Jump to content

plr78

Forum members
 • Content Count

  184
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Drodzy Państwo. Kto rozpozna co to za element konstrukcyjny? Długa na 2,5 metra , lekko trapezowa zakończona "falbankami" belka. Do tego dwie pary prostokątnych otworów o rozstawie ok 1,5 metra. U podstawy ok 27 cm szerokości. Znaleziona w nasypie okopu dla pojazdu po ćwiczących żołnierzach LWP.
 2. Witam szanownych forumowiczów. Czy ktoś zidentyfikuje , szczątki jakiego plecaka, lub torby znalazłem? Charakterystyczne są zwłaszcza elementy z fot 3. Wyszły 2 szt.
 3. http://www.wykop.pl/ramka/5007151/poszukiwacz-znalazl-pod-dukla-wyjatkowa-bulawe-inkow-sprzed-kilku-tys-lat/
 4. http://www.wykop.pl/link/4992111/niesmiertelnik-niemieckiego-straznika-z-obozu-auschwitz-znaleziony-w-czechach/
 5. Och , i jeszcze pytanie dla znawców, na potrzeby dyskusji. Czy Finom służącym w SS (Brygada Nordost) zarzucono jakieś zbrodnie wojenne?
 6. Dobrzy ludzie , czy mógłby ktoś polecić, na zasadzie "byłem, widziałem", jakieś muzeum wojny zimowej w Finlandii? Plany na razie odległe , ale wszelkie porady mile widziane. Zwłaszcza gdyby obejmowały zwiedzanie w terenie. Z góry dziękuje.
 7. To może chociaż sugestie czy to "pachnie" militarką czy też nie
 8. Okazuje się że dużo zapomniałem z lekcji rosyjskiego , ale artykuł niczego sobie. I koniec śmieszkowania z Panzerkampfwagen Dt 75 ausf A/B
 9. Witam szanownych państwa. Czy ktoś rozpoznaje ten drobiazg? Wymiary 25 mm x 33 mm. Grubość płytki 8 mm.
 10. Witam szanownych forumowiczów. Czy ktoś rozpoznaje od czego może być ta płyta? Wymiary to 40 cm na 23,5 (w najszerszym miejscu) , grubość 6 mm.
 11. https://www.gazeta-mosina.pl/2019/tajemnice-szkolnego-strychu/ Tyle lat nikt tam nie zaglądał ... ale gdzie były myszy? Te zeszyty powinny być w kawałeczkach.
 12. bagnet http://odkrywca.pl/bagnet-demag-duisburg,700111.html
×
×
 • Create New...

Important Information