Jump to content

srbm

Forum members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral
 1. O to właśnie chodziło. Bardziej szczegółowe wiadomości można znaleźć np. w tomiku WLU poświęconym renaultowi. Dodać trzeba jeszcze, że rola tych czołgów w obronie Brześcia była dużo większa niż tylko blokowanie bramy.
 2. Chyba zapomnieliście jaką funkcję miało w 1939r. sporo polskich renaultów.
 3. Żałuję, że pisowscy siepacze obstawili teren budowy wozami pancernymi, porobili okopy, była nawet bateria moździerzy! Do tego wynajęli jeszcze aktorów, którzy odgrywali role np. Hanny Grokiewicz-Waltz aby podpisali umowę na budowę oczyszczalni. Inny aktor, podobny do Donalda Tuska perfidnie wychwalał tę inwestycję. Okopali się tam i bronili przez lata- aż wybudowali to monstrum. Władze stolicy usiłowały odbić zajęty przez kaczystów teren jednak ich lekko uzbrojone (mieli jedynie tzw. koktajle Trzaskowskiego) oddziały okazały się zbyt słabe. I teraz jeszcze mają czelność krytykować!
 4. A jeszcze we 2013: "To zasługa wielkiego zaangażowania wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, a także niezwykłej determinacji pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, która walczyła o ten projekt w Komisji Europejskiej od chwili objęcia funkcji prezydenta miasta. Dzięki temu, to co było niemożliwe za jej poprzednika, stało się realne i dziś możemy świętować ten wielki sukces." Szkoda, że wynaleziono internet. Nic w nim nie ginie.
 5. Dlatego musisz go pokazywać wszystkim miłośnikom teorii o kilku sprawnych F-16.
 6. Sam widzisz - to tylko Twoja idiosynkrazja...
 7. Masz jakieś badania społeczne czy to jedynie idiosynkrazja?
 8. Historia o kilku sprawnych F-16 żyła w internecie w zeszłym roku. Dzisiaj leży na półce z teoriami o szkodliwości masztów 5G, szczepionkami Billa Gatesa itp.
 9. I to jest słuszna uwaga. Najpierw musiałyby zapaść decyzje o współpracy na szczeblu politycznym. Niekoniecznie o jakiejś formie bytu państwowego. A takich w przypadku Polski nie było. Miały oczywiście miejsce jakieś incydentalne przypadki współpracy, np. w przypadku AK - ale były to rzadkie przypadki i czynniki decyzyjne znajdowały się na niskim szczeblu. Osobny przypadek to oczywiście GL/AL.
 10. Jak łatwo zauważyć nic nie pasuje do tego co działo się We Francji albo na Litwie. I mała poprawka- Goralenvolk.
 11. Jeżeli już kogoś szukali to ,używając współczesnych kategorii, tajnych współpracowników. Żadnych poszukiwań kolaborantów- w takim sensie w jakim odbywało się to w innych okupowanych krajach nie było.
 12. Zapewniam, że hangar jest jak najwłaściwszym miejscem dla samolotu. Nie sugerujesz chyba, że lepsze jest bazowanie pod chmurką.
 13. Słuszna uwaga. Najbardziej destrukcyjne byłyby ataki łotewskiego lotnictwa.
×
×
 • Create New...

Important Information