Jump to content

Luckey13

Forum members
 • Content Count

  422
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

247 profile views
 1. Godula nic mi nie mówi, to najprawdopodobniej jest rodzina, ale pochodzili raczej z okolic Tarnowa - i z tego co kojarzę, pradziadkowie mieli jakiś las przed wojną, ale nie znam dalszej genealogii rodziny niestety.
 2. Może to zwłoki "kapsla" do butelki, ale takiego wielokrotnego użytku, którym można było zamknąć otwartą butelkę z mlekiem czy piwem po zdjęciu oryginalnego kapsla?
 3. Ja bym jeszcze pomyślał o przęśliku. Niby troszkę inne to to, zwykle są w kształcie takiego "bączka" lub dysku, ew. spłaszczonej kuli, ale to najmocniej mi się kojarzy jednak.
 4. Cywilny. https://compassmuseum.com/hand/hand_f3a.htm Model orion, nie wiem czy to ten sam, ale wygląda bardzo podobnie, i wg info podanych na powyższej stronie (niestety, po francusku, ale są zdjęcia) był produkowany w 2 wersjach, wojskowa miała lusterko i jakąś optykę, cywilna taką właśnie płytkę ze wskazówką.
 5. O, takie coś mniej więcej, tylko tu marki Siemens. A w sumie to Siemens und Halske jeszcze
 6. Zwłoki woltomierza. Nie pochodzi z pojazdu, raczej kieszonkowego urządzenia do pomiaru napięcia akumulatorów, podobne na pewno wykorzystywano do pomiaru napięcia akumulatorów, bodajże w radiostacjach, podczas 1 wojny światowej. Wpisz sobie "elementprüfer" to znajdziesz więcej.
 7. Mi się skojarzyło z czymś takim. Tylko w tym przewód idzie chyba środkiem nakrętki, a tu otworu chyba nie ma, ale może coś podobnego? Była sobie kiedyś firma Russel & Stoll, która robiła takie rzeczy, może poszukaj pod tym hasłem. Porównaj napis z drugim zdjęciem.
 8. Wychodzi, że z samolotu Messerschmitt BF 109 i wielu innych, przynajmniej tak jest tu napisane. https://www.deutscheluftwaffe.de/fl-xxx-zweiwegehahn-scheibenspuelhahn-1943
 9. A nie od lampy karbidowej? Pytam, bo kojarzę karbidową lampę do roweru "Saturn", a chyba to właśnie jest tam napisane.
 10. Jak na Dolnym Śląsku, to nawet turkus może być, ponoć jakieś niewielkie ilości występują.
 11. Mi się wydaje, że to mogła być zapalniczka. Widziałem kiedyś podobną, też szklana, z podobnyn kapturkiem, tylko w tym kapturku było jeszcze krzesiwo, ale zapalniczki bez krzesiwa też widywałem, nawet dziś coś takiego robią w sumie, i nikt za bardzo nie wie po co W każdym razie moim zdaniem to jakiś mały palnik, lampa, zapalniczka czy coś podobnego.
 12. Może to pomoże http://www.anchorhockingbottles.com/
×
×
 • Create New...

Important Information