Jump to content

plr78

Forum members
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by plr78

 1. https://www.wykop.pl/link/5694461/historia-frontowych-100-gramow-jak-pila-rosyjska-armia/ Przypomniał mi ten artykuł jak za dzieciaka w którymś "tygrysie" wyczytałem, że pilot się ucieszył bo akurat wrócili na lotnisko na czas rozdawania przydziałowych 100 gram. I to moje naiwne zdziwienie ... piloci pili?
 2. Dzięki za wypowiedzi, naoglądałem się w sieci żelazek, piecyków, wanien a na taki tenteges jeszcze nie trafiłem. Będę przeglądał dalej. Pozdrawiam.
 3. Witam szanownych forumowiczów. Znajomemu się trafił , na pierwszy rzut oka, kawałek pieca. Ale im dłużej się przyglądam tym bardziej się waham. Może ktoś wyjaśni przeznaczenie tego elementu.Wymiary to 21 cm na 10.
 4. Prawdziwy partyzant atakuje zza krzaka Melduję się!
 5. Witam forumowiczów. Co będą oznaczać na ogniwie gąsienicy od t-34 skróty HM i E84 ?
 6. Witam szanownych forumowiczów i proszę o pomoc w identyfikacji znalezisk. Na pierwszy ogień blaszka która jest chyba częścią jakiegoś zapięcia, mocowania. Jej wymiary to 6,5 cm na 3,3 cm. Mam przy niej irytujące uczucie : gdzieś to widziałem a nie pamiętam gdzie. Drugi przedmiot to rozrusznik o średnicy puszki 8 cm. Długość puszki to 9 cm a całości 19, przy założeniu że pokrywka byłaby dokręcona. Obok znalazłem rurkę łącznik o średnicy 4,3 i długości 13 cm. Może były wyrzucane razem i to pomoże w identyfikacji. Za wszelką pomoc i wskazówki z góry dziękuję.
 7. Witam szanownych forumowiczów. Proszę o pomoc w identyfikacji małej nabijki w kształcie litery B. Teren mocno militarny więc może coś z pagonów? Wysokość literki 19 mm, z drugiej strony ocalał jeden wąs. Jeżeli chodzi o gwóźdź to mam pytanie: kolejowy od wąskotorówki, czy inne zastosowanie? Ma prawie 18 cm długości. Z góry dziękuję za pomoc.
 8. Dzięki szutnik. Sprawdzę po doczyszczeniu czy są jakieś znaki. W miejscu znalezienia przedmiotu znajdowałem szczątki piecyków, tak że może być trafny trop.
 9. Dzięki Tomasz70 . Wygląda że to jest to.
 10. I wiertło? Troczę płytkie jak na wycinanie otworów. Zęby są w dwóch rzędach.
 11. Drugi przedmiot to uchwyt z mocnej blachy, a właściwie jego połówka. Charakterystycznie profilowany.
 12. Witam forumowiczów i proszę w identyfikacji trzech przedmiotów. Pierwszy z nich przypomina mi trochę korbkę do opuszczania szyby.
 13. https://www.wykop.pl/link/5545029/jak-powstawaly-wielkie-dziala-okretowe-w-1908-roku/
 14. https://www.wykop.pl/ramka/5525241/na-pola-grunwaldu-jedzie-specjalna-przesylka-z-litwy/
 15. tak to tylko tu zostawię https://www.wykop.pl/ramka/5517615/propaganda-rzadowej-tvp-nadaje-bron-czarnoprochowa-zabija-polakow/
 16. https://www.wykop.pl/ramka/5507633/magnesem-wylowil-z-rzeki-pod-olsztynem-karabin-lee-enfield/
 17. Wodę pili?! Jak zwierzęta normalnie...
 18. https://www.wykop.pl/ramka/5504253/dolnoslaskie-skarb-40-srebrnych-i-zlotych-monet-z-xv-wieku-tylko-u-nas/
 19. Imprimatur to niekoniecznie rok druku. Zdarzały się modlitewniki opracowane konkretnie dla danej płci.
 20. Witam forumowiczów, proszę o pomoc w identyfikacji nabijki - czy jest to konina, czy cuś innego? Zaś mały stalowy zaczep - czy od plecaka?, wojskowe czy raczej cywil? Miejscówka taka że wychodził misz-masz.
 21. "Kolejnym znakiem Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce jest symbol zaczerpnięty ze starożytności chrześcijańskiej, dwa pawie pijące z jednego kielicha." Traper6 , oj tam oj tam....
×
×
 • Create New...

Important Information