Jump to content

kribmw

Forum members
 • Content Count

  528
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

332 profile views
 1. Witam panowie znalazłem taką oto figurę przedstawiającą chyba wołającego marynarza.Dość spora bo wysoka na 19cm.Od spodu otwór z widoczną pustką w środku.Macie jakieś przypuszczenia.
 2. Witam panowie taki oto element z otworem w środku średnica 52mm.Widoczne sygnowania niemieckimi patentami.Od czego może być?
 3. Plecak podobny do niemieckich 2 wojennych wykonany z brezentu ze skórzanymi paskami.Jaki okres?
 4. Witam serdecznie dostałem w gratisie takie oto pagony i patki chciałbym się dowiedzieć coś o nich.
 5. Wymiary sprzączki 4,7cm/6cm.Macie jakieś przypuszczenia?Dostałem go od kolegi którego dziadek był leśniczym w okresie międzywojennym i wojennym.
 6. Witam panowie proszę o identyfikację pasa.Klamra mosiężna brak sygnatur.
 7. Dzięki bardzo Edmundo za kolejne cenne informacje.Powoli wszystko zaczyna układać się w całość.Można powiedzieć że ciekawa historia zwiazana z panem Zygmuntem.Swoje przeszedł najpierw ściągnięty do armi nazistowskiej zapewne po podpisaniu listy DVL a następnie spowrotem do swoich tyle że poza granicami państwa.Cieszę się że udało mi się zakupić te pamiątki zwłaszcza że pan Zygmunt przeżył wojenną tułaczke i żył jeszcze po wojnie.Mam jego świadectwa legitymację kombatancka i innego rodzaju dokumenty.Jeszcze raz dziękuję i czekam na kolejne informacje pozdrawiam.
 8. Jeszcze jedno zdjęcie z podpisem właściciela.
 9. Kolejne dokumenty może coś więcej z nich wyniknie?
 10. Dzięki bardzo Salieri16000 twoje informacje pokrywają się z resztą dokumentów które posiadam.Mam również jego dokumenty powojenne świadectwa itp.A po umundurowaniu da się go przypisać do jednostki pancernej?
 11. Panowie jakieś konkretniejsze informacje by się przydały.Gdzie można by sprawdzić informacje o tym żołnierzu?
 12. Dalsza część zdjęć w tym nieśmiertelnik wehrmachtu i zdjęcie.
 13. Witam panowie czy dało by się coś więcej powiedzieć na temat tego żołnierza?Kupiłem pamiątki po rzekomo jak twierdził sprzedajacy żołnierzu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie Zygmuncie Łobodzińskim.Dodam że z tego co wynika z rozmowy ze sprzedającym najpierw wcielony przymusowo do wehrmachtu.Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 14. Dzięki bjar_1.Mógłbyś jeszcze rozszyfrować mi bicia na tej pochwie.
×
×
 • Create New...

Important Information