Jump to content

kribmw

Forum members
 • Content Count

  490
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

208 profile views
 1. Panowie a da się coś wyczytać z tego destruktu.
 2. Zwłoki monety do identyfikacji.
 3. To by się zgadzało bo właściciel już nie żyjący był leśniczym ale w okresie międzywojennym.Dzięki bardzo takafura pozdrawiam.
 4. Witam panowie.Trafiło mi się takie nosidełko wykonane z drewna z metalowymi okuciami.Pytanie z jakich lat i czy mogło być wykorzystywane przy budowie tutejszego poligonu ss.
 5. Tak jak ta oliwiarka.Ładnie sygnowana ale inne rozwiązanie lejka.Na internecie spotkałem wytłoczone k2 a moja k3.
 6. Dzięki panowie za odpowiedz.Zmierzyłem średnicę 10,2 cm.wysokość 11,5cm.Wszystkie fanty pochodzą z poligonu ss Sophienwalde więc już nie pierwszy raz spotkałem się z dziwnymi przedmiotami testowanymi tu poligonie.
 7. Pojemnik wykonany na 100% z ebonitu i to grubego.Dostałem też skrzynki jedna z nich z karteczka w środku napis 6 kartuschen lfh.18 i data 1944.Jest nawet miesiąc bodajże październik czyli dosyć późna produkcja.Być może dla tego pojemniki nie sygnowane?
 8. Było tych pojemników więcej i masa sprzętu niemieckiego typu skrzynki amunicyjne karnister wehrmachtu.Bardzo mi to podchodzi pod niemiecki sprzęt ale mogę się mylić.
 9. Witam bakielitowy pojemnik bez sygnatur.Wydaje mi się że na jakiś ładunek zapasowy.Dostałem go z innymi skrzynkami niemieckimi.Na drugim zdjęciu wiekszy dla porównania.
 10. Panowie jakieś przypuszczenia co do tej bransolety bo poprawnie chyba tak się piszę,a może to jakaś zapinka do szat?Jest co prawda nie kompletna ale solidnie wykonana.
 11. Witam panowie trafiłem na taki oto kawałek branzolety?Wykonana chyba z brazu jest to coś starszego czy współczesna robota?
 12. Witam taka oto skrzynia metalowa sygnowana datą produkcji 1941.
 13. Znaleziony na kaszubach a dokladnie wioska Piechowice.Szkoda że nie ma części z początkiem nazwiska bo z końcówką ewski jest dużo u nas nazwisk na przykład właściciel pola Gronalewski.Jest też takie nazwisko jak Szalewski w tej miejscowości.
×
×
 • Create New...

Important Information