Jump to content

Catadero

Forum members
 • Content Count

  3861
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Catadero last won the day on June 20

Catadero had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciężarówko to Saurer na produkcję którego ze Szwajcarii kupiliśmy licencję w 1930 r. C.
 2. Zwykły szyld z główki ramy roweru wyprodukowanego w miejscowości Tannenberg . C.
 3. Nie upieram się-zbyt mało mam danych. C.
 4. Puszka powojenna. W okresie powojennym Norwegia (nie tylko dla nas) była znaczącym dostawcą ryb. Zwłaszcza przetworzonych. Z danych znalezionych w treści "Commercial Fisheries" wynika, że w roku 1950 importowaliśmy z Norwegii prawie 9 tys. ton ryb i przetworów. Z tą informacją zbiega się druga (1949/50)-Anglicy chwalą się wprowadzeniem aluminiowych, bezzwrotnych (!) , cienkich i lekkich puszek na konserwy rybne na porcje jedno i 3-i-pół funtowe. Zatem wróżąc z fusów i opierając się na ogólnoświatowym periodyku można przyjąć powojenne datowanie puszki. C.
 5. Pozostaję przy klipsie. Na ucho. C.
 6. Chcieli dobrze. To jest po prostu klips. Damski, zapinany na uchu bez ingerencji w ciało-np. przekłuwanie. Popularny typ zapięcia chyba nawet do dzisiaj, choć pewnie nieco zmodyfikowany. C.
 7. Norma branżowa (BN 64/3758-09) dla gwizdka w dziale "Okrętowy sprzęt ratunkowy" została opublikowana 28 stycznia 1964 r. C.
 8. Płytka od budzika z pewnością. Znaczek na płytce ( E) pozwolił ustalić, że jest to wyrób Deutsche Edelstahlwerke A-G, zjednoczenia firm istniejącego w latach 1927-45 (chociaż niczego o produkcji budzików nie znalazłem ). Obecnie spółka nazywa się DEW i ma podobny symbol. C.
 9. N a p e w n o. Razem z wyborami. C.
 10. Polski kolejarz w kurtce służbowej noszonej pomiędzy 1931 a 1934 rokiem zaliczony od X grupy do XVI i w kategorii płacowej pomiędzy poziomem 2 a 8. C.
 11. Nie rejestracja furmanki a oznakowanie konia. Niemiec, jako osoba z gruntu praktyczna, miał tylko jedną tabliczkę ze swoim nazwiskiem i miejscem zamieszkania. A używał w gospodarstwie wozu drabiniastego, bryczki, maszyn rolniczych. Blaszka mocowana była na rzemieniu (skórzanym pasku) i doczepiana do uprzęży użytkowanego konia (mógł mieć przecież więcej niż jednego). C.
×
×
 • Create New...

Important Information