Jump to content

Landszaft

Forum members
 • Content Count

  2209
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Landszaft last won the day on October 11 2020

Landszaft had the most liked content!

Community Reputation

101 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeszcze jako ciekawostkę należy nadmienić sprzedaż kilku kompani czołgów FT z Polski do Hiszpani przez spółkę SEPEWE około 60 szt . Które to czołgi zostały użyte przez wojska Frankistowskie do szkolenia jak i bojowo. Ciekawostką jest to że Hiszpania otrzymała TYLKO z polski czołgi Renault FT i wszystkie jakie są obecnie zachowane w Hiszpanii a jest ich dość sporo są właśnie proweniencji polskiej.
 2. chińszczyzna jest często sygnowana od spodu lub powinna być sygnowana typem warsztatu. do dzisiaj istnieją setki warsztatów ceramiki . dlatego po pierwsze sygnatury których tu brak dwa jak widać farby typu porcelanowego czyli nie tak zwane płaskie malowanie normalnymi pod szkliwnymi farbami a farbami szkliwnymi . to widać kiedy zobaczymy na farbę która wygląda jak by była nalana jak porcelana . część malatury typowa stempelkowa co widać . obecnie większość warsztatów maluje swoją chińszczyznę techniką stempelkową bo jest szybka i tania w zdobieniu . Niestety chińszczyznę aby oceniać to nie foto a wizja . Żadne foto nie odda oglądu na wizji.
 3. A nie ternar przypadkiem ?? . choć zdjęcia oba do góry nogami . Przydało by się zawsze ustawić do foty monetę prawidłowo
 4. przednia Tyr jak widzisz też kompletnie nie pasuje a po za tym ta grubość 2 cm typowa jakaś tylna lub górna , widać też że jest zamknięcie do wlewu paliwa " wtedy by była górna" lub korby do rozrusznika " wtedy była by pionowa". Za pewnie jak by Idontcare pojechał i spisał napisy na tym ruchomym zamknięciu to by pomogło oraz zdjęcia elementu po przeciwnej stronie w powiększeniu . Optuje że to górna płyta bo po przeciwnej stronie jest nadspawany płaskownik antyrykoszetowy aby nie uszkodzić w walce tego elementu, no i obracając o 180 stopni dowiemy się czy jest to cała blacha czy dół jest odcięty , bo ze zdjęć to nie wynika , i oczywiście podstawa to wymiary długość , szerokość. A będąc na miejscu rozpytać się ludzi co gdzie padło . na pancerzu powinny też być wybite znaki i napisy odbioru oraz daty produkcji tylko trzeba cierpliwie poszukać z druciakiem w dłoni.
 5. 500-600 Juanów Chińskich
 6. Serdecznie dziękuję Stani za tak szerokie spektrum przelanej wiedzy , z uwagi że chciałbym dorobić rączkę aby się to jakoś prezentowało a z uwagi aby trzymało się epoki czy można dorobić okładziny rogowe czy drewniane ?? I ostatnie pytanie według twej wiedzy jak datować ten kord ?? , wiek ?? , czy takie Kordy były produkcji zwykłego kowala czy wychodziły z pod jakiejś pracowni płatnerskiej ? . Dodaję jeszcze zdjęcia zakończenia rączki i jelca .
 7. raczej wątpię że średniowiecze bo okładki były mocowane na stalowe tulejki a nie na nity czy też jakieś śrubki , raczej tulejki to chyba nowożytny pomysł ale mogę się mylić bo to nie moja tematyka, choć blisko mojego domu są średniowieczne ruiny zamczyska z XIV-XV wieku a ten "kord" znalazłem z 300 metrów od niego na przeciwnym wzgórzu.
 8. Dzięki za info zapomniałem że w lasach też są myśliwi co gubią sprzęty. Przy głowni zmierzyłem suwmiarką i ma bagatela 8 mm i tyle samo w miejscu przełamania , tak że to musiał być kiedyś piękny kord.
 9. Witam znalazłem kiedyś dawno w lesie na miejscach potyczek I wojennych oto taki zardzewiały złamany nóż. Długość całkowita to 33 cm .rączka 13 cm , ostrze widać złamane 20 cm .Grubość ostrza 6 mm a szerokość u nasady 3 cm . Rączki drewniane były mocowane na tulejki stalowe , to nie były nity ani śrubki. Może ktoś wie czy to wojenny 'wojskowe' precjozo czy cywilne złapane przez wojaka do kieszeni . Jeśli wojskowe to jakiej armii ?? bo na moim terenie tłukli się wszyscy czyli i Rosjanie jak Niemcy i Austriaki. Przeczuwam że z ostrzem byłby jeszcze z kilka lub kilkanaście cm dłuższy.
 10. Woody ale trochę prawdy w tym jest porównanie w renowacjach oddziału w Poznaniu z Stolycą to ta druga wypada gorzej niż blado i gdyby nie zakupy Maciara to by nic tam nie przybyło a o renowacjach lepiej spuśćmy zasłonę milczenia.
 11. właz byłby dziwny bo ma klamkę zamykania zewnętrzną , więc to wyklucza jakikolwiek pojazd pancerny , obstawiałem najpierw zamykanie kotła kuchni polowej , ale tu nie pasuje uchwyt wewnętrzny który de facto służy zamknięciu i otwarciu z wnętrza oraz zamknięcie której jest typowe wewnątrz do otwierania ręką . gdyby była to jakaś klapa , dekiel to nie miałby tego wewnętrznego uchwytu i pazur zamknięcia byłby mniejszy . Obstawiam zamknięcie szczelne typowe cysternowe , niektóre zamknięcia cystern mają klamki i chwyty wewnętrzne do obsługi jak się czyści cysternę wewnątrz NP cysterny do przewozu mleka które bardzo często muszą być myte wewnętrznie i kiedyś czyścili to ludzie wchodząc do wnętrza takiej cysterny . Dlatego jest uszczelnienie i zamknięcie od wnętrza i zewnętrza . I ostatnia pierdoła to małe oczko przy zamknięciu na kłódkę a bardziej na plombę aby cysterna dowiozła tyle ile w nią załadowano i coś nie "zniknęło" w trakcie transportu
 12. Fala jak dajesz przykład Marlene to dodaj że była przeciw swoim krajanom i zagrzewała do boju armię Amerykańską
 13. kraju ona się nie wstydziła ale na pewno postępowania i stanu umysłu w tamtym okresie swoich pobratymców
 14. Ja urodziłem się na Śląsku i według Was jestem chyba też faszystą i Niemcem bo chyba w tym zidiociałym kraju nadal panuje przekonanie że jest Polska A czyli były zabór niemiecki i to są sami Niemcy i faszyści oraz Polska B czyli były zabór rosyjski gdzie mieszkają kacapy czyli ja szkop a inni Kacapy radzieckie . Najgorsze że kacapy nie zauważają że to Polak śląski który ratował swoich a nie Niemców . Ale do umysłów tak pokręconych to i tak nie dojdzie i wcale się nie dziwię że za granicą wstyd się przyznawać do tego że się ma Polskie korzenie. Już Churchill stwierdził pod koniec wojny że z rządem londyńskim się nie rozmawia bo to chory stan umysłu który jak widzę trwa nadal i nie tylko u Polityków ale także już obywatele tym są zarażeni
×
×
 • Create New...

Important Information