Skocz do zawartości

Rozminowanie pod przekop Mierzei


Rekomendowane odpowiedzi

takafura

"I nie sugeruj że osobiście odkryłeś te dodatkowe niezbędne  elementy infrastruktury ( modernizacja portu, tory, drogi). "

Nie, jakbyś poczytał to są to "tematy", które od czasów pomysłu są wałkowane... i stoją w miejscu.

 

"Po prostu podkreślałem że to nie jest sprawa na rok a raczej 5."

Dobra, teraz już wiem, że sobie z nas jaja robisz...
W naszym raju nad Wisłą, bez względu na kto u koryta, to są projekty na następne dziesięciolecia... Sam etap projektowania i uzgodnień zajmie te przywołane "raczej 5"...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu Balans widzę ze nie bardzo rozumiesz o co chodzi dlaczego Kłajpeda , musisz zobaczyć też strategie infrastruktury kolejowej super szybkich pociągów " ponad 200 -250 km/h" której pierwsze odcinki już są częściowo zbudowane w naszym kraju i dlaczego też w tamtym kierunku a kończy się w Helsinkach , To nie tylko Via Carpatia , to jest kilka czynników. I temat jak góra lodowa nie chce nawet go poruszać bo odejdziemy za daleko od tematu kanału i Kaliningradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"I nie sugeruj że osobiście odkryłeś te dodatkowe niezbędne  elementy infrastruktury ( modernizacja portu, tory, drogi). "

Nie, jakbyś poczytał to są to "tematy", które od czasów pomysłu są wałkowane... i stoją w miejscu.

 Ile miliardów mamy "zamrożone" na Krajowy Plan Odbudowy ?

770 ?

Mówi Ci to coś ?

Ps. Widzę niespójny przekaz, bo czytam że PiS wydaje AŻ  3 000 000 000 zł na przekop, pogłębienie toru i modernizacje portu a w drugim zdaniu zarzut że to o wiele za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

Słabo, mocno słabo wg mnie...

Chcesz napisać, że wymienione przeze mnie, to z FO mają być finansowane?
I, że o tym błyskotliwe umysły z przewodniej partii narodu wiedziały dobre kilka lat temu obiecując przekop? Fiu fiu...

 

"Widzę niespójny przekaz, bo czytam że PiS wydaje AŻ  3 000 000 000 zł na przekop, pogłębienie toru i modernizacje portu a w drugim zdaniu zarzut że to o wiele za mało"

Nie bardzo wiem, gdzie widzisz niespójny przekaz...
Doskonale wiesz, że bez wymienionych przeze mnie, sam kanał, to kanał i nic ponadto...
Dlatego N razy pytałem, czy wiesz "coś" o realizacji i finansowaniu przeze mnie wymienionych elementów całości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Landszaft napisał:

Akurat tu Balans widzę ze nie bardzo rozumiesz o co chodzi dlaczego Kłajpeda...

Kiedy akurat doskonale zdaję sobie sprawę dlaczego Kłajpeda. Bo nie chodzi o nasz interes ekonomiczny, ale o tzw. "Trójmorze" pod naszym przywództwem hehe. Czyli chodzi o stworzenie alternatywnego dla UE związku państw, który to pomysł popiera USA, tyle tylko, że kasy na to nie da, a my sami dziady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans i o to chodzi , musisz z czegoś zrezygnować aby mieć coś . O ile wyjdzie to trójmorze to główna alternatywa aby nie pierwsze skrzypce grały we wszystkim Niemcy . I tak ekonomia da górę bo Tirowcy sami stwierdzą z jakiego portu będą chcieli korzystać i który daje szybsze możliwości wypłynięcia z Bałtyku i rozładunku. Ale trzeba aby wszyscy byli zainteresowani tak to rozwijać by było sprawiedliwie i każdy z tego skorzystał . A dla nas to głównie wschodnia ściana aby wreszcie miała szansę nie być Polską B i Białowieszczańską puszczą. Tam nie stworzysz jakiegoś ciężkiego przemysłu lub wydobywczego ale cała infrastrukturę do przewozu ładunków , ich magazynowania , przerobu, i współpracy właśnie jak będzie to szło w tamtym kierunku a nie na Gdańsk.  Niestety trzeba województwa równoważyć gospodarczo a nie intensywnie dzielić. Może nie w smak ale ma to głębszy sens za 20-30  a może nawet do 40 lat .To nie zysk w tej dekadzie.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balas...Ależ jest alternatywa dla Polski... Przecież to widać słychać i czuć;)  Albo niezależność, jakieś wyrzeczenia i może w przyszłości profity albo krótki łańcuch i pełna micha na dziś... Tych od michy jest niestety zbyt wielu. 

balas... Popierdujesz tu o krasnalach i paletach... Właśnie do tego chcą zredukować Polskę odwieczni przyjaciele te ze wszhodu i z zachodu. Jak nie poniał toś jest kiep...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że 50 lat komunizmu niektórych niczego nie nauczyło, dla Landszafta i Balansa ruska onuca jest nadal atrakcyjna. Powstania, Stalin, Katyń, Smoleńsk nic nie znaczą liczy się tylko ekonomia, można kilka rubelków zarobić na handlu z Iwanem, więc siedźmy cicho, aby Kreml był z nas zadowolony, to będzie dobrze. Chcą byśmy wrócili do handlu przygranicznego z Kaliningradem więc nie ma problemu, twierdzą, że przekop jest nieopłacalny, więc trzeba ich słuchać, imigranci na granicach, więc otworzyć granicę, krzywo patrzą na obecność w NATO, więc najwyższy czas pozbyć się Amerykanów. Taki będzie scenariusz wydarzeń, gdy tylko pójdziemy na niewielkie ustępstwo i będziemy liczyć się ze zdaniem Moskwy, czy chodzi o budowę kanału czy handel z Kaliningradem. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to albo jest pożytecznym idiotą albo ruska onuca mu się śni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, takafura napisał:

 Myślę że gdybyś regularnie fundował mu flaszkę, mył samochód i pozwalał bzykać własną żonę i córkę to nawet taki sąsiad łaskawie tolerowałby łażenie po swoim terenie. Oczywiście w określonych godzinach i w wyznaczone dni ;) Plus żadnych obcych...

Jest to trafna analogia do stosunków w Zalewie Wiślanym.

Są wśród dyskutantów są tacy, którzy uważają, że może jest to krępujące ale takie jest życie i należy z tym się pogodzić a nawet polubić. Argumenty dlaczego warto znajdziesz w wypowiedziach Landszafta i Balansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Dlatego N razy pytałem, czy wiesz "coś" o realizacji i finansowaniu przeze mnie wymienionych elementów całości.

Ustawiasz mnie w narożniku i mam robić za rzecznika rządu ?

Znasz adres, pisz, pytaj :)

Ps. Sugerowanie, że do celów pijarowskich wykopią przez mierzeję dwukilometrowy rów z mostem i śluzami  do donikąd a potem zaskoczeni odkryją brakującą infrastrukturę to dziecinada.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, les05 napisał:

Taki będzie scenariusz wydarzeń, gdy tylko pójdziemy na niewielkie ustępstwo i będziemy liczyć się ze zdaniem Moskwy, czy chodzi o budowę kanału czy handel z Kaliningradem.

Swobodny handel z Kaliningradem był na rękę przede wszystkim NAM, Moskwie zwisał i powiewał, a obecnie pewnie by na niego krzywo patrzyła.

52 minuty temu, takafura napisał:

Ps. Sugerowanie, że do celów pijarowskich wykopią przez mierzeję dwukilometrowy rów z mostem i śluzami  do donikąd a potem zaskoczeni odkryją brakującą infrastrukturę to dziecinada.

To nie dziecinada, tylko trzeźwa ocena dotychczasowych działań tego rządu.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Erih napisał:

To nie dziecinada, tylko trzeźwa ocena dotychczasowych działań tego rządu.

Sugerujesz że w ciągu np. dwóch lat powinno się zrobić wszystko co wymienił Yeti ?

Co w tym dramatycznego że w pierwszym rzucie będzie przekop i pogłębienie toru wodnego ? 

Prowadziłem wiele lat działalność gospodarczą, nie kupiłem w pierwszym ani drugim roku 100 % tego co było potrzebne. Inwestowałem w miarę jak to co miałem okazywało się niewystarczające.

Nie przeinwestowałem, nie miałem zbędnych rzeczy, też miałem ograniczone środki na inwestycje, nie mogłem liczyć na mld z UE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les05 mówiłem myśl zanim napiszesz . Ty masz w dupie Polaków , ty narodowi podstawisz nogę aby się wypierdykał i będziesz twierdzić że to ruskich boli, co twa wypowiedź to nienawiść do każdego a to na kakacapów , a to na pejsatych , a to germańcy cię swędzą, A to Czesi niewygodni bo z góry patrzą. A to Polacy głupi bo zamiast murem stać za Maciarem to go krytykują, a to idioci z PRL=u bo myślą inaczej jakieś ekonomie , zyski, straty zamiast  propagandowo i bezmyślnie , a myślenie zostawić twojej idolce Krysi Pawłowicz. A prosiłem nie czytaj , nie wypowiadaj się bo nijak nic mądrego Ci nie wychodzi  , Krycha to przy tobie szczyt geniuszu i elokwencji. Wiem rozumiem przecierasz teraz oko środkowym palcem do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takafura ,rząd już zapowiedział że daje wędkę a nie nakrywa stół do żarcia . Aby był stół z żarciem to muszą zainwestować samorządy . Pamiętaj że to samorządy utrzymują szkoły , nauczycieli, przedszkola, szpitale , muzea , domy kultury etc. A teraz jedź do takiego Elbląga i walnij im z grubej rury "Dawajcie kasę na inwestycje portowe" to Cię zabiją śmiechem. Dlatego wszyscy Ci starają się uświadomić kto to ma zbudować ??? no kto ?? aby to wszystko dobrze hulało to trzeba jeszcze tak z dwa razy tyle co na przekop poszło i... kto to ma finansować ?? kto da taką kasę . Ja liczę po cichu że jak Wańka wstańka Putin tak będzie szabelką machał to zaczną mu uciekać oligarchowie , no... to wtedy my ich ciupasem z tą ich kasą do nas i niech inwestują ..Oj co ja godom co ja godom Les ich za węgła zastrzeli i nici z biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Sugerujesz że w ciągu np. dwóch lat powinno się zrobić wszystko co wymienił Yeti ?

Co w tym dramatycznego że w pierwszym rzucie będzie przekop i pogłębienie toru wodnego ?"

Brzydko się bawisz... za każdym razem pytam "Czy wiesz coś o..." a nie proszę o podanie gotowych już rozwiązań...

Masz, mam nadzieję, świadomość, że przy ograniczeniu się do przekopu, to sensu nie ma żadnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Landszaft napisał:

 A teraz jedź do takiego Elbląga i walnij im z grubej rury "Dawajcie kasę na inwestycje portowe" to Cię zabiją śmiechem. Dlatego wszyscy Ci starają się uświadomić kto to ma zbudować ??? no kto ?? aby to wszystko dobrze hulało to trzeba jeszcze tak z dwa razy tyle co na przekop poszło i... kto to ma finansować ?? kto da taką kasę .

  Nie mam pojęcia jak to za 10 lat będzie oceniane od strony biznesowe, społecznej, politycznej. Sam jestem ciekaw.

Aby to sie rozkręciło trzeba do widowiskowego przekopu, pogłębionego toru wodnego i  infrastruktury portowej jeszcze kilka elementów o których wszyscy wiemy. Jest kasa na 3 pierwsze rzeczy, będą wybory i pewnie padną następne deklaracje co dróg, torów, gwarancji itp.

Ja to jako laik widzę jako ogromną strefę gospodarczą, u mnie też sie ludziska dziwili po co samorząd taki piękny asfalt robi do donikąd, ciągnie tam wodę, kanalizę, światłowód. Teraz 1/3 budżetu gminy to podatki z tej strefy. Więc samorząd też jest zainteresowany, a porównanie do szkół, przedszkoli jest mocno nietrafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

(...) za każdym razem pytam "Czy wiesz coś o..." a nie proszę o podanie gotowych już rozwiązań...

Masz, mam nadzieję, świadomość, że przy ograniczeniu się do przekopu, to sensu nie ma żadnego...

Normalnie szok że to sam odkryłeś. Pisz do mediów, będzie sensacja że sam przekop to w sumie dla kajaków i żaglówek będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Że co? Nerwy puściły, czy syndrom oblężonej twierdzy?

Popierasz głupotę, ale jakoś nie potrafisz nawet podać powodów tego poparcia. Pytany o szczegóły, rakiem się wycofujesz..
W sumie to jeden wielki żal...

 

 

PS

"widowiskowego przekopu, pogłębionego toru wodnego i  infrastruktury portowej jeszcze kilka elementów o których wszyscy wiemy. Jest kasa na 3 pierwsze rzeczy"

Wiesz coś, o czym nie wiemy- że "ktoś" planuje zainwestować w port set milionów? Pochwal się, kto to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Landszaft napisał:

Balans i o to chodzi , musisz z czegoś zrezygnować aby mieć coś . O ile wyjdzie to trójmorze to główna alternatywa aby nie pierwsze skrzypce grały we wszystkim Niemcy .

Wybudowanie drogi Saloniki - Kłajpeda zwanej Via Carpatia nie spowoduje postania alternatywnego dla UE związku państw czyli tzw. "Trójmorza", bo oprócz drogi to praktycznie nie mamy nic więcej im do zaoferowania...

Kiedyś Francja zaproponowała nam w ramach UE sojusz, który miał osłabić Berlin, ale postanowiliśmy nauczyć ich posługiwania się widelcami. Wybraliśmy sojusz z USA, który to sojusz Cat-Mackiewicz nazwałby egzotycznym. Tym bardziej, że USA ma globalne interesy i taki kraik jak nasz co najwyżej może być im czasem do czegoś przydatny, a jak przestanie być przydatny to go oleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Wiesz coś, o czym nie wiemy- że "ktoś" planuje zainwestować w port set milionów? Pochwal się, kto to..

  Kto jeszcze zainwestuje ? To tak jak ze strefami gospodarczymi, na początku to były pola czy nieużytki należące 20 właścicieli scalane przez samorząd. Ja powstał pierwszy magazyn wysokiego składowania to juz poszło szybko, w dwa lata kilkanaście ha  zabudowane przez firmy i firemki.

Już pisałem że jestem ciekaw co z tego zostanie za 10 lat...

Dużo zależy od następnej władzy - SLD w pierwszych godzinach uwaliło "pisowski" gazociąg z Norwegii, PO przeciągało budowę "pisowskiego" gazoportu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, balans napisał:

Jesteś wyjątkowo prymitywny CHUJ!

Celowo zniekształcasz mój nick na balas co oznacza kał, a Yeti nie reaguje...

Cały czas wypisujesz inwektywy i obraźliwe epitety pod adresem Polski. Wszystkich wyzywasz od prymitywów albo gorzej, więc nie stękaj balasie bo się skupkasz. 

Balas – Wikipedia, wolna encyklopedia

Ale podoba mi się twój tok myślenia:)

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 16:39, takafura napisał:

 

 Co do relacji Polski z Rosją w temacie skąd w ogóle pomysł przekopu skoro było tak przyjaźnie i sielankowo czyli komu to przeszkadzało :)

- wg Rosji protokół regulujący zasady żeglugi przez cieśninę Pilawską wygasł po wstąpieniu 2004 Polski do UE,

- Rosja pozwoliła na rejsy wyłącznie statkom pod nasza banderą,

- w 2009 rozporządzenie rządu Rosji określiło, że statki niepolskie muszą wystąpić o zgodę 15 dni przed terminem wpłynięcia w cieśninę,

- zgody często nie udzielana z przyczyn technicznych, przyrodniczych, wojskowych, ekologicznych i pogodowych,

 

 

49 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Popierasz głupotę, ale jakoś nie potrafisz nawet podać powodów tego poparcia. Pytany o szczegóły, rakiem się wycofujesz..

 

Albo czytaj uważniej, albo zapytaj, ale nie pisz bzdur że nie podałem powodów. A czy są dla Ciebie wystarczające czy przekonujące to inna sprawa.

Jednak argumentów w tym temacie użyłem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Landszaft napisał:

Les05 mówiłem myśl zanim napiszesz . Ty masz w dupie Polaków , ty narodowi podstawisz nogę aby się wypierdykał i będziesz twierdzić że to ruskich boli, co twa wypowiedź to nienawiść do każdego a to na kakacapów , a to na pejsatych , a to germańcy cię swędzą, A to Czesi niewygodni bo z góry patrzą. A to Polacy głupi bo zamiast murem stać za Maciarem to go krytykują, a to idioci z PRL=u bo myślą inaczej jakieś ekonomie , zyski, straty zamiast  propagandowo i bezmyślnie , a myślenie zostawić twojej idolce Krysi Pawłowicz. A prosiłem nie czytaj , nie wypowiadaj się bo nijak nic mądrego Ci nie wychodzi  , Krycha to przy tobie szczyt geniuszu i elokwencji. Wiem rozumiem przecierasz teraz oko środkowym palcem do mnie.

Gdybyś stosował się do swoich zasad, to nie miałbyś nic do powiedzenia a tak zaśmiecasz Forum swoimi wypocinami. Powtórzę jeszcze raz - Ruskie won! - to naczelna zasada, którą powinniśmy kierować się w kontaktach ze Wschodem. Każdy aspekt naszego uzależnienia od Rosji, czy dotyczy żeglugi na Zalewie, czy importu gazu musimy bezwzględnie usunąć. Żadnego umizgiwania się do Moskwy, bo oni zawsze każde ustępstwo z naszej strony odczytają jako oznakę słabości. Dla Rosji handel, czy ten duży, czy przygraniczny służy tylko i wyłącznie prowadzeniu imperialnej polityki. Poczytaj sobie historię naszych relacji z Moskwą, ona się nie zmieniła i nie zmieni, dopóki Rosja jaką znamy  nie rozpadnie się. Innych twoich bredni nie będę komentował, bo szkoda czasu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie