Jump to content

kazioW24

Forum members
 • Content Count

  525
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by kazioW24

 1. Ale jajca,niech pokażą drugą stronę denara,na 100% to kopia denara i będzie dobita literka f.Ciekawe na ile ekspert ją wyceni.
 2. Ale to nie koniecznie musi być data,a na przykład nr.,może kolej,czy inne służby,jest jak najbardziej kompletny,nic nie brakuje.
 3. Dokładniej pamiątka z wizyty w Malborku.Nawet z tego co pamiętam samemu można je wybić.
 4. Nie wiem czy dobrze identyfikuję te rzeczy,manierka Rosja wz.1909,skrzynka od tel.polowego UNA-F31.
 5. Ciekawi mnie jak określiłeś jaki ma mechanizm,bo było kilka modeli,jasnowidz czy co.Rakieta lata 80 dla niewidomych,możesz otworzyć szkiełko i sprawdzić która godzina,ten ostatni to na złom szkoda zachodu,chyba ze bransoletę chcesz odzyskać,Delbana raczej lata 60/70.Rusek powinien mieć datę na mechanizmie.
 6. Niemiecki M34 gladiator hełm nie przeszedł odbiór wojskowego,nie spełniał norm o czym świadczy ten otok,hełmy tego typu trafiały do służb paramilitarnych,pomocniczych,cywilów.
 7. Dokładnie druga połowa XIXw Francja ,a producent podany jak byk -AIGUILLES AIG LES REVEIL,nakręcany kluczykiem.
 8. Problem w tym ze nie zawsze na tarczy była sygnatura zegarmistrza,często kupiec zamawiał zegary z własnym imieniem i nazwiskiem,co by do niego trafiały na naprawy.Zawsze to dodatkowy zarobek.
 9. W sumie czemu nie,wpisz w gogle żmijka napoleońska i szukaj a nóż coś dopasujesz,tylko że większość armii z tamtego okresu miało podobne pasy nośne.
 10. Raczej trudno będzie w 100% to zidentyfikować,bo dopasować to można do wielu rzeczy.Choć by okucie kufra/szafki taki dzyndzel do otwierania,ktoś powie że to pobijak od kołatki i też tak może być.
 11. Tak te bicia na to wskazują, to jest wersja powojenna.tu mój.
 12. Bez wymiarów,to może być jakiś element uprzęży końskiej,bądź część wędzidła,widać że chyba mały otwór jest dość mocno wyrobiony.
 13. bjar_1 to Napoleon III, jest już wypukły,ale najbardziej prawdopodobne że to jest już III Republika Francuska.
 14. Jedyne co mi przychodzi do głowy,to ze jest to być może talerzyk pielgrzyma na hostię,bywały takowe.
 15. Nie to jest zaśmiecanie forum,osoba zadająca pytanie potrafi czytać i pisać.Lecz jest na tyle leniwa że nie chce jej się przepisać tekstu ze znaczka w google tylko woli założyć post.Tu nie było nic trudnego tłumacz google jest za darmo,większość kolegów z forum już ignoruje tego typu posty,to tak jakby pracę domową za każdym razem przepisywać od kolegów po co się męczyć,łatwiej jak ktoś to zrobi za nas.tu nie potrzeba było żadnej wiedzy tylko odrobina dobrej woli.
 16. Ale tu wszystko masz na tacy,jak byk-męski klub gimnastyczny Chełmża.Jeszcze pewnie muszę dodać ze to znaczek/odznaka a nie broszka,medal też zdecydowanie to nie jest,co za czasy.
 17. Typowy mosiężny weterana niemieckiego,z boku 1914-1917 trochę dłużej udało mu się od pękać na froncie.
 18. Czyto jakiś herb,dwa da się odczytać jakie to miasto z sygnetu weterana,powinno być z okolic Elbląga.
 19. Dzięki ,czyli zgadza się tylko to ze okrętowy,tak to bywa,jutro mam dostać sekstans to by miało sens.
 20. Mój według przekazu powinien być z Niemieckiej Marynarki.
 21. Jakaś marynarka,czy co.Nie ma żadnego logo producenta.
 22. Jakiś dalmierz podobno okrętowy,używany był na ORP.GRYF.Tak twierdzi wdowa po oficerze MW.
 23. Nie to jak napisałem rejestracja furmanki,czy jak kto woli koński znaczek,był obowiązek rejestracji,jak rowerów.Kiedyś już było na forum,wystarczy pogrzebać,ktoś da radę i podepnie link.
 24. Nawet nie brałem tego pod uwagę,w Gdańsku byli Huzarzy prędzej bym obstawiał,wykonanie też zdecydowanie na lata 1910-20,niż 1929-45.A opisy różnych domów aukcyjnych też nie są dla mnie wiarygodne,w muzeum archeologicznym od lat jest niemiecki hak mundurowy opisany jako zapinka łużycka bodaj.
×
×
 • Create New...

Important Information