Jump to content

Kee

Forum members
 • Posts

  346
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Kee

 1. Mi to kształtem przypomina jakąś starą zasuwę do wody. Czyli w sumie też zawór.
 2. mmljablonska, może dlatego że cały nasz kraj to jedno wielkie pole. Pola znajdowały się tam gdzie obecnie są lasy i wioski, miejsce to mogło być obrabiane przez 300lat a po 100kolejnych nie ma śladu że była to ziemia orna... Cóż dalej obstaje przy swoim że to twór naturalny bez widocznych śladów obróbki ręcznej. Linie proste to naturalny sposób łupania się krzemieni. Nie raz widywałem już takie "narzędzia" No ale będzie miał taką historię w jaka uwierzysz, a wiadomo jest tutaj nie od dziś że ludzie uwierzą tylko w wersję która im najbardziej pasuje. Żebyś ty widział ile tu Umbo było... P.s skoro uważasz to za narzędzie rozumiem że już zostało to zgłoszone do konserwatora?
 3. No kamyk fajny. Ja obstawiam że pochodzi on z okresu letniego lub jesiennego. Wtedy to na polach trwają najintensywniejsze pracę rolne i takie o to kamyki się łupią. Oczywiście mógł też powstać on naturalnie, woda wpływa w szczeliny, zamarza i kamień pęka. Jeśli chodzi o identyfikację to jest to zwykły kawałek krzemienia.
 4. Witam, Pierwszy raz spotykam się z takim rodzajem zakrętki, ktoś coś wie na ich temat?
 5. Cienka blacha, jakiś śmieć z PRL pokrywa od gara albo jakiejś beczki.
 6. Po gniadej klaczy z ogonem plecionym w kłosa
 7. Masz rację ten nie jest normalny, ten jest połamany. Ewidentnie "dotknięty" przez człowieka, myślę że jesteś pierwszy.
 8. Jak ktoś zidentyfikuje ten profil to stawiam mu piwo ;D
 9. No, mądrego to dobrze posłuchać ;) dzięki za rozwianie wątpliwości.
 10. Witam takie coś wyszło na polu z kartoflami, kiedyś już znajdowałem pojedyncze kawałki. Przedmiot chyba składał się z 4 takich części i był zamknięty. Czy to może być jakiś zwierzęcy dzwonek? Widoczne 3 literowe oznaczenie CTO. Co do materiału nie jestem pewien, wygląda jak mosiądz.
 11. Te otwory, ta grubość. No jak nic kawał lemiesza a może nawet i cały pług
 12. Widać ślady używania młotka, ktoś tego używał jako pal
 13. Update Kolejne strony prawdopodobnie tej samej prasy. Jeszcze nie rozwinięte, czekam na jakieś info jak to zrobić żeby nie zmasakrować. Widać spory nagłówek, być może nazwa, jeśli coś komuś przychodzi na myśl dawać propozycje
 14. Witam, mam strzępki starej gazety z 1914 roku, została użyta jako uszczelnienie między deskami. Jest dosyć mocno zwinięta i bardzo sucha. Przy próbie rozwinięcia zapewne mocno się uszkodzi. Czy są jakieś sposoby by temu zapobiec? Zdaje sobie sprawę że to bezwartościowy śmieć ale może dać mi wgląd na życie poprzednich mieszkańców domu oraz historię terenu. Odsyłam też do tematu gdzie najpewniej udało mi się znaleźć jej inne strony w lepszym stanie.
 15. Są robione ręcznie, każdy jest inny widać ślady strugania. Znalazłem 3 szt. Z jakiegoś powodu były schowane pod podłogą.
 16. Witam czy to domowej roboty spinacze ? Ok 15cm długości
 17. Brak ważnego wymiaru jakim jest grubość.
 18. Zamek to na pewno. Ciężko wymiar wyciągnąć Bonnie wiem jak duże masz dłonie. Czyżby MG42?
 19. Ja bym raczej obstawiał takie oznaczenie butelki
 20. Victorinox stag Hunter ale jakiś nietypowy bo ma ząbkowane ostrze. Seria safari, okładzina z imitacji rogu jelenia. Brakuje nakładki zabezpieczającej na piłę Co do lat nie jestem pewien ale chyba 90'
 21. Witam Pod podłogą znalazłem takie o to zawiniątko. Zapewne ktoś nim szparę w deskach zatkał, jest ktoś może w stanie stwierdzić nazwę tego pisma?, na zdjęciach widoczne daty oraz nr wydania, więc prawdopodobne jest że gdzieś znajdę taka archiwalną w całości. Wstępnie przepuscilem przez tłumacza jednak niemiecki to u mnie tylko podstawy i nie daje to możliwości dobrze się rozeznać. Posiadam jeszcze kilka innych fragmentów pozyskanych ze ściany jednak są to dosłownie ścinki.
 22. Na 100% fajerka, Umbo ;D jest tu taki jeden co się o to wykłócał
 23. Jeśli znasz historię tego elementu znaczy miejsce w którym został rzekomo tygrys zniszczony można pokusić się o weryfikację gdyż takie i formacje o stratach były zapisywane.
 24. Ewidentnie płytka od broszki lub odznaki, można było jej używać z różnymi wzorami sama płytka stanowi tylko "bazę" a 2 dziurki służyły do zaginania zaczepów wkładu
×
×
 • Create New...

Important Information