Jump to content

pablo69

Forum members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Guzik od liberii.Takie guziki, nosiła służba jakiegoś szlachcica.
 2. Tak jak kol. abcd pisze, ozdoba biurka . https://www.philipp-militaria.com/archivearticles/NSDAP-Hoheitsadler-Reichssadler-als-Schreibtischdekoration-1317037085.html
 3. A nie JFS ? http://myvimu.com/blog/kody-producentow-okresu-iii-rzeszy-–-poradnik/#J
 4. Gapa NSDAP,prawdopodobnie pochodzi z budynku/siedziby partii.
 5. Jeśli jest z ołowiu, to może być obciążnik do sukni.
 6. Może to jakiś średniowieczny liczman ?
 7. Napisałem wyraźnie znajdowano.Fotek nie posiadam.
 8. Faktem również jest ,że sygnet wykonany jest w stylu art deco ,który swój rozkwit miał właśnie w latach międzywojennych.W latach międzywojennych również wykonywano sporo biżuterii patriotycznej.Faktem także jest, że tego typu sygnety ,znajdowano na wrześniu.
 9. Oczywiście pewnie ten wzór sygnetu był powielany również w PRL-u.Ale konkretnie, co kolega uważa że jest naciągane?
 10. Moneta limesowa-suberatus,antyczne fałszerstwo, widać że była odlewana z formy.Z identyfikacją czego to fals, będzie ciężko.Ale rzeczywiście na TPZN-ie jest sporo kolekcjonerów antyku,więcej prędzej tam otrzymasz jakieś konkrety.
 11. Niestety nie posiadam w/w katalogu.Ale mogę zacytować treść opisu zamieszczony na konkurencyjnym forum na który był identyfikowany taki sam sygnet: 1.PIERŚCIEŃ srebrny,1940-1945.Pierścień w formie sygnetu.Tarczka kwadratowa pokryta masą plastyczną w biało czerwonej barwie.Na tarczkę nałożony srebrny Orzeł.Z obu boków na zewnętrzym obwodzie wyryte inicjały W.H.MWP nr.58083.PS.Pierścień został ofiarowany w 1945 roku Piotrowi Bagrowskiemu przezłączniczkę powstania warszawskiego jako wyraz wdzięczności za uratowanie życia.Bagrowski wyciągnął łączniczkę spod gruzów.Koniec cytatu. Na temat tychże pierścieni pisze: Cytuję: "W latach okupacji niemieckiej 1939-1945 roku wznowiono zwyczaj potajemnego wyrobu i noszenia bardzo charakterystycznej biżuterii patriotycznej. Były to pierścienie z Orłem polskim na biało czerwonym tle. Wykonywano je w pojedynczych egzemplarzach na indywidualne zamówienia." Str.151 poz.1. Według mnie i nie tylko,sygnety te(wykonane ze srebra , nabitą puncą) jak ten https://odessa.pl/pl/p/SYGNET-PATRIOTYCZNY-ORZEL/1026 zostały wykonane w latach 30-tych .Raczej w czasie okupacji zakłady jubilerskie nie mogły oficjalnie produkować biżuterii patriotycznej , nabita punca wskazuje na oficjalny wyrób. Co twojego sygnetu jak i tego https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=58&t=143145&hilit=sygnet+patriotyczny to prawdopodobnie jest to potajemna ,okupacyjna produkcja. Oczywiście to tyko moja teoria.
 12. Twój sygnet jako że nie jest srebrny,może to jest jakaś potajemna ,okupacyjna produkcja.W katalogu "Polska biżuteria patriotyczna", Wanda Bigoszewska datuje taki sygnet(lecz wykonany ze srebra) na lata 1940-45.
 13. II RP. https://odessa.pl/pl/p/SYGNET-PATRIOTYCZNY-ORZEL/1026
 14. Mosiężna kopia https://www.etsy.com/pl/listing/577896111/medieval-coins-gold-teutonic-knights
×
×
 • Create New...

Important Information