Jump to content

plr78

Forum members
 • Posts

  265
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by plr78

 1. Cześć, tu plr78. Melduję się.
 2. Jak w temacie, blaszka 4 cm na 2,7 cm. Liczę na łut szczęścia, może ktoś ma taki baniaczek i wrzuci jego zdjęcie.
 3. Witam szanownych forumowiczów. Chciałbym kupić sobie jakiś drobiazg na półkę z okolic WW1. Możecie polecić jakiś sprawdzony sklepik internetowy polski lub zagraniczny. Jeśli nie wolno na forum reklamować sklepów to poproszę o info na priv. Z góry dziękuję.
 4. https://patents.google.com/patent/US5036590A/en?oq=u.s.+5036590
 5. Wiesz Jedburgh, kiedyś mój kolega twierdził że w tym kraju zmiany mogłyby być tylko po krwawej rewolucji. Śmiałem się z tego. Ostatnio mniej mi do śmiechu. Z krwawymi rewolucjami mi nie po drodze, a drugiej solidarności z lat 80-tych nie będzie.
 6. Do takiego filmiku to tylko upić się na smutno...
 7. https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-na-miesiecznicy-chroniony-przez-snajpera-6617385584388640a Takie mam pytanko, czy wykorzystywano w ogóle snajperów u nas do ochrony takich imprez wcześniej, czy to teraz tak zaszaleli?
 8. http://epoznan.pl/news-news-114970-niezwykle_znalezisko_pod_podloga_palacu_po_rozlozeniu_bron_odslonila_swoje_tajemnice
 9. http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolratorow/nowe_wytyczne_dla_konserwatorow
 10. Zdjęcia od gwintu raz. Widać też dwa malutkie otworki w kołnierzu nakrętki. Tworzywo twarde - bakelit?
 11. Na to nie wpadłem. Skoro tak to HS też pewnikiem chemia, bo to z jednego śmietnika.
 12. Witam szanownych forumowiczów. Proszę o pomoc przy dwóch przedmiotach ze zdjęć. Nakrętka z twardego tworzywa o średnicy 4 cm, z logiem HS? Czy ktoś kojarzy takie logo? Buteleczka (8,5 cm wysokości) przypomina mi lampkę naftową - dobry trop? Z góry dziękuję.
 13. Dziękuję za odpowiedź, jeśli ktoś ma polskie łuseczki z 1919 r to proszę niech wrzuci fotkę.
 14. Pytanie na potrzeby dyskusji: jaka jest najstarsza polska ( z okresu międzywojennego) łuska? Jaką amunicję wyprodukowano w Polsce, z polskimi oznaczeniami, jako pierwszą? Lebel czy Mauser?
 15. http://www.wykop.pl/link/5869245/czolg-panzer-iii-uratowany-i-jedzie-do-poznania-po-wojnie-byl-zalany-betonem/ https://www.wykop.pl/link/5869245/czolg-panzer-iii-uratowany-i-jedzie-do-poznania-po-wojnie-byl-zalany-betonem/
 16. http://tytus.edu.pl/2020/12/03/zolnierska-codziennosc-w-jednostkach-pancernych-prawda-czasu-i-prawda-ekranu/
 17. Walki z ISIS w Mosulu , Coś innego bo nie o amerykańcach. W mojej ocenie całkiem dobre kino.
 18. Przepraszam, ale muszę.... TO CO, MOŻE MARIA SKŁODOWSKA CURIE TEŻ BYŁA KOBIETĄ!
 19. Rzućcie jeszcze raz okiem ludziska, może jednak ktoś coś...
 20. Witam szanownych forumowiczów. Proszę o pomoc w identyfikacji 3 przedmiotów. Pierwszy z nich, mosiężny, przypomina mi wycior, ale takiego nie widziałem.Średnica kulki na końcu to 1 cm. Drugi to blaszka wycięta w charakterystyczny kształt. Na końcu owalna blaszka ZPD5 (zakłady przemysłu drzewnego?). Marka narzędziowa czy oznakowanie drewna do zwózki?
 21. Dziękuję za szybką odpowiedź. Niemiaszki lubili wszystko sygnować. Szukać jakiś sygnatur?
 22. Witam szanownych forumowiczów. Proszę o opinie w sprawie 4 przedmiotów. Pierwszy z nich to konkretna brecha o długości 140 cm. Czy było to na wyposażeniu jakiegoś pojazdu, czy ustalenie pochodzenia raczej niemożliwe? Druga sprawa to element od pojazdu? maszyny? Następnie rączka aluminiowego pędzla do golenia - rozpoznaje ktoś to logo? I na koniec pytanie o śledź o długości 38 cm - czyżby LWP ? Z góry dziękuję za pomoc i opinie.
 23. https://www.wykop.pl/link/5694461/historia-frontowych-100-gramow-jak-pila-rosyjska-armia/ Przypomniał mi ten artykuł jak za dzieciaka w którymś "tygrysie" wyczytałem, że pilot się ucieszył bo akurat wrócili na lotnisko na czas rozdawania przydziałowych 100 gram. I to moje naiwne zdziwienie ... piloci pili?????
×
×
 • Create New...

Important Information