Jump to content

Kee

Forum members
 • Content Count

  274
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Kee last won the day on February 7

Kee had the most liked content!

Community Reputation

30 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też początkowo myślałem że to może być Oliwin ale to są chyba tylko refleksy od ubrania. 780g więc ma bardzo duża gęstość. Udaj się z tym do geologa lub kogoś kto będzie w stanie określić czy jest to meteoryt. Bo szczerze to na to zaczyna wyglądać. Widać nawet na nim skorupę obtopieniową, Potrzebne są zdjęcia kamienia w całości, kształt może wiele wyjaśnić.
 2. A jak wagowo? Czyli są dwie połówki? Pokaż jak wygląda w całości. Jeśli to meteoryt być można uda się poznać po kształcie.
 3. Wygląda jak stopione aluminium, napewno było to poddane wysokiej temperaturze, domyślam się że jest dosyć lekki jak na swój rozmiar. Można wiedzieć w jaki sposób było to sprawdzane ?
 4. Niestety. Wiem tylko że dla mnie wygląda jak floret.
 5. O proszę te na dole to łódzk i jeżowiec Te na górze to chyba kawałek drewna i coś w kształcie zęba co zębem nie jest ;p Bardzo fajne u mnie takie to rzadkość. Jaki region?
 6. Ja nad morzem bywam kilka razy w roku i zawsze jakaś skamielinę przytargam jednak nie trafiłem jeszcze tak dobrej. Inaczej ma się sprawa na żwirowniach, tam trafiłem już fajne okazy. Tutaj ostatnie znalezisko (Z jakiegoś powodu zdjęcia dodają się do góry nogami)
 7. Zgadzam się z kolega wyżej. Gratuluję znaleziska, sam na takie poluje.
 8. Nie jest tajemnicą, że strony takie jak to forum oraz inne o tej tematyce są stale monitorowane, jakiś czas temu Odyn (poszukiwacz z YT) wspominał o podobnym incydencie mającym miejsce na jego fanpage na fejsbuku. Zadziwiająca jest prędkość z jaką działają(ustalenie danych) jak by chodziło o sprawę najwyższej wagi, później jest już tylko gorzej, bo znalazcę przedstawia się jako przestępcę i pociąga do odpowiedzialności. Dochodzi do sytuacji że znaleziska są porzucane bo ludzie zwyczajnie się boją je zgłosić nawet anonimowo Ale tak to jest gdy prawo jest bzdurne być może
 9. A czy nie jest to element który w zbrojach znajduje się na łokciach i kolanach? Nie wiem jak to się nazywa jakaś osłona przegubu czy łuska.
 10. To zdecydowanie kastet, a dlaczego na 2palce? A no bo taki jest bardziej kieszonkowy i jest dużo lżejszy. Jak by nie patrzeć kastety to kawał żelaza. Dodatkowo taki jest bardziej dyskretny, a podejrzewam że i tak robił robotę
×
×
 • Create New...

Important Information