Jump to content

Luckey13

Forum members
 • Content Count

  417
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Luckey13

 1. Cywilny. https://compassmuseum.com/hand/hand_f3a.htm Model orion, nie wiem czy to ten sam, ale wygląda bardzo podobnie, i wg info podanych na powyższej stronie (niestety, po francusku, ale są zdjęcia) był produkowany w 2 wersjach, wojskowa miała lusterko i jakąś optykę, cywilna taką właśnie płytkę ze wskazówką.
 2. O, takie coś mniej więcej, tylko tu marki Siemens. A w sumie to Siemens und Halske jeszcze
 3. Zwłoki woltomierza. Nie pochodzi z pojazdu, raczej kieszonkowego urządzenia do pomiaru napięcia akumulatorów, podobne na pewno wykorzystywano do pomiaru napięcia akumulatorów, bodajże w radiostacjach, podczas 1 wojny światowej. Wpisz sobie "elementprüfer" to znajdziesz więcej.
 4. Mi się skojarzyło z czymś takim. Tylko w tym przewód idzie chyba środkiem nakrętki, a tu otworu chyba nie ma, ale może coś podobnego? Była sobie kiedyś firma Russel & Stoll, która robiła takie rzeczy, może poszukaj pod tym hasłem. Porównaj napis z drugim zdjęciem.
 5. Wychodzi, że z samolotu Messerschmitt BF 109 i wielu innych, przynajmniej tak jest tu napisane. https://www.deutscheluftwaffe.de/fl-xxx-zweiwegehahn-scheibenspuelhahn-1943
 6. A nie od lampy karbidowej? Pytam, bo kojarzę karbidową lampę do roweru "Saturn", a chyba to właśnie jest tam napisane.
 7. Jak na Dolnym Śląsku, to nawet turkus może być, ponoć jakieś niewielkie ilości występują.
 8. Mi się wydaje, że to mogła być zapalniczka. Widziałem kiedyś podobną, też szklana, z podobnyn kapturkiem, tylko w tym kapturku było jeszcze krzesiwo, ale zapalniczki bez krzesiwa też widywałem, nawet dziś coś takiego robią w sumie, i nikt za bardzo nie wie po co W każdym razie moim zdaniem to jakiś mały palnik, lampa, zapalniczka czy coś podobnego.
 9. Może to pomoże http://www.anchorhockingbottles.com/
 10. Witam, to, zdaje się, będzie fragment prasy szewskiej:
 11. Dolny śląsk, okolice Wrocławia.
 12. Za wiele nie widać, ale może da się ustalić co to za stempel?
 13. Cyrkiel to chyba tzw "kroczek" - do odmierzania odcinków na mapie.
 14. Zatyczka od perfum marki "Lohse". Nieco inna tej samej marki:
 15. Luckey13

  ID Złota wpinka

  Szpilka do krawata?
 16. Na zdjęciu jest współczesny wyrób masowy, sprzedawany jako breloczek do kluczy. Moim zdaniem uniwersalny gwizdek, wykorzystywany np podczas spaceru z psem. W każdym razie znalazłem dziesiątki takich, ale każdy opisany inaczej, nawet "gwizdek survivalowy" się znalazł Stary raczej nie jest, ale mogę się mylić - te całkiem współczesne wyroby tego typu nawet nie korodują, a wręcz gniją, więc taki wygląd to po roku mógłby mieć nawet.
 17. Jak dla mnie to coś takiego, podobne do złudzenia.
 18. Raczej konkrecja, może inna podobna formacja geologiczna. Jajo dinozaura to to nie jest, bo pewnie ci to przeszło przez myśl
 19. To jest stary stetoskop. Przełom XIX I XX wieku najpewniej. Poszukaj pod hasłem "Roberts stetoscope" lub "monaural stetoscope"
 20. Na 100% nie jest otwierane? Może głupie skojarzenie, ale przypomina fragment pierścienia z trucizną
 21. Albo fragment starej lutownicy kolbowej.
 22. Olimpiakoi agones. A dalej chyba Pigas (πίγκας), drugiego słowa nie mogę rozczytać.
 23. Kiedyś mieszkałem w bloku, była tam przybudówka ze ścianami pokrytymi kamieniami, gęsto powtykane w tynk otoczaki - za dzieciaka wydłubałem sporą część, bo poza otoczakami było tam sporo skamielin, w tym skamieniałe drewno Kamienie zawsze miały to coś dla mnie, zawsze coś ciekawego można wygrzebać gdzieś gdzie nikt by się tego nie spodziewał
×
×
 • Create New...

Important Information