Jump to content

plr78

Forum members
 • Content Count

  264
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak w temacie, blaszka 4 cm na 2,7 cm. Liczę na łut szczęścia, może ktoś ma taki baniaczek i wrzuci jego zdjęcie.
 2. Witam szanownych forumowiczów. Chciałbym kupić sobie jakiś drobiazg na półkę z okolic WW1. Możecie polecić jakiś sprawdzony sklepik internetowy polski lub zagraniczny. Jeśli nie wolno na forum reklamować sklepów to poproszę o info na priv. Z góry dziękuję.
 3. https://patents.google.com/patent/US5036590A/en?oq=u.s.+5036590
 4. Wiesz Jedburgh, kiedyś mój kolega twierdził że w tym kraju zmiany mogłyby być tylko po krwawej rewolucji. Śmiałem się z tego. Ostatnio mniej mi do śmiechu. Z krwawymi rewolucjami mi nie po drodze, a drugiej solidarności z lat 80-tych nie będzie.
 5. Do takiego filmiku to tylko upić się na smutno...
 6. https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-na-miesiecznicy-chroniony-przez-snajpera-6617385584388640a Takie mam pytanko, czy wykorzystywano w ogóle snajperów u nas do ochrony takich imprez wcześniej, czy to teraz tak zaszaleli?
 7. http://epoznan.pl/news-news-114970-niezwykle_znalezisko_pod_podloga_palacu_po_rozlozeniu_bron_odslonila_swoje_tajemnice
 8. http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolratorow/nowe_wytyczne_dla_konserwatorow
 9. Zdjęcia od gwintu raz. Widać też dwa malutkie otworki w kołnierzu nakrętki. Tworzywo twarde - bakelit?
 10. Na to nie wpadłem. Skoro tak to HS też pewnikiem chemia, bo to z jednego śmietnika.
 11. Witam szanownych forumowiczów. Proszę o pomoc przy dwóch przedmiotach ze zdjęć. Nakrętka z twardego tworzywa o średnicy 4 cm, z logiem HS? Czy ktoś kojarzy takie logo? Buteleczka (8,5 cm wysokości) przypomina mi lampkę naftową - dobry trop? Z góry dziękuję.
 12. Dziękuję za odpowiedź, jeśli ktoś ma polskie łuseczki z 1919 r to proszę niech wrzuci fotkę.
 13. Pytanie na potrzeby dyskusji: jaka jest najstarsza polska ( z okresu międzywojennego) łuska? Jaką amunicję wyprodukowano w Polsce, z polskimi oznaczeniami, jako pierwszą? Lebel czy Mauser?
 14. http://www.wykop.pl/link/5869245/czolg-panzer-iii-uratowany-i-jedzie-do-poznania-po-wojnie-byl-zalany-betonem/ https://www.wykop.pl/link/5869245/czolg-panzer-iii-uratowany-i-jedzie-do-poznania-po-wojnie-byl-zalany-betonem/
×
×
 • Create New...

Important Information