Jump to content

Kee

Forum members
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Kee last won the day on April 15

Kee had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy to aby na pewno metalowe? Nie jest to przypadkiem jakiś izolator np od transformatora?
 2. Odpad hutniczy, kawałek skały, jakiś spiek, naturalny minerał, kawałek złomu, meteoryt, skamielina lub zwykły kamień. Zdjęcia może by rozwiały trochę wątpliwości.
 3. A no, jak się dyszel przerobiło to i ciągnikowej.
 4. Element od kosiarki listwowej konnej
 5. Niestety moje klamry jednak zupełnie tego nie przypominają. Jednak trafiłem na dwie interesujące poszlaki. Pierwsza że może to pochodzić z jakiejś uprzęży lub plecaka typu A-frame, coś z militarki jednak nie mam o tym bladego pojęcia. Może ktoś coś kojarzy? Szerokość 25mm więc by się zgadzało. Jednak nie nastawiał bym się zbyt bardzo. Równie dobrze to może być od plecaka turystycznego . A drugą że w Szwecji istniała/ istnieje firma sygnujaca się CGH jednak z tego co wyczytałem to zajmują się srebrem i nie znalazłem nigdzie bicia w takim kształcie. „CGH” - HALLBERGS GULDSMEDS AB CG, Sztokholm1913–1982.
 6. Klamra od uprzęży elektryka? pasa? Tak mi się kojarzy, za 2 dni będę w domu to sprawdzę jak wyglądają te u mnie w garażu, chyba coś podobnego.
 7. Co do czyszczenia to głupoty gadasz. Przecież nie będzie tego robił papierem ściernym. Odpowiednie oczyszczenie jest wręcz wymagane! Co do "wąsatego pana": Pareidolia
 8. Ale jaja ;D powinno się przypiąć ten wątek jako przestrogę dla innych "mądrych"
 9. Bingo oxygene bottle - Sauerstofflasche, used on German aircarfts WWII period. With such tanks were equipped most of famous aircrafts including ME-109, FW-190, ME-262 ... Use to provide oxygene for pilots on high altitude flight time. Each aircraft contained several of those. To ma bicia. Może dało by się coś odczytać
 10. Wygląda na niekompletny, brak ustnika. Proponował bym go oczyścić być może są tam gdzieś bicia producenta.
 11. Kee

  Obiekty z Geoportalu

  O takie coś jest sobie w lesie. Sprawdziłem mapy od 1803r brak w tym miejscu jakichkolwiek oznaczeń zabudowań. Dwa doły na miejscu zidentyfikowalem jako budynki ( oznaczenie 3 i 4 ) resztą nie mam pomysłu. 2 jest dosyć ciekawa. Ale nie mam pomysłu. Obiekt znajduje się na zboczu wzniesienia 40m od jeziorajezior 5 jest to dosyć świeży wykopany dół Obiekt albo bardzo stary albo stał bardzo krótko skoro nie jest uwzględniony na mapach. Widoczne fundamenty w miejscu domu to luźny kamień, + pozostałość schodów do piwnicy, cegła z zaprawa cementowa.
 12. A szkoda go ośmieszać. Coś tam że on jest archeolog z powołania i go ceny nie interesują a ja jestem hiena itp ;D
 13. Też dostałem ;D mogę czuć się wyróżniony. Chlopaczkowi się nie spodobało, że podałem cenę monety a chyba liczył na duży zarobek
 14. "Grat plus" z YT. Chłopaki czesali to miejsce kilka dni wczesniej. Bez większych rezultatów więc to chyba złoty strzał. W tej okolicy jest sporo obiecujących miejscówek.
 15. Podaj rozmiar, prawdopodobnie stary zaczep kulowy do ciągnika. Lub ciężarek do szczoty kominiarskiej
×
×
 • Create New...

Important Information