Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Kee

Forum members
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Najlepiej podaj lokalizacje, będzie można wtedy potwierdzić prowadzenie działań wojennych w tym regionie.
 2. Ten ciekawy kamień to Krzemień.
 3. Sprawdziłem około 15map Od 1803 po dzień dzisiejszy brak jest jakich kolwiek śladów zabudowań. Również myślałem o leśniczówce jednak byla by ona gdzieś zazaczona, no chyba że stała bardzo krótko. Sprawdziłem u siebie stare leśniczówki jednak wygląda to całkiem inaczej, po prostu fundamenty budynku lub budynków bez wyraźnych tak wielkich struktur jak te tutaj. Podasz lokalizacje? Może te twoje będą podobne.
 4. Również obstawiam, że to jakiś łodziklwiec.
 5. Wybrałem się tam, niestety miałem tylko chwile na zrobienie zdjęć. Po za widocznymi nasypami i fragmentem schodów do piwnicy , praktycznie brak innych widocznych śladów na powierzchni. W razie pytań wskaże miejsca w których były robione zdjęcia.
 6. Czołem, Natrafiłem na taką ciekawostkę w mojej okolicy. Sprawdziłem mapy do 1803r i w tym miejscu nigdy nie było żadnych zabudowań, jest to dosyć duże i jakoś nie mam na to pomysłu. Coś tam było. Tylko pytanie, czy było bardzo krótko, czy bardzo dawno.
 7. Widziałem kiedyś coś podobnego w młocarni, służyło do zamykania lub zmniejszanie prześwitu w takim jak by korytku.
 8. Podaj proszę lokalizację miejsca
 9. Haha dokładnie. Wiedziałem że gdzieś to dosyć często widywałem może ktoś używał tego jako kotwicy albo ciezarka. Dzięki wielkie
 10. Witam. Czy również macie problem z logo forum które rozciąga stronę? Utrudnia to np. logowanie. Problem występuje na chrome oraz na przeglądarce systemowej. Android Pie. Jest tak od jakichś 2tyg.
 11. Witam, dziś podczas magnet fishing'u znalazłem stalowy przedmiot ok 40cm długości waga ok 5kg, solidnie wykonany zakończony czymś na kształt uchwytu, lotki, stopki(niepotrzebne skreślić). Przedmiot wydaje się być lity jednak to okaże się po wyczyszczeniu jeśli uznacie że jest sens w ogóle to robić. Dlaczego pytam o złom. Po prawdzie to aż głupio mi pytać. Znajduje bardzo dużo różnego złomu jednak ten przedmiot gdzieś już widziałem i wydaje mi się że może to być coś ciekawego. Tym bardziej że to jedyne dzisiejsze znalezisko ponieważ wybrałem się w tak odludne miejsce, że nawet gwoździa nie znalazłem co jest w sumie dziwne bo zawsze jest chociaż jeden, żadnych kawałków metali i tylko to. Ten zakrzywiony kształt nie daje mi spokoju.
 12. Nie ma na nim też wielu innych miejsc o których jest powszechnie wiadomo. W sumie to nie dziwne że go tam nie ma skoro ślad po nim zaginął dawno temu. Ma ktoś pomysł jak taki zamek mógł wygladac?
 13. Poszukiwań ciąg dalszy. Popytałem paru osób nikt nic nie wie. Brzydka pogoda więc postanowiłem poszperać na mapach asl. Znalazlem chyba jedna z kilku zapomnianych miejscowości które leżały gdzieś w pobliżu łukty, pojechałem tam niestety wszystko jest pod ziemią w jednym czy 2 miejscach wystaje kamienny fundament. Sprawdziłem mapy od 1802 roku i w tym miejscu nie ma zaznaczonej żadnej miejscowości. Na wszelki wypadek wrzucam zdjęcia żeby wykluczyć powiązanie tego miejsca z tematem naszych poszukiwań.
×
×
 • Create New...

Important Information