Jump to content

Luckey13

Forum members
 • Content Count

  401
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na zdjęciu jest współczesny wyrób masowy, sprzedawany jako breloczek do kluczy. Moim zdaniem uniwersalny gwizdek, wykorzystywany np podczas spaceru z psem. W każdym razie znalazłem dziesiątki takich, ale każdy opisany inaczej, nawet "gwizdek survivalowy" się znalazł Stary raczej nie jest, ale mogę się mylić - te całkiem współczesne wyroby tego typu nawet nie korodują, a wręcz gniją, więc taki wygląd to po roku mógłby mieć nawet.
 2. Jak dla mnie to coś takiego, podobne do złudzenia.
 3. Raczej konkrecja, może inna podobna formacja geologiczna. Jajo dinozaura to to nie jest, bo pewnie ci to przeszło przez myśl
 4. To jest stary stetoskop. Przełom XIX I XX wieku najpewniej. Poszukaj pod hasłem "Roberts stetoscope" lub "monaural stetoscope"
 5. Na 100% nie jest otwierane? Może głupie skojarzenie, ale przypomina fragment pierścienia z trucizną
 6. Albo fragment starej lutownicy kolbowej.
 7. Olimpiakoi agones. A dalej chyba Pigas (πίγκας), drugiego słowa nie mogę rozczytać.
 8. Kiedyś mieszkałem w bloku, była tam przybudówka ze ścianami pokrytymi kamieniami, gęsto powtykane w tynk otoczaki - za dzieciaka wydłubałem sporą część, bo poza otoczakami było tam sporo skamielin, w tym skamieniałe drewno Kamienie zawsze miały to coś dla mnie, zawsze coś ciekawego można wygrzebać gdzieś gdzie nikt by się tego nie spodziewał
 9. A ja bym sprawdził czy to nie bursztyn Bo typowego kamulca jakie są w węglu to nie przypomina. Czasami znajduje się je w pokładach węgla.
 10. Trochę słabo widać, ale mi to wyglada na serpentynit.
 11. Mam dziwny problem z forum - nie działała Wywala mi monit, że strona internetowa pod adresem takim a takim może być czasowo noedostępna lub została na stałe przeniesiona na inny adres, korzystam z forum na telefonie, ale nigdy nie miałem problemów, z nowego forum też na telefonie korzystałem, zresztą teraz też piszę z telefonu - jeśli ktoś zapyta jak, skoro mi ponoć nie działa, to powiem, że to jest właśnie najciekawsze, otóż strona działa, ale tylko gdy włączę VPN, co odkryłem przypadkiem, bo opera od pewnego czasu mi proponuje wypróbowanie, no to dla świętego spokoju wypróbowałem Z innymi stronami nie mam problemów, tylko tutaj, od samego początku sporadycznie mi wywalało taki monit, ale zakładałem, że forum jest niestabilne albo coś.
 12. Bardziej po polsku to chyba będzie "zapalnik tarciowy" Nie wiem czy to to, ale to zasugerował Ci kolega wyżej.
 13. Moim zdaniem podpórka na przycisk do papieru w formie kuli.
×
×
 • Create New...

Important Information