Jump to content

kazioW24

Forum members
 • Content Count

  319
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Luneta z krzyżem więc przypuszczam ze celownik,brak oznaczeń tylko carl zeiss jena 145.Nie ma odbiorów,jedynie jakiś numer NGITKJ 201.Wymiary to 29,5cm długość i 5,5cm szerokość,soczewki 9x38,zboku wejście na podświetlenie 6V5W.Jakiś celownik artyleryjski,przypuszczam że to BW .
 2. Ja widzę pod krzyżem,granat z płomieniami po bokach.
 3. Wilczka sam namierzyłem,ale dzięki,bardziej interesuje mnie ta na rękawie i nad wilczkiem.Ten gorejący granat,jak również warszawska syrenka,do tego ten kołnierzyk,to jakieś szare szeregi,czy typowy uniform z 1945r.,bo taka data jest pod foto,tym i pod pozostałymi,fotografie są z Tczewa,jakaś Państwowa szkoła gospodarcza.W sumie z 5 harcerek ma takie dziwne kołnierzyki,daty pod fotkami to lata 1944-47r.
 4. Dzięki ,czyli bandolier carl gustav 96
 5. Jaki to model,po sygnaturze przypuszczam ze chyba Szwecja.
 6. Taka harcerka co ma za odznaki,co one oznaczają,jaki okres,większość zdjęć w albumie to lata 40,lecz ta ma inny mundur .
 7. Zapewne jakiegoś rycerza,jakiś XIV-XVw.
 8. Właśnie to nie jest takie proste,nigdzie nie mogę tego ustalić,gdzieś trafiłem na jakiś nr.katalogowy 106a,ale co i jak nadal nie wiem.Tu twojej tezy nie potwierdzają, http://www.gliwiczanie.pl/Reportaz/szlak_tech/1303_Czestochowa-zapalki/1303_Czestochowa-zapalki.html
 9. Jakoś nie mogę dojść czy to są zapałki przedwojenne czy już powojenne.
 10. Ja bym szukał w Rosji .
 11. Wygląda jak te w muzeum archeologicznym,może być XVw,to coś ze zdjęcia 2 i 3 to nie jest przypadkiem nożyk w pochwie.
 12. Taki nóż,produkcja GB nóż kupiony w Polsce, lecz dziś przy tej emigracji może być cała Europa, może jednak ktoś zidentyfikuje.
 13. W sumie fakt nie sprecyzowałem ,gmerk jako gmerk nie ,ale gmerk jako znak mieszczan- kupca tak,mogłem napisać herb rodziny.A ta stylistyka jak i sam kształt pieczęć pojawił się już w XVIIw,więc nadal obstawiam swoje datowanie,motyw szukaj w okoliczny majątkach,rodzina sygnowała tym motywem wszystko,jak byli kupcami to motyw jak i inicjały były bite na plombach i tokenach.
 14. I tak też będzie XVII/XVIII w.,patyna też dobrze wygląda,szukaj gmerk w patrycjuszach lokalnych.
×
×
 • Create New...

Important Information