pomysł. Najpierw miał powstać gigantyczny port lotniczy, który miał odebrać Berlinowi miliony pasażerów i tym powalić Niemcy na kolana. Następnie, gdy okazało się, że to mrzonki, to zaczęto opowiadać, że to i tak będzie opłacalne, bo powstanie tam wielka baza Cargo - tak jakby nie można było dużo taniej rozbudować np. Modlina. A teraz się słyszy, że to będzie wielka baza logistyczna dla US Air Force. Nic dodać, nic ująć...

6. O WOT też zdania nie zmieniłem, bo uważam, że "niedzielni komandosi" po kilkunastu weekendach w roku, nie reprezentują sobą poważnej siły bojowej. Natomiast jestem zwolennikiem przywrócenia poboru do wojska [tylko kat. A], na co najmniej pół roku, w tym miesiąc poligonu na zakończenie. I dopiero na bazie takich rezerwistów organizować oddziały OT.

7. A odnośnie zakupów realizowanych przez MON, to koń jaki jest każdy widzi. Kupuje się tak, żeby było jak najmniej, ale jak najdrożej. I do tego oczywiście bez dostępu do nowych technologii i co najwyżej z jakimś śmiesznym offsetem.

 

Edytowane przez balans
  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tyr napisał:

Prócz, naftoportu to przejawiasz taką samą troskę o Polskę jak fiutin...

LNG był ci za drogi i za imperialistyczny więc nie wciskaj tu ciemnoty... 

Ty to chyba masz płacone przez onuce za bardzo prymitywną propagandę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tyr napisał:

Masz coś z ruskiego homo sovieticus, że komuś własne cechy imputujesz... Takie łżenie w żywe oczy stosuje mentalne kacapstwo od którego czerpiesz wzorce i wydalasz na forum... 

Już zupełnie straciłeś klasę i stajesz się na forum coraz bardziej prymitywny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr jak sam login wskazuje to lubi tyrady głosić i peany pochwalne świetojebliwej władzy która jak zakupi lotniskowiec to też będzie za !!! , on jest za wszystkim co pisiory prokremlowskie będą głosiły , nigdy nie czytałem u niego z krytyki tej władzy , wszystko jest cacy , nawet jak nie jest teraz cacy to na pewno za chwilę będzie cacy. Po za tym jak ktoś kiedyś powiedział jak kultura taka sztuka a że kultury brak bo wszystkich obraża to i marna sztuka , ale każdy wynosi to z domu czym dom nasiąkł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No landszaft to dopiero sztuka wyższych lotów..., czyli kultura też... Ja peanów nie pieję jak niektórzy co nie potrafią wymienić jednej pozytywnej rzeczy którą zrobiła totalna targowica ale są przeciwko wszystkiemu co robi obecna władza. Ja jedynie nie lubię tych, których lubią szwaby i kacapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansowi nie podoba się rozwój portu w Elblągu, a Niemcom w Świnoujściu :)

http://biznesalert.pl/terminal-kontenerowy-swinoujscie-gazoport-protest-niemcy-infrastruktura-zegluga-logistyka-energetyka-gaz-lng/

Niemcy straszą gazoportem przed terminalem kontenerowym w Świnoujściu

Niemcy uderzają w polski megaprojekt. – Projekt budowy portu kontenerowego łatwo jest połączyć z domniemanym niebezpieczeństwem dla środowiska naturalnego powodowanym przez gazoport w Świnoujściu – pisze Aleksandra Fedorska, współpracownik BiznesAlert.pl.

O sprzeciwie po stronie niemieckiej relacjonowała północnoniemiecka rozgłośnia radiowa NDR w listopadzie zeszłego roku. Pisano wtedy o obawach mieszkańców wyspy Uznam, że „Polska przepchnie ten projekt bez odpowiedniej oceny oddziaływania na środowisko”. Wiele świadczy o tym, że od listopada te nastroje na wyspie nie uległy zmianie i nawet się nasilają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bjar_1 napisał:

A to potwierdzam. Świeżutkie śledzie z Zalewu kupowane od rybaka w Tolkmicku - mniam. Teraz to już śledzie nie będą musiały płynąć na tarło przez Piławę.

I to jest w końcu jednoznacznie dobra wiadomość! Stop corocznej rusyfikacji nadwiślańskich śledzi!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Port w Elblągu miał sens, jak była duża wymiana handlowa z Kaliningradem. A ponieważ to już historia, to port w Elblągu nie ma większego sensu, a więc i przekop jest bez sensu. Chociaż ostatnio zapodano, że posłuży do wywozu drewna z lasów Warmii i Mazur, tak jakby tirów nie było. Chyba, że do Niemiec...

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bjar_1 napisał:

Ale to port potrzebny? Koleją idzie dużo drewna na zachód i południe.

Zbudowano za 2mld MISIA, to teraz należy to jakoś uzasadnić. A mogli wydać te pieniądze np na małą retencję, bo w kraju już mamy katastrofalną suszę i za chwilę braknie wody. Ale to nie byłoby takie nośne medialnie i propagandowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, balans napisał:

Zbudowano za 2mld MISIA, to teraz należy to jakoś uzasadnić.

 Przejaskrawiasz i to celowo.

Tor wodny po stronie Rosji to była lipa - płytki, specjalne zgody, tygodnie oczekiwania a teraz dla nas zamknięty.

Jest drogo, ale CAŁOŚĆ ocenimy dopiero za kilka lat. Jak będzie zmodernizowany port, powstaną nowe firmy, wzrośnie ruch turystyczny, itp.

W jakim stopniu skorzysta region ? Teraz nie wiemy ale na pewno nie straci. A darcie szat już dzisiaj to także tania propaganda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, takafura napisał:

 Przejaskrawiasz i to celowo.

Tor wodny po stronie Rosji to była lipa - płytki, specjalne zgody, tygodnie oczekiwania a teraz dla nas zamknięty.

Jest drogo, ale CAŁOŚĆ ocenimy dopiero za kilka lat. Jak będzie zmodernizowany port, powstaną nowe firmy, wzrośnie ruch turystyczny, itp.

W jakim stopniu skorzysta region ? Teraz nie wiemy ale na pewno nie straci. A darcie szat już dzisiaj to także tania propaganda ;)

Jak napisałem wcześniej, port w Elblągu miał sens jak była duża wymiana handlowa z Kaliningradem, ale to już historia. Obecnie może służyć dla statków wycieczkowych po Zalewie, bo żadnego innego sensownego zastosowania raczej nie znajdzie, bo od tego jest kolej. Tak, że ta inwestycja się nie zwróci. Można było te miliardy wydać na coś sensowniejszego [np mała retencja w kraju ogarniętego strukturalną suszą].

A region żył z małego ruchu granicznego z Rosją, ale to też już historia. I raczej nowych firm nie przybędzie, bo chętnych do inwestowania blisko granicy z krajem, który prowadzi wojnę i do tego jest objęty sankcjami [zakaz eksportu] też raczej nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, balans napisał:

Jak napisałem wcześniej, port w Elblągu miał sens jak była duża wymiana handlowa z Kaliningradem, ale to już historia(...)

Są osoby z poza ciemnego ludu i fanatycznych wielbicieli Prezesa co uważają inaczej:

nie zgadzamy się też na to, by rzad PiS  odebrał Elblągowi port  (Jerzy Wcisła, senator PO)

- zyski, które po wielu latach przestoju będą z przeładunków towarów powinny trafiać nie do Skarbu Państwa, a budżetu miasta ( wiceprezydent Janusz Nowak, przewodniczący miejskich struktur Nowej Lewicy)

- gdy otwiera się perspektywa na wydajne działanie tego portu, kiedy może być on miastotwórczy, to ktoś sobie wymyślił, że będzie państwowy(...)Nie zgadzam się i chcę, by usłyszeli to wszyscy, którzy mają pomysł siłowego przejęcia portu ( wiceprezydent Michał Missan, szef elbląskich struktur PO)

- jesteśmy przeciwko nacjonalizacji portu elbląskiego  (wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Adamowicz)

- Zarząd portu jest spółką komunalną i to samorząd jest właścicielem tej spółki. Do tej pory samorząd zainwestował 100 mln zł. Terminal pasażerski nie jest wykorzystywany, bo nie ma ruchu pasażerskiego. Terminal towarowy służy do przekazywania materiałów budowalnych na budowę przekopu. Samorząd elbląski ubiega się o dofinansowanie kolejnych inwestycji portowych. Złożyliśmy wniosek między innymi do Krajowego Programu Odbudowy odnośnie budowy terminala. Niestety do tej pory z KPO pieniędzy nie ma ( Prezydent Elbląga Witold Wróblewski )

 

Na złość PiS bronią upadający i bankrutujący port w Elblągu ? Dziwna zgodność. Może jednak liczą na zmiany ? To są ludzie z tego regionu - samorządowcy, politycy, przedsiębiorcy - może jednak sie Balans trochę mylisz w tym czarnowidztwie ?

źródło https://www.elblag.eu/index.php/urzad-miejski/17697-podpisz-petycje-nie-dla-przejecia-portu-morskiego-w-elblagu-przez-rzad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, takafura napisał:

Na złość PiS bronią upadający i bankrutujący port w Elblągu ? Dziwna zgodność. Może jednak liczą na zmiany ? To są ludzie z tego regionu - samorządowcy, politycy, przedsiębiorcy - może jednak sie Balans trochę mylisz w tym czarnowidztwie ?

Zbliżają się wybory to każdy chce coś ugrać. A do tego wiadomo, że jak jest duża inwestycja, to można się tak przy okazji wyżywić...

A odnośnie mojego czarnowidztwa, to sam mam o to do siebie pretensje, bo niestety ale się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie