Jump to content

pablo69

Forum members
 • Posts

  216
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

pablo69 last won the day on September 12

pablo69 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pablo69's Achievements

22

Reputation

 1. Tak jak kol.Tyr pisze, szeląg koronny Augusta III Sasa z mennicy w Gubinie.
 2. Raczej angielski, "gilt" to po angielsku pozłacany.Cywilny.
 3. Ternar Władysław Jagiełło mennica Kraków.
 4. Żeton do gry karcianej.
 5. Najprawdopobniej żeton do gry.Dla pewności daj zdjęcia samej monety,bo na tych zdjęciach jest więcej tła niż krążka.
 6. Trafiony ? https://en.numista.com/catalogue/pieces239358.html .Twoja kolej.
 7. 1 heller Wolne Miasto Frankfurt 1814-37,najprawdopodobniej rocznik 1821.
 8. W większości, są to maravedi z Hiszpanii i hiszpańskich kolonii . https://en.numista.com/catalogue/index.php?r=maravedis&ct=coin
 9. Proszę określ co jest według ciebie "głupkowatym wymądrzaniem" .Bo po twoich chamskich tekstach wnioskuje że uważasz się za wszechwiedzącego guru od konserwacji.Co do mojego sposobu, przeczytaj wszystkie moje posty w tym wątku.Bez odbioru.
 10. O jakim błędzie piszesz? Kupryt nie został w pełni usunięty.Moneta wygląda kiepsko.Ja nie uznaje czyszczenia monet za pomocą środków do tego nie przeznaczonych typu octy ,kwaski cytrynowe,krety, oliwki etc.Bo wpływ na czyszczone monety, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo dobry z czasem okazuje się destrukcyjny.Ale jak kto co woli.
 11. Ocet to się nadaje do grzybków ,ogórków, a nie do czyszczenia monet,w szczególności ze słabego srebra.Elektrolize też bym sobie darował bo tylko zniszczysz monetę a kupryt zostanie.Wierz mi przerabiałem to nie raz.
 12. Ciężko będzie usunąć ten kupryt, chemia nie da rady tylko mechanicznie.Mikroskop i ołówki do czysczenia monet https://www.google.com/search?q=ołówek+do+czyszczenia+monet&tbm=isch&ved=2ahUKEwjlpKym3NvwAhVVvCoKHT2NBDkQ2-cCegQIABAA&oq=ołówek+do+czyszczenia+monet&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECCMQJzoHCCMQ6gIQJzoCCAA6BAgAEB46BAgAEBM6BggAEB4QEzoGCAAQBRAeOgYIABAIEB5QwqoIWJOdCWCypwloAnAAeASAAeABiAHlJpIBBjEuMzcuMZgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nsAEKwAEB&sclient=img&ei=dCaoYOWaLtX4qgG9mpLIAw&bih=578&biw=1280&rlz=1C1SQJL_enPL947PL947
×
×
 • Create New...

Important Information