Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Luckey13

Forum members
 • Content Count

  395
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Olimpiakoi agones. A dalej chyba Pigas (πίγκας), drugiego słowa nie mogę rozczytać.
 2. Kiedyś mieszkałem w bloku, była tam przybudówka ze ścianami pokrytymi kamieniami, gęsto powtykane w tynk otoczaki - za dzieciaka wydłubałem sporą część, bo poza otoczakami było tam sporo skamielin, w tym skamieniałe drewno Kamienie zawsze miały to coś dla mnie, zawsze coś ciekawego można wygrzebać gdzieś gdzie nikt by się tego nie spodziewał
 3. A ja bym sprawdził czy to nie bursztyn Bo typowego kamulca jakie są w węglu to nie przypomina. Czasami znajduje się je w pokładach węgla.
 4. Trochę słabo widać, ale mi to wyglada na serpentynit.
 5. Mam dziwny problem z forum - nie działała Wywala mi monit, że strona internetowa pod adresem takim a takim może być czasowo noedostępna lub została na stałe przeniesiona na inny adres, korzystam z forum na telefonie, ale nigdy nie miałem problemów, z nowego forum też na telefonie korzystałem, zresztą teraz też piszę z telefonu - jeśli ktoś zapyta jak, skoro mi ponoć nie działa, to powiem, że to jest właśnie najciekawsze, otóż strona działa, ale tylko gdy włączę VPN, co odkryłem przypadkiem, bo opera od pewnego czasu mi proponuje wypróbowanie, no to dla świętego spokoju wypróbowałem Z innymi stronami nie mam problemów, tylko tutaj, od samego początku sporadycznie mi wywalało taki monit, ale zakładałem, że forum jest niestabilne albo coś.
 6. Bardziej po polsku to chyba będzie "zapalnik tarciowy" Nie wiem czy to to, ale to zasugerował Ci kolega wyżej.
 7. Moim zdaniem podpórka na przycisk do papieru w formie kuli.
 8. Pierwsze z czym sie kojarzy to jednak odważnik do alusa :D Ale jeśli nie, to widziałem nieco podobne odważniki aptekarskie.
 9. A może wyślij do wkz dokładne zdjęcia? Jak stwierdzą, żebyś przyniósł, to nawet jak sie okaże, że wytwór natury, to nie będzie siary, a jak z miejsca wyśmieją, to chociaż anonimowo ;)
 10. Mi wygląda na fragment świecznika, ten gdzie sie wsadza świecę.
 11. Dziękuję. Tak dla porządku, opona 350-19
 12. Witam, od czego będzie to koło? Brak oznaczeń, przynajmniej ja nie widzę żadnych.
 13. Faktem jednak jest, że czasem te restrykcje odnośnie tytułowania tematów są bez sensu - to znaczy zgadzam się, że należy wpisywać w miarę konkretny tytuł, ale trudno nie zauważyć, że jak przedmiot jest pospolity, to tytuł i tak jest ogólnikowy, wątpię, by metalowa blacha" pomógło komukolwiek w znalezieniu czegokolwiek, natomiast gdy przedmiot nie przypomina autorowi żadnego znanego przedmiotu, to tytuł tym bardziej nic nie pomoże, gdyż każdy widząc nieznany przedmiot, widzi co innego, jeden napisze metalowe kółko" drugi okrągła blaszka" trzeci jeszcze co innego, tytułowanie ma sens gdy przedmiot posada łatwe do opisania i jednoznaczne cechy szczególne, bicia, napisy, albo gdy wiemy co to jest, ale nie mamy szczegółowej wiedzy, jak np przy militarce.
×
×
 • Create New...

Important Information