Jump to content

Luckey13

Forum members
 • Posts

  436
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Luckey13

 1. Jak chcesz by ktoś pomógł to wrzuć zdjęcie tutaj, a nie na zewnętrzny serwis.
 2. To na rekina chyba, jak sama głowa 8cm ma :D
 3. Idiotyzm, prędzej z palca się by wystrzeliło niż z tego.
 4. A nie jest to czasem ruda darniowa?
 5. A to już insza inszość, generalnie to jak się nie ma 100% pewności to lepiej nie tykać nic co choćby potencjalnie może być urwiłapką. U mnie w takim małym lasku trzeba uważać by się nie potknąć o niewypał, tyle tego, ja zawsze omijałem szerokim łukiem, choć pewnie połowa tego była bezpieczna, ale sam się nie znam zbytnio na temacie i wolę nie ryzykować ;)
 6. Ludziska, nie żeby coś, ale to faktycznie z artykułu zdjęcia są ;) https://mazowiecka.policja.gov.pl/wwy/aktualnosci/50744,Policjanci-zabezpieczyli-grozne-miny-przeciwpiechotne.html
 7. Pudełko po holenderskich cukierkach marki "Jamin"
 8. Kompletnie nie rozumiem afery, jak dla mnie to takie rzeczy mogą wywieźć choćby i wszystkie, normalnie to żydów się u nas zbytnio nie lubi, nie czarujmy się, ale jak przyjdzie co do czego, to nagle żydowskie zabytki są naszym dziedzictwem kulturowym? ? A potem by to przez następne 50 lat cichutko sobie gniło w jakimś muzealnym magazynie, jak znaczna część podobnych przedmiotów, które nie mają jakiejś specjalnej wartości historycznej czy materialnej. U nas to w ogóle patologia straszna z zabytkami, wg prawa to kwit za cebulę z czasów wojny jest bezcennym zabytkiem, ja rozumiem ściganie tych co stanowiska plądrują, niszczą zabytki czy handlują nimi nielegalnie na dużą skalę ale u nas to niedługo za łuski zaczną ścigać.
 9. Yyy... To wszystko? Garstka przegnitych tefilimów?
 10. Jest taki kanał na youtube prowadzony przez ortodoksyjnego żyda, polskojęzyczny nawet, może się z nim skontaktuj. Tu jego fb https://m.facebook.com/tajemniczyswiatzydow/
 11. Jak internet milczy, to jeśli nikt stąd nie pomoże, to napisz może do muzeum farmacji, wiem, że jest coś takiego.
 12. Skót D.R.P. to "deutsches reichspatentamt" - oznaczenie patentu, bodajże lata 1919-1945.
 13. Godula nic mi nie mówi, to najprawdopodobniej jest rodzina, ale pochodzili raczej z okolic Tarnowa - i z tego co kojarzę, pradziadkowie mieli jakiś las przed wojną, ale nie znam dalszej genealogii rodziny niestety.
 14. Może to zwłoki "kapsla" do butelki, ale takiego wielokrotnego użytku, którym można było zamknąć otwartą butelkę z mlekiem czy piwem po zdjęciu oryginalnego kapsla?
 15. Ja bym jeszcze pomyślał o przęśliku. Niby troszkę inne to to, zwykle są w kształcie takiego "bączka" lub dysku, ew. spłaszczonej kuli, ale to najmocniej mi się kojarzy jednak.
 16. Cywilny. https://compassmuseum.com/hand/hand_f3a.htm Model orion, nie wiem czy to ten sam, ale wygląda bardzo podobnie, i wg info podanych na powyższej stronie (niestety, po francusku, ale są zdjęcia) był produkowany w 2 wersjach, wojskowa miała lusterko i jakąś optykę, cywilna taką właśnie płytkę ze wskazówką.
 17. O, takie coś mniej więcej, tylko tu marki Siemens. A w sumie to Siemens und Halske jeszcze ?
 18. Zwłoki woltomierza. Nie pochodzi z pojazdu, raczej kieszonkowego urządzenia do pomiaru napięcia akumulatorów, podobne na pewno wykorzystywano do pomiaru napięcia akumulatorów, bodajże w radiostacjach, podczas 1 wojny światowej. Wpisz sobie "elementprüfer" to znajdziesz więcej.
 19. Mi się skojarzyło z czymś takim. Tylko w tym przewód idzie chyba środkiem nakrętki, a tu otworu chyba nie ma, ale może coś podobnego? Była sobie kiedyś firma Russel & Stoll, która robiła takie rzeczy, może poszukaj pod tym hasłem. Porównaj napis z drugim zdjęciem.
 20. Wychodzi, że z samolotu Messerschmitt BF 109 i wielu innych, przynajmniej tak jest tu napisane. https://www.deutscheluftwaffe.de/fl-xxx-zweiwegehahn-scheibenspuelhahn-1943
 21. A nie od lampy karbidowej? Pytam, bo kojarzę karbidową lampę do roweru "Saturn", a chyba to właśnie jest tam napisane.
 22. Jak na Dolnym Śląsku, to nawet turkus może być, ponoć jakieś niewielkie ilości występują.
×
×
 • Create New...

Important Information