Jump to content

Luckey13

Forum members
 • Posts

  434
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

367 profile views

Luckey13's Achievements

7

Reputation

 1. Idiotyzm, prędzej z palca się by wystrzeliło niż z tego.
 2. A nie jest to czasem ruda darniowa?
 3. A to już insza inszość, generalnie to jak się nie ma 100% pewności to lepiej nie tykać nic co choćby potencjalnie może być urwiłapką. U mnie w takim małym lasku trzeba uważać by się nie potknąć o niewypał, tyle tego, ja zawsze omijałem szerokim łukiem, choć pewnie połowa tego była bezpieczna, ale sam się nie znam zbytnio na temacie i wolę nie ryzykować ;)
 4. Ludziska, nie żeby coś, ale to faktycznie z artykułu zdjęcia są ;) https://mazowiecka.policja.gov.pl/wwy/aktualnosci/50744,Policjanci-zabezpieczyli-grozne-miny-przeciwpiechotne.html
 5. Pudełko po holenderskich cukierkach marki "Jamin"
 6. Kompletnie nie rozumiem afery, jak dla mnie to takie rzeczy mogą wywieźć choćby i wszystkie, normalnie to żydów się u nas zbytnio nie lubi, nie czarujmy się, ale jak przyjdzie co do czego, to nagle żydowskie zabytki są naszym dziedzictwem kulturowym? ? A potem by to przez następne 50 lat cichutko sobie gniło w jakimś muzealnym magazynie, jak znaczna część podobnych przedmiotów, które nie mają jakiejś specjalnej wartości historycznej czy materialnej. U nas to w ogóle patologia straszna z zabytkami, wg prawa to kwit za cebulę z czasów wojny jest bezcennym zabytkiem, ja rozumiem ściganie tych co stanowiska plądrują, niszczą zabytki czy handlują nimi nielegalnie na dużą skalę ale u nas to niedługo za łuski zaczną ścigać.
 7. Yyy... To wszystko? Garstka przegnitych tefilimów?
 8. Jest taki kanał na youtube prowadzony przez ortodoksyjnego żyda, polskojęzyczny nawet, może się z nim skontaktuj. Tu jego fb https://m.facebook.com/tajemniczyswiatzydow/
 9. Jak internet milczy, to jeśli nikt stąd nie pomoże, to napisz może do muzeum farmacji, wiem, że jest coś takiego.
 10. Skót D.R.P. to "deutsches reichspatentamt" - oznaczenie patentu, bodajże lata 1919-1945.
 11. Godula nic mi nie mówi, to najprawdopodobniej jest rodzina, ale pochodzili raczej z okolic Tarnowa - i z tego co kojarzę, pradziadkowie mieli jakiś las przed wojną, ale nie znam dalszej genealogii rodziny niestety.
 12. Może to zwłoki "kapsla" do butelki, ale takiego wielokrotnego użytku, którym można było zamknąć otwartą butelkę z mlekiem czy piwem po zdjęciu oryginalnego kapsla?
 13. Ja bym jeszcze pomyślał o przęśliku. Niby troszkę inne to to, zwykle są w kształcie takiego "bączka" lub dysku, ew. spłaszczonej kuli, ale to najmocniej mi się kojarzy jednak.
×
×
 • Create New...

Important Information