Skocz do zawartości

Rozminowanie pod przekop Mierzei


Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, les05 napisał:

Gdybyś stosował się do swoich zasad, to nie miałbyś nic do powiedzenia a tak zaśmiecasz Forum swoimi wypocinami. Powtórzę jeszcze raz - Ruskie won! - to naczelna zasada, którą powinniśmy kierować się w kontaktach ze Wschodem. Każdy aspekt naszego uzależnienia od Rosji, czy dotyczy żeglugi na Zalewie, czy importu gazu musimy bezwzględnie usunąć...

I to jest słuszna linia naszej Partii i Rządu!

Dzięki temu kupujemy rosyjski gaz od Niemiec, ale za to 300-400% drożej, a nawet co najmniej raz kupiliśmy rosyjski LNG od... Amerykanów. Tak trzymać, bo dzięki takiej polityce Partii i Rządu nasi przedsiębiorcy [w tym piekarnie], ale i samorządowcy, a nawet indywidualni odbiorcy, dostają rachunki za gaz wyższe o 600-800%. Dodajmy do tego zwijanie biznesów z powodu katastrofalnego "Polskiego (nie)ładu", drastyczne podwyżki energii elektrycznej, inflację już dwucyfrową, ponowny wzrost cen paliwa, wydawanie miliardów na głupie propagandowe Misie, oraz pewną instytucję biznesowo-religijną i mamy komplet.

Ostatni gasi światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Erih napisał:

Swobodny handel z Kaliningradem był na rękę przede wszystkim NAM, Moskwie zwisał i powiewał, a obecnie pewnie by na niego krzywo patrzyła.

W kontaktach z Polską, ruskim szachistom nic nie zwisa ani nie powiewa. To są bardzo wyrachowani spece, którzy potrafią przewidzieć co się na dłuższą metę opłaca a co nie. Zdziwiłbyś się, gdyby po jakimś czasie na granicy z Rosją, wyrosły koczowiska przybłędów z Afryki i Azji ochraniane przez zielonych ludzików. A cały region utrzymywał się z przemytu benzyny, papierosów, wódy i narkotyków. Moskwa przygotowana jest na każdy scenariusz i tylko czeka na sprzyjającą okazję do realizacji planu, który kagiebiści przygotowali lata temu. Zwróć uwagę jak kwitnie handel przygraniczny z Chinami i dlaczego nie😃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, balans napisał:

To się nazywa obsesja...

W takim stanie jest teraz cała Europa, USA i Kanada, bo kagiebiści postanowili zagrać w rosyjską ruletkę. Pół świata zastanawia się nad następnym ruchem Putina a kolejne C-17 lądują w Rzeszowie. A wam nie podoba się przekop, bo przecież Putin przez Kaliningrad przepuści. Lata na karku a w głowie ciągle maj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, les05 napisał:

W takim stanie jest teraz cała Europa, USA i Kanada, bo kagiebiści postanowili zagrać w rosyjską ruletkę. Pół świata zastanawia się nad następnym ruchem Putina a kolejne C-17 lądują w Rzeszowie. A wam nie podoba się przekop, bo przecież Putin przez Kaliningrad przepuści. Lata na karku a w głowie ciągle maj.

Putin chce aby NATO przestało się przesuwać coraz bliżej Moskwy.

Biden chce doprowadzić do tego, aby Europa przestała kupować tani rosyjski gaz, tylko amerykański LNG. Bardzo możliwe, że Amerykanie doprowadzą do jakiejś prowokacji na UPAinie, aby móc później nałożyć sankcje na Rosję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, balans napisał:

 Bardzo możliwe, że Amerykanie doprowadzą do jakiejś prowokacji na UPAinie, aby móc później nałożyć sankcje na Rosję.

  Kiedyś żartowaliśmy że ktoś Ci płaci ale tym tekstem udowodniłeś żeś to niemożliwe.

Mogę to zacytować na dwóch innych forach ( branżowe i 4x4) podając źródło i autora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dwa tygodnie temu był wywiad z greko-katolickim Abp Kijowa Szewczukiem. Powiedział cyt. z pamięci: Boję się wojny i dlatego modlimy się aby do niej nie doszło. Ale jeszcze bardziej boję się powszechnego buntu społeczeństwa, które żyje w coraz większej biedzie. No i użalał się jeszcze, że kraj coraz szybciej pustoszeje, bo ludzie emigrują za lepszym życiem.

I kto taki kraj zaatakuje? Wystarczy poczekać to sami przyjdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

".... Powtórzę jeszcze raz - Ruskie won! - to naczelna zasada, którą powinniśmy kierować się w kontaktach ze Wschodem. Każdy aspekt naszego uzależnienia od Rosji..."

Ale jak ty, wobec powyższego, możesz nadal i wciąż popierać (?) przewodnią partię narodu z przydawkami? Podpowiem- dla przykładu lawinowy wzrost importu węgla...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekśniegu jemu się nadal wydaje że Polska bez Rosji sobie poradzi , gołodupiec przy Misiu. Jak ruscy zakręcą kurki to będzie w domu ognisko palił , na holzgas przerobi auto albo na pedały w waciak się wbije i będzie dumny że zdycha ale jak Pan!! na swoich warunkach . Ale trzeba mieć nierówno pod sufitem. Ale jak ktoś myśli inaczej to chce z powrotem kraju jak za Mieszka pierwszego , nie samodzielnego ale tak prymitywnego . Ja pierdziele od takich mędrców jak najdalej i takiej władzy , Maciar przy nim to małe miki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Land.- mogą sobie wybrać, kogo lubią, kogo mniej...
Ale skoro z uporem maniaka bronią, w tym przypadku, przekopu i całej idei, to dobrze by było, gdyby jako osoby zorientowane (?) potrafili-chcieli-itp udzielić merytorycznych odpowiedzi na konkretne pytania, które zadałem...

Tyle, że się nie da, jak widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

les

".... Powtórzę jeszcze raz - Ruskie won! - to naczelna zasada, którą powinniśmy kierować się w kontaktach ze Wschodem. Każdy aspekt naszego uzależnienia od Rosji..."

Ale jak ty, wobec powyższego, możesz nadal i wciąż popierać (?) przewodnią partię narodu z przydawkami? Podpowiem- dla przykładu lawinowy wzrost importu węgla...

 

Nie ma żadnego lawinowego wzrostu importu węgla z Rosji w ostatnich latach. Skoro zdecydowano się na ograniczenie importu ropy i gazu z Rosji więc to samo zrobią z węglem. Tyle, że sprowadzaniem ropy i gazu zajmują się 2-3 firmy państwowe i można szybciej to ogarnąć ale już importem węgla zajmują się setki firm prywatnych, państwowych czy zagranicznych. Importują węgiel huty, koksownie, elektrownie, ciepłownie często na podstawie wieloletnich umów, których zerwać nie można bez ponoszenia kosztów. Elektrociepłownie w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i wielu innych miast są w rękach kapitału niemieckiego lub francuskiego i mogą importować węgiel skąd chcą, z Rosji również. Więc sprawa jest dużo bardziej skomplikowana niż w przypadku importu gazu. Ale z ruskim węglem też skończymy, to jest tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Landszaft napisał:

Człowiekśniegu jemu się nadal wydaje że Polska bez Rosji sobie poradzi , gołodupiec przy Misiu. Jak ruscy zakręcą kurki to będzie w domu ognisko palił , na holzgas przerobi auto albo na pedały w waciak się wbije i będzie dumny że zdycha ale jak Pan!! na swoich warunkach . Ale trzeba mieć nierówno pod sufitem. Ale jak ktoś myśli inaczej to chce z powrotem kraju jak za Mieszka pierwszego , nie samodzielnego ale tak prymitywnego . Ja pierdziele od takich mędrców jak najdalej i takiej władzy , Maciar przy nim to małe miki.

Jak zwykle w twoim poście bełkot w wydaniu XXL. Ogarnij się człowieku, bo tego czytać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, les05 napisał:

Ale z ruskim węglem też skończymy, to jest tylko kwestia czasu.

Groźnie zabrzmiało.

Najlepsze jest wożenie koleją ruskiego węgla na Górny Śląsk, to jest mistrzostwo dopiero.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, takafura napisał:

Sugerujesz że w ciągu np. dwóch lat powinno się zrobić wszystko co wymienił Yeti ?

Co w tym dramatycznego że w pierwszym rzucie będzie przekop i pogłębienie toru wodnego ? 

 

Nie, nie sugeruję.

Takafura, ja się poważnie obawiam że na tym właśnie się skończy - na działaniach nośnych medialnie.

Te mniej widowiskowe zostaną odłożone ad calendas grecas - z resztą jak na razie nie ma do nich nawet planistycznych przymiarek. Więc o czym tu mowa?

  • Tak trzymać 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, les05 napisał:

 Zdziwiłbyś się, gdyby po jakimś czasie na granicy z Rosją, wyrosły koczowiska przybłędów z Afryki i Azji ochraniane przez zielonych ludzików. A cały region utrzymywał się z przemytu benzyny, papierosów, wódy i narkotyków.

Nie, nie zdziwiłbym się. I w tym momencie postulowałbym postawienie na granicy z Kaliningradem muru jak na granicy z Białorusią - tylko ze trzy razy wyższego, i pilnowanego dodatkowo przez parę baterii OPL.

Granica krótka, to i koszt nie tak wielki.

No i stronie przeciwnej błyskawicznie by rura zmiękła.

PS Z zasady nie wierzę w teorie spiskowe, w tym te z udziałem KGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Erih napisał:

Nie, nie sugeruję.

Takafura, ja się poważnie obawiam że na tym właśnie się skończy - na działaniach nośnych medialnie.

Te mniej widowiskowe zostaną odłożone ad calendas grecas - z resztą jak na razie nie ma do nich nawet planistycznych przymiarek. Więc o czym tu mowa?

Rozumiem.

Ja stawiam na uwalenie pozostałych elementów potrzebnej infrastruktury przez rządzące wkrótce  PO. Będzie dobry przykład niegospodarności PiS w postaci przekopu za 2 mld dla żaglówek, zamulonego z czasem toru wodnego i pustych nabrzeży portu w Elblągu.

Bo mimo wszystko mam nadzieję że po uruchomieniu 770 mld z funduszy odbudowy wyskrobią jeszcze kasę na resztę. Ale mogę sie mylić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, takafura napisał:

 

Ja stawiam na uwalenie pozostałych elementów potrzebnej infrastruktury przez rządzące wkrótce  PO.

To też, ale moje założenie jest inne: PiS nawet jeżeli nadal będzie rządzić, to po dokonaniu przekopu jako przedsięwzięcia stricte propagandowego, nie zrobi nic, by to przedsięwzięcie przyniosło realny zysk.

Ekipę tę mam za krótkowzroczną, i generalnie, zupełnie nie ogarniętą.

  • Tak trzymać 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, les05 napisał:

Skoro zdecydowano się na ograniczenie importu ropy i gazu z Rosji więc to samo zrobią z węglem.

I to jest bardzo słuszna polityka! Po co kupować tani gaz, jak można kupić bardzo drogi. Tani gaz niech se Niemce kupują, w końcu przegrały wojnę i na bardzo drogi gaz ich nie stać, nie to co nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Ja stawiam na uwalenie pozostałych elementów potrzebnej infrastruktury przez rządzące wkrótce  PO."

Ale n razy prosiłem, abyś odpowiedział, jakie to plany odnośnie "potrzebnej infrastruktury" maja przewodnia partia narodu, a nie czy i co zrobi "rządzące wkrótce PO"... I się, niestety, jak zwykle nie doczekałem odpowiedzi...

Rozumiem, że jak się okaże, że będziemy mieć słomianego misia za 2 mld, to wina "rządzącej wkrótce PO"?
Czyli idziesz w stronę pewnego użytkownika, który nieudanym projektem promu, czyli stępki, co za zaskoczenie, obciążył Niemców, co za zaskoczenie...

Niestety, dla jasności- nie jestem zaskoczony, nie potrafił pokazać, w którym momencie mityczni Niemcy, podłożyli nogę temu projektowi... ani nie potwierdził, że wobec barku mocy spowodowanych działaniami Niemiec, projekt firmowali debile, którzy nie wiedzą, że lipny PR to nie wszystko...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale n razy prosiłem, abyś odpowiedział, jakie to plany odnośnie "potrzebnej infrastruktury" maja przewodnia partia narodu, a nie czy i co zrobi "rządzące wkrótce PO"... I się, niestety, jak zwykle nie doczekałem odpowiedzi...

Odpowiedziałem bardzo konkretnie - nie ustawiaj mnie w kącie jako chłopca do bicia. O takie rzeczy jak  pytaj rzecznika rządu lub rzecznika PiS.

Gdybym był równie upierdliwy prosiłbym Cię lub innych z klubu co za program ma PO oprócz ***** ***.

Tak dla porównania dostępnych wkrótce opcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale ja nie pytam niedorzecznika rządu, ale osobę, która jest zwolennikiem przekopu i kolejnych związanych z tym inwestycji, która w dodatku jest zapatrzona w ten przekop jak w obrazek, broniąc go jak Rejtan co najmniej...

Powtórzę:

- nie dręczę złośliwie wielbicieli ***** *** co w zamian bo PO dopiero pracuje nad programem, na razie gwiazdki muszą wystarczyć,

- przekop, pogłębienie toru i modernizacja portu porównywałem do tworzonych z sukcesami STREF GOSPODARCZYCH,

- poprzednicy mądrze nie podejmowali ryzyka budowy gazociągu, przekopu mierzei, Via Carpati, utworzenia od zera WOT - nie musieli mierzyć się z krytyką jakie to bezsensowne i kosztowne,

- po inwestycjach centralnych w Zalewie Wiślanym czas chyba na jakieś inwestycje samorządów ?

- jakieś fundusze z UE ? Bo na razie euro tam nikt nie widział :)

- Plan Odbudowy to 770 mld - może coś z tych funduszy ?

 

A co do Rejtana - ja tylko prostowałem ewidentne kłamstwa i nieścisłości np.

- że można było rozbudować port i infrastrukturę licząc że Rosjanie łaskawie pozwolą na zwiększony ruch statków,

- że umowa z Rosją przewidywała ruchu statków przez Cieśninę Pilawską pod obcą banderą

- że jest możliwe prowadzenie handlu czy produkcji na większą skalę gdy strategiczny i jedyny tor wodny biegnie przez terytorium Sowietów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Pominę partyjne bicie piany, które jak rozumiem robi u ciebie za argumenty...

 

"- po inwestycjach centralnych w Zalewie Wiślanym czas chyba na jakieś inwestycje samorządów ? "

Taaaaaaaaa.... i samorządy znajdą setki milionów złotych, jeśli nie miliardy...
Pomijając dlaczego samorząd z Pcimia ma sponsorować przebudowę linii kolejowej do Elbląga, a z Wąchocka odbicie z viaCarpatia na Elbląg/Gdańsk

 

"-jakieś fundusze z UE ? Bo na razie euro tam nikt nie widział :)"

Co ma powyższe, jeśli nawet prawda do inwestycji w przekop?

 

"Plan Odbudowy to 770 mld - może coś z tych funduszy ?"

Co ma powyższe do inwestycji w przekop? Już pytałem- znaczy się przewodnia partia narodu wprowadzając plan przekopy w życie, już wiedział o FO i z niego chciałby wymienione przeze mnie inwestycje sfinansować?

Co nie zmienia faktu, że nie masz zielonego ani różowego, ani dowolnie innego pojęcia, co rząd w KFO wpisał... podpowiem- środki mają być przeznaczone na określone cele, z których żaden nawet nie jest w pobliżu przekopu i związanych z nim inwestycji...

 

PS

"że jest możliwe prowadzenie handlu czy produkcji na większą skalę gdy strategiczny i jedyny tor wodny biegnie przez terytorium Sowietów,"

A to już generalnie kosmos.. Co byś tam chciał produkować, czego nie można w inny sposób transportować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie