Jump to content

plr78

Forum members
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by plr78

 1. http://www.wykop.pl/link/5869245/czolg-panzer-iii-uratowany-i-jedzie-do-poznania-po-wojnie-byl-zalany-betonem/ https://www.wykop.pl/link/5869245/czolg-panzer-iii-uratowany-i-jedzie-do-poznania-po-wojnie-byl-zalany-betonem/
 2. http://tytus.edu.pl/2020/12/03/zolnierska-codziennosc-w-jednostkach-pancernych-prawda-czasu-i-prawda-ekranu/
 3. Walki z ISIS w Mosulu , Coś innego bo nie o amerykańcach. W mojej ocenie całkiem dobre kino.
 4. Przepraszam, ale muszę.... TO CO, MOŻE MARIA SKŁODOWSKA CURIE TEŻ BYŁA KOBIETĄ!
 5. Rzućcie jeszcze raz okiem ludziska, może jednak ktoś coś...
 6. Witam szanownych forumowiczów. Proszę o pomoc w identyfikacji 3 przedmiotów. Pierwszy z nich, mosiężny, przypomina mi wycior, ale takiego nie widziałem.Średnica kulki na końcu to 1 cm. Drugi to blaszka wycięta w charakterystyczny kształt. Na końcu owalna blaszka ZPD5 (zakłady przemysłu drzewnego?). Marka narzędziowa czy oznakowanie drewna do zwózki?
 7. Dziękuję za szybką odpowiedź. Niemiaszki lubili wszystko sygnować. Szukać jakiś sygnatur?
 8. Witam szanownych forumowiczów. Proszę o opinie w sprawie 4 przedmiotów. Pierwszy z nich to konkretna brecha o długości 140 cm. Czy było to na wyposażeniu jakiegoś pojazdu, czy ustalenie pochodzenia raczej niemożliwe? Druga sprawa to element od pojazdu? maszyny? Następnie rączka aluminiowego pędzla do golenia - rozpoznaje ktoś to logo? I na koniec pytanie o śledź o długości 38 cm - czyżby LWP ? Z góry dziękuję za pomoc i opinie.
 9. https://www.wykop.pl/link/5694461/historia-frontowych-100-gramow-jak-pila-rosyjska-armia/ Przypomniał mi ten artykuł jak za dzieciaka w którymś "tygrysie" wyczytałem, że pilot się ucieszył bo akurat wrócili na lotnisko na czas rozdawania przydziałowych 100 gram. I to moje naiwne zdziwienie ... piloci pili?
 10. Dzięki za wypowiedzi, naoglądałem się w sieci żelazek, piecyków, wanien a na taki tenteges jeszcze nie trafiłem. Będę przeglądał dalej. Pozdrawiam.
 11. Witam szanownych forumowiczów. Znajomemu się trafił , na pierwszy rzut oka, kawałek pieca. Ale im dłużej się przyglądam tym bardziej się waham. Może ktoś wyjaśni przeznaczenie tego elementu.Wymiary to 21 cm na 10.
 12. Prawdziwy partyzant atakuje zza krzaka Melduję się!
 13. Witam forumowiczów. Co będą oznaczać na ogniwie gąsienicy od t-34 skróty HM i E84 ?
 14. Witam szanownych forumowiczów i proszę o pomoc w identyfikacji znalezisk. Na pierwszy ogień blaszka która jest chyba częścią jakiegoś zapięcia, mocowania. Jej wymiary to 6,5 cm na 3,3 cm. Mam przy niej irytujące uczucie : gdzieś to widziałem a nie pamiętam gdzie. Drugi przedmiot to rozrusznik o średnicy puszki 8 cm. Długość puszki to 9 cm a całości 19, przy założeniu że pokrywka byłaby dokręcona. Obok znalazłem rurkę łącznik o średnicy 4,3 i długości 13 cm. Może były wyrzucane razem i to pomoże w identyfikacji. Za wszelką pomoc i wskazówki z góry dziękuję.
 15. Witam szanownych forumowiczów. Proszę o pomoc w identyfikacji małej nabijki w kształcie litery B. Teren mocno militarny więc może coś z pagonów? Wysokość literki 19 mm, z drugiej strony ocalał jeden wąs. Jeżeli chodzi o gwóźdź to mam pytanie: kolejowy od wąskotorówki, czy inne zastosowanie? Ma prawie 18 cm długości. Z góry dziękuję za pomoc.
 16. Dzięki szutnik. Sprawdzę po doczyszczeniu czy są jakieś znaki. W miejscu znalezienia przedmiotu znajdowałem szczątki piecyków, tak że może być trafny trop.
 17. Dzięki Tomasz70 . Wygląda że to jest to.
 18. I wiertło? Troczę płytkie jak na wycinanie otworów. Zęby są w dwóch rzędach.
 19. Drugi przedmiot to uchwyt z mocnej blachy, a właściwie jego połówka. Charakterystycznie profilowany.
 20. Witam forumowiczów i proszę w identyfikacji trzech przedmiotów. Pierwszy z nich przypomina mi trochę korbkę do opuszczania szyby.
 21. https://www.wykop.pl/link/5545029/jak-powstawaly-wielkie-dziala-okretowe-w-1908-roku/
 22. https://www.wykop.pl/ramka/5525241/na-pola-grunwaldu-jedzie-specjalna-przesylka-z-litwy/
 23. tak to tylko tu zostawię https://www.wykop.pl/ramka/5517615/propaganda-rzadowej-tvp-nadaje-bron-czarnoprochowa-zabija-polakow/
×
×
 • Create New...

Important Information