Jump to content

Catadero

Forum members
 • Content Count

  3851
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Catadero last won the day on May 25

Catadero had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Norma branżowa (BN 64/3758-09) dla gwizdka w dziale "Okrętowy sprzęt ratunkowy" została opublikowana 28 stycznia 1964 r. C.
 2. Płytka od budzika z pewnością. Znaczek na płytce ( E) pozwolił ustalić, że jest to wyrób Deutsche Edelstahlwerke A-G, zjednoczenia firm istniejącego w latach 1927-45 (chociaż niczego o produkcji budzików nie znalazłem ). Obecnie spółka nazywa się DEW i ma podobny symbol. C.
 3. N a p e w n o. Razem z wyborami. C.
 4. Polski kolejarz w kurtce służbowej noszonej pomiędzy 1931 a 1934 rokiem zaliczony od X grupy do XVI i w kategorii płacowej pomiędzy poziomem 2 a 8. C.
 5. Nie rejestracja furmanki a oznakowanie konia. Niemiec, jako osoba z gruntu praktyczna, miał tylko jedną tabliczkę ze swoim nazwiskiem i miejscem zamieszkania. A używał w gospodarstwie wozu drabiniastego, bryczki, maszyn rolniczych. Blaszka mocowana była na rzemieniu (skórzanym pasku) i doczepiana do uprzęży użytkowanego konia (mógł mieć przecież więcej niż jednego). C.
 6. Są niewielkie różnice karoserii pomiędzy poszczególnymi modelami Berlieta CBA a ten ze zdjęcia na pewno nie jest modelem GCB Pologne chociaż podwozie i silnik są takie same. C.
 7. To belgijski FN 350 SV typ M70, 1928. Oświetlenie i siedzenie pasażera dodawano na zamówienie.
 8. Koło Młodzieży Wojskowej. Taki mundurowy ZMS. C.
 9. To nie medal. Odznaka rumuńskiego Czerwonego Krzyża, która powstała po roku 1948. rok 1878 to rok powstania rumuńskiego CK. C.
 10. Odznaka dla zwycięzców w jakichś zawodach sportowych organizacji Hitler Jugend (takie moje przypuszczenie). Widziałem identyczne tylko z datami 1936, 37, 38. Chyba populares. C.
 11. Rogatywki, długie płaszcze, mosiny (produkowane w Polsce po II wojnie i używane w LWP do lat pięćdziesiątych). Co tu kombinować? C.
×
×
 • Create New...

Important Information