Jump to content

Luckey13

Forum members
 • Content Count

  390
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Mam dziwny problem z forum - nie działała Wywala mi monit, że strona internetowa pod adresem takim a takim może być czasowo noedostępna lub została na stałe przeniesiona na inny adres, korzystam z forum na telefonie, ale nigdy nie miałem problemów, z nowego forum też na telefonie korzystałem, zresztą teraz też piszę z telefonu - jeśli ktoś zapyta jak, skoro mi ponoć nie działa, to powiem, że to jest właśnie najciekawsze, otóż strona działa, ale tylko gdy włączę VPN, co odkryłem przypadkiem, bo opera od pewnego czasu mi proponuje wypróbowanie, no to dla świętego spokoju wypróbowałem Z innymi stronami nie mam problemów, tylko tutaj, od samego początku sporadycznie mi wywalało taki monit, ale zakładałem, że forum jest niestabilne albo coś.
 2. Bardziej po polsku to chyba będzie "zapalnik tarciowy" Nie wiem czy to to, ale to zasugerował Ci kolega wyżej.
 3. Moim zdaniem podpórka na przycisk do papieru w formie kuli.
 4. Pierwsze z czym sie kojarzy to jednak odważnik do alusa :D Ale jeśli nie, to widziałem nieco podobne odważniki aptekarskie.
 5. A może wyślij do wkz dokładne zdjęcia? Jak stwierdzą, żebyś przyniósł, to nawet jak sie okaże, że wytwór natury, to nie będzie siary, a jak z miejsca wyśmieją, to chociaż anonimowo ;)
 6. Mi wygląda na fragment świecznika, ten gdzie sie wsadza świecę.
 7. Dziękuję. Tak dla porządku, opona 350-19
 8. Witam, od czego będzie to koło? Brak oznaczeń, przynajmniej ja nie widzę żadnych.
 9. Faktem jednak jest, że czasem te restrykcje odnośnie tytułowania tematów są bez sensu - to znaczy zgadzam się, że należy wpisywać w miarę konkretny tytuł, ale trudno nie zauważyć, że jak przedmiot jest pospolity, to tytuł i tak jest ogólnikowy, wątpię, by metalowa blacha" pomógło komukolwiek w znalezieniu czegokolwiek, natomiast gdy przedmiot nie przypomina autorowi żadnego znanego przedmiotu, to tytuł tym bardziej nic nie pomoże, gdyż każdy widząc nieznany przedmiot, widzi co innego, jeden napisze metalowe kółko" drugi okrągła blaszka" trzeci jeszcze co innego, tytułowanie ma sens gdy przedmiot posada łatwe do opisania i jednoznaczne cechy szczególne, bicia, napisy, albo gdy wiemy co to jest, ale nie mamy szczegółowej wiedzy, jak np przy militarce.
 10. Dawna ludowa nazwa belemnitów to piorunowa strzałka/kamień, stąd też błędny pogląd, jakoby była to pozostałość po piorunie, takowa wygląda całkiem inaczej i nazywa się fulguryt. Nie tak dawno ludzie nie mieli pojęcia czym są skamieliny, tzn już w starożytności pojawiały się hipotezy jakoby były to szczątki zwierząt,obrócone przez jakiś nieznany proces w kamień, ale dopiero jakoś w XVI wieku zaczęto się nimi interesować z naukowego punktu widzenia, a i wtedy wiele skamielin uznawano za twory nieorganiczne, bo nie bardzo było je jak dopasować do żyjących wówczas gatunków, natomiast pogląd, jakoby istniały gatunki wymarłe, które już nie chodzą po ziemi był mocno kontrowersyjny aż do XIX wieku, kiedy to naukowcy mieli problem z mastodontem, który nijak nie pasował do słonia czy nawet mamuta :) Która to nazwa, co ciekawe, oznacza dosłownie zęby z cyckami" Co ciekawe, belemnity były często wykorzystywane jako amulety, znajdowano je także w grobach z epoki kamienia łupanego, również obrobione, no w postaci paciorków:)
 11. Marka produkowała sprzęt fotograficzny, może jest to samowyzwalacz? Jak by nie patrzeć, wygląda jak minutnik, ten biały wihajster coś robi? Sam zegar w jakokolwiek sposób działa? Z tyłu to zardzewiałe to jest jakiś bolec?
 12. Hebda, technicznie to by mogła być antena :) Mam coś TROCHĘ podobnego i jest to antena, do wykrywacza geodezyjnego, do rur etc, mam cały wykrywacz, wygląda to to jak kij,zakończony podobną rurką, przykręconą do kija na gwint, wewnątrz rurki ferryt. To taka dygresja jedynie, bo nie wiem co to jest, jeśli zapalnik to nie do mnie, ja bym takowego nie rozpoznał nawet gdybym na nim stanął ;)
 13. Czytałem ten artykuł, ale nie wyjaśnia on w sumie nic, bo mila a staja to 2 różne rzeczy :) A z tym profesorem Miodkiem to może i nie taki głupi pomysł :)
×
×
 • Create New...

Important Information