Jump to content

Landszaft

Forum members
 • Content Count

  1861
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Landszaft last won the day on September 29

Landszaft had the most liked content!

Community Reputation

8 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Warto się zastanowić jaki to jest sojusznik ?? https://o2.pl/artykul/syria-i-rosja-zawarly-porozumienie-z-kurdami-wspomoga-walke-z-silami-turcji--6434758405260929a . Jak oni dyla dają przed Turkami ?? to co będzie jak by do nas wkroczyli Rosjanie . Chyba szybciej by uciekli niż przybyli do nas. Ukraińcy już posmakowali sojuszu z amerykanami oddając atomówki za potwierdzenie bezpieczeństwa swoich granic . Teraz Kurdowie się dowiedzieli ile jest wart ten sojusznik . My też kiedyś się dowiemy co to warte , byle nie było jak z Francja i Anglią. Dla mnie to nie Fort Trump a Fort Trup.
 2. fals boratynki . z uwagi że fałszerzy było mnóstwo , a w tym większość niepiśmiennych to tworzyli istne cudeńka z gryzmołami zamiast napisów lub napisami niewiele mające coś wspólnego z oryginałem. Poszukaj w necie falsy boratynek to sam zobaczysz że twoja to norma
 3. Tyle że ta na zdjęciu to raczej tak jak pisał vis 1939
 4. Tyle że Opel produkował felgi do Kdf kafera nie tylko po wojnie ale też w jej trakcie . Musiałbyś wypiaskować felgę a wtedy wyjdą wszystkie sygnatury , Też się zdziwiłem ile ich wyszło na innej przedwojennej starej mojej feldze . Oprócz producenta które widziałem to po wypiaskowaniu wyszedł jakiś numer , data produkcji i jakiś dziwny znaczek . Niestety rdza często przykrywa słabsze sygnatury.
 5. przydała by się historia tego czołgu bo czołg jest zniszczony ostrzałem, ma rozerwaną wieżę , widać z zewnątrz popękany pancerz. Powinien zostać w Gliwicach bo prawdopodobnie padł w boju o Śląsk , i na pewno nie propaguje on komunizmu ,to jakaś paranoja . Ludzie powinni zniszczyć wszystkie auta marki Łada lub kto jeszcze posiada Syrenę lub Warszawę bo one też propagują komunizm . Kto je ma i nimi jeździ to popiera komunizm bo wtedy były zrobione , ba pokazuje przez to jaki on był trwały i solidny ten komunizm. Bosche w tym kraju paranoja goni paranoje , za niedługo doczekam że trawę będziemy malować na zielono.
 6. tzn załatwiony ?? foxy w kraju czy na złomie
 7. Widzę że nikt się nie kwapi aby dla własnej ciekawości zidentyfikować tę resztę folisów rzymskich i tak moneta nr 2 to Walentynian II (375-392) . Zaczynamy od tego co widać czyli rewers przedstawia dwie wiktorie trzymające wieniec laurowy napis otokowy powinien brzmieć VICTORIA AVGGG czyli w tłumaczeniu "Wiktoria Augusta" ale potrojenie literek końcowych GGG świadczy o tym że w tym czasie rządzili zgodnie trzej cesarze "obok Walentyniana II byli to Teodozjusz I i jego starszy syn Arkadiusz" to też ułatwia datowanie szczegółowe monety. Mennica AQ to Aquileia - obecna włoska Akwileja . Awers powiedzmy że to monolit gdzie widać tylko popiersie w prawo ale widać też ostatnie literki i napis otokowy powinien brzmieć DN VALENTINIANVS PF AVG czyli "Nasz Pan Walentynianus zawsze szczęśliwy August". Katalog RIC IX 47 a . Jak poczyścisz to najwyżej potwierdzisz lub zaprzeczysz czy się to zgadza. Moneta nr 3 jest praktycznie nie do rozpoznania jaki cesarz z Konstantynów bo napisów praktycznie nie ma i nie będzie bo znikły a rewers jest jednym z najpopularniejszych gdzie wielu cesarzy go powielało na monetach przedstawia dwóch żołnierzy wspartych na włóczniach i tarczach a pomiędzy nimi stoi pojedyncze Labrarum czyli sztandar wojsk rzymskich Czworokątna purpurowa chorągiew imperium ze złotymi frędzlami zawieszona na poprzecznej belce, na której pierwotnie osadzony był orzeł (symbol Jowisza), a później chrystogram Chi Rho, który został wprowadzony w Cesarstwie rzymskim w okresie panowania Konstantyna Wielkiego i jego następców a obecnie używany w każdym chrześcijańskim kościele. Napis otokowy brzmiał GLORIA EXERCITVS czyli " chwała zwycięzcom " 7 i 8 monetę pozostawiam innym do wykazania się bo bardzo dużo widać.
 8. 5 moneta to to praktycznie to samo co 4 czyli Constantius II ale nie widać kto bił monetę . 6 moneta to Klaudiusz II Gocki mennica Cyzicus "obecnie Kapu Dagh obecnie miasto w Turcji" Awers głowa cesarza w prawo w diademie na głowie napis otokowy DIVO CLAVDIO "Boski Klaudiusz" .Rewers przedstawia ołtarz na którym płonie ogień ,ołtarz podzielony na 4 pola napis otokowy CONSACRATIO -poświęcenie . Katalog La Venera Vol.1 nr 10924 lub katalog Goebl 188 a1. albo monety katalogu RIC od 261 do 264 Zalecam monetki pomoczyć w oliwce aby je odczyścić a potem wstawiać do rozpoznania wtedy łatwiej szukać , teraz to większość purchle z zlanymi napisami lub przykrytymi patyną i tak np moneta 1 to też prawdopodobnie Klaudiusz II Gocki i awers przedstawia prawdopodobnie też głowę cesarza w prawo w diademie i napis podobny DIVO CLAVDIO a rewers to orzeł z rozpostartymi skrzydłami z głową w prawo i napis otokowy CONSECRATIO katalog RIC 266. ale to grube przypuszczenie bo moneta niewyczyszczona .Resztę zostawiam innym aby się wykazali bo da się je rozpoznać tylko trochę cierpliwości, uwagi i łaciny. Pozdro.
 9. http://www.wildwinds.com/coins/ric/i.html i przeglądać te folisy konstantynów i innych cesarzy III i IV wieku np. 4 moneta bita w pierwszej oficynie Cyzicus SMKA rewers przedstawia żołnierza z tarczą i włócznią przebijającego leżącego wroga napis otokowy FEL TEMP REPARATIO "Szczęśliwe czasy nastały" . Na awersie popiersie w prawo Constantiusa II w wieńcu laurowym na głowie. Napis otokowy DN CONSTAN-TIVS PF AVG " DN -Dominus Noster" - Nasz Pan Constantius "P F -Pius Felix "pobożny lub wierny szczęśliwy lub bardziej prawdopodobne Perpetuo Felix - Zawsze szczęśliwy" AVG = Augustus . Czyli w tłumaczeniu napis otokowy brzmi "Nasz Pan Konstantius zawsze szczęśliwy August " Katalog RIC VII 104. i tak zalecam bawić się z reszta bo są dość czytelne mimo że to denaty numizmatyczne i popularesy.
 10. Mam trupka połamanego starego greszelka który znalazłem parę lat temu i teraz robiąc porządki w klaserze chciałbym się dowiedzieć kto był emitentem tej monetki i jaki był okres bicia oraz czyje panowanie i miasto gdzie był bity. niestety stan fatalny ale widzę że w jabłku królewskim jest zamiast cyfry 3 cyfra 24 "prawdopodobnie" albo 04 . tak samo na rewersie jest prawdopodobnie w owalu "ptok" lub jakaś kurica i pełno półokręgów nachodzących na siebie na zewnątrz owalu. proszę o pomoc w określeniu typu greszelka.
 11. Jak wiem to na pewno podłoże jest betonowe i prawdopodobnie zbrojone ale kostka jest układana swobodnie i jest to kostka najnormalniejsza w świecie betonowa nie związana z podłożem , co za tym idzie działają na nią w ruchu inne siły dynamiczne niż jak jest postawiony pojazd który się nie porusza . Dlatego też w jednostkach pancernych nikt nie robi placów betonowych pokrytych piękna kostka a jedynie mocno zbrojone albo płyty betonowe albo całe place są wylewane monolitycznie ze zbrojeniem . Dlatego też w poważnych muzeach jak Saumur czy Bowington nikt na drogach ruchu gdzie są przejazdy pojazdów pancernych nie bawi się w drogę z nałożonym brukiem a są trakty monolitycznego betonu zbrojonego aby nie robić co chwilę remontu z kruszejącymi kosteczkami. Ale co tam ja się na tym kompletnie nie znam i proszę mojego głosu nie brać poważnie a prawdopodobnie w tamtych zagranicznych muzeach są dyrekcje o małej wiedzy technicznej i nie znający się na pięknie brukowanej kosteczki.
 12. A po tej kostce to czołgi mają jeździć ??. To hmm. będzie ciekawie . Może TKS pojedzie ale Taki IS lub T55 albo inne kilku dziesięciotonowe żelastwo jak zrobi skręt to kostka do układania z powrotem a część będzie zmielona. Widziałem kostkę po skręcie T 72 - gąski ją zabrały i przygotowały brukarzom w fajne pryzmy a plac wyglądał jak poligon. Ale może tylko kraczę i się na tym nie znam
 13. Prawdopodobnie współczesny element z wiatrowskazu dachowego. Element prawdopodobnie bardzo współczesny z uwagi na mnogość wariantów kulturowych w projekcie "widać w tym motywy inkaskiego smoka ". wyrób prawdopodobnie mosiężny co datuje na wiek XIX lub XX .
 14. ELEY 12 LONDON - nie wiem czy taki już pokazano. przydał by się spis jakie już zostały tu pokazane aby nie powtarzać zdjęć , bo przeglądać 14 stron to ciut dużo
×
×
 • Create New...

Important Information