Jump to content

kazioW24

Forum members
 • Content Count

  348
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kazioW24 last won the day on May 4

kazioW24 had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli jest emalia to śmiało do kreta, soda złuszczy tą farbę,a emalii nie ruszy.A niebieskie menażki produkował Oscar Schindler.
 2. Jak pisałem,nie ma możliwość by były to lata 20 bo by nie było literki a cecha była używana do wyrobów małychhttp://oup.warszawa.gum.gov.pl/upw/wizerunki-cech/1585,Dawne-cechy-polskie.html . http://www.jubilerinfo.pl/probiercze/10/
 3. Dzięki to faktycznie drachma,jak zobaczyłem w necie to dopiero odczytałem ze to głowa inne foto i widać, ma 17mm i 3,8g,teraz pozostaje jeszcze to maleństwo ma 13mm i potężną wagę 0,2g.
 4. Słabe fotki ale wydaje się że za głową kobiety jest literka,co oznacza że to wyrób z lat 1933-62,srebro próby 800.Jednak gdyby jakimś cudem była tam literka L,oznaczało by to ze jest przedwojenna.Co do grawerunku się nie wypowiem,bo od dobrych 10lat jest wysyp różnego rodzaju papierośnic,jest popyt jest grawerunek.Dla jubilera który posiada maszynę komputerową to żaden problem,sama robi.
 5. Może pomoże w ustaleniu sygnatura na talerzu jest to Rosenthal rok produkcji w/g syg.1930
 6. Ktoś pomoże chyba Arabia i Rzym.
 7. Oba są niemagnetyczne,ale w tych czasach lepiej spytać czy to nie lipa.
 8. Nic nie mogę sie dowiedzieć,to jakiś okręt czy klub sportowy.
 9. Ktoś może drązył temat tych krzyżyków,trafiają się z tego co pokazały mi Google.Faktycznie pamiątka patriotyczna czy organizacyjna.
 10. Ktoś pomoże,nakładka guzika sama góra.
 11. Samorodek nie,stopek tak,ale czy to srebro to musisz potraktować to cieczą chromową jak będzie kolor czerwony to jest srebro.
 12. Widzę ze sam już zrozumiałeś,jak jeszcze nie to tu masz podgląd jak wyglądały szpunty,większość jest nawet mniejsza od pokazanego,tyle że te z foto to XV-XVIIw ,a z postu współczesny.Zdjęcie zapożyczone z książki DANTISCUM tom 1,ukazuje ona zabytki wydobyte podczas prac archeologicznych na terenie miasta Gdańska.
 13. Jak dla mnie to wygląda raczej jak element szpuntu do beczki lub kraniku od samowaru.
 14. Witam,obstawiam że USA ale nie jestem pewien,niestety znak producenta niedobity,ale może ktoś się podejmie identyfikacji producenta.Punca jest na kielichu.
 15. Tu sobie poszukaj, http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=14083
×
×
 • Create New...

Important Information