Jump to content

Landszaft

Forum members
 • Content Count

  2293
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Landszaft last won the day on February 14

Landszaft had the most liked content!

Community Reputation

116 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bardzo dobra butelka do wina własnej roboty denko jest mocno wypukłe aby osad z wina osiadł dość sztywno na dnie przy rantach przez co jest go trudniej wzburzyć osad poprzez nalewanie wina do kieliszków oraz zwiększenia ciśnienia w butelce jak wino by jeszcze fermentowało w niej i nierozerwania flaszki . Nie lejemy wtedy fuzli do kieliszka jak w przypadku butelki z płaskim dnem. Obecnie nie produkuje się butelki z wklęsłym dnem a w większości z płaskim dnem do wina bo w sprzedaży wina są już wyklarowane oraz mają zatrzymany proces fermentacji poprzez zastosowanie siarczynów "SO 2 lub SO 4" . J
 2. Ale oficerem był bo na zdjęciu jest w mundurze podporucznika , czyli nie niska szarża ale normalna polowa , czy był dezerterem trudno powiedzieć bo w kance był mundur leśnika a nie mundur wojskowy i z tego co widać brak podstawowych dokumentów osobistych wojskowych . Optował bym za tym że zakopał mundur w jakim w cywilu przed wojną pracował oraz wszystkie potrzebne dokumenty które mu będą potrzebne po powrocie z wojny jak z powrotem wróci do cywila. Biegał nadal w wojskowym mundurze i miał przy sobie potrzebne wojskowe dokumenty oficerskie które pod koniec wojny często szybciej otwierały drzwi
 3. Salieri nie przeginaj pały , Kula w łeb ?? za to że miał bronić faszyzmu !!!, a może jeden z tych co widział co to faszyzm i co przyniósł Niemcom. Jak by np Polacy nagle dostali świra i stwierdzili że chcą być Panami Świata poprzez wymordowanie innych nacji to byś murem stanął za takim reżimem ??. Niestety żołnierz to tylko ma być bezmyślne mięso armatnie które ma walczyć lub zginąć za ideologię jego polityków którzy siedzą w ciepłych pokoikach i przesuwają pionki na szachownicy i często w historii tylko ona jest brany do odpowiedzialności , koszmar każdego żołnierza.
 4. Wszystko możliwe , obudowa nic nie mówi . Jeśli fotka zrobiona na złomowisku to może być od wszystkiego co ma moc !!. Marne szanse aby to zidentyfikować . Niestety złomowiska nieczęsto mają wojenne fanty a w większości zakładowe lub gospodarcze.
 5. I nie musi to być kompletnie od pojazdu a może być od jakiejś maszyny
 6. Szybki55 masz prawdopodobnie słuszność , zwolnica to na pewno nie jest , docisk tak samo ale widać elementy rozłączające jak i załączające napęd w postaci 3 haków na sprężynach , wygląda jak załączanie na skutek ruchu obrotowego gdzie haki ruchem odśrodkowym napinają sprężyny i coś załączają, a w skutek zmniejszenia ruchu obrotowego wyłączają urządzenie . Jest to można nazwać sprzęgło samo sprzęgające się . Mam w moim aucie cusik podobnego , z uwagi że auto kompletnie nie ma pedału sprzęgła . Zasprzęglenie następuje automatycznie naciskając pedał gazu i zwiększając obroty silnika . Mają to ta
 7. Ciekawym ile na te brednie poszło kasy ???, kilka lat pracy i jak bym czytał znowu historię w stylu "Zbrodnię w Katyniu w 1940 Niemcy popełnili !!". Ile Maciar kasy przytulił aby coś takiego wyczarować . Jego bliźniak Feluś Dzierżyński to małe miki przy nim.
 8. wydaje się że istotnie od wózka spawalniczego .Te od pojazdów jakichkolwiek miały dość solidne łożyskowanie i to najczęściej na łożyskach wałeczkowych "igiełkowych" lub bardzo rzadko podwójne łożyska kulkowe "ale te się raczej nie nadają do kół nośnych tylko do kół podtrzymujących gąsienicę" . To widać praktycznie chyba jest tylko łożysko ślizgowe lub pojedyncze kulkowe co dyskwalifikuje jako koło z jakiegokolwiek pojazdu. Ale to sprawdzisz zdejmując koło z ośki.
 9. Zgadza się przykładem użycia są słynne walki Orika na TKS-ie z Nkm wz 38 który walczył na niemieckiej amunicji flakowskiej z pozytywnym rezultatem . przy czym w naszej nomenklaturze to najcięższy karabin maszynowy ,a w niemieckiej było już to działko półautomatyczne . Powinno się to jakoś standaryzować co jest karabinem maszynowym a co jest już działkiem . W większości krajów przyjmuje się że do 1,99 cm to Nkm a od 2 cm działko. I tak też obecnie przyjmuje się podział w naszej armii .
 10. Niestety ta purchla monetopodobna nie straci na wartości jak się poeksperymentuje na jej lekkim oczyszczeniu i uczytelnieniu. Wtedy można pobawić się co to kiedyś było
 11. Salieri jeszcze wrócisz do tego lasu a tych szczątków nikt Ci nie podwędzi , no chyba że maniak purchli ;-) . A tak na serio to tych magazynków raczej w pojazdach nie gubiono bo zostawały w pojeździe dlatego zdecydowanie trudniej pancerne pozyskać , no chyba że pojazd został rozbity i szabrowany. W 39 na uzbrojeniu pojazdów pancernych była odmiana działka flak 30 o krótszej lufie . A jako ciekawostkę dodam że pociski niemieckie do czołgów , samochodów pancernych i przeciwlotnicze pasowały do naszego działka 2 cm stosowanego w TKS-ach.
 12. Także flak 38 , niestety po tych skrawkach nie wiadomo czy flakowski czy czołgowy lub do samochodów panc uzbrojonych w działko 2 cm . Pojazdy pancerne użytkowały zmniejszony magazynek bo flakowskiego nie dało się założyć z uwagi na rozmiary.
 13. Pablo nie kilka tylko 1,2 mld plus falsy to będzie cirka e baut 1,5 mld . Miecio daj wymiary bo z wyglądu to padlina borata bezdyskusyjnie a widać masz ich jeszcze mało , jak przeleci Ci przez pale z pół tysiąca to wtedy szybko je będziesz klasyfikować litwiny i koronne i klepacze.
 14. Witam . robię porządki w klaserku i muszę opisać ten fancik , kiedyś znalazłem info co to za moniak ale mi kartka wypadła i nie mogę sobie przypomnieć. Przekopałem net ale nie pamiętam dokładnie które to mocarstwo wydawało i kiedy .
×
×
 • Create New...

Important Information