Jump to content

Luckey13

Forum members
 • Content Count

  430
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Recent Profile Visitors

319 profile views
 1. Pudełko po holenderskich cukierkach marki "Jamin"
 2. Kompletnie nie rozumiem afery, jak dla mnie to takie rzeczy mogą wywieźć choćby i wszystkie, normalnie to żydów się u nas zbytnio nie lubi, nie czarujmy się, ale jak przyjdzie co do czego, to nagle żydowskie zabytki są naszym dziedzictwem kulturowym? A potem by to przez następne 50 lat cichutko sobie gniło w jakimś muzealnym magazynie, jak znaczna część podobnych przedmiotów, które nie mają jakiejś specjalnej wartości historycznej czy materialnej. U nas to w ogóle patologia straszna z zabytkami, wg prawa to kwit za cebulę z czasów wojny jest bezcennym zabytkiem, ja rozumiem ścigani
 3. Yyy... To wszystko? Garstka przegnitych tefilimów?
 4. Jest taki kanał na youtube prowadzony przez ortodoksyjnego żyda, polskojęzyczny nawet, może się z nim skontaktuj. Tu jego fb https://m.facebook.com/tajemniczyswiatzydow/
 5. Jak internet milczy, to jeśli nikt stąd nie pomoże, to napisz może do muzeum farmacji, wiem, że jest coś takiego.
 6. Skót D.R.P. to "deutsches reichspatentamt" - oznaczenie patentu, bodajże lata 1919-1945.
 7. Godula nic mi nie mówi, to najprawdopodobniej jest rodzina, ale pochodzili raczej z okolic Tarnowa - i z tego co kojarzę, pradziadkowie mieli jakiś las przed wojną, ale nie znam dalszej genealogii rodziny niestety.
 8. Może to zwłoki "kapsla" do butelki, ale takiego wielokrotnego użytku, którym można było zamknąć otwartą butelkę z mlekiem czy piwem po zdjęciu oryginalnego kapsla?
 9. Ja bym jeszcze pomyślał o przęśliku. Niby troszkę inne to to, zwykle są w kształcie takiego "bączka" lub dysku, ew. spłaszczonej kuli, ale to najmocniej mi się kojarzy jednak.
 10. Cywilny. https://compassmuseum.com/hand/hand_f3a.htm Model orion, nie wiem czy to ten sam, ale wygląda bardzo podobnie, i wg info podanych na powyższej stronie (niestety, po francusku, ale są zdjęcia) był produkowany w 2 wersjach, wojskowa miała lusterko i jakąś optykę, cywilna taką właśnie płytkę ze wskazówką.
 11. O, takie coś mniej więcej, tylko tu marki Siemens. A w sumie to Siemens und Halske jeszcze
 12. Zwłoki woltomierza. Nie pochodzi z pojazdu, raczej kieszonkowego urządzenia do pomiaru napięcia akumulatorów, podobne na pewno wykorzystywano do pomiaru napięcia akumulatorów, bodajże w radiostacjach, podczas 1 wojny światowej. Wpisz sobie "elementprüfer" to znajdziesz więcej.
 13. Mi się skojarzyło z czymś takim. Tylko w tym przewód idzie chyba środkiem nakrętki, a tu otworu chyba nie ma, ale może coś podobnego? Była sobie kiedyś firma Russel & Stoll, która robiła takie rzeczy, może poszukaj pod tym hasłem. Porównaj napis z drugim zdjęciem.
×
×
 • Create New...

Important Information